(TRP) Hlavní problémy Equilibrie, XPC systém.…

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Jsou podle vás nedostatky (téměř nic není dokonalé) Equilibrie natolik závažné, že výrazným způsobem kazí hru?

Naprosto ne, pokud vůbec nějaké jsou, ve hře se mne nijak nedotýkají.
5
16%
Sem tam si něčeho všimnu, co bych raději jinak nebo třeba slýchám od ostatních a souhlasím s nimi, ale nejde o nic až tak důležitého.
8
26%
Leccos by bylo dobré změnit, ve hře mne omezují nebo mi ji svým způsobem kazí, ale i tak se tu dá dobře hrát.
7
23%
Ano, bohužel mi to hru výrazně kazí a omezuje ji to. Změny jsou pro mne důležité.
1
3%
Díky těmto nedostatkům a podle mne chybným nastavením jsem přestal hrát nebo to vážně zvažuji.
7
23%
Nemám žádný postoj. Případně mne existence této ankety uráží natolik, že odmítám hlasovat.
3
10%
 
Celkem hlasů: 31

LDamian
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 4. 2007 17.13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

(TRP) Hlavní problémy Equilibrie, XPC systém.…

Příspěvek od LDamian »

Založil jsem tento topic, aby se sem mohla přesunout diskuze z topicu, ve kterém Labir a Psanec oznamují přeřušení svého působení na Equilibrii a kam podle mne nepatří. Diskutovat tedy můžete klidně zde a bylo by pěkné si posty v onom topicu zeditovat nebo rovnou smazat a přesunout sem.

Doufám, že nikoho neurazí ta anketa. :smile:
Auriel - Chaos, tedy Svoboda musí být podřízena Řádu, tedy Pravidlům. Zlo, tedy Smrt a ničení, musí být podřízena Dobru, tedy Životu.
Sigimalanirseth - ??
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní problémy Equilibrie, XPC systém.…

Příspěvek od The_Balrog »

LDamian píše:Založil jsem tento topic, aby se sem mohla přesunout diskuze z topicu, ve kterém Labir a Psanec oznamují přeřušení svého působení na Equilibrii a kam podle mne nepatří. Diskutovat tedy můžete klidně zde a bylo by pěkné si posty v onom topicu zeditovat nebo rovnou smazat a přesunout sem.

Doufám, že nikoho neurazí ta anketa. :smile:
ty plantazniku, jsi rychlejsi, ted to zarizuju ve "flames" ; )


EDIT: mas pravdu, tady se da editovat ; )
Naposledy upravil(a) The_Balrog dne 20. 6. 2007 22.57, celkem upraveno 1 x.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
LDamian
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 4. 2007 17.13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní problémy Equilibrie, XPC systém.…

Příspěvek od LDamian »

The_Balrog píše:
LDamian píše:Založil jsem tento topic, aby se sem mohla přesunout diskuze z topicu, ve kterém Labir a Psanec oznamují přeřušení svého působení na Equilibrii a kam podle mne nepatří. Diskutovat tedy můžete klidně zde a bylo by pěkné si posty v onom topicu zeditovat nebo rovnou smazat a přesunout sem.

Doufám, že nikoho neurazí ta anketa. :smile:
ty plantazniku, jsi rychlejsi, ted to zarizuju ve "flames" ; )
Jak vidíš, jsem optimista a navíc beru to tak, že lidé, kteří skutečně chtějí něco řešit by do flames nemuseli chtít psát. Koneckonců vždy je jen na lidech, jakým způsobem budou diskutovat a zda z toho flame udělají.
Auriel - Chaos, tedy Svoboda musí být podřízena Řádu, tedy Pravidlům. Zlo, tedy Smrt a ničení, musí být podřízena Dobru, tedy Životu.
Sigimalanirseth - ??
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Rysan píše:
The_Balrog píše:btw. neexistuje neco, co se da nazyvat "level cap pro rasy"….
Pokud se mé informace nezakládají na pravdě, tak mě prosím opravte:

Máš pravdu, 30 level je maximum pro všechny. Abych byl terminologicky přesný, mluvím o "reálně" dosažitelném levelu pro různé rasy (pokud pominu časovou náročnost) a o jejich velké rozdílnosti - např. elf je schopen dosáhnout téměř dvojnásobku levelů oproti trpaslíkovi, i kdyby se jednalo o elfa bojovníka s obouruční sekerou. Klidně to tak může být nastaveno, ale musí to být jasně a viditelně dáno na vědomí hráčům, než se pro EQ rozhodnou. O to mi jde. Nejsem si jist, ale obávám se, že s levelem klesají i příjmy XP z potvor.

"Pro Ty, kteri nepochopili a stale melou kraviny: "
Jen se tu v klidu snažíme objasnit a pokudmožno vyřešit příčiny těch největších sporů, narozdíl od některých.
***** Debata z "odstoupeni", XPC, level capy, fízlovský svět, koniny.… *****

Vzdyt ja rozumim, jak jsi to myslel ; )

Moje odpoved bude mit dve hlavni casti. V te prvni ti jeste neco doodpovim, ve druhe ukazu neco obecne, coz si neber osobne ; ) )

Nicmene mam pocit, ze tvoje informace (tucne) se nezaklada na pravde, ale jen na tuseni *-* a to dokaze pekne zmast. Myslim, ze u trpasliku to vypada tak, ze konci na 16tce, nebo zhruba nejak tak (vychazeje z dvou levlu meho trpaslika a zasunutych vzpominek na nejake zminky ve foru), a kdyz se podivam na Alky a s primhourenyma ocima odhadnu, jak to asi tak bude, zastavim se nekde kus za dvacitkou, nemyslim si, ze se 25 s automatickym expenim dockam. Tak, to je pro info.
A podotykam znova, ze to jsou jen dohady, ktere se opiraji jen o to, co tusime z logu, ne o opravdove nastaveni, ktery zna jen velmi malo lidi ; )


Druha cast.

A pro ty, co to stále ještě nepochopili (a podle toho, co se tu děje, jich je ještě dost a dost) - TOHLE je, sacre bleu to, co stoji Labira ty nervy.

Ať se na foru ukáže jakýkoliv nápad, poznámka nebo hlášení (domnělé) chyby, v naprosté většině případů na to Labir odpověděl - a to i když se jednalo o plácnutí typu "web je totálně neaktuální a není na něm skoro nic, co by pomohlo" :D … nebo o návrh podpořený tvrzením, které je z nějakého důvodu přitažené za vlasy (elf může mít skoro dvojnásobek levlů než trpaslík) - ať už to tvrzení je z dobrého srdce a je špatné jen kvůli nevědomosti, nebo je to trochu cílená provokace.
Na VŠECHNO tu odpovídal, dokonce i proti těm plácnutím oponoval fakty a často i ukázáním důvodů, proč a jak je tohle uděláno.

Už si to uvědomujete? ne? to neva, jsme teprv v půlce.

Myslíte, že to je zábava? Snažit se být slušný a odpovídat na všechno, i na pitomosti? A zkusili jste si to někdy dělat rok a čtyři měsíce? A když jste i přes to za usurpátora a hrubiána *-* a dál častováni přihlouplými dotazy, přoč jste udělali tohle a tamto a ve vás to v momentě všechno vykypí.…
… tak přijde několik ...eee... no.. nejak nemuzu najit to podstatne slovo … … lidí, co pro jistotu vytáhnou spor největší a nejenže ho začnou naprosto zbytečně rozebírat, ale navíc to vse vyzní (ano, vyznelo to tak!) jako: "Vidíš, kdybys ty xp rozdíly dávno odstranil, nebyl bys teď naštavný a zhroucený, ale bylo by ti moc dobře!"

Koljovi bylo z vás špatně včera, mně až dneska.


Ježuro, Ester konstruktivně nekritizovala, jak jsem již napsal, byla mimo téměř ve všem.

Kai a snowman tu daly nějaké návrhy, ale opravdu si myslíš, že tím, že jim vyhoví a Kai a Snowman se tu budou cítit lépe, Labir vyřeší všechny svoje problémy?
Jestli jo, jsi k smíchu.
Jestli ne, tak snad i ty se mnou nechápeš, co to tu v tomhle topicu a v tuhle dobu dělá. Říká to jen to, co je kurzivou o dva odstavečky výš.



… nevím, ukončím tenhle příspěvek zatím asi tady, stejně mám pocit, že mi ti, kterých se to týká, nebudou chtít rozumět. Ale víc na rovinu to už asi napsat nedokážu. Nedokážu už víc ukázat na to, proč jsou všechny ty nářky nad xpc a kdovíčím tady hlavně směšné. Nedokážu líp ukázat, že někteří lidi vezmou svoje domněnky a bláboly a bez podkladů je prezentují jako jasnou pravdu a urazí se, když je někdo proti nim. Jak jsem už slyšel tady, po pm a po icq, jsou tu lidi, kterym to je jasne uz davno, jsou tu lidi, kteri na to snad ted prichazi. A bopjim se, ze to jsou taky takovi, kdo si radsi daji klapky na oci a melou porad tu svoji, navic s dalsi pisnickou o ublizeni.

(Doufam, ze tohle je stale slusne, abych nebyl narknut...)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Huh? viewtopic.php?t=1372 To hlasování nějak dopadlo.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

drake127 píše:Huh? viewtopic.php?t=1372 To hlasování nějak dopadlo.
Tady je ale anketa o více (obecně všech) nedostatcích ne jen o exp systému, i když ten je zvýrazňován...
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

EDIT: hlasovat nechci, protože vidím jako problém jen tento XP systém, nikoli další systémy.
The_Balrog píše:cemu nerozumite na:

Každá postava získává jednou za minutu určitou částku zkušeností. Tato částa je závislá na rase a vyspělosti postavy. Starší postavy (na vyšších levelech) získávají méně až posléze vůbec nic.

Zatímco tedy např. trpaslík relativně rychle nabere zkušenosti, tak za nějakou dobu narazí na svoje rasové omezení - víc se prostě sám nenaučí. Naproti tomu elf se učí mnohem pomaleji, ale celý svůj život.
Porozumět významu obsahu tohoto Labirova výplodu není těžké, postačí IQ zhruba 100+. O vysvětlení obsahu vět ale neběží. Jde o to, že tvrzení v druhém odstavci resp. definice pravidla mechanismu je založené na logickém klamu a nemá ani špetku opodstatněného základu. Formulace "svoje rasové omezení" je zcela irelevantní, stejně jako "víc se prostě nenaučí" (a to pominu podmínku "sám", protože pak by stačilo, aby bytost - v tomto případě trpaslík - nebyla sama, že). Poslední věta o elfí rase, která je, čistě mimochodem, jen o maličký stupínek těsně nad trpasličí, co se dlouhověkosti týče, jen podtrhuje celkovou absurditu tohoto "výkladu".

Nechci se tady ohánět nějakými odkazy na weby, encyklopedie nebo literaturu, ale přečti si jakoukoli definici a podrobný popis ZKUŠENOSTI a zjistíš, na čem je založená, k čemu se vztahuje. Pokud místo toho hodláš opět někoho citovat a reagovat nějakým jiným mírně arogantním způsobem, pokusím se Ti raději napovědět: stoprocentní zastavení příjímání/získávání/nabývání zkušeností prostřednictvím všech smyslů v průběhu času (!) se zastaví až po smrti bytosti/jedince, nikoli v určité fázi jeho života. Takřka absolutní tvrzení (za předpokladu, že bytost není smyslů zbavená, těžce nemocná či jinak omezená, tedy v normální kondici bez ohledu na věk) je: ŽÍT = ZÍSKÁVAT ZKUŠENOSTI !

Balrogu, žačínáš mě docela točit tím, jak se za každou cenu a hlavně nešikovně snažíš vyvrátit jednoznačné argumenty různých lidí. Snažíme se zde opravdu konstruktivně rozvíjet debatu o skutečném problému, který působí nevyváženost světa a týká se všech. Problému, který byl a je jádrem názorových sporů s Labirem o nevyváženosti a rasově diskriminujícímu mechanismu expení. Už hlavně nezkoušej mluvit o domněnkách nebo tušeních o rozdílu level-capu mezi rasami, dokud si po x měsících osobně nevypipláš postavu takové omezené rasy! Pokud Ty jsi mluvil, že se zastavíš někde kolem 20, tak věř, že u trpaslíků a půlorků ja tato "reálná" hranice někde okolo 13.-15. Nemá ale vůbec smysl, aby jsi se snažil počítat čísílka, vyvracet nebo snižovat rozdíl mezi level-capy. Jestli Ti to nedošlo, problém, který zde celou dobu rozebíráme, není ve výši rozdílu, nýbrž v EXISTENCI a ABSURDITĚ rozdílu, a to je kurva mať rozdíl.

Bych ťa teď praštil korbelem do kebule, dybys ňa došel pod pazúru! :smile:
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

Tady bych řekl jen jedno... Račte si to zkusit na jakémkoliv jiném českém servru, snad vás to potom konečně některé trkne tak jako mě, a s chutí a pokorně zavřenou klapačkou se vrátite zpět.Servr bez chyb neexistuje, tudíž ani equilibrie bezchybná nemuže bejt, ale mezi českými servry je to špička.A čím si vy chytrolíni hergot myslíte že to je??? Tím vaším nevděčným mudrováním do toho jak by to mělo podle vás bejt aby to bylo správně?? Jak směšné... Copak si myslíte, že kdyby to Labír dělal tak jak si "myslíte vy" že by se z equilibrie stalo něco víc, něco lepšího ??? Jak směšně... Né, je to tím že si Labír nikdy nenechal do ničeho kecat, a když něco dělal, tak to dělal vždy a jen podle sebe.Jedinou chybu vidím v tom, že s námi Labir vždy a ovšem dokázal bavit.To vás některé ukolébalo zřejmě tak, že jste začli držkovat ještě více.Kdyby se od počátku, čili startu serveru, do těhletěch nesmyslných debat nepouštěl a vykašlal se na ně, myslím že by se nic nestalo.Někteří tvrdohlavci by sice možná odešli, ale až tolik by jich nebylo, poněvadž člověk je tvor přizpůsobivej, a v herní komunitě by málokdo z vás našel stejně dobrý, neli lepší server nežli je equilibrie.
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

Drog píše:….
Říkají Ti něco pojmy: řízení jakosti, týmová práce, kontrola, revize, proces zlepšování? Neber to ode mě špatně. Ale kdyby jsi to věděl, a že na těchto a dalších podobných věcech stojí vše v lidské společnosti, co správně funguje a vyvíjí se, nikdy by jsi nenapsal ten příspěvek.

To, že Labir neakceptoval, že občas může být připomínka k závažnosti dopadu nastavení systému správná a konstruktivní, je věc jiná. V XP systému jde o dopad extrémní. Mé osobní pohnutky jsem již vysvětlil: právě proto, že svět Equilibrie je skvělý, ba téměř dokonalý, stojí mi za to a vidím smysl v podporování jeho rozvoje a fungování. Jde o zcela spontánní konání a nehodlám jej obhajovat a už vůbec se za něj omlouvat. Nežádám Tě, aby jsi to chápal nebo akceptoval. Jen si prosím odpusť "rozdmýchávací" výlevy, které na forum nepatří a hraničí s porušením pravidel, které dnes Ježura už v jiném topicu zmínil. Použij raději PM, prosím.

:helpsmilie:
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

Říkají Ti něco pojmy: řízení jakosti, týmová práce, kontrola, revize, proces zlepšování? Neber to ode mě špatně. Ale kdyby jsi to věděl, a že na těchto a dalších podobných věcech stojí vše v lidské společnosti, co správně funguje a vyvíjí se, nikdy by jsi nenapsal ten příspěvek.
Ano chápu to... Jenže Labír je člověk co má vizi svou, a jen tak si ji nenechá vymluvit.Labíra nezměníš, ostatně jako skoro žádného jiného člověka, a protože tu hraješ od počátku startu serveru tak bys už mohl jeho charaktér trošku znát a smířit se s tím že hlavní tvůrce equilibrie je vlk samotář, pokud se jedná o jeho servr.A vidíš jak to dopadlo ?? Jen kvuliva tomu, že někteří jedinci nedokázali pochopit nebo se smířit s tím že ten člověk, který nás tu zadarmo a za svuj vynaložený čas nechává hrát, je neustupný a nenechá si do toho od ostatních mluvit, když to není v souladu s tím co by chtěl... Píšeš, že je Equilibrie skvělá, ale že ji chceš udělat lepší... Já říkam, lepší když je skvělá a ještě dlouh skvělou zůstane, než když tu vůbec nebude a to jen proto, že tu budou věčně někteří nechápající a nespokojení hráči otravovat Labíra, s tím jak by to mohli vylepšít, nechápaje tak, že on se nezmění a od svého neustoupí.… PS:Tu reakci na ten Ježuruv přízpěvek, jsem napsal z naštvanosti, za což se omlouvám.Nic jsem tim rozdmýchavat nechtěl, a proto jsem ho při následujícím přihlášení smazal.
Naposledy upravil(a) Drog dne 21. 6. 2007 1.21, celkem upraveno 1 x.
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Uff

Myslim ze prvni na poradu je, priznat si, ze tu nejakej problem je, at uz je na jakekoliv strane. A je jedno jestli se resi nevyvazenost good/evil, nevyvazenost ras, nevyvazenost povolani, zajmovy skupiny nebo jednani nejakyho DM. Jde o to resit danou vec a ne jen za kazdou cenu obhajovat povodni nazor. Nikdo, ikdyz bysme si to moc prali, neni dokonalej a obcas se holt naskytne pripad, ze tech x lidi okolo ma zrejme pravdu a ja se spletl.
xp system: Balrogu to nejsou dohady. Podivej se na Jezurovi grafy. To jsou fakta.
Ne Labir rozhodne neodpovidal na vsechno a neni na tom nic spatneho a ani se neni cemu divit. On nema povinost na neco odpovidat ani se ridit radama druhejch ani nic podobneho. Potom ovsem nastava problem, problem ze hraci odchazej. At uz si to chces nebo nechces priznat, donedavna bylo na serveru dobre pres tricet lidi. Pamatujete na ty lagy? Kolik je tam hracu ted? Server samozrejme muze bezet i bez hracu, ale proc?

Necekane jsem si zkusil odpovidat na vsechny pitomosti. Delam to na podobnym foru pro dveste lidi pres tri roky bez jakyhokoliv honorare a denne musim poslouchat pitomy problemy jinejch lidi. A vis proc mi z toho jeste nehrablo? Protoze jsem ochotnej pristoupit na nazory jinejch a rict ,,jo, mate pravdu zmenime to". A hlavne protoze jsem to nikdy nedelal sam a nikdy jsme se nebranili nabirat novy lidi. Prave naopak je prioritou takovy shanet. Uz se mi taky stalo ze jsem mel vseho dost a na vsechno jsem se vysral. A vis proc jsem se mel do ceho vratit? Protoze do ty doby jsem sehnal dost lidi ktery to vzali za me a ne ze jsem je vyhazoval.

Ester nebyla vubec mimo a ikdyz si to chces myslet, tak to tak neni.

Tohle je Labiruv svet, Labiruv server a Labirovo forum. On je tady Panem a nemusi se vybavovat s nikym. Muze kohokoliv vykopnout pokud se mu zachce a nikdo proti tomu nemuze rict ani zbla.
Problem je, ze svet k zivotu potrebuje hrace, DM a systemy. Pokud neco vylozene pada, tak to ovlivnuje ostatni a jde to do …

A ted k tomu proc tu porad remcame. Uz to tu bylo mnohokrat receno. Eq je systemove asi nejdokonalejsi svet v ceskych luzich a hajich. Problem je v nekolika nedomyslenostech, na ktery nenarazi kazdej a leckdo z tech komu nevadej rekne ze jemu nevadej => nejsou tu. Kdyby tu tech par veci ktery nejsou technicky neodstranitelny nebylo, potom by byla Eq spickou. Takhle z ni ovsem hraci odchazej jakmile zjistej fakta. Kdyby mi bylo jedno ze se to deje, kdyby mi bylo fuk ze kvuli nesmyslu jde skvele propracovany dilo dolu. Potom bych v tichosti odesel a mavnul nad tim rukou. Pokud mi to ovsem jedno neni, snazim se to zmenit. A ja to nemuzu podporit jinak nez ze na to budu poukazovat.

Sakra stejne tu opakuju co uz rekli jini. Jenze nekdo to holt slyset nechce.
Nema cenu resit jestli neco odpovida nebo neodpovida realite, DnD pravidlum nebo ja nevim cemu jeste. Jde o to co je a co neni prospesny serveru. A pokud neco odrazuje hrace, potom to IMHO prospesny neni. Samozrejme namitnete ,,jaky hrace". Posoudit jestli ty co odesli byli dobry nebo spatny hraci je na kazdym, ale muzete rict uplne_o_vsech ze byly spatny a neprospivali svetu?
Naposledy upravil(a) kucik dne 21. 6. 2007 13.26, celkem upraveno 1 x.
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
Libra
Příspěvky: 318
Registrován: 21. 2. 2006 19.45
Bydliště: Rodná hrouda

Příspěvek od Libra »

to snowman:

Myslim, ze urcite jsi nekdy ve svem zivote cetl nejakou knizku.
Zkus si tedy predstavit, ze eqvilibrie je takova kniha.
Jiste jsi se ve svem zivote setkal s knihami , ktere se ti moc libily a ktere si rad precetl
znovu , ale jiste jsi se ve svem zivote setkal i s knihami, ktere te zrovna nenadchly a
nektere popisovane , nebo danne veci , v ni zrovna neodpovidali tvym predstavam.
Ja osobne se s tim setkal mnohokrat , obcas me to rozmrzelo tak, ze jseml sotva v polovine
knihu odlozil a nikdy vic uz se na ni nepodival.
Obcas to ale koncilo i tak, ze pres veci ktere mi nesedeli , jsem se presto prenesl
prave proto ze knizka mela poutavy pribeh, nebo tam bylo spoustu dalsiho co me nadchlo!
Nikdy jsem ovsem okamzite nesehanel adresu autora ,abych zacal psat
svoje "poznatky", nebo co se mi na jeho vypraveni nelibi . .a co by mel nejspise prepsat!

Proto i s IQ jez je snad vetsi nez 90 si dokazi uvedomit, co by asi takovy autor knihy delal,
kdyby takovych dopisu "par" dostal a nebyly takove povahy , aby nad nimi jen tak mavnul rukou a pouzil je jako podpal v krbu.
Podle mne .. ..tedy i s malim IQ .. by se smutny autor vykaslal na nejake dalsi pokracovani sveho romanu.

Ovsem, muzes tohle brat jen jako nazor nejakeho dalsiho hrace, ktery ma postavu elfa a tudiz nezapada
do Vasich skupin "problemovych"hracu.
Nicmene i presto, ze hraju jiz od uplneho zacatku ……….. stale nemam ani ten 13Lv.
Treba je to prave z duvodu, ze jsem elf .. a !expim! tedy pomalu a dlouho,nebo z jinych kdo vi.…..
Rozhodne me to nijak nemrzi a popravde Ti reknu, ze tenhle Lv. mi na hru docela staci a pokud
mi i ted ten expici system nekdo zastavi .. . Ver, ze se tu budu obejvovat porad ;-)

Jiste jednou . ..treba za tech dalsich par let se dostanu na Lv. ktery je pro tveho trpaslika nedosazitelny
a asi podle toho, co tu pises bych mel byt stastnej.
Reknu ti pravdu - je mi to uplne jedno! A jak ja si myslim, tak o tomhle TAHLE KNIZKA NENI ;-)
Kde čert nic nezmůže, tam nastčí krávu … nebo dvě kozy.
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

snowman píše:… ŽÍT = ZÍSKÁVAT ZKUŠENOSTI !...problém, který zde celou dobu rozebíráme, není ve výši rozdílu, nýbrž v EXISTENCI a ABSURDITĚ rozdílu...
Nějak sem nechtěl zasahovat do téhle diskuze, jelikož trpaslíka nehraju a tudíž nemám takový problémy jako vy...ale mám otázku...co bys řekl na kompromis:

"dobře, všechny rasový omezení zůstanou (=> čímž se nezmění labirova vize) a ve chvíli, kdy by kdokoli dosáhl svého XP stropu, nestalo by se to, že by nedostával XP/min., ale dostával by po celou další dobu života postavy 1 XP za minutu (=> čímž by se vyřešil problém ŽÍT = ZÍSKÁVAT ZKUŠENOSTI)"

...považoval bys v takovém případě problém za vyřešený? Nechci nic rozdmýchávat, ani sem se nechtěl chytat slovíček pokud to tak vypadá, prostě mě ta otázka naskočila a tak se přímo ptám. Odpovědět můžou klidně i ostatní nespokojení...
LDamian
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 4. 2007 17.13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LDamian »

drake127 píše:Huh? viewtopic.php?t=1372 To hlasování nějak dopadlo.
Ta anketa se netýká pouze expování - prostě nedostatků obecně, ať už je kdo chce vidí v čem chce. Prostě mne to zajímalo, jak to tu lidi vlastně vidí. :smile:

To v tom topicu jsem si přečetl až teď, je to docela zajímavé. Smysl měly i námitky Jezury a Snowmana i Labirovo odpovědi. Řešilo se to někdy před půl rokem a hodně lidí tam argumentovalo tím, že by se to mělo řešit, až se nějací trpaslíci reálně dostanou na nějaký ten 15+ level a až bude víc postav na vyšších levelech. Labir psal něco o tom, že u těch, kdo přelezou 15. s těmito rasami se to dá řešit individuálně. Nevím, zda už tady taková situace nastala (vím, že Goro je 17., Hromval je asi 15.?). Takže ani nevím, zda už se to u někoho individuálně řešilo a jakou podobu to řešení mělo. A upřímně, mně osobně se to nedotýká, nerozumím tomu zatím, takže jsem spíš jen (možná nemístně) zvědavý, než cokoli jiného.

Nijak netrvám na tom, aby se tu expování či cokoli dalšího teď řešilo. Jen někteří lidé jsou přesvědčení, že je to teď třeba (nic proti tomu, možná mají pravdu), takže jsem založil tento topic, protože to tu IMHO bude lépe řešit, než v tom oznámení.

EDIT: jsem hrozně unavený, až se proberu, tak si to když tak předělám, aby to dávalo smysl.
Auriel - Chaos, tedy Svoboda musí být podřízena Řádu, tedy Pravidlům. Zlo, tedy Smrt a ničení, musí být podřízena Dobru, tedy Životu.
Sigimalanirseth - ??
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Pánové trpaslíci, omlouvám se vám všem, ale skutečně netuším co pořád řešíte.

Vzal jsem ten váš graf a podíval se na něj důkladně. Všechny údaje zde obsažené budou z něj, takže případné reklamace prosím odesílejte na jeho tvůrce.

Takže fakta:

trpaslík až do levelu 11 včetně (edit) dostává více XP než elf, toho dosáhne za 455 hodin, elf si před deseti hodinami hodil 9 level

křivky se protínají těsně před levelem 14, kdy tohoto dosáhne trpaslík za 1201 hodin herního času!!! elf o cca 24 hodin dříve..

Takže v čase 1177hodin hry poprvé elf překonává v rychlosti levelování trpaslíka a pod praporem revoluce se mu vzdaluje a vzdaluje...

Ne, vážně nechápu o co vám jde.. 1200 hodin zábavy zadarmo je málo? Kvůli tomu otravujete a vyvoláváte hádky?
Sám používám velmi optimistický odhad hraní 4 hodiny denně. To už chce podle mého soudu docela náruživého hráče. 1200/4 = 300.. přesně tolik dní trvá, než jsou si rasy rovny... A potom je možný (a Labir jej veřejně slíbil) individuální přístup ke každé postavě.

Občas pročítám ten hezký příběh právě od trpaslíků.. je krásný a dlouhý... stačí vám na něj 1200 hodin? Pak už můžete nadávat, že elfové se mají líp.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Libra píše:
Jen rýpavá poznámka: Tvé přirovnání ke knize je zcela zcestné. Záleželo by na tom, zda autor knihy k ní otevře diskusní fórum, kde poskytne prostor ostatním ke kritice a diskusi o knize. Pak bychom se možná mohli bavit o jisté relaci s tvým příkladem :)
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Můj názor by se dal shrnout asi takto:

Obecně...
1) Equilibrie je Labirovo dílo. Jako autor má představu jak by měla vypadat. Případné návrhy a připomínky jsou naprosto v pořádku a on se jimi MŮŽE řídit nebo se inspirovat, ale NEMUSÍ. Pokud někdo se svým návrhem neuspěje, nemá smysl si ho snažit vydupat (nebo urážkami a napadáním vynutit).

2) Nikdo se nemůže zavděčit všem a pokud se někomu něco příčí natolik, že se přes to nedokáže přenést, nemusí EQ hrát.

3) Pokud se někomu nelíbí rasa nebo povolání (či cokoliv jiného), nemusí ho hrát.

Konkrétně k tomuto threadu...
4) Zastavení se na levelu s jakoukoliv postavou/rasou je nesmysl. Její postup se zpomalí, to je vše. Ve zmiňovaném srovnání trpaslíka s elfem se rychlost postupu obrátí, nic víc.

5) Srovnávat věk ras s rychlostí jejich učení... to je absurdní. Jak by se asi pak oproti elfům učili třeba lidé ? Učení a jeho rychlost je IMHO závislá na způsobu života té či oné rasy, jejím smýšlení a podobně.

6) ŽÍT = ZÍSKÁVAT A ZTRÁCET ZKUŠENOSTI - všichni (až na výjimky) zapomínáme. Jinak viz 3), i trpaslík ztrátě přidělování XP za bytí ve hře získává XP za questy, za potvory apod. Čili ano, ono rozpitvávané vyjádření není přesné, ale slovíčkařit kolem něj je IMO pitomost.

7) Rozdílnost XP za bytí ve hře pro různé rasy se mi líbí, podle mne to pěkně tyto rasy podbarvuje. Já bych to sice asi nastavil jinak, ale tohle je EQ a rasy jsou tu takové, jaké jsou. Tečka.

8) V anketě jsem hlasoval pro první možnost. Přestože jsou věci, které bych řešil jinak (teoreticky), nenarazil jsem na nic, co by mi kazilo hru.
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Jája CZE píše:….
Oni se tu baví o tom, že tvůj elf si od této doby poroste spokojeně do vyšších levelů, kdežto trpaslík končí. Kapišto? :shades:
Pro nechápavé znovu. V LEVELOVE hře (což NWN je) je trpaslíkům a orkům (zjištěno IC hráči trpaslíků - nad tím se nedá polemizovat, to je reálný fakt) znemožněno "systémovou" cestou dosáhnout level 20. Lidi a elfi se tam dostanou. Elfi posléze ještě výš než lidi.
Původně jsem "taky" na EQ přemýšlel o postavě trpasličího mnicha, pak jsem si to rozmyslel. Proč zakládat postavu, která nemá vizi, že jednou dosáhne "mety" všech Mnichů - polobůh level 20 ??? A *hvězdičkovat* že mám přeci redukce, svítící oči a částečné ukrytí tváří tvář spawnu je veselé jen v hospodě nad pivem.
Takže tady Ježurovi, snomanovi, ikkiemu rozumím, chápu je a lituju jejich "fanatickou" lásku k rase, která je z WB hlediska "odsouzena" v (opakuji) LEVELOVE hře k levelu nižším než 20 (natož k získání epického).
Kdo chce polemizovat, že na levelech nezáleží, ať jde k šípku. Na levelech závisí počet útoků za kolo, počet HP, případné skilly (tzn. NWN je levelově orientovaná hra - to WB nikdy neodstranilo, jen nad tím jaksi mimoděk mávlo rukou).
Kdyby EQ byla hra, kde Postava má od začátku X. konstantních životů daných povoláním, a level cup by byl dán "mixem" rasy a povolání...a vysoký level by znamenal "jen" víc featů = reálná SCHOPNOST učit se nové věci. Ale ohánět se tím, že elfové jsou mágové a tak se Elfský mnich/bojovník/zloděj/atd. (kteří mají s magií společného leda prd) dostanou na vysoký level a Trpasličí mnich/bojovník/zloděj/atd. nikdy nedosáhnou "epického" byť symbolického levelu je (potřetí opakuji) v LEVEL BASED orientované hře...minimálně podivné.
Nicméně, pokud tu WB nastavilo pravidla takto, a odmítlo o tom v minulosti debatovat (opakování argumentů, že to tak je správně není diskuze), nemá cenu čekat, že když tuto otázku otevřeme/te po Y-té, že se něco změní.
Zkrátka a dobře. Kašlete na trpoše, hrajte lidi/elfy a *hvězdičkujte*, že jsou to trpaslíci, se ví? To je přeci to pravé RP. Chceš trpaslíku level 20? Tak to hraj... Nač na všechno chcete systémy (v tomto případě VOLBOU rasy trpaslík využívám "limitující" systém expení)...fantazie, hráčská fantazie především. *ironie, opakuji, ironie*
Obrázek
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Jája CZE píše:
Vis, kdyz si prectes puvodni vlakno o tom expeni, zjistis, ze tenkrat se mi to taky nezdalo jako problem. Problem je ovsem v pocitu hrace, kterymu se postava na zacatku strasne rychle vysvihne nahoru, a pak se zprudka zlepsovat prestane.

Vite ze ja jsem hral hlavne elfku, ale az potom, co jsem si na delsi dobu zkusil orka, az potom jsem prisel na to v cem je problem.
Ono se to vazne tezko vysvetluje pokud si to nekdo nezkusil a este hur, pokud to nekdo naprosto odmita.

Jo a toho individualniho pristupu jsem se asi dockal, prave proto jsem odesel, ale o tom uz jina pohadka...
Pavel Urban píše: 2) Nikdo se nemůže zavděčit všem a pokud se někomu něco příčí natolik, že se přes to nedokáže přenést, nemusí EQ hrát.
Me uz to nebavi porad dokola opakovat.
Stalo se. Presto bejvalejm hracum neni jedno, kam se server ubira.
Pavel Urban píše: 3) Pokud se někomu nelíbí rasa nebo povolání (či cokoliv jiného), nemusí ho hrát.
A podle toho taky vypada skladba hracskejch postav. Kolik tu zbylo dlouho hrajicich trpasliku a orku?
Pavel Urban píše: Konkrétně k tomuto threadu...
4) Zastavení se na levelu s jakoukoliv postavou/rasou je nesmysl. Její postup se zpomalí, to je vše. Ve zmiňovaném srovnání trpaslíka s elfem se rychlost postupu obrátí, nic víc.
Pridelovani xp se skutecne zastavi. Tezko tomu verit, ale j to tak. A ver nebo ne, prispevky od DM jsou z valne vetsiny negativni (aspon pro me).
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

kucik píše:Pridelovani xp se skutecne zastavi. Tezko tomu verit, ale j to tak.
To snad přestane dostávat XP za questy a za potvory ? *nedůvěřivě zavrtí hlavou*
Zamčeno