Pozdravy

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Pozdravy

Příspěvek od The_Balrog »

Prosím, nemyslete si, že je Alky (a třeba i jiné mé postavy) neslušná, když neodpoví na vaše "pozdravy", ale spíš se zamyslete, jestli není od vás trošku krátkozraké zdravit "*pokývne hlavou na pozdrav* když oba jsou po opačných stranách ulice, popřípadě stojíte za ní ^_~. (To samé pro mávání :D)

No a další kapitola je, když přijdu ke svačinkovi a řeknu mu dobrý večer - v tu chvíli mi přiběhnou dva pozdravy od lidí, co sedí u stolečků deset metrů od nás.

Fajn, máte to takhle na quickslotu a jste zvyklí to mačkat pro jistotu ihned, co vidíte nějaký pozdrav v chatokně, ale mě to vždycky přijde děsně směšné...

Nikdy jste si to neuvědomili?

(Ačkoliv v příspěvku píšu "vy", nemyslím tím "vás všechny", jen ty, koho se to týká ^_~)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Na tohle jsem už svůj názor řekl :P Zrovna tohle bych OPRAVDU nehrotil.
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Mno víš, ona JE to drobnost. je to drobnost stejně jako pobíhání... nebo jako //afk a //zpět (viz viewtopic.php?t=1620 btw - zase sem to nedávno zažil o.O;) Ovšem když to udělá postava, tak se zcela viditelně nechová jako postava ve světě, ale vidíš, že tam někde sedí hráč, co mačká quickslot a ani se neobtěžuje zjistit, dke že to stojíš a s kým mluvíš (vždycky mne napadne, že jen sedí u svačinyk a u toho sleduje třeba film, nebo někde surfuje). A tak mě to vyruší.

Taky si všimni, že se to nesnažím nějak zakazovat, jen jsem na to upozornil - lidi si to třeba vůbec neuvědomují, že se postava může chovat i tak, jak to dělám já. Že na pozdrav není automaticky odpověď - protože ten pozdrav nevidím. Samozřejmě bych to mohl překousnout a odpovědět (ALky je slušně vychovaná) i na to kývnutí, když chlápek stojí deset metrů za mnou; jenže to prostě neudělám. To přeci nejde, je mi to proti srsti.

Nijak neodsuzuji používání quickslotů. Sám je moc rád mačkám. Jen jsem chtěl na tenhle detail upozornit; třeba si toho někdo nevšimnul ^_~
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

Co máš z toho, mojí postavu taky zdraví skoro každý na potkání, pseudoelf, člověk, půlork..kdokoli.. Dokonce, i když se vůbec neznají nebo když to vůbec není příhodné. Takže mnohdy i když JE to zcela jednoznačně mířené a viditelné pro mou postavu, je to úsměvné a má postava na to zřídka reaguje - jen pokud má blbou náladu, tak třeba zavrčí, ale nepodívá se ani nezpomalí a valí se dál :biggrin:
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Souhlas moje postavyčky se chovají stejně … Až na jednu určitou :)

Ale jinak to prostě přecházím.
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

No - nebudu to tu dál rozmazávat, pouze bych chtěl upozornit, že nejdůležitější část mého příspěvku (i když to tak asi nevypadalo) byla tahle:

Prosím, nemyslete si, že je Alky (a třeba i jiné mé postavy) neslušná, když neodpoví na vaše "pozdravy", ….

.. je mi to proti srsti.…
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
eqileus
Příspěvky: 173
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

Mě je zas proti srsti když má někdo kapucu je tma a on popisuje: *obrátí oči v sloup* nebo *pousměje se* nebo *mrkne* atd. Nebo další perličky: "Ta je ale hloupá *tak aby to nikdo neslyšel*" nebo "*Napije se ale tak aby to nikdo neviděl*". Když to nikdo nemá vidět, slyšet, cítit tak by se to nemělo asi psát!

Ale klidně v tom pokračujte přežiju to...
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

No s tou kapucou ikdyz ji mam kdo rika ze na me neni videt ja ji nemam stahlou prez celej oblicej takze kdyz se v kapuce usmeju je to videt.
Jinak kyz nekdo neco pise ze to ne ma bejt videt tak by mel psat treba snazi se aby to nebylo videt to jetli ty zareagujes je uz na tobe.
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
eqileus
Příspěvky: 173
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

mkov píše:No s tou kapucou ikdyz ji mam kdo rika ze na me neni videt ja ji nemam stahlou prez celej oblicej takze kdyz se v kapuce usmeju je to videt.
Jinak kyz nekdo neco pise ze to ne ma bejt videt tak by mel psat treba snazi se aby to nebylo videt to jetli ty zareagujes je uz na tobe.
V noci bez osvětlení toho moc neuvidíš i přesto že tu kapucu nemáš úplně staženou do obličeje.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

eqileus píše:
mkov píše:No s tou kapucou ikdyz ji mam kdo rika ze na me neni videt ja ji nemam stahlou prez celej oblicej takze kdyz se v kapuce usmeju je to videt.
Jinak kyz nekdo neco pise ze to ne ma bejt videt tak by mel psat treba snazi se aby to nebylo videt to jetli ty zareagujes je uz na tobe.
V noci bez osvětlení toho moc neuvidíš i přesto že tu kapucu nemáš úplně staženou do obličeje.
V tomhle případě je jen a pouze na příjemci zprávy jak reaguje a pokud vůbec. Často je zpráva ne pro postavu, ale pro hráče postavy, nebo pro majitele postavy jenž provedla danou činnost. Postava si toho vůbec nemusí všimnout, ale hráč ano a ví že ta druhá postava nějak reaguje. Takže tohle bych vůbec neodsuzoval, spíše naopak odsuzovat tohle lescos vypoví o tom kdo to odsuzuje. Nehledě na to že některé rasy/bytosti/nakouzlení mágové vidí ve tmě jako kočky.

Tady jde jen a pouze kdy reagovat a kdy ne - což je opět Balrogův příspěvek. Například když moje postava vedla nějakou skupinu jiných postav a šla tudíž vpředu a slyšela něco co si za ní povídají tak *kousne se do rtu* - postavy za ní neměly šanci tohle spatřit, a proč jsem to napsal? Protože to skutečně provedla, a já nebudu ovlivňovat dění své postavy, navíc mohla tam být jiná postava skrytá před ní, která by celou situaci mohla pozorovat a vyvodit z ní nějaké závěry (což asi nebyla, ale jistotu nemám nikdy). O to divnější bylo když postava ZA ní zareagovaly na tohle osobní gesto sloužící v dané chvíli pro dokreslení atmosféry zareagovaly ač neměly šanci to spatřit - to byla chyba, ne to napsat to!

Aneb - hráč nemá za povinnost filtrovat projevy své postavy s ohledem na okolojsoucí postavy zda mohou či nemohou spatřit dané gesto, naopak má za povinnost reagovat jen na ty podměty, kterých má šanci jeho postava si všimnout.

Už jen z toho důvodu je to tak, protože v opačném případě hráč jedná ZA CÍZÍ POSTAVU (vlastně za všechny v dosahu viditelnosti a to o nich ani nemusí vědět!) - sám najednou určuje kdo si čeho má si všimnout a kdo čeho ne a to BEZ jakékoliv znalosti dispozic, statistik postavy atd... Takže takové "sám nejlíp vím co máte dělat".

Takhle totiž na to může nahlížet jen hráč, který chápe např. hvězdičkovou notaci či herní projevy jen jako pouhopouhý sdělovací prostředek a ne prostředek pro dokreslení atmosféry. Tedy jako prostředek, který např. není třeba vůbec používat když si myslíte že nablízku není žádný "příjemce". A máme tu "RP" hru pro diváky. Jenže to je jen šidítko - jeden divák totiž stále je - vy sami. A když hrajete jinak "před lidmi" a jinak o samotě tak šidíte sami sebe.
Naposledy upravil(a) labir dne 7. 5. 2007 16.53, celkem upraveno 7 x.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

*rejp*

Příspěvek od OneHeart »

OT:
mkov píše:No s tou kapucou ikdyz ji mam kdo rika ze na me neni videt...
říká to ta kapuce, viz popisek : "Černá kapuce, která vám zakryje obličej"
:bigwink:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Re: *rejp*

Příspěvek od mkov »

OneHeart píše:OT:
mkov píše:No s tou kapucou ikdyz ji mam kdo rika ze na me neni videt...
říká to ta kapuce, viz popisek : "Černá kapuce, která vám zakryje obličej"
:bigwink:
Ja ji mam svetlehnedou :megalol: ikdyz mi zakryje oblicej kdyz to napisu znamena to ze to je videt - vidi to ten co je prede mnou, jo a nekdy se usmeju dokonce ikdyz mam helmu ale ja se nesmeju pro druhy ale pro sebe ja tu postavu ziju a vcera se mi konecne po delsi pauze podarilo porade se vzit do postavy - propojeni. A ze jsem se usmal pod helmou bylo jen to ze jsem to udelal a kdyz jsem v propojeni tak pisu i ** a mluvu ikdyz nikdo neni pobliz proste nahlas premyslim a nejak jednam do ** nepisu jen ocividne zrejme veci maximalne upresnuju treba kdyz si sednu nepisu to ale kdyz si sedu a treba se protahnu nebo si sednu trochu jinym zpusobem nez nwn zobrazuje tak to napisu atd.…
Labir to vystih. :happy:

Edit: Kdyz se usmeju treba i pod hlemou nemusi to znamnat jen ten usmev ale i vnitrni pocit celeho tela treba pri boji kdyz s nekym bojujete a on ikdyz ma zakryty oblicej se usmeje, vycitite to, doufam ze vite jak to myslim.
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

eqileus píše:… "Ta je ale hloupá *tak aby to nikdo neslyšel*…
tohle už trošku hraničí s prasárnou, samozřejmě, ta postava chce říct "ona je hloupá" nebo "ty seš hloupá" ale nemá na to (hráč) dost odvahy, tak to takhle obejde - všichni to slyšeli ale ta dotyčná, pokud bude reagovat, tak se mluvčí bude jako divit, co dělá, když to neslyšela...
jenom malý varování....Asar se svým listen to slyší, pokud to bylo řečeno a žádný hvězdičkový okecávky dotyčnýho nezachrání a reakce se dočká
zrovnatak do hvězdiček nepatří myšlenkový pochody, nálady (pokud nemaj viditelnej projev) ale pouze a jen věci pozorovatelný, viditelný, slyšitelný popřípadě cejtitelný a v určitej situacích i chutnatelný :dribble:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Lord Xeen
Příspěvky: 231
Registrován: 21. 2. 2006 20.33

Příspěvek od Lord Xeen »

Je to uz nejaky ten patek, kdy jsem nekde cetl navod jak na RP (mozna to bylo tady na EQ?) a zaujala mne v nem jedna myslenka - hrat (psat) tak, jako byste psali knihu. Cist knihu kde hrdina ji, spi, bojuje a to same porad dokola 30 stranek by vas asi nebavilo, tak tak ani nehrajte, atd.

Pisu to sem proto, ze ackoliv sam hlasky typu: *mysli si o planu postavy A svoje* nepouzivam, tak proti nim nic nemam - beru je na dokresleni atmosfery, kdy je vnimam OOC jako hrac. Jinymi slovy, je to cast te vyse zminovane knihy a i kdyz tahle cast ma pro postavu nulovou (nepouzitelnou) informacni hodnotu, mne jako hraci dokresli atmosferu. :smile:
"Boj byt nevycerpatelna zdroj zabava i pouceni." - Vugar Malshurd
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Ze stránek Equilibrie, Jak hrát RP, kapitola 5.3. Neverbální komunikace:

Možnosti hvězdičkové konvence jsou neomezené, ale vždy by měly vyjadřovat to co je možné postřehnout. Například *zamyslel se*, ale už ne *myslí na to co měl včera k obědu* - to vidět není, ostatní postavy vidí jen že dotyčný na něco myslí, ale už nevědí na co.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Kirros
Příspěvky: 620
Registrován: 2. 7. 2006 10.13
Bydliště: Magická univerzita, Lektorský pokoj č. 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kirros »

Ad Kapuce: Tak mě napadlo zkusili jste si někdy za světla natánout kapuci tak aby vám nešlo vidět do obličeje?
K tomu byste museli obětovat značnou část výhledu - respektive byste naráželi do sloupů s lampami a podobně. V noci je to oněco lepší ale ne do doby když rozmlouváte s hobitem který v ruce drží pochodeň pak by to na zakrytí obličeje chtělo spíš celo-obličejovou masku :ph34r:
Jacho Ering - Lektor Magické Univerzity v Tirianu
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

Kirros píše:Ad Kapuce: Tak mě napadlo zkusili jste si někdy za světla natánout kapuci tak aby vám nešlo vidět do obličeje?
K tomu byste museli obětovat značnou část výhledu - respektive byste naráželi do sloupů s lampami a podobně. V noci je to oněco lepší ale ne do doby když rozmlouváte s hobitem který v ruce drží pochodeň pak by to na zakrytí obličeje chtělo spíš celo-obličejovou masku :ph34r:
Tak tak pokud jde o poled ze spoda je videt pokud zepredu maximalne neni videt na oci resp pulku obliceje tak aby jsi dotycneho treba poznal.
Zbytecne to pitvame je to od postavy k postave od situace k situaci.
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
steel_martin
Příspěvky: 324
Registrován: 9. 3. 2006 11.03
Bydliště: Plzeň / Železná Ruda / Hobitín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steel_martin »

labir píše:Ze stránek Equilibrie, Jak hrát RP, kapitola 5.3. Neverbální komunikace:

Možnosti hvězdičkové konvence jsou neomezené, ale vždy by měly vyjadřovat to co je možné postřehnout. Například *zamyslel se*, ale už ne *myslí na to co měl včera k obědu* - to vidět není, ostatní postavy vidí jen že dotyčný na něco myslí, ale už nevědí na co.

Díky tomuhle jsem zažil asi největší OOC konflikt ve světě NWN. Bylo to na jednom zahraničním serveru a jistý půlčík napsal něco ve smyslu *při pohledu na jelena se mu začnou sbíhat sliny, když si představil šťavnatý kus masa na rožni* Tomu hráči jsem poslal do Tellu vysvětlení, že je to sice hezké, ale že my nemůžeme vědět co si ta postava myslí. Ten hráč se šíleně rozčílil, začal mi nadávat a všechno to skončilo nehezkým OOC PvP soubojem. :dry:

Ad. kapuce - Díky ní jsem zažil taky konflikt (Sem holt problémovej týpek :biggrin: ) a to na Arkhalii 2, když jsem hrál za drowku. U posledního soudu (nebo jak se ta lokace, ve které se člověk objevil po natáhnutí bačkor, jmenovala) jsem procházel kolem nějakého tieflinga a ten na mě "Hele drowka!" a začal prudit a provokovat, i když sjem se snažil chovat nenápadně. Potom sem se s tím hráčem po tellu pohádal - "Jakto, že víš, že jsem drow, když jsem měl kapuci!!" on: "No to, že máš kapuci, neznamená, že nemůžu vědět kdo jsi, protože brada, tím pádem i barva pleti, je ti vidět" ..

No, něco na tom opravdu bude, protože kdyby měl dotyčný staženou kapuci až tak, že by mu nebyl vidět ani kousek obličeje, asi by opravdu, jak napsal Kirros, jen vrážel do sloupů elektrickýho vedení :bigwink:
Game ID: Reverend_Malthas
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

K těm kapucím.Kapuce,neboli kápě,pokud neni ve stylu Imperátora slouží podle mě spíše jako ochrana před deštěm a NIKDY ne k UPLNEMU zahaleni obličeje.Co se týče utajení možná by pomohla v případě kdy někdo někoho hledá v davu,pak by hledaný byl jistě méně nápdny (pokud by ovšem nebyl jediny s kapucí).
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
Odpovědět