Fallout 3 a Fallout online

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

Jeden z mála nezaujatých dojmů, u kterého, narozdíl od těch ostatních, jde poznat, že recenzent předchozí díly zná: http://www.madbrahmin.cz/index.php?dir= … =canard_pc
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Wanting something does not give you the right to have it.
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

hehe :biggrin: líbí se mě jak sou ty recenze uplně o něčim jinym :biggrin:
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

škoda že to neudělali tak že sis mohl hrát ze svého pohledu nebo typický a skvělý pohled izometrický - ten mi bude chybět
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

škoda že nedotáhly k dokonalosti koncept od Black Isle
já sem to ale řikal že to bude stát za starý cvičky s trikolorou na boku. je to prostě škoda, místo plnohodnotného následovníka legendy, (co si budeme povídat, už tactics nestál za moc) tu máme další béčko z dílny obrovského stroje na hry
holt R.I.P Fallout, 1, 2
PODPIS
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Tomyn píše:škoda že to neudělali tak že sis mohl hrát ze svého pohledu nebo typický a skvělý pohled izometrický - ten mi bude chybět
Ja mel za to, ze muzes ve hre normalne odzoomovat do izometrickeho pohledu … dokonce to bylo i v jednom videu ze hry.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

sciorp píše:škoda že nedotáhly k dokonalosti koncept od Black Isle
já sem to ale řikal že to bude stát za starý cvičky s trikolorou na boku. je to prostě škoda, místo plnohodnotného následovníka legendy, (co si budeme povídat, už tactics nestál za moc) tu máme další béčko z dílny obrovského stroje na hry
holt R.I.P Fallout, 1, 2
:nuke: R.I.P FAllout 1, 2 never :nuke: občas si ho dám a zavzpomínám...a občas se mi stane že stále najdu něco nového :) jinak je škoda že Black Isle nedodělala toho svého F3..a taky škoda že fanoušci neudělali ten Fallout: Yurop nebo jak se to jmenuje :smile:
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

cybermisa píše:
Tomyn píše:škoda že to neudělali tak že sis mohl hrát ze svého pohledu nebo typický a skvělý pohled izometrický - ten mi bude chybět
Ja mel za to, ze muzes ve hre normalne odzoomovat do izometrickeho pohledu … dokonce to bylo i v jednom videu ze hry.
tak to děkuji za info tak to je super no sem zvědavej až to na vlastní oči uvidím
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Tomyn píše:
cybermisa píše:
Tomyn píše:škoda že to neudělali tak že sis mohl hrát ze svého pohledu nebo typický a skvělý pohled izometrický - ten mi bude chybět
Ja mel za to, ze muzes ve hre normalne odzoomovat do izometrickeho pohledu … dokonce to bylo i v jednom videu ze hry.
tak to děkuji za info tak to je super no sem zvědavej až to na vlastní oči uvidím
Tak jsem an to kouknul znovu a vazne muzes hrat z pohledu treti osoby - v recenzi ale psali, ze se to moc nelibilo, tak nevim. Ja osobne bych taky radsi kvalitni izometricky pohled :yes:
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Tomyn píše:..a taky škoda že fanoušci neudělali ten Fallout: Yurop nebo jak se to jmenuje :smile:
mám pocit, že ti češi co dělali pět let ve volnym čase Fallout: Resurrection ho už dodělali a je volně ke stažení...
Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

Na recenze na tiscali bych moc nedával …
Autor na to kouká stejně ružovými brýlemi, jaké byly hojně používáný při recenzování Oblivionu. Mimo to, vše co autor říká by se dalo shrnout do jednoho slova, a to, že hra je zábavná. To ale ten francouz vlastně řekl též, ale rovněž nezapoměl na mínusy, a jeho dojmy jsou tak mnohem víc objektivní, a článek má alespoň pro čtenáře nějakou informační hodnotu.

Čeho se nejvíc obávám a co mi franzouzký autor částečně potvrdil je "cool" Bratrstvo Oceli, které se ze tzv. středověkých inkvizitorů změní na pohádkove prince bez bázně a hany potírajíci zlo ve jmenu boha všech bohů - Chucka Norrise. Což ještě tak strašné nemusí být, ale záleži na tom jak moc bude hráči tohle Bratrstvo předhazováno, a jak velkou roli v příběhu sehraje. Ale opravdovou kritiku si nechám až na příšti pátek, nemá smysl se rozčilovat dřív než si to člověk doopravdy odzkouší.
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Na oblivion byla spousta kritiky ale nic to nemeni na tom ze to byla skvela hra. Zadnej Fallout uz nebude jako 1 a 2ka to nemohl nikdo cekat. Je to proste jina hra ze sveta falloutu a uvidime jak moc se povedla.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

Oblivion se nejprve vynášel všemi recenzenty do nebes. Teprve čas a kritika hráčů ukázala, že recenzenti mírně přeháněli. Ale o to se já nepřu, ať si je to klidně jiná hra ze světa falloutu, nevadí mi jiná kamera, nevadí mi ani, že už to není tahovka - pouze vyjadřuji své obávy, aby to nebylo další z řady na americký způsob podávaných klišé, protože to do tohodle světa (pakliže se nejedná o ironizujicí humor) nepatří.
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Osobně si myslím že bethesda se nezmůže na nic jinýho než oblíct Oblivion do novýho pyžama...

Pevně doufám že Fallout 3 bude stát za to, ale moc šancí tomu nedávám...

Modlím se aby to, co píšou TADY není pravda...
Wanting something does not give you the right to have it.
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

No oblivion kdyz vysel byl zabavny, herni system pokulhaval na mnoha mistech ale zachranoval to skvely pribeh v ramci jednotlyvych guild a tak dale. [zvlast cerna ruka nebo zlodejska guilda nemely chybu] Technicke problemy s hratelnosti a systemy nakonec vyresili sami hraci a vznikly nejruznejsi mody, oblivion dozral a zahrat si ho ted s peclive vybranymi mody a overhaulem [At uz Fran nebo OOO] je radost. Ja osobne na nej nedam dopustit.

Jenze k Falloutu se to nehodi to priznavam a hlavne hry uz nikdy nebudou takove jako kdyz je delaly skupinky nadsencu temer na koleni. Ale porad by to mohla byt dobra zabava kdyz se clovek nenecha unest a nezacne narikat na to co vse neni jako stary dobry fallout...

edit: V podstate vsechno to co hani v te recenzi je vsehcno co se da zpravit a upravit mody ktere se jiste zacnou obevovat uz par tydnu po vydani takze bych se zas tak moc nehrala. Jakmile se v tom da hrabat hraci si to vyladi, ostatne na to Bethesda vzdy vsazi a vzdy ji to vychazi.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

Můj čistě subjektivní názor na Oblivion je takový, že byl zábavný, ale jen prvních pár hodin. Velmi brzy hra přešla v nezáživný stereotyp, a když už se někde objevil nějaký zajímavě vypadající quest, tak jej zabila linearita, která hráči nedovolila quest ukončit jinak než jednou jedinou cestou, tak jako v kdejaké fps. (ostatně hra se, až na obrovskou volnost, nelinearně hrát nedala.)

Nemyslím si, že bude hra špatná, né potom co jsem viděl těch pět gameplay videí, která mě opravdu dostala, nicméně nesouhlasím s tvrzením, že to nemůže dopadnout líp, a že hry už nikdy nebudou takové jako kdysi bejvaly. Kdysi hry byly stejné jako dnes, to jen člověk vzpomína na to nejlepší, a přitom zapomína na tu fůru špatných her. Vždyť kolik těch genialních her vlastně bylo ? 3 , 4, 5 ? A kolik z nich měla na starost jiná firma než Black Isla, Bioware, a nebo firmy založené bývalými členy těhle firem ( troika games) ? Žádná. Těch pár her udělali skutečně nadšenci, ale takoví lidé existují i dnes. Co třeba polský Zaklínač ? Hra kterou mnoho lidí považuje za duchovního nástupce Baldur's Gate, či Planescape Torment. Ano, není jich moc, ale tak to přeci bylo vždycky, a ani v době největši slávy Black Isly tomu nebylo jinak.

Dobré mody toho zvládnou hodně, možná se díky tomu ve hře objeví věci, které mi tam budou chybět, jako npř bunda ala Mad Max, upilovaná dvouhlavňovka, MG 42 a všelijaké jiné vychytávky - dobré mody toho zvládnou opravdu hodně, ale neznám mod, který by dokázal nějak radikálně, samozřejmě v dobrém, ovlivnit i sebehorší příběhovou linii.
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

no když jsem poprvé slyšel že F3 bude na enginu Oblivion dostal jsem velký strach a asi se i potvrdil, ale každopádně až se k F3 dostanu tak to zkusím, doufám jen že nerozmlátím pak celou klávesnici, monitor a vůbec celou místnost :blink:
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Drog píše:A kolik z nich měla na starost jiná firma než Black Isla, Bioware,
Jaká škoda že se tak zapomíná na legendy… Zmínit takové mladé firmy a zcela vynechat třeba Bullfrog, u kterého byla každá hra unikát…
Drog píše: Dobré mody toho zvládnou hodně, možná se díky tomu ve hře objeví věci, které mi tam budou chybět, jako npř bunda ala Mad Max, upilovaná dvouhlavňovka, MG 42 a všelijaké jiné vychytávky - dobré mody toho zvládnou opravdu hodně, ale neznám mod, který by dokázal nějak radikálně, samozřejmě v dobrém, ovlivnit i sebehorší příběhovou linii.
Pokud vím, Oblivion (a tedy i fallout 3) se dá modifikovat i co se příběhové linie týče.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

no Bullfrog také luxusní firma :smile:
vynikající hry jako Syndicate, Magic Carpet a bohužel po ránu mám nějak prázdnou hlavu, ale vím že jich bylo o mnoho víc a byly skvělé každá

další skvělé hry od jiných firem:
jo kdo hrál a dohrál DungeonMaster1 a DungeonMaster2 já dohrál jednotku ale v té dvojice jsem nemohl zabít toho bosáka rohatýho, ještě do dneška to hraji a stále buším postavy (vždy když¨si chci poslechnout skvělou hudbu a nadechnout se pořádné atmosféry, takovou kterou dnes hry se sebelepší grafikou moc neposkytují)

Lands of Lore - další dokonalá dungeon hra pravidelně jednou za 5 let jí dohraji :biggrin: ta atmosféra luxus

také Goblins 1-3 skvělé hry kde trojka dosáhla pro mě vítězství

UFO 1,2 skvělá strategie, která mě na 386-tce uchvátila

The Secret of Monkey Island, Indiana Jones - postě luxusní adventrury

7 Dní 7 Nocí, Tajemství oslího ostrova - skvělé české jedny z prvních advenčurek
Agent Mlíčnák - i když poláky nemusím tahle hra byla taky super

Heroes of Might and Magic 1 to bylo ve své době něco, vlastně u celé serie jsem zažil svůj vývoj, na intru jsme pařili 2 a 3 byly to moc prima časy (na pivko, dýmku a na intr hrát HOMAM)

Sharkeys 3D Pool - stará vykopávka kterou jsem hrál ještě na SAPI86 mé první setkání s PC...mělo jen 640KB paměti žádnou další a bylo to na ty velké 5 a půl palce diskety bez HDD ach to byla mašina

Doom1,2, Alien Breed, GTA, - klasika

Blackthorne - stylová plošinovka....dosti krvavá...luxus

Cannon Fodder - u téhle hry jsem se dlouho bavil, ti vokáčky byly dost srandovní i když občas to byla skoro nelidská a nezvladatelná hra :)

Raptor: Call Of The Shadows
Tyrian
- dvě z nejlepších letadlových stříleček samo R-Type byla bomba ale říkám hry na PC :)

The Lost Vikings - supa akčně logická plošinovka

série Command and Conquer - luxus (matička dune2 by na ně mohla býti hrdá)

Alone in the Dark - supa horor adventure, jedni s prvních polygon her :)

Abuse - hustá řežba se zajímavě koncipovaným ovládaním

DukeNukem3D, Blood, Redneck Rampage, Shadow Warrior - prostě supa 3D akce hlavně ta poslední mě uchvátila :) i když všechny jsou luxus a skvost klasiky

Baldurs Gate 1-2 včetně datadisků - od té doby D&D nebo AD&D mě pohltilo a jsem mu vydán na milost nemilost
IceWindDale - pokračování Forgotten Realms světa i když ne už tak vynikajíci jako BG ale dohrál :) vše

no to by asi stačilo i když jsem zapoměl na spusty her, i ty co byly opravdu mocné a dokázali mě pohltit na mnoho hodin

jedna hra mi stále leží v hlavě a nevím jak se jmenuje byla naprosto skvělá:
taková kulička která se ovládala myší, ve hře bylo hodně druhů povrchů - některé klouzali, jiné se prpadali a bylo to vidět ze shora akorát si už nepamatuji cíl každé mise, ale vynikající i logická hra, kdyby někdo věděl dejte vědět prosím

no už toho nechám, škoda že jsem si nevzpoměl na hry které možná napíšete vy :) stejně kdybych měl napsat všechny tak se to sem ani nevejde :biggrin:

jinak tady je jedna z lepších stránek na oldies, pokud si chcete zavzpomínat, stačí stáhnout DosBox a hru a jedeme jako za starých časů:

http://www.bestoldgames.net
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

pěknej víčet toho co herní průmysl, dobře v té době ještě ne průmysl ale manufaktura, vychrlil za posledních 15 let
mohl jsi ještě zmínit třeba forbident forrest na komodora, didaktika a jim podobné stroje.
je to ovšem krapet OT
PODPIS
Odpovědět