Charisma

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Charisma

Příspěvek od cybermisa »

Nerad bych, aby muj prispevek byl bran jako nejaka vytka nebo stezovani si. Jen jsem si vsimnul jednoho faktu, ktery se tyka rovnovahy mezi povolanimi, resp. zakladni ability Charisma, jez je caster abilitou pro classy sorcerer a bard, tj. predevsim urcuje DC sesilanych kouzel. Nechci uvadet konkretni cisla, nazvy itemu ani kouzel, ani vynaset jakekoli IC info, takze budu psat ciste obecne.

Tak nejak jsem si pocital, kolik je k dispozici ve hre itemu na navyseni urcitych abilit a snad se moc nespletu, kdyz reknu, ze na charismu je jich ve hre zhruba dvakrat tolik, nez v prumeru na jakoukoli jinou ability. Do toho pribylo po rozsireni kouzlo, ktere se kupodivu stackuje se zakladnim boostem. Tak nejak my vychazi, ze se slusnou vybavou neni problem prekrocit na low levelu hodnotu ability 30, coz cini bonus do DC kouzel 10.

Vim, Labire, ze jsi rozhodne nemel v umyslu nejak zvyhodnovat charismu oproti ostatnim abilitam, to asi vyplynulo z okolnosti, jak se veci ve hre a kouzla rozrustala. Chci se jen zeptat (protoze nechci lobovat za snizeni poctu itemu na CHAR ve hre), zda by aspon neslo pozmenit ty boosty tak, aby se nestackovaly? Prijde mi to moc silne.
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

Zas nadruhou stranu videl jsi ze by tu hodne lidi hralo sorcku? Ona je silna az na High lvl to zaprvy a RP ji zahrat nemusi byt nejlehci.
Dalsi nevsim jsme si ze by bard mel nejaka hodne silna kouzla, teda pokud se nejedna o bardky ty jsou pak kouzelne neodolatelne :happy:
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
Ixtremist
Příspěvky: 324
Registrován: 19. 2. 2006 11.10
Bydliště: DM chliv :)

Příspěvek od Ixtremist »

Paladin s char. kolem 30 už je ale sakramenstky zajimavej.….
Všichni jsme výsledkem toho, o čem jsme přemýšleli.
JUNGLE MASSIVE!
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

mkov píše:Zas nadruhou stranu videl jsi ze by tu hodne lidi hralo sorcku? Ona je silna az na High lvl to zaprvy a RP ji zahrat nemusi byt nejlehci.
Dalsi nevsim jsme si ze by bard mel nejaka hodne silna kouzla, teda pokud se nejedna o bardky ty jsou pak kouzelne neodolatelne :happy:
Ano vsiml, v posledni dobe docela dost, proto to prave pisu, vis? Hlavne me na to upozornil kamos, co zacal hrat sroc.

AD Bard: Balagarn's Iron horn, charm person, hold person, chram monster, hold monster, confusion, dominate person, hold monster a dalsi …

Hodne itemu na caster abilitu = hodne slotu (pak totiz staci mit jedno dve kouzla),
vysoka char = vysoky bonus k DC.

Kazdopadne, rozhodne mi nejde o to tvrdit, ze sorc nebo bard jsou presileni, to rozhodne ne. Jen tvrdim, ze ta dve kouzla by se nemela ve vysledku scitat uz jen kvuli tomu, ze itemu na zvyseni charismy je ve hre zhruba dvakrat tolik nez v prumeru na jinou abilitu.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Ixtremist píše:Paladin s char. kolem 30 už je ale sakramenstky zajimavej.….
A co paladin/sorc s charismou 35? :biggrin:
eqileus
Příspěvky: 173
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Re: Charisma

Příspěvek od eqileus »

cybermisa píše:Nerad bych, aby muj prispevek byl bran jako nejaka vytka nebo stezovani si. Jen jsem si vsimnul jednoho faktu, ktery se tyka rovnovahy mezi povolanimi, resp. zakladni ability Charisma, jez je caster abilitou pro classy sorcerer a bard, tj. predevsim urcuje DC sesilanych kouzel. Nechci uvadet konkretni cisla, nazvy itemu ani kouzel, ani vynaset jakekoli IC info, takze budu psat ciste obecne.

Tak nejak jsem si pocital, kolik je k dispozici ve hre itemu na navyseni urcitych abilit a snad se moc nespletu, kdyz reknu, ze na charismu je jich ve hre zhruba dvakrat tolik, nez v prumeru na jakoukoli jinou ability. Do toho pribylo po rozsireni kouzlo, ktere se kupodivu stackuje se zakladnim boostem. Tak nejak my vychazi, ze se slusnou vybavou neni problem prekrocit na low levelu hodnotu ability 30, coz cini bonus do DC kouzel 10.

Vim, Labire, ze jsi rozhodne nemel v umyslu nejak zvyhodnovat charismu oproti ostatnim abilitam, to asi vyplynulo z okolnosti, jak se veci ve hre a kouzla rozrustala. Chci se jen zeptat (protoze nechci lobovat za snizeni poctu itemu na CHAR ve hre), zda by aspon neslo pozmenit ty boosty tak, aby se nestackovaly? Prijde mi to moc silne.
Jo taky sem si toho všiml, ale nechtěl sem na to poukazovat. Souhlasim, itemů i boostů na charismat je víc.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Re: Charisma

Příspěvek od labir »

cybermisa píše:
Možná. Ale musím to promyslet. Ono s charisma nejde dosáhnout tolik jako třeba s inteligencí nebo moudrostí, takže více možností jejího zvýšení není až tak drastické.

A ad buildy typu paladin/zaklínač apod... tohle DM neradi vidí, zejména pokud je to programový build s "RP okecáním" a ne postava s pozadím která se autonomně vyvinula. Takže takové postavy můžou čekat zajímavé věci...
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Charisma

Příspěvek od cybermisa »

labir píše: Možná. Ale musím to promyslet. Ono s charisma nejde dosáhnout tolik jako třeba s inteligencí nebo moudrostí, takže více možností jejího zvýšení není až tak drastické.
No Labire, on se bonus za char sice nepricita k zadne mu savu, ale staci lvl paladina a pricte se ti do vsech tri. Inteligence se do savu nepromita treba vubec. Jinak je charisma uplne stejne caster abilita jako int a wis, tj. ovlivnuje pocet slotu a silu (DC) kouzel. ALe zase uznavam, ze treba ty nej skilly jsou prevazne na int a dex.

Jinak, chapu pohled na vec, ze kazda pekna vec, co postavu zkrasli, tak by mela zvysovat char a ze takovych veci muze byt spoustu :smile: Proti tomu nic nemam.

Kdyz pominu lektvary (pac to uz je investice navic), tak treba sorcerer si muze navysit primarni abilitu (char) temer petkrat vice nez treba valecnik (str). Oki, kdyztak to nejak rozmysli a uvidime :clover: :smile:
Zamčeno