Sbohem a diky za ryby

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

kucik píše:
labir píše:
kucik píše:
Chci po tobě jen jednu jedinou věc - přestaň pronášet svoje vývody nebo dokonce nepravdy jako obecnou pravdu. Viz například to s tím banem, dotyčný to dostal za to co je sepsáno v topicu pranýř a jedná se rozhodně o dlouhodobou věc s mnoha varováními. Takže buď tak laskav a nesnaž se toho využít abys ukázal jak "DM zabanovalo nepohodlného hráče pro jednu PM".

Ad unesení důsledků - kdybys uznal, že to bylo v pořádku a že holt tentokrát vyhrál někdo jiný tak bys logicky nenapasla ten příspěve, Nesnaž se to "vysvětlovat" už jsem to jednou psal.
Ja si myslim svy a Ty si myslis svy. Vsechno co pisu je jen muj nazor. Stejne tak ty o mne nepis svy domnenky.
S jedním rozdílem - já vycházím z toho co mám jako informace k dizpozici a to tak abych nebyl v rozporu s žádnou jejich částí. Ty v rozporu jsi s tím co je napsané - využiješ jen tu část infa která se ti hodí. To je ten problém co mě vadí.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Asi bysme se tu mohli osocovat kdo co zamlcel a vzdycky bude mit jedna strana pocit ze prave ona je v pravu. V podobny debate se stejne nikdy neshodnem a proto nema smysl ji zacinat. Zadal jsem jen tolik, abys svoje teorie o mne neprezentoval jako pravdu.
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

To nemusím, to zvládneš docela dobře ty sám a kdo chce udělá si vlastní obrázek z tvých příspěvků. Ale jinak máš pravdu nikam tohle nevede.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Kucík napasal = Cybermiso dekuju, zes zopakoval co jsem psal v prvnim prispekvu. Zkousel jsem to resit soukromne ale kdyz se mi dostavalo odpovedi typu ,,...kdyz to mam resit ja, tak ji vyhostim z rise a zabavim vsechen majetek v risi..." tak jsem to vzdal.
Pokud nepochopíš Ironii nediv se. Dále jak jsi sám uznal bylo už pozdě a oba jsme byli unaveni. Sám také moc dobře víš jak byla ona věc řešena.
Takže se zdrž komentáře a raději sem zase netahej něco co sem nepatří a co absolutně nemá nic společného s tím co se zde řeší.
Nehledě na to, že si řešil věc, která se tě ani v nejmenším netýkala a to po tellu ve hře …
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

Kuciku jses si jistej ze tu nemoc jsi dostal od DM? Jses si jistej ze ty monstraz prechodana tam natahl DM?
Vis tohle se deje kazdymu monstra ti tam natahne jinej hrac nemoce taky dostavam a nestezuju si na to ze si na me DM zased!
Premejslej o tom, z meho pohledu to vypada ze vse co se ti stane spatnyho tak hned to hazis na DM ale je to zivot a Dm s tim nemaj tolik spolecnyho. To co pises se stava kazdymu, me to pripada ze proste mas uz vysokej lvl tak proc bych utek nebo tak t preziju nebo tak to porazim ale ono prd zase jsme zemrel zase to nevyslo zase jsem nevyhral ale proc kdyz mam vysokej lvl?!?
Roztrhal te medved podle toho jak jsem to cetl popis situace od Labira tak si zemrit nemusel ale holt jsi cekal neco jineho ze zemres nebo ze dokonce ho porazis mohla jsi utyct, neutekla a cekala co se stane takovou chybu jsme udelal taky. Neber to jako klacek pod nohy bylo jedno ze jsi tam byla nebylo to namirene proti tobe ale proste tak se delo, cilem nebyla tvoje smrt.
Takhle mi to pripada neber to jako urazeni jen pisu svuj nazor. :happy:
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
Darren Finngard
Příspěvky: 127
Registrován: 28. 7. 2006 17.03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darren Finngard »

mkov píše:Kuciku jses si jistej ze tu nemoc jsi dostal od DM? Jses si jistej ze ty monstraz prechodana tam natahl DM?
Vis tohle se deje kazdymu monstra ti tam natahne jinej hrac nemoce taky dostavam a nestezuju si na to ze si na me DM zased! …
:
Tak nevim puvodne jsem nechtel reagovat, ale nakonec si to asi neodpustim. Hral jsem s kucikem (Eovin) dost dlouho a vim, ze je to "vyspely" a "zabehly" hrac, ktery moc dobre vi, jak to v tomhle svete chodi. Je si vedom toho co rikas a rozhodne nepatri k tem, kteri pri kazde prilezitosti hazi spinu na DM.

Taky si myslim, ze je ted jednoduche vynaset soudy potom co sis precetl uryvek z DM deniku, ale situace ve hre neni nikdy tak cernobila. Z DM deniku se dovis co se tam delo, ale rozhodne nezjistis co se v tu chvili honilo postavam (respektive hracum) v hlave. Takze si myslim, ze tyhle tvoje zavery jsou naprosto zbytecne.

No elfky zase jednou dostaly na zadek. To uz se stava. Myslim, ze brambor neni tak horky, jak se zda a situace se uklidni a my se zase vsichni potkame ve hre. Takze bude klid, tedy alespon do te doby nez zase nekdo z nas vytahne dalsi horky brambor.

Hlavy vzhuru :clover:
<i>Smůla je coura, která bere štěstí - W. Shakespeare</i>
ungiel
Příspěvky: 71
Registrován: 25. 2. 2007 21.48

Příspěvek od ungiel »

Jestli muzu, rada bych se vyjadrila k forme trestu, i kdyz uz je to tu zaflejmovany. Kdysi jsem hravala na nejmenovanem serveru, kde se to RP bereo neco min vazne. Potkala jsem DM quest, ktery byl primarne urcen jinemu hraci - mel dovest obrovi nejakeho cloveka ke svacine... no a ja se primotala do cesty, tak mne zavolal, ze potrebuje s necim pomoct a privedl mne obrovi. Obr mne zabil a objevila se hlaska *urve ji nohu i s brnenim, prehodi si ji pres rameno a kraci nekam do hloubi jeskyne*. Mrtvolu DM nechalo lezet na miste a prestalo si ji vsimat...pozdeji prisly jine postavy a ozivily mne. X hodin jsem se snazila resit postavu s jednou nohou...ale pak jsem to vzdala, moje postava zle klericky udelala temny ritual a nechala si "prirust" nohu cerstve mrtvoly, kterou nasla o kousek dal. Par postav se mi pak rado smalo, ze mam jdnu nohu chlupatou :) Hodne jsem pak uvazovala nad pristupem DMek, protoze tohle bylo uplne jasne nedomyslene jednani DMka, ktere se nezamyslelo nad tim, jaky dusledek to bude mit pro hrani postavy RP hracem. Labirem popsana situace mi prijde principielne uplne stejna. Nepozastavuju se nad tim, jestli si to postavy zaslouzily, co predchazelo atp, spis se zamyslim nad dusledky. EQ je sice svet, kde je smrt jen "pruchozi stanice" diky avatarum, ale IMO i tohle zmrtvychvstani postav ma sve hranice. A ty jsou podle mne prekroceny ve chvili, kdy je zniceno telo postavy, protoze duse se pak nema kam vratit. Roztrhani obrim medvedem na male kousicky a nasledne zakopani je v mem smysleni uz za touto hranici moznosti navratu postavy do hry ;( Jeste jsem tu nepotkala DMka tolikrat, abych mohla a chtela soudit, ale rada bych apelovala na jejich skutecne detailni posouzeni situace, nez dostanou nejakou postavu do podobne slepe ulicky.
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

ungiel píše:….
Zajimave mas moznost telo nahore spalit kdy si na druhe strane promluvis s kostlivcem ale i presto se muzes dostat zpet nahoru. Ono je tu domyslene vse smrt kdyz je znicene telo, dostanes nove zdrave telo, ktere jsi dostala na druhe strane :bigwink: :happy:
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
ungiel
Příspěvky: 71
Registrován: 25. 2. 2007 21.48

Příspěvek od ungiel »

ja tu ale Mkove mluvim malinko o necem jinem.
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

ungiel píše:ja tu ale Mkove mluvim malinko o necem jinem.
A o čem teda hovoříš, když o něčem trošku jiném?

O čem hovoříš je systémově napsáno a ošetřeno... že by tady?

Čast:

Na Druhé straně má mrtvý možnost zůstat navěky, nebo předstoupit před Soud avatarů a zaplatit určenou cenu za návrat na povrch Desky. Cena závisí na auře dotyčného. Poté co zaplatí cenu a odevzdá obdrženou minci Vykonavateli je přesunut do chrámu se kterým svázal svou duši. Tím je nové tělo, které získal na Druhé straně převedeno do plnohodnotného stavu. Při znovuzrození je původní tělo mrtvého a všechny jeho části samovolně zpopelněno. Tyto skutečnosti se obecně ví, i když bez detailů.
ungiel
Příspěvky: 71
Registrován: 25. 2. 2007 21.48

Příspěvek od ungiel »

OneIceOne píše:
ungiel píše:ja tu ale Mkove mluvim malinko o necem jinem.
A o čem teda hovoříš, když o něčem trošku jiném?

O čem hovoříš je systémově napsáno a ošetřeno... že by tady?

Čast:

Na Druhé straně má mrtvý možnost zůstat navěky, nebo předstoupit před Soud avatarů a zaplatit určenou cenu za návrat na povrch Desky. Cena závisí na auře dotyčného. Poté co zaplatí cenu a odevzdá obdrženou minci Vykonavateli je přesunut do chrámu se kterým svázal svou duši. Tím je nové tělo, které získal na Druhé straně převedeno do plnohodnotného stavu. Při znovuzrození je původní tělo mrtvého a všechny jeho části samovolně zpopelněno. Tyto skutečnosti se obecně ví, i když bez detailů.
Mluvim o HCRP, Borne. Nejde primarne JEN o smrt, i kdyz je pravda, ze pres to, ze jsem tyhle popisky cetla, tak na detail o znovuvytvoreni tela dole jsem zapomnela. Kazdopadne ale nemluvim primarne jen o smrti, ale napriklad o zmrzaceni tela hracske postavy DMkem bez rozmyslu tak, jak jsem to uvedla v popisu sveho zazitku na jinem serveru. Verim, ze tady jsou DMka dostatecne vyspela na to, aby se tohle nestavalo, ale presto mi to nedalo, kdyz jsem tady uvidela Labirem popsanou podobnou situaci.
I kdyz to pramenilo castecne z meho opomenuti znovuvytvareni tela, porad to podle mne nic nemeni na tom, ze neuvazena akce DM muze skutecne HARDCORE hrace uvest do patove situace.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

ungiel píše:Jestli muzu, rada bych se vyjadrila k forme trestu, i kdyz uz je to tu zaflejmovany. Kdysi jsem hravala na nejmenovanem serveru, kde se to RP bereo neco min vazne. Potkala jsem DM quest, ktery byl primarne urcen jinemu hraci - mel dovest obrovi nejakeho cloveka ke svacine... no a ja se primotala do cesty, tak mne zavolal, ze potrebuje s necim pomoct a privedl mne obrovi. Obr mne zabil a objevila se hlaska *urve ji nohu i s brnenim, prehodi si ji pres rameno a kraci nekam do hloubi jeskyne*. Mrtvolu DM nechalo lezet na miste a prestalo si ji vsimat...pozdeji prisly jine postavy a ozivily mne. X hodin jsem se snazila resit postavu s jednou nohou...ale pak jsem to vzdala, moje postava zle klericky udelala temny ritual a nechala si "prirust" nohu cerstve mrtvoly, kterou nasla o kousek dal. Par postav se mi pak rado smalo, ze mam jdnu nohu chlupatou :) Hodne jsem pak uvazovala nad pristupem DMek, protoze tohle bylo uplne jasne nedomyslene jednani DMka, ktere se nezamyslelo nad tim, jaky dusledek to bude mit pro hrani postavy RP hracem. Labirem popsana situace mi prijde principielne uplne stejna. Nepozastavuju se nad tim, jestli si to postavy zaslouzily, co predchazelo atp, spis se zamyslim nad dusledky. EQ je sice svet, kde je smrt jen "pruchozi stanice" diky avatarum, ale IMO i tohle zmrtvychvstani postav ma sve hranice. A ty jsou podle mne prekroceny ve chvili, kdy je zniceno telo postavy, protoze duse se pak nema kam vratit. Roztrhani obrim medvedem na male kousicky a nasledne zakopani je v mem smysleni uz za touto hranici moznosti navratu postavy do hry ;( Jeste jsem tu nepotkala DMka tolikrat, abych mohla a chtela soudit, ale rada bych apelovala na jejich skutecne detailni posouzeni situace, nez dostanou nejakou postavu do podobne slepe ulicky.
Ať se snažím jak mohu, tak si myslím že ty dvě popsané situace jsou naprosto diametrálně odlišné. Navíc je vidět, že si sama určuješ jak co funguje na Desce a to proti reáliím - viz na fóru i na webu popsaný princip smrti a Znovuzrození. To co říkáš o smrti, tělu a Znovuzrození je jen a pouze tvá domněnka jenž je zcela nepravdivá. Ale o to skutečně nejde.

Popravdě už mě to začíná dost štvát. Uvažovali jste vůbec nad tou situací? Naposledy se to budu snažit vysvětlit. Fakta:

* V jedné lokaci střílejí dvě elfky do královského orla na skále jenž hlídá své hnízdo. Orel křičí vysoko nad skalami že se to rozléhá široko daleko.
* Jednu lokaci vedle je jeden ze starších druidů se svou učnicí.

Jako DM jsem snad měl zavřít oči a jen přihlížet, protože se hráči bavili střelbou do orla? OMYL! Zareagoval jsem tak jak si svět žádal - křik orla se donesl až k druidovi. Kdo slyšel křičet dravce ve výšinách tak pochopí že to je zcela normální. *ze západu slyšíš zoufalý křik orlů*

Další vývoj předpokládaný situace - druid i s učnicí jasně poběží na záchranu orlů protože vědí že tam hnízdí. Oprávněný předpoklad - co se asi stane - druid bude orla bránit a elfky díky tomu že jsou hi-level oba druidy zastřelí a to bez šance (znám ty dv charaktery, vsadil bych se že to tak udělají na 99%).

Otázka - dovolí Les zabít na svém území skoro ve svém srdci jednoho ze svých lidských strážců? Samozřejmě že ne, dovolil by pokud by to byla jen nahromaděnina stromů a stažitelných zvířat uvnitř. Jenže to není. Les má svou vůli, svého ducha a své uvědomnění se. A tak poslal mimochodem druidovi na pomoc co největšího šlo - medvědonta jenž mimochodem v této oblasti stejně sídlí.

Nuže závěr: V této situaci jsou možné tři scénáře zpočátku s rozvětvením na šest:

1. DM zavře oči a bude dělat že nic nevidí a neslyší aby k ničemu nedošlo a nikdo nebyl "poškozený" a neflamoval fórum. Vždyť se jen hráči "baví". - Nepřípustné. Svět reaguje nezávisle na "zábavě" hráče. Za vyvraždění vesnice taky přijde trest i když se hráč jen "bavil".

2. DM zareaguje jako pozadí světa a uvědomí druida a pak se bude dívat jak jsou oba druidé v marném a nemožném souboji pobiti. - Nepřípustné. Zaprvé Les jemuž druidé slouží by něco takového nepřipustil, jednalo by se o popření smyslu druida. Zadruhé DM tím že druida upozorní přejímá za jeho osud částečně zodpovědnost. Stejná situace jako nasměrovat krátkozrakého přes autostrádu protože na druhé straně má brýle.

3. DM zareaguje tak jak jsem popsal v deníku. Poté jsou možné další čtyři scénáře:

3.1. Druidé s medvědontem se pokusí elfky zajmout. - Nepravděpodobné. Medvědont nemá takovou inteligenci, byl vyslán na obranu. Příroda je nemilosrdná, nezná "humanitu", oplácí oko za oko a zub za zub. - Nepřípustné jednalo by se o ústupek jen tomu že se jedná o hráčské postavy.

3.2. Elfky až uvidí co tam přišlo (vypadá ta potvora dostatečně "mocně"), tak vyklidí scénu sami a druidé najdou jen stopy a maximálně budou mít tak podezření.

3.3. Po smrti první elfky druhá vyklidí pole s nevyřčenou pomstou na rtech. V tomhle případě by si asi drudům následně vedlo velmi špatně.

3.4. Vlivem sebevědomí a nedostatkem pudu sebezáchovy zůstala i druhá elfka a i ona podlehla medvědontu. Obě jsou mrtvé a na Druhé straně s možností Znovuzrození. A s vymazanou pamětí na celý incident. Ovšem poté následuje tento flames.

A teď ruku na srdce když si "odpůrci" přečetli tuto minianalýzu. Pochopili jste to? Nebo byste chtěli aby DM jednali jako v případě 1, 2 či 3.1? Pak jste tu ale špatně a tenhle svět není pro vás. Víckrát to vysvětlovat nebudu.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

To, jak si to vyřešil ty, mi připomíná sousední topic:
Ester píše:Příkladem prvního jednání budiž zloděj, který si ve městě nakradl víc než by měl a narušil tak Vypravěčův rámec světa. Ten si vymyslí že se objevil svědek, který ho popsal a teď ho hledají po celém kraji. Popis ale nebyl tak kvalitní a zloděj, i když měl párkrát namále, se z toho nakonec dokázal vyvlíknout (a dost ho to stálo úplatků). To dá hráči zloděje nenásilný signál, že by se příště měl krotit...

Příkladem druhého budiž stejná situace, kterou však Vypravěč vyřeší tím, že zloděje někdo viděl a ten brzy na to potkal 20 členou hlídku elitních vojáků, kteří při jeho pokusu o úprk ho v prvním kole hrávě zabili a peníze mu sebrali. Pak zloděje "náhodou" někdo oživil a může se hrát dál...
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
ungiel
Příspěvky: 71
Registrován: 25. 2. 2007 21.48

Příspěvek od ungiel »

labir píše:
Ano, s tim souhlasim a psala jsem i v prispevku, na ktery tak obsahle reagujes, ze neposuzuju situaci jako takovou. S tou souhlasim (netusim co predchazelo, takze ji posuzuji jako jednotlivost).
Mas pravdu v tom, ze jsem spatne vnimala smrt na zaklede opomenuti znovuvytvoreni tela, to uz jsem psala Bornovi v minulem prispevku, coz sis nemohl precist, kdyz jsi psal tohle. A z meho opomenuti vyplynulo i to, ze mi situace prisla obdobna s mym zazitkem jinde. Moje postava uz parkrat utekla z boje (se skretem prostrelenym ramenem, ktere pak par postava pomerne dlouho lecila.)
Kdyz uz jsme u toho, tak se trosku mimo tema zeptam na dalsi vec souvisejici s mym RP-real smyslenim. Prici se mi ignorovat zavazne zraneni, ktete se mi zazracne vyleci vypitim lahvicky nebo prilozenim rukou klerika na rany. Mam pokracovat v tom, ze zraneni beru vic vazne, nez urcuje hra, nebo to bude podobne jako v pripade vazneho brani smrti posouzeno jako snaha prizpusobit svet svemu smysleni? :) Uz jsem nad tim uvazovala parkrat a mam dost dilema, co s tim (napriklad prostrelene rameno moje postavicka lecila par hernich mesicu, kdy ani nebyla schopna zvednout ryzovaci panev nebo natahnout luk - je to takhle OK nebo to mam ignorovat, protoze leceni zraneni je okamzite a bez nasledku?)
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

ungiel píše:
OneIceOne píše:
ungiel píše:ja tu ale Mkove mluvim malinko o necem jinem.
A o čem teda hovoříš, když o něčem trošku jiném?

O čem hovoříš je systémově napsáno a ošetřeno... že by tady?

Čast:

Na Druhé straně má mrtvý možnost zůstat navěky, nebo předstoupit před Soud avatarů a zaplatit určenou cenu za návrat na povrch Desky. Cena závisí na auře dotyčného. Poté co zaplatí cenu a odevzdá obdrženou minci Vykonavateli je přesunut do chrámu se kterým svázal svou duši. Tím je nové tělo, které získal na Druhé straně převedeno do plnohodnotného stavu. Při znovuzrození je původní tělo mrtvého a všechny jeho části samovolně zpopelněno. Tyto skutečnosti se obecně ví, i když bez detailů.
Mluvim o HCRP, Borne. Nejde primarne JEN o smrt, i kdyz je pravda, ze pres to, ze jsem tyhle popisky cetla, tak na detail o znovuvytvoreni tela dole jsem zapomnela. Kazdopadne ale nemluvim primarne jen o smrti, ale napriklad o zmrzaceni tela hracske postavy DMkem bez rozmyslu tak, jak jsem to uvedla v popisu sveho zazitku na jinem serveru. Verim, ze tady jsou DMka dostatecne vyspela na to, aby se tohle nestavalo, ale presto mi to nedalo, kdyz jsem tady uvidela Labirem popsanou podobnou situaci.
I kdyz to pramenilo castecne z meho opomenuti znovuvytvareni tela, porad to podle mne nic nemeni na tom, ze neuvazena akce DM muze skutecne HARDCORE hrace uvest do patove situace.
jenže HC-RP hráč ví, jaké může mít jeho chování následek a DM není povinen ti zachovat postavu za každou cenu. Někde tu je napsáno, že následky tvých činů se objeví, buď dříve, nebo později.
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

ungiel píše:
labir píše:
Ano, s tim souhlasim a psala jsem i v prispevku, na ktery tak obsahle reagujes, ze neposuzuju situaci jako takovou. S tou souhlasim (netusim co predchazelo, takze ji posuzuji jako jednotlivost).
Mas pravdu v tom, ze jsem spatne vnimala smrt na zaklede opomenuti znovuvytvoreni tela, to uz jsem psala Bornovi v minulem prispevku, coz sis nemohl precist, kdyz jsi psal tohle. A z meho opomenuti vyplynulo i to, ze mi situace prisla obdobna s mym zazitkem jinde. Moje postava uz parkrat utekla z boje (se skretem prostrelenym ramenem, ktere pak par postava pomerne dlouho lecila.)
Kdyz uz jsme u toho, tak se trosku mimo tema zeptam na dalsi vec souvisejici s mym RP-real smyslenim. Prici se mi ignorovat zavazne zraneni, ktete se mi zazracne vyleci vypitim lahvicky nebo prilozenim rukou klerika na rany. Mam pokracovat v tom, ze zraneni beru vic vazne, nez urcuje hra, nebo to bude podobne jako v pripade vazneho brani smrti posouzeno jako snaha prizpusobit svet svemu smysleni? :) Uz jsem nad tim uvazovala parkrat a mam dost dilema, co s tim (napriklad prostrelene rameno moje postavicka lecila par hernich mesicu, kdy ani nebyla schopna zvednout ryzovaci panev nebo natahnout luk - je to takhle OK nebo to mam ignorovat, protoze leceni zraneni je okamzite a bez nasledku?)
tohle bych řekl nikomu vadit nebude, spíš bych čekal, že DM odmění tvou snahu o kvalitní RP. Ty nepopřeš zákony světa, protože může být tvé zranění z hlediska lékařství vyléčeno, ale jelikož mozek tvé postavy toto jaksi nepřijal ( a do tohlde ti nikdo mluvit nemusí ) můžeš hrát, že tě to stále ještě trošku pobolívá a ohledně té smrti, hm to záleží jen a jen na tvém uvážení. Tady není povinnost hrát permanent kill, ale jsou tu hráči, kteří na ni hrají. :bigwink:
Darren Finngard
Příspěvky: 127
Registrován: 28. 7. 2006 17.03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darren Finngard »

darmian píše:[jenže HC-RP hráč ví, jaké může mít jeho chování následek a DM není povinen ti zachovat postavu za každou cenu. Někde tu je napsáno, že následky tvých činů se objeví, buď dříve, nebo později.
No pokud se nemylim tak situace, ktere mohou postavu velmi zasahnout .. at uz fyzicky ci psychycky .. se resi domluvou s DM, nebo zainteresovanymi hraci (muceni, mrzaceni apod.)
<i>Smůla je coura, která bere štěstí - W. Shakespeare</i>
ungiel
Příspěvky: 71
Registrován: 25. 2. 2007 21.48

Příspěvek od ungiel »

darmian píše:jenže HC-RP hráč ví, jaké může mít jeho chování následek a DM není povinen ti zachovat postavu za každou cenu. Někde tu je napsáno, že následky tvých činů se objeví, buď dříve, nebo později.
Ja ale nemluvim o zachovavani za kazdou cenu - kdyz hrac udela takovou kravinu, ze jde dat obrovi pusu na dobrou noc, tak je to chyba a nerozvaznost hrace/postavy. Ale kdyz jako v mem pripade DM do dane situace dostane uplne nevinnou postavu a neda ji moznost neco zmenit, tak to OK neni.
Asi nechceme mit svet plny mrzaky, kterym je neco ukousnuto jen co vystrci nos z brany. To by z toho Krasneho sveta, ktery Labir vytvari, asi nikdo nic nemel.
A to je to, o cem jsem mluvila (ze jsem to pripodobnila k tomuto pripadu nepravem, protoze je tu moznost obnovy tela po smrti, jsem uz uznala).
ungiel
Příspěvky: 71
Registrován: 25. 2. 2007 21.48

Příspěvek od ungiel »

Darren Finngard píše:No pokud se nemylim tak situace, ktere mohou postavu velmi zasahnout .. at uz fyzicky ci psychycky .. se resi domluvou s DM, nebo zainteresovanymi hraci (muceni, mrzaceni apod.)
Presne tohle tim myslim, jsem rada, ze mne tu nekdo chape. :yes:
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Darren Finngard píše:
darmian píše:[jenže HC-RP hráč ví, jaké může mít jeho chování následek a DM není povinen ti zachovat postavu za každou cenu. Někde tu je napsáno, že následky tvých činů se objeví, buď dříve, nebo později.
No pokud se nemylim tak situace, ktere mohou postavu velmi zasahnout .. at uz fyzicky ci psychycky .. se resi domluvou s DM, nebo zainteresovanymi hraci (muceni, mrzaceni apod.)
No jak si to vezmeš. V té chvíli asi nebylo moc času něco s hráči řešit a je pravda, že z toho mohly obě strany vycouvat...
Zamčeno