Zamyšlení nad chováním ke stráži

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Chová se podle Vás Tonny špatně jako stráž?

Ano. Nejsem s jeho službou spokojen...
1
4%
Ne. Přijde mi že si vede dobře...
20
83%
Měl by se v lecčems zlepšit...
3
13%
 
Celkem hlasů: 24

labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Kaela píše:To poruseni pravidel mi vysvetli, jsem na to hodne zvedavej.

A to jak se ty postavy k tobe chovaly vyplyva ze hry, jestli to nechapes, tak je mi lito. A stojim si za tim, ze jen tak zacit sekat uprostred mesta do lidi jen proto, ze te neposlechnou je zhovadilost. Ty postavy te znali jako civilni osobu, neco spolecne zazili atd atd.
Diskusní trik Termini - použití záměrně zveličujícího nebo zabarveného výrazu. Ze screenů je jasně patrné že Tald se pokusil pouze o sražení (1x bezvýsledně, naproduhé se povedlo) nikoliv o "sekání do lidí uprostřed města" a to se zraněním 1+1 hp (nezraňující zbraň).

Jedná se přesně o situaci neúcty k PC stráži a toho že následně hráč(i) neunesli důsledky svého jednání "je to jen PC = nemusím ho poslouchat a můžu i dělat co chci". Být tam jako DM tak ty postavy za tohle jednání zavřu až zčernají. A za tu OOC hlášku a odlogování by šli xp dolů.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

Kaela píše:To poruseni pravidel mi vysvetli, jsem na to hodne zvedavej.

A to jak se ty postavy k tobe chovaly vyplyva ze hry, jestli to nechapes, tak je mi lito. A stojim si za tim, ze jen tak zacit sekat uprostred mesta do lidi jen proto, ze te neposlechnou je zhovadilost. Ty postavy te znali jako civilni osobu, neco spolecne zazili atd atd.
Myslíš že to byla pro Talda příjemný - sražení dřevěným mečem kdybych sekal tak normálním a je po ní! jsou nějaké zákony a ty platí pro všechny jen kvůli tomu že byli přátelé neznamená že mají imunitu. Když mě napadla zasáhlo by jiné NPC stráže být tam DM ale to se nestalo protože tam nebyl.
Edit: Labir me predbeh
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
Kaela
Příspěvky: 14
Registrován: 25. 2. 2007 20.25

Příspěvek od Kaela »

labir píše:
Kaela píše:To poruseni pravidel mi vysvetli, jsem na to hodne zvedavej.

A to jak se ty postavy k tobe chovaly vyplyva ze hry, jestli to nechapes, tak je mi lito. A stojim si za tim, ze jen tak zacit sekat uprostred mesta do lidi jen proto, ze te neposlechnou je zhovadilost. Ty postavy te znali jako civilni osobu, neco spolecne zazili atd atd.
Diskusní trik Termini - použití záměrně zveličujícího nebo zabarveného výrazu. Ze screenů je jasně patrné že Tald se pokusil pouze o sražení (1x bezvýsledně, naproduhé se povedlo) nikoliv o "sekání do lidí uprostřed města" a to se zraněním 1+1 hp (nezraňující zbraň).

Jedná se přesně o situaci neúcty k PC stráži a toho že následně hráč(i) neunesli důsledky svého jednání "je to jen PC = nemusím ho poslouchat a můžu i dělat co chci". Být tam jako DM tak ty postavy za tohle jednání zavřu až zčernají. A za tu OOC hlášku a odlogování by šli xp dolů.
Nevim kde vidis jakej diskusni trik, mel v ruce mec a mlatil s nim do lidi ve meste -> sekal do lidi uprostred mesta. Material zbrane je dost irelevatni.

Ano, byla to neucta ke strazi, ale neucta k tyhle jedny konkretni strazi. Zkus si precist co pisu ano? Ta neucta vyplynula ze hry. Tak nas laskave neurazej, ze jsme neco neunesli. Kdyby nas chtel zavrit a dobre by to zahral, tak bysme ani nemrkli, ale kdyz neumi nic jinyho nez vytahnout mec a mlatit, tak to sorry, takhle si hrani straze nepredstavuju :blink:
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Takže raději necháte hned potom postavy smazat, aby nemohli nést následky.

Takhle si nepředstavuji chování hráče. Syp si popel na hlavu …
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Kaela
Příspěvky: 14
Registrován: 25. 2. 2007 20.25

Příspěvek od Kaela »

mkov píše: Myslíš že to byla pro Talda příjemný - sražení dřevěným mečem kdybych sekal tak normálním a je po ní! jsou nějaké zákony a ty platí pro všechny jen kvůli tomu že byli přátelé neznamená že mají imunitu. Když mě napadla zasáhlo by jiné NPC stráže být tam DM ale to se nestalo protože tam nebyl.
Edit: Labir me predbeh
To je snad jedno cim toho cloveka mlatis ne? Tobe to fakt prijde normalni?! Potkat kamarada a jen proto, ze te kvuli uniforme nezacne automaticky poslouchat, tak do nej zacnes mlatit?!
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

photter píše:a teď ta základní otázka: to myslíš, že fizlovská uniforma ti dává právo se vybavovat s každým, kdo se naskytne ? buď mě zatkni a budu odpovídat, nebo sem svobodnej a budu se bavit a kým chci - a fizl ani udavač to neni
Mkove tohle si pověs na zeď a zarámuj.

Tvou postavu vnímám jako neskutečnou vtěrku, která má asi pocit že uniforma stráže jí dává právo cpát se do každého rozhovoru a záležitosti, která se šustne na území říše. To je v pořádku, Tald je jaký je a hraješ to hezky. Ale proč se pak ty jako hráč divíš, že jsou na tebe některé postavy naštvané a někteří umlkají v hovoru, jen když projde okolo? Každý má rád své soukromí a Tald je na dobré cestě vybudovat si pověst dalšího Opruzáka.

Co si vlastně může stráž (pc/npc) dovolit vůči občanu, který neporušuje zákon? Tedy spíš existuje něco co si dovolit nemůže? Nemyslím napadení či hůř - zkrátka strážný je chráněn proti chování občana, ale je něco podobného i naopak?
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

Kaela píše:
Ja rikal stat nic … musel jsem pouzit hrubou silu...
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
LDamian
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 4. 2007 17.13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LDamian »

labir píše:Zase. Zase musíte srovnávat realitu a reálnou historii s reáliemi Equilibrie s tím že odchylka = špatně. Už to začíná být ubohé. Pokud nejste schopni přijmout jinou realitu nežli plagiátovou kopii té vaší tak to je jen a jen váš problém omezeného rozhledu a vnímání.

Stráže jsou zidealizované (speciálně Mithallirští) protože tak jsou postavené z historických důvodů! Je to přeci jen paladinský řád (tj. silné paladinské jádro) vzniklý kdysi na obranu Města obchodu a krále. V Tirianu jsou stráže víc neurvalejší a méně idealizovaní opět z hlediska historicko/sociologických důvodů!
Nevím, zda to byla reakce i na mne. Pokud ano - nikde jsem nepsal, že to, že je to tu jinak (idealizovaně, pohádkově), je špatně. Každopádně respektuji, že už toho srovnávání mají někteří lidé plné zuby a dám s tím pokoj na čas, než se situace zklidní. Proti historickým důvodům nemám nic, prostě byla chuť to takto postavit a považovali jste to za vhodné, tak jste to tak postavili.

Pěkné dopoledne všem a nehádejte se. :smile:
Naposledy upravil(a) LDamian dne 15. 6. 2007 9.37, celkem upraveno 1 x.
Auriel - Chaos, tedy Svoboda musí být podřízena Řádu, tedy Pravidlům. Zlo, tedy Smrt a ničení, musí být podřízena Dobru, tedy Životu.
Sigimalanirseth - ??
Kaela
Příspěvky: 14
Registrován: 25. 2. 2007 20.25

Příspěvek od Kaela »

Psanec píše:Takže raději necháte hned potom postavy smazat, aby nemohli nést následky.

Takhle si nepředstavuji chování hráče. Syp si popel na hlavu …
To doufam nemyslis vazne? :blink: Jaky jsou duvody smazani tech postav nemuzes vedet, takze bych prosil, abys nas neurazel, diky.
Kaela
Příspěvky: 14
Registrován: 25. 2. 2007 20.25

Příspěvek od Kaela »

mkov píše:
Kaela píše:
Ja rikal stat nic … musel jsem pouzit hrubou silu...
Ne nemusel, v tom je ten vtip vis?
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Kaela píše:
Psanec píše:Takže raději necháte hned potom postavy smazat, aby nemohli nést následky.

Takhle si nepředstavuji chování hráče. Syp si popel na hlavu …
To doufam nemyslis vazne? :blink: Jaky jsou duvody smazani tech postav nemuzes vedet, takze bych prosil, abys nas neurazel, diky.
Reakce do PM .
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
maliarda
Příspěvky: 279
Registrován: 24. 5. 2007 10.05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maliarda »

Nemyslím, že by byla chyba na tvojí straně. I když opravdu hodně záleží na tom, jakou autoritu si u ostatních postav vybuduješ. Pokud se postava chová neuctivě a ani po upozornění své chování nezmění, pak je na místě potrestání - v tom souhlasím s Ghostem

drake127 píše:Ale přeci přátelštější (~neuctivejší) chování postav k tobě pramění z toho, že tě prostě známe lépe než NPC hlídače u brány. Směješ se s námi, posadíš se s námi u Svačinky. Autoritu máš takovou, jakou si vydupeš (a jakou si chceš vydupat). I třeba postava, která tě nezná, ale vidí, jak se okolo tebe všichni smějou, si řekne, že tohle je pohodář a pak podle toho s tebou jedná.
Jaký strážný chceš být záleží podle mě jen na tobě - zkrátka co tě víc baví hrát.
k tomuhle bych ráda poznamenala - pokud přijde postava, která tě nezná, mezi hlouček postav a vidí stráž, už z principu by měla k této postavě mít respekt. Nemůže vědět, zda je strážný pohodář i ve službě, jak moc se s ostatními zná atd.
Což by samozřejmě nemělo znamenat, že pokud se řeší nějaký problém "Tonny stráž ve službě" vs postava, kerá udělala nějaký přestupek a s Tonnym se zná, tak se bude tahle postava chovat drze nebo neuctivě. Ale to už je o té autoritě...
Rina
Donie
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

Braenn píše:
photter píše:a teď ta základní otázka: to myslíš, že fizlovská uniforma ti dává právo se vybavovat s každým, kdo se naskytne ? buď mě zatkni a budu odpovídat, nebo sem svobodnej a budu se bavit a kým chci - a fizl ani udavač to neni
Mkove tohle si pověs na zeď a zarámuj.

Tvou postavu vnímám jako neskutečnou vtěrku, která má asi pocit že uniforma stráže jí dává právo cpát se do každého rozhovoru a záležitosti, která se šustne na území říše. To je v pořádku, Tald je jaký je a hraješ to hezky. Ale proč se pak ty jako hráč divíš, že jsou na tebe některé postavy naštvané a někteří umlkají v hovoru, jen když projde okolo? Každý má rád své soukromí a Tald je na dobré cestě vybudovat si pověst dalšího Opruzáka.

Co si vlastně může stráž (pc/npc) dovolit vůči občanu, který neporušuje zákon? Tedy spíš existuje něco co si dovolit nemůže? Nemyslím napadení či hůř - zkrátka strážný je chráněn proti chování občana, ale je něco podobného i naopak?
Ja jako hráč to beru úplně v pohodě a chápu ale vysvětli to Taldovi :D ten je takovej.
Jako hráč se divím až když to dojde do krajnosti - vis ta situace
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Kaela píše: Nevim kde vidis jakej diskusni trik, mel v ruce mec a mlatil s nim do lidi ve meste -> sekal do lidi uprostred mesta. Material zbrane je dost irelevatni.

Ano, byla to neucta ke strazi, ale neucta k tyhle jedny konkretni strazi. Zkus si precist co pisu ano? Ta neucta vyplynula ze hry. Tak nas laskave neurazej, ze jsme neco neunesli. Kdyby nas chtel zavrit a dobre by to zahral, tak bysme ani nemrkli, ale kdyz neumi nic jinyho nez vytahnout mec a mlatit, tak to sorry, takhle si hrani straze nepredstavuju :blink:
Jeden z projevů neunesení IC situace je řešení OOC způsobem - v tomto případě z tvojí strany (screen 5). IC neúcta? Bezva proč ne. IC řešení od stráže? Jistě viz screeny. OOC tvoje reakce "//az se mkove naucis hrat, tak se muzeme bavit, sbohem" - jasné neunesení doposud pouze IC situace místo IC zahrání - třeba to nechání se zavřít, však tě podle screenů zatknul ne? Takže objektivně tu je neunesení situace a jejích důsledků a to z tvé strany!

Pokud tě tenhle fakt uráží tak je to tvůj problém. Nemyslel bych si to kdybys tam nehodila tu OOC hlášku a neodlogla se. Mimochodem používáš další diskusní trik - Negere - ignorace a negace informace.
Kaela píše:...Kdyby nas chtel zavrit a dobre by to zahral, tak bysme ani nemrkli, ale …
Zavřít vás chtěl, zatkl vás (screen 3) a zahrané to dle mého názoru bylo v mezích. Nebýt tvé OOC hlášky a odlogu tak tvou postavu nakonec třeba i zavřel do chládku. Neneguj tedy jeho jednání ve svých příspěvcích ano?

Neúcta k jedné konkrétní stráži ale ne k celku?… když už používáte realitu jako modlu tak reálný příměr - máš spory s jedním policajtem a tak v nějaké vyhrocené situaci když je v uniformě na něj plivneš nebo mu zakroutíš nosem - myslíš že ti u soudu následně projde že se to vztahovalo jen k tomu jednomu policajtovi? Měl uniformu, byl ve službě => napadení veřejného činitele. Takže to byla ze strany tvé postavy neúcta ke strážím jako celku projevená na jednom jedinci. Pokud byla z IC důvodů tak je to ok, ale stále tu zůstává neunesení důsledků svého jednání.
Kaela píše:...takhle si hrani straze nepredstavuju
To je ono! Takže když někdo něco zahraje jinak než si představuješ tak je to automaticky špatně? To je přesně stejné jako neustálé porovnávání reality s virtuálním světem - neschopnost přijmout jinou realitu odlišnou od té navyklé, tady je to neschopnost přijmout jiné zahrání situace nežli to předpokládané/představované (aby mě někdo netahal za slovo - v případě že to zahrání je v mezích pravidel a RP). To je ale tvá chyba a klasické jednání RP inkvizitora.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Kaela píše:
Nevim kde vidis jakej diskusni trik, mel v ruce mec a mlatil s nim do lidi ve meste -> sekal do lidi uprostred mesta. Material zbrane je dost irelevatni.
2. Termini. Volte slova, která jsou emočně zabarvena. Když váš protivník napíše "Mám dojem, že to není úplně tak jak píšeš", tak musíte v odpovědi zdůraznit, že se na vás "sprostě vrhl", podobně třeba vy "protestujete", protivník "láteří"; vy "argumentuje", protivník "vytahuje demagogickou snůšku nesmyslů"… "Copak nemůžeme klidně diskutovat? Já ti v klidu řekl, že jsi hlupák, a ty po mně vyjedeš a nadáváš mi do hlupáků!"
A tak z místo objektivního faktu "srazil mě na zem dřevěným mečem" napíšeš "sekal do lidí uprostřed města". Druhá formulace je mnohem zabarvenější a negativnější což byl asi cíl. Navíc je vhodně posunutá do množného čísla takže se zdá že posekal více nežli jednoho člověka. Ty ani netušíš že to používáš že?
Naposledy upravil(a) labir dne 15. 6. 2007 9.55, celkem upraveno 1 x.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Kaela
Příspěvky: 14
Registrován: 25. 2. 2007 20.25

Příspěvek od Kaela »

Jeden z projevů neunesení IC situace je řešení OOC způsobem - v tomto případě z tvojí strany. IC neúcta? Bezva proč ne. IC řešení od stráže? Jistě viz screeny. OOC tvoje reakce "//az se mkove naucis hrat, tak se muzeme bavit, sbohem" - jasné neunesení doposud pouze IC situace místo IC zahrání - třeba to nechání se zavřít, však tě podle screenů zatknul ne? Takže objektivně tu je neunesení situace a jejích důsledků a to z tvé strany!

Pokud tě tenhle fakt uráží tak je to tvůj problém. Nemyslel bych si to kdybys tam nehodil tu OOC hlášku a neodlogl se. Mimochodem používáš další diskusní trik - Negere - ignorace a negace informace.
Ano urazi, protoze to nebylo neuneseni situace, ale znechuceni, tak prosim nerikej, jaky byly nase pohnutky, kdyz to nemuzes vedet, diky.
Zavřít vás chtěl, zatkl vás (screen 3) a zahrané to dle mého názoru bylo v mezích. Nebýt tvé OOC hlášky a odlogu tak tvou postavu nakonec třeba i zavřel do chládku. Neneguj tedy jeho jednání ve svých příspěvcích ano?

Neúcta k jedné konkrétní stráži ale ne k celku?… když už používáte realitu jako modlu tak reálný příměr - máš spory s jedním policajtem a tak v nějaké vyhrocené situaci když je v uniformě na něj plivneš nebo mu zakroutíš nosem - myslíš že ti u soudu následně projde že se to vztahovalo jen k tomu jednomu policajtovi? Měl uniformu, byl ve službě => napadení veřejného činitele. Takže to byla ze strany tvé postavy neúcta ke strážím jako celku projevená na jednom jedinci. Pokud byla z IC důvodů tak je to ok, ale stále tu zůstává neunesení důsledků svého jednání.
Zavrit nas chtel, ano, ale az nakonec. Asi jsem divnej, kdyz mi to neprijde v poradku, nejdriv mlatit a pak zatykat, ale co uz.
A prosim neohanej se tady nejakou hypotetickou situaci u soudu, to s timhle nema nic spolecnyho a vubec to neukazuje na nas obecny vztah ke strazim. Jestli ano, tak si vestec.
To je ono! Takže když někdo něco zahraje jinak než si představuješ tak je to automaticky špatně? To je přesně stejné jako neustálé porovnávání reality s virtuálním světem - neschopnost přijmout jinou realitu odlišnou od té navyklé, tady je to neschopnost přijmout jiné zahrání situace nežli to předpokládané/představované (aby mě někdo netahal za slovo - v případě že to zahrání je v mezích pravidel a RP). To je ale tvá chyba.
To je ono! Kdyz nekdo se strazi, kterou zna jedna jinak nez s ostatnimi strazemi, tak je to automaticky spatne?
Kaela
Příspěvky: 14
Registrován: 25. 2. 2007 20.25

Příspěvek od Kaela »

labir píše: A tak z místo objektivního faktu "srazil mě na zem dřevěným mečem" napíšeš "sekal do lidí uprostřed města". Druhá formulace je mnohem zabarvenější a negativnější což byl asi cíl. Navíc je vhodně posunutá do množného čísla takže se zdá že posekal více nežli jednoho člověka. Ty ani netušíš že to používáš že?
A tak misto diskutovani k veci se budes snazit udelat z lidi blbce :) Ale myslim ze se ti to nepodari :)
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Kaela píše: Ano urazi, protoze to nebylo neuneseni situace, ale znechuceni, tak prosim nerikej, jaky byly nase pohnutky, kdyz to nemuzes vedet, diky.
Neunesení situace definuji hlavně jako snahu řešit IC situaci OOC prostředky (OOC hláška, odlog, atd..). Důvody proč k neunesení situace došlo jsem nezmiňoval protože je skutečně neznám. Používáš tedy další trik - přisuzuješ mi něco co jsem neřekl.
Kaela píše: Zavrit nas chtel, ano, ale az nakonec. Asi jsem divnej, kdyz mi to neprijde v poradku, nejdriv mlatit a pak zatykat, ale co uz.
A prosim neohanej se tady nejakou hypotetickou situaci u soudu, to s timhle nema nic spolecnyho a vubec to neukazuje na nas obecny vztah ke strazim. Jestli ano, tak si vestec.
V tom případě jsi ten příklad vůbec nepochopila.
Labir píše:To je ono! Takže když někdo něco zahraje jinak než si představuješ tak je to automaticky špatně? To je přesně stejné jako neustálé porovnávání reality s virtuálním světem - neschopnost přijmout jinou realitu odlišnou od té navyklé, tady je to neschopnost přijmout jiné zahrání situace nežli to předpokládané/představované (aby mě někdo netahal za slovo - v případě že to zahrání je v mezích pravidel a RP). To je ale tvá chyba.
Kaela píše: To je ono! Kdyz nekdo se strazi, kterou zna jedna jinak nez s ostatnimi strazemi, tak je to automaticky spatne?
Diskusní trik vyplývání. Z toho na co reaguješ není absolutně možné vyvodit to co píšeš. Odpověď zní tedy ne.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Kaela píše:
labir píše: A tak z místo objektivního faktu "srazil mě na zem dřevěným mečem" napíšeš "sekal do lidí uprostřed města". Druhá formulace je mnohem zabarvenější a negativnější což byl asi cíl. Navíc je vhodně posunutá do množného čísla takže se zdá že posekal více nežli jednoho člověka. Ty ani netušíš že to používáš že?
A tak misto diskutovani k veci se budes snazit udelat z lidi blbce :) Ale myslim ze se ti to nepodari :)
Diskusní trik Voluisse.
14. Voluisse. Obviňte protivníka z nečestných úmyslů. Můžete říct, že jde protivníkovi jen o lacinou senzaci, že mu jde o zviditelnění, dokonce není třeba vůbec žádné úmysly uvést, stačí bohatě podezření, třeba: "Všichni víme proč to děláš!" Co na tom že to nikdo neví - každý si pak vykonstruuje vlastní důvod, a ten rozhodně nebude pro protivníka příznivý.
Nikoliv blbce. Snažím se ukázat že s tebou diskuse není možná protože vždy si fakta a logiku překroutíš tak jak se ti hodí. Pokud chceš s tím něco udělat přečti si prosím tyhle odkazy:

http://maly.blog.sme.sk/c/72147/Trvale- … krava.html
http://maly.blog.sme.sk/c/72255/Trvale- … va-II.html
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
LDamian
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 4. 2007 17.13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LDamian »

Byly tu nějaké stížnosti na to, jak je hraný Tald a nebyl bych to já, abych nešel proti čemukoli, co mi připadá jednostranné. :smile:

Postava Talda je podle mne hraná velmi pěkně. To, že mne často dokáže naštvat už tím že existuje, je úplně super a cením si toho. Postava Talda mi navíc připadá hraná tak nějak stále velmi podobně (tedy ne jak se hráči právě hodí) a má i své stálé slabiny, které je možno využívat. Když jsem hrál parchanta, ochotně mi dělal štít proti jiným parchantům.

Na druhou stranu chápu, že určité typy postav a určité typy hráčů bude Tald příšerně hmm štvát. Lidi, važte si toho! Nesnažte se něco jako hráči odstraňovat jen proto, že je vám to nepříjemné a ztěžuje to hraní postaviček. Sice toho člověka co to tak hraje možná vyštípete z shardu nebo přinutíte tímhle hloupým způsobem změnit svou hru, ale hra bude potom chudší. Je to stejný princip, jako když se takhle mix IC a OOC odporu zvedne proti dobře zahranému parchantovi. Nebuďte měkejši! Opruzák Tald je perfektní! Tald na hrad!! :biggrin: :biggrin:

Mkov: hraješ to výborně, jsem tvůj fanoušek!! Ne, že ustoupíš nějakým PM a reakcím na fóru! Hraj IC a na OOC reakce tohoto typu se vykašli. Konečně se tu začíná profilovat nějaká dostatečně odporná hodná postava a hned by mi jí chtěli zašlapat do země! Koho bych pak mněl se svýma případnýma evilákama nesnášet, likvidovat nebo zneužívat? Koho napravovat jako hodná postava, případně na kom vysvětlovat, že i dobro má své hmm méně příjemné stránky? Prostě skládám ti poklonu, abych aspoň trochu vyvážil negativa tady. :smile:
Naposledy upravil(a) LDamian dne 15. 6. 2007 10.15, celkem upraveno 1 x.
Auriel - Chaos, tedy Svoboda musí být podřízena Řádu, tedy Pravidlům. Zlo, tedy Smrt a ničení, musí být podřízena Dobru, tedy Životu.
Sigimalanirseth - ??
Zamčeno