Automatické ukládání postav

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
Ra
Příspěvky: 5
Registrován: 22. 4. 2007 18.10

Automatické ukládání postav

Příspěvek od Ra »

Chci se zeptat, jestli nemáte v plánu přidat funkci automatického ukládání postav třeba co 5 minut. Dnes jsem při pádu serveru přišel cca o 3 hodiny hrani, nevím jak pro koho ale pro mne je 3 hodiny docela dost času. Co takhle když člověk hraje třeba celý den? To pak musí být na infarkt. Na jiném nejmenovaném serveru bylo něco takového úplně bez problémů, když to spadlo prostě se počkalo než se to nahodí a pokračovalo se dál.
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické ukládání postav

Příspěvek od kucik »

Je tam ukladani co minutu. Jenze kdyz server spadne natvrdo na hubu, zrejme prijde o to, co nema na disku.
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

Ano, taky se přikláním k tomuto návrhu.Párkrát se mi to už také stalo a rozhodně to není nic příjemného. Podle mě by stačilo ukládání třeba i co 10min.Ale každopádně by to bylo ku prospěchu celého serveru.
Ra
Příspěvky: 5
Registrován: 22. 4. 2007 18.10

Příspěvek od Ra »

Tak potom ukládat na disk. I kdyby to bylo třeba co půl hodiny.
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Na disk se ukládá. Ale pokud padne server natvrdo, nestihne se uložit celá cashe a některá data jsou ztracená.

Již se to zde řešilo a nynější stav je ideální a co vím, neplánuje se jeho změna. Už jen proto, že víc se stím dělat nedá …
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Ra
Příspěvky: 5
Registrován: 22. 4. 2007 18.10

Příspěvek od Ra »

No jak říkám na jiném serveru to bylo vyřešeno krásně, spadl x-krát a pokud vím nikdy jsem o nic nepřišel. Myslím, že tenhle server je dost dokonalý na to aby si tuhle funkci zasloužil.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Já myslim, že uložení postavy vás taky nijak nezabolí a rozhodně to nebude trvat tak dlouho jako nastovování automatických uložení ;).
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
Uradin
Příspěvky: 137
Registrován: 14. 11. 2006 0.15
Bydliště: NO HOME(homeless)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uradin »

taky myslím pády serveru mi sice taky pocuchaj nervy ale ty savy co jsou nastavené mi vyhovují
IM BACK
Noir Comme la Nuit-mladík co má v lásce noc
William Vryce-usměvavý dřevorubec a bojovník(ztracen v horách)
tak tahle hudba se mi v zahryzla do těla jako noční bytost :D http://www.youtube.com/watch?v=d9geleJT … EF2808797B
eqileus
Příspěvky: 173
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

No jednou padl server když sem se mlátil s bandytama v jejich táboře spolu s dalšíma lidma...Každej jsme skončili někde jinde... Já například nahej před Svačinkou (protože sem se tam asi před hodinou v neviditelnosti převlíkal) :clover: :megalol: Od té doby si mou postavu průbežně ukládám...a tentokrát mi to pomohlo... :clover:
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

eqileus píše:No jednou padl server když sem se mlátil s bandytama v jejich táboře spolu s dalšíma lidma...Každej jsme skončili někde jinde... Já například nahej před Svačinkou (protože sem se tam asi před hodinou v neviditelnosti převlíkal) :clover: :megalol: Od té doby si mou postavu průbežně ukládám...a tentokrát mi to pomohlo... :clover:
to je divný, protože mně se nikdy nestalo, že bych se ( i po pádu serveru ) objevil někde jinde, než sem byl před pádem. :dntknw:
eqileus
Příspěvky: 173
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

darmian píše:
eqileus píše:No jednou padl server když sem se mlátil s bandytama v jejich táboře spolu s dalšíma lidma...Každej jsme skončili někde jinde... Já například nahej před Svačinkou (protože sem se tam asi před hodinou v neviditelnosti převlíkal) :clover: :megalol: Od té doby si mou postavu průbežně ukládám...a tentokrát mi to pomohlo... :clover:
to je divný, protože mně se nikdy nestalo, že bych se ( i po pádu serveru ) objevil někde jinde, než sem byl před pádem. :dntknw:
Ale jo fakt se to stává... :ermm:
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

eqileus píše:
darmian píše:
eqileus píše:No jednou padl server když sem se mlátil s bandytama v jejich táboře spolu s dalšíma lidma...Každej jsme skončili někde jinde... Já například nahej před Svačinkou (protože sem se tam asi před hodinou v neviditelnosti převlíkal) :clover: :megalol: Od té doby si mou postavu průbežně ukládám...a tentokrát mi to pomohlo... :clover:
to je divný, protože mně se nikdy nestalo, že bych se ( i po pádu serveru ) objevil někde jinde, než sem byl před pádem. :dntknw:
Ale jo fakt se to stává... :ermm:
neříkám že ne, jen, že mně se to naštěstí ještě nestalo :bigwink:
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Tohle se už kdysi řešilo a je tam i moje vyjádření, stačí zapátrat. Ale napíšu to ještě jednou:

Postava se ukládá každých cca 30-40 sec. Uložení (jak automatem tak featem/runou) je na disk. Před diskem je pro zvýšení výkonu cache, do které se tato data ukládají postupně před zápisem na vlastní disk. Pokud padne NW server (tj. program) tak nemusí stihnout dát pokyn (buďto NW server nebo OS) pro zápis na disk. Takže se může stát že se obsah cache nezapíše na disk celý. To se tak činí podle provozu cca 1x za 30-60 min. Řešením je jen a pouze zakázání cache, což se ovšem negativně projeví na nejužžším místě výkonu - na přístupu k disku, což by ve specifických případech mohlo vést až k lagům. Proto se s tím nic nebude dělat. Pády (a kousnutí) na Equilibrii rozhodně nejsou až tolik časté aby to nějak výrazněji bolelo. A těch pár xp? Jste až moc zmlsaní...
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

Jen dodam že si mi to stalo jenom párkrát za všechny ty pády, a většinou né dýl jak 15 minut... A horší případy ztrát jsou právě hodně výjimečný a je to předevšim smůla, ale může se stát. Pravděpodobnost je ale malá :bigwink:
Zamčeno