Zamyšlení nad chováním ke stráži

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Chová se podle Vás Tonny špatně jako stráž?

Ano. Nejsem s jeho službou spokojen...
1
4%
Ne. Přijde mi že si vede dobře...
20
83%
Měl by se v lecčems zlepšit...
3
13%
 
Celkem hlasů: 24

kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Zamyšlení nad chováním ke stráži

Příspěvek od kohen »

Výsledkem hlasování se budu řídit... pro další setrvání ve službě:

Rád bych Vás alespoň tímto Topikem donutil k tomu , aby jste se zamysleli nad tím jak se každý z Vás chová ke stráži, kord když se ten daný strážný chová uctivě (uctivěji jak Vy k němu).
Nejde ani tak o to, zda dle Vás má či nemá onen dle osobního soudu odpovídající autoritu.
Autoritu má Koruna a její svěřenci, či v tomto případě zaměstnanci.
Není nutné zkoušet, co si kdo může dovolit,,protože dle zákona platí to, že dovolit si neúctu nemůže jen tak někdo.

Nemám v úmyslu, každého hned kárat či zavírat a myslím, že ke každému se chovám jak zaslouží a někdy daleko lépe.
Takže chci jen naznačit, že být strážným není žádný med, když tohle děláte.

Není to většinou jen problém nováčků, ale také hráčů, do kterých bych to neřekl a do jejich postav už vůbec ne.

Jen malý výňatek z Vámi jistě známého zákoníku..(doporučuji si jej prostudovat i když je tam spousty věcí, co se dají vykládat různě).

Důležitý bod o který tu jde – Neúcta ke stráži…. Je Těžký zločin…
- Mluvit ke stráži s tváří zahalenou je zakázané…je charakterizováno jako neúcta ke stáži a patří mezi přečiny proti právu.. (ne že by to bylo velmi důležité, ale pokud si někdo myslí, že stráž bude prosit o to aby se ten daný zahalený sundal ve městě bud helmu či kapuci, když ho i stáž slušně o to požádá, tak je na omylu…nebude-li v tomto případě stráži vyhověno bude s daným zacházeno, jako s potenciálním výtržníkem. – příklad z praxe.
- Ignorace stráže, když na někoho mluvím v souvislosti s řešením nějakého problému(a tím nemyslím, když je afk.., ale třeba, že napíše *ignoruje strážného*).
- Drzé tykání je také charakterizováno stejně (Nejde ani tak o to, zda se to zamlouvá mě či ne a postava není hloupá a často poznávám, že to vadí ostatním, když některé věci nechám plavat a toleruji – takže to tolerováno nebude.. rád bych, aby jste se nad tím zamyslel, zda je to vůbec nutné, či je to v povaze vaší postavy dělat ze sebe rebela..),
Kdo tohle bude dělat, tak se ochladí v našem krásném vězení

Nikdy jsem alespoň co si myslím k nikomu nebyl neuctivý, snažím se jednat dle platného zákoníku a hlavně podstatou stráže je osoby ochraňovat, nikoli jim škodit, či se na ně vytahovat.
Opačně by to mělo být od Vás podobné, a já sám osobně nechápu, co Vás či vaše postavy vede k tomu, že občas zkoušíte co si můžete dovolit.
Být stráž tedy není zase taková sranda s tím vším a vězte že to dělám spíš pro svět a pro Vás, nežli pro sebe…(zas tak dobře neplatí ).

Na druhou stranu musím pochválit spousty hráčů, kteří se chovají uctivě, nebo ne-drze,
zkrátka normálně.
Diky…

PS: Rád bych věděl, zda i za mořem máš Talde takové občasné projevy…, protože pokud né, je to ve mně… a pak to budu řešit jinou cestou…
Tonny
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Tedy já nevím, ale nemyslíš, že to může být třeba opravdu v povaze postav, chovat neúctu k autoritám? Popřípadě, když i po vyzvání pokračují, tak je prostě neompromisně do toho vězení strčit, ať si tam nadávají třeba do zdi, jestli chtějí. V tomhle nevidím vůbec žádný prohřešek hráče, ale vidím v tom prohřešek postavy, myslím, že by bylo to lepší vyřešit IG
Bratrstvo zabanovaných!
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

No v podstatě je na Vás jak si to chcete nastvit...(buď cukr, nebo bič), sami si řekněte.…

Ano....Může to být klidně v povaze postavy, pokud tomu tak je je to v pořádku..
Často ale vidím, že postava se tak ke strážím, které hraje DM nechová a je na ně jako med...
Pak mě to nutí se nad tím zamyslet...

Pokud dělá to samé i v tomto případě, pak to beru.
Pokud ne, neberu to... a přijde mi to jako zbytečné...
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamyšlení nad chováním ke stráži

Příspěvek od Braenn »

[quote="kohen"][/quote] jelikož zrovna jeden incident v paměti mám, a vím nač narážíš, neodpustím si malé rýpnutí - jestliže chceš aby se k tobě postavy chovaly primárně jako ke strážnému (tedy jsi li ve službě) a ne jako k Tonnymu odvedle, musí to jít i od tebe. Vtipy o dýních a okurkách holt autoritu nepodpoří.

čímž se ti za ten výše naťuknutý incident omlouvám (já, ne postava) a mrzí mě že tě to takto ooc trápí. Jako hráč to můžu brát v potaz, ale jako postava těžko.. v tom má pravdu ghost, neboj se to řešit ig.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

To není tvoje chyba. To je chyba těch hráčů. Už jsem o tom zprostředkovaně několikrát slyšel (a viděl screenshoty) nejen u tvojí postavy a jednou i řešil (včetně nechutné OOC dohry hráčů oněch odrzlých postav). Negativní metagame stylu "je to PC takže si můžu dovolovat". O to tvrději tohle zpětně DM řeší. Není rozdílu mezi NPC, PC a DM-NPC stráží!

Pokud se ti to nebo jinému hráči strážného stane, stačí udělat creenshoty rozhovoru nebo akce a poslat je některému z aktivních DM. Případně pokud provokace nebo neúcta přestoupí toleranční mez prostě vzpurného dotyčného zatknout (screen), nebo pokud to nepůjde jinak zpacifikovat silou. Dopady se pak vyřeší zpětně s DM.

Něco v tomhle ohledu na zlepšení plánuji pro současné PC stráže, ale bude to ještě chvíli trvat.
Naposledy upravil(a) labir dne 14. 6. 2007 22.59, celkem upraveno 1 x.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

1) IC žijeme úplně s našimi postavami jinde, nemohu soudit, jaký jsi Strážný. Snad v létě tam moje postava "zase" zabloudí... (nehlasoval jsem, abych ti nekazil objektivnost)

2) My "za mořem" máme spíš "problémy" s umíněným až arogantním Strážným, ke kterému se chováme (bavím se za sebe) slušně a to co si k naopak dovoluje on jako člen Stráže je no, ehm, ehm...
(promiň mkove, ale IC projevy tvé postavy jsou na hranici urážení druhých postav - pokud to tak hraješ úmyslně, pak smekám, hraješ to dobře!!). Nebudu tu vynášet IC špínu, písnu ti to do PM.
Jinak jsem IC rozjel "vyzvídací" akci, tak moje postava není jediná (natož ojedinělá), která je Taldovým chováním znechucena (tzn. buď jsi uspěl s hraním toho co chceš nebo se děsím :crazy: ). Už proto, že to co děláš, děláš za "imunitou" Koruny. Kdybys byl "jen" bojovník, tak to neřeším...ale když tu teď Tonny vypíchl chování Strážných PC vs zbylé PC, nedá mi to se ozvat.

P.S.
Ještě poznámka - strážný, který se nazývá přítel Druidů by se měl IC "asi" podle toho chovat (opět, pokud tvé činy jsou hraním povahy, tak mlčím :clover: , beru pověstný popel a sypu si ho na hlavu). Tím nemyslím chování Talda ke konkrétním PC, ale k "jistým" NPC.
Obrázek
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamyšlení nad chováním ke stráži

Příspěvek od kohen »

Braenn píše:
kohen píše:
jelikož zrovna jeden incident v paměti mám, a vím nač narážíš, neodpustím si malé rýpnutí - jestliže chceš aby se k tobě postavy chovaly primárně jako ke strážnému (tedy jsi li ve službě) a ne jako k Tonnymu odvedle, musí to jít i od tebe. Vtipy o dýních a okurkách holt autoritu nepodpoří.

čímž se ti za ten výše naťuknutý incident omlouvám (já, ne postava) a mrzí mě že tě to takto ooc trápí. Jako hráč to můžu brát v potaz, ale jako postava těžko.. v tom má pravdu ghost, neboj se to řešit ig.
Tento incident byl spíše úsměvný, takovéto věci mě netrápí...a myslím, že by bylo zbytečné je řešit..
Trocha rýpání nikoho nezabije :-)
Srandu má Tonny rád ať je ve službě, nebo není...(to jde poznat podle zbroje).

Rýpání nejsou ale urážky a od lidí které znám dlouho si také nechám líbit víc...,než od održlé osoby, co jsem nikdy neviděl.
Ale většinou od těchto osob (které znám již ic dlouho), urážky nezaznamenávám... (debatu o okurkách neberu nijak zle).
Naposledy upravil(a) kohen dne 14. 6. 2007 23.31, celkem upraveno 1 x.
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

labir píše:To není tvoje chyba. To je chyba těch hráčů. Už jsem o tom zprostředkovaně několikrát slyšel (a viděl screenshoty) nejen u tvojí postavy a jednou i řešil (včetně nechutné OOC dohry hráčů oněch odrzlých postav). Negativní metagame stylu "je to PC takže si můžu dovolovat". O to tvrději tohle zpětně DM řeší. Není rozdílu mezi NPC, PC a DM-NPC stráží!

Pokud se ti to nebo jinému hráči strážného stane, stačí udělat creenshoty rozhovoru nebo akce a poslat je některému z aktivních DM. Případně pokud provokace nebo neúcta přestoupí toleranční mez prostě vzpurného dotyčného zatknout (screen), nebo pokud to nepůjde jinak zpacifikovat silou. Dopady se pak vyřeší zpětně s DM.

Něco v tomhle ohledu na zlepšení plánuji pro současné PC stráže, ale bude to ještě chvíli trvat.
Nejde mi o to vydupávat nadměrnou autoritu..., stejně si myslím, že by to asi nemělo smysl...
Chtěl jsem jen hráče uvést do toho , aby se zamysleli nad tím jak se chovají PC vs DM/NPC stráž..
Chovejte se prosím stejně...
Nemám v úmyslu se chovat povýšeně, či poníženě..., ale jsem tu jako strážný pro Vás, tak si to uvědomte...
Zvolte si sami, jaký režim by jste chtěli nastolit..., ja se podle něj budu adekvátně chovat...
Pokud budu mírný, nebo pokud budu zase naopak důrazný, vždy to bude někomu vadit, tak si to zvolte vy...
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

Souhlasim s Tonym, neucta k hracum - chovaji se jinak ke me a jinak ke straz hranou DM castecne si za to muzu sam ale nekdy to prerusta unosnou mez :smile:
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

KaTo píše:---
Odpovedel jsem na PM ale abych to ozrejmil hraju Talda ma nejaky staty a hlavne nizkou moudrost takze nektery vtipky jsou pak nepochopeny nebo vyzni jinak, ma taky nejakou psychiku atd... ale rad slysim kritiku aspon vim na cem sem a jak me vidi ostatni trochu me to i zarazi ten vysledek sem myslel ze ho hraju spatne ale zda se ze ne.
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Ale přeci přátelštější (~neuctivejší) chování postav k tobě pramění z toho, že tě prostě známe lépe než NPC hlídače u brány. Směješ se s námi, posadíš se s námi u Svačinky. Autoritu máš takovou, jakou si vydupeš (a jakou si chceš vydupat). I třeba postava, která tě nezná, ale vidí, jak se okolo tebe všichni smějou, si řekne, že tohle je pohodář a pak podle toho s tebou jedná.
Jaký strážný chceš být záleží podle mě jen na tobě - zkrátka co tě víc baví hrát.

mkov hraje Talda taky pěkně, ovšem nemůžeš teď čekat, že s tebou naše postavy budou jednat uctivě, když jsi je IC docela zklamal. Ale úplně to samé platí i o Nargienovi a tady doufám, že se mi podařilo zachovat podobnou míru zklamání a rozčarování, byť v trochu menší míře - přecijen je to poručík a potřebujeme ho.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

ja beru ze se nejak chovam a ze to pak zpusobuje to a to ale jsou nejake meze pak uz to je ze strany hracu nekdy prehnany muzu treba poslat jedny skreeny ale nejsou pekny ale to uz je extrem
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

a sme zase oklikou zpátky u toho fizlovsko/udvačskýho settingu
tvoje postava se stala jeho součástí a nechce nést důsledky, některý postavy sou prostě dobrodruzi, co nechtěj mít s fízlama a udavačema nic společnýho a sorry ale ty stráže nic jinýho než fízlové a udavači nejsou

to, že tendle svět podává městský stráže jako chodíci doktory obojího práva a nekonečnou loyalitou a služební horlivostí je úchlka a že neúcta k nim je zločin, to už je nemoc
navíc definovat neúctu je velmi obtížný, takže parádně zneužitelnej klacek, kdykoli je třeba
divíš se, že kdekdo nechce s někým, kdo tomudle přisluhuje, mít nic společnýho ? ja se teda divim, že se divíš

městskou stráž obvykle tvořili zverbovaný hospodský rváči a podobná verbež, jediná jejich ambice byla přežít další službu a pokud měli možnost nevidět nebo vidět, tak radši neviděli
pokud měli možnost, zalezlí v temný uličce ožírali se vesele do bezvědomí

a teď ta základní otázka: to myslíš, že fizlovská uniforma ti dává právo se vybavovat s každým, kdo se naskytne ? buď mě zatkni a budu odpovídat, nebo sem svobodnej a budu se bavit a kým chci - a fizl ani udavač to neni
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

photter píše:a sme zase oklikou zpátky u toho fizlovsko/udvačskýho settingu
tvoje postava se stala jeho součástí a nechce nést důsledky, některý postavy sou prostě dobrodruzi, co nechtěj mít s fízlama a udavačema nic společnýho a sorry ale ty stráže nic jinýho než fízlové a udavači nejsou

to, že tendle svět podává městský stráže jako chodíci doktory obojího práva a nekonečnou loyalitou a služební horlivostí je úchlka a že neúcta k nim je zločin, to už je nemoc
navíc definovat neúctu je velmi obtížný, takže parádně zneužitelnej klacek, kdykoli je třeba
divíš se, že kdekdo nechce s někým, kdo tomudle přisluhuje, mít nic společnýho ? ja se teda divim, že se divíš

městskou stráž obvykle tvořili zverbovaný hospodský rváči a podobná verbež, jediná jejich ambice byla přežít další službu a pokud měli možnost nevidět nebo vidět, tak radši neviděli
pokud měli možnost, zalezlí v temný uličce ožírali se vesele do bezvědomí

a teď ta základní otázka: to myslíš, že fizlovská uniforma ti dává právo se vybavovat s každým, kdo se naskytne ? buď mě zatkni a budu odpovídat, nebo sem svobodnej a budu se bavit a kým chci - a fizl ani udavač to neni
Tak tohle je jistě k zamyšlení... pokud bereš stráže jako fízlovské udavače, má to cosi do sebe... i když já je beru spíš jako doktory, a myslím že i většina je bude tak brát jako sledovače, dokud je opravdu nebudou k něčemu potřebovat.
Je jasné, že rozhodnutí toho, zda se budeš či nebudeš bavit se stráží je jistě jen a jen na tobě.
Dělat ale rozdíly v metagame PC/NPC by se nemělo.
Od tebe osobně by mě to jaksi ani nevadilo (ač neříkám, že bych nezakročil), protože to co hraješ, hraješ stejně... jak to jen říct... pokud jsi drzej, jsi drzej na všechny :-) a tím se neuraž...
ale přijde mi to, že tvá postava pohrdá prostě vším.. má tu povahu...
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
LDamian
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 4. 2007 17.13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LDamian »

Jen pro zajímavost z vlastní historie městské policie, není nutno reagovat:

Praha 17. – 18. století:

Jejich povinností (městské stráže – pozn.) bylo hlídati radnici a městské vězení, konati hlídky v ulicích, zakročovati při rvačkách, prováděti prohlídky nařízené magistrátem, vykonávati všecky rozkazy magistrátu a městského úřadu a plniti důvěrné policejní rozkazy ve formě výzvědné služby.Tato stráž udržovala pořádek při požárech i na trzích, konala službu městských poslů, dávala do vězení provinilou čeleď, provázela osoby posílané postrkem ke krajským úřadům, vodila vězně ke konfrontacím do jiných měst, doprovázela k šibenici delikventy odsouzené k smrti a pečovala o pořádek při popravě.
Stráž konala hlídky i na vinicích za městem a měla za povinnost stíhati kacíře a zloděje. Opatrovala klíče města, vykonávala v městských branách dozor nad tuláky, náboženskými blouznivci a podezřelými lidmi…Také dohlížela městská stráž v branách i na vybírání městských dávek z tabáku, masa, vína aj….
Kdežto vlastní policejní stráž městská skládala se ze starých vysloužilých a městem placených vojáků a invalidů. (v určitém období směli nosit jen rákosky a až na protesty magistrátu, že jsou teď terčem posměšků jim vrátili možnost nosit střelné zbraně – pozn.)…První jeho snahou bylo učiniti přítrž četným krádežím. K tomu účelu zřídil 60 ponocných z řad chudého občanstva
PS: kromě městské stráže tam bylo vojsko (o takové ty běžné věci se zřejmě příliš nestaralo, vojáci navíc často ani neuměli česky) a městské sbory – privilegovaní měšťané, kteří mohli nosit zbraň – v podstatě jen na přehlídky atd…


No a vzhledem k tomu, že i vojáci, ze kterých se ty stráže rekrutovali byli leckdy pěkná verbež, má Photter částečně pravdu. Vážně to tu na EQ máme trochu takové idealizované. :smile:

EDIT: jinak ale ono to bude do značné míry tak, že stráž je taková, jaká je zem, jaká je šlechta a jací jsou panovníci. Na EQ jsou zde mocnosti, které se snaží svými zákony prospívat, království jsou spravována podle všeho hodnými, laskavými a vznešenými vládci, šlechtici jsou výbornými poddanými i pány a tak se není co divit, ze i stráže jsou loajální, horlivé... Je to sice idealizované, ale tak proč ne, pokud to vyhovuje. V mnoha pohádkách to tak je, že "Byl jednou jeden dobrý král"…. Ono to odpovídá - srovnej stráž v království a na Ostrově Vyvrhelů.
Auriel - Chaos, tedy Svoboda musí být podřízena Řádu, tedy Pravidlům. Zlo, tedy Smrt a ničení, musí být podřízena Dobru, tedy Životu.
Sigimalanirseth - ??
Kaela
Příspěvky: 14
Registrován: 25. 2. 2007 20.25

Příspěvek od Kaela »

To ze se postavy chovaji jinak ke strazi, kterou znaji i z civilniho zivota je snad logicky ne? Takova straz si svuj respekt musi zaslouzit, to ze najednou oblikne uniformu z ni neudela boha, kdyz den predtim byli kamaradi. Notabene kdyz takovej sikula Tald do nich jen tak zacne uprostred mesta prudit, vyskakovat si a sekat do postav mecem :blink: Takovou straz by snad do mist kde slunce nesviti poslal kazdej :blink:
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

Myslím že následující skreeny bohatě postačí na to jaké situace mám namysli, jinak tady ta situace byla i porušení několika pravidel jako je třeba zneužití nepřítomnosti DM.
Dal jsem to sem po tom co mi spousta lidí psalo, jestli myslím ten konflikt a nebo tamten, přitom ty další byli čistě RP a v pohodě mé strany, ty na mysli nemám, čistě toto ikdyž to je extrém ale děje se to.
http://mkov.wz.cz/nwn/zacatek.jpg
http://mkov.wz.cz/nwn/druhy.jpg
http://mkov.wz.cz/nwn/treti.jpg
http://mkov.wz.cz/nwn/ctvrty.jpg
http://mkov.wz.cz/nwn/paty.jpg
http://mkov.wz.cz/nwn/posledni.jpg
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
mkov
Příspěvky: 304
Registrován: 9. 9. 2006 14.03
Bydliště: Mladé Buky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mkov »

Kaela píše:To ze se postavy chovaji jinak ke strazi, kterou znaji i z civilniho zivota je snad logicky ne? Takova straz si svuj respekt musi zaslouzit, to ze najednou oblikne uniformu z ni neudela boha, kdyz den predtim byli kamaradi. Notabene kdyz takovej sikula Tald do nich jen tak zacne uprostred mesta prudit, vyskakovat si a sekat do postav mecem :blink: Takovou straz by snad do mist kde slunce nesviti poslal kazdej :blink:
Hele ta situace byla vyhrocená, to nebezpečí tam bylo, najednou se začít vysmívat když vám hrozí nebezpečí života? Tald to myslel dobře ale tak prostě zvýšil hlas, reakce Unqiel byla přehnaná. 1 by zareagovali okolní sráže, 2 ona normálně odpochodovala tak jsme vzal !Dřevěný meč! abych ji pouze !srazil! když neposlouchala, chtěl jsem to zahrát ale hold vaše postavy to neustáli své jednání protože jsou "nedotknutelný" a přece PC jim nic nemůže.
Zkušenost je nejlepší učitelka, jen je někdy příliš drahá.
Jsem zodpovědný za to co píšu ale ne za to co čtete!
http://mkov.wz.cz
Kaela
Příspěvky: 14
Registrován: 25. 2. 2007 20.25

Příspěvek od Kaela »

To poruseni pravidel mi vysvetli, jsem na to hodne zvedavej.

A to jak se ty postavy k tobe chovaly vyplyva ze hry, jestli to nechapes, tak je mi lito. A stojim si za tim, ze jen tak zacit sekat uprostred mesta do lidi jen proto, ze te neposlechnou je zhovadilost. Ty postavy te znali jako civilni osobu, neco spolecne zazili atd atd.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Zase. Zase musíte srovnávat realitu a reálnou historii s reáliemi Equilibrie s tím že odchylka = špatně. Už to začíná být ubohé. Pokud nejste schopni přijmout jinou realitu nežli plagiátovou kopii té vaší tak to je jen a jen váš problém omezeného rozhledu a vnímání.

Stráže jsou zidealizované (speciálně Mithallirští) protože tak jsou postavené z historických důvodů! Je to přeci jen paladinský řád (tj. silné paladinské jádro) vzniklý kdysi na obranu Města obchodu a krále. V Tirianu jsou stráže víc neurvalejší a méně idealizovaní opět z hlediska historicko/sociologických důvodů!

Za tohle si můžou hráči sami - když prostě nepochopí jak to je a stále se na to koukají skrz modlu reality tak se jim nutně musí zdát že to je všechno špatně.

Speciálně když už jsme u toho bych tu zmínil jednu reakci hráče, která mě dost nadzvedla. Ten hráč chodil stále opakovaně za poručíkem a něco mu chtěl. DM buď nebyli ve hře, nebo měli jinou práci, takže poručík tam jen stál a nic nedělal (prostě NPC). Následně ovšem ta postava začala IC šířit "že poručík je tolik zaměstnaný, že už nezvládá svou práci" - z OOC důvodu nereagujícího NPC najednou vznikla IC pomluva, přitom by vůbec nebyl problém domyslet si odpověď jenž by zachovala statut Quo.

A pro phottera: Už mě začínáš štvát s "fizlovsko/udavačským settingem světa". Pokud tím myslíš že si nemůžeš beztrestně zabíjet ve městech, chovat se jak chceš a urážet a navážet se do koho chceš tak to je v pořádku. Pokud si dobře pamatuji tak tvé postavě prošlo několik vražd a bezpočet menších provinění. A proč? Protože to nikdo neviděl nebo byl u soudu sticha. Žádné vykonstruované důkazy ani svědci (pokud vím nepoužili jsme třeba oblíbený trik NPC za oknem atd, jen NPC co stálo poblíž a sledovalo to atd...).

Takže tu svou frázi vysvětlíš a uvedeš přesně proč si to myslíš, klidně příklad ze hry (tohle je už natolik řvavé že to musí snést i vynášení OOC informací) nebo si tu svoji zatrpklost nech pro sebe.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Zamčeno