testování šermířských fint

Chyby v systémových věcech

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Podle mě by to bylo s panáky super.
Ten nůžkový decapitační sek není ani problém tak trénovat na skřetech.. je jich na desce až až, ale je pravda, že mečem dám ránu a začnou už zdrhat a pak se to opravdu blbě trénuje. Když si zase na ně vemu dřevěné meče, tak mě první rozškubou oni. :smile:
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

NEKONZISTENCE V POPISKU

Ve hře a na stránkách stojí:

Každý bojovník i když je sebegeniálnější potřebuje na zvládnutí finesy čas. Proto je možné si osvojit jen jednu finesu za tři herní měsíce. Jakmile se poprvé podaří bojovníkovi provést nějaká nová finesa, je považována za naučenou. Další se bude moci naučit až za měsíc. Mezitím může používat jen ty které se již naučil.

Myslím, že to je relikt z původního návrhu viewtopic.php?p=21276#21276 :
labir píše:Každý bojovník i když je sebegeniálnější potřebuje na zvládnutí finesy čas. Proto je možné si osvojit jen jednu finesu za herní měsíc. Jakmile se poprvé podaří bojovníkovi provést nějaká nová finesa, je považována za naučenou. Další se bude moci naučit až za měsíc. Mezitím může používat jen ty které se již naučil.
Zatím, co vidím, tak platí možnost za tři IC měsíce, což je zhruba skutečných 15 dní.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Mám jenom dotaz, existují nějaké finty pro barbary? Dle všeho jsou celkem dosti zaměřené na postavy bojovníků. Třeba s mým Grogem jsem měl právě dva levely bojovníka bych mohl některé aspoŇ zvládat :-) ..
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Akruo píše:Mám jenom dotaz, existují nějaké finty pro barbary? Dle všeho jsou celkem dosti zaměřené na postavy bojovníků. Třeba s mým Grogem jsem měl právě dva levely bojovníka bych mohl některé aspoŇ zvládat :-) ..
Já netuším, čemu říkáš "finty pro barbary". Na výběr máš ze všech fint, které se mohou učit bojovníci a hraničáři. Jen musíš splnit předpoklady pro naučení té finty, a u toho je úplně fuk, jestli jsi barbar, nebo bojovník.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

The_Balrog píše:
Akruo píše:Mám jenom dotaz, existují nějaké finty pro barbary? Dle všeho jsou celkem dosti zaměřené na postavy bojovníků. Třeba s mým Grogem jsem měl právě dva levely bojovníka bych mohl některé aspoŇ zvládat :-) ..
Já netuším, čemu říkáš "finty pro barbary". Na výběr máš ze všech fint, které se mohou učit bojovníci a hraničáři. Jen musíš splnit předpoklady pro naučení té finty, a u toho je úplně fuk, jestli jsi barbar, nebo bojovník.
jo? Tak to je dobře, já jen, že s třeba s Grogem jsem mohl používat jednu fintu až potom, co jsem si dal jako 10. level 2. level bojovníka..
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Plus:

Ty skryté požadavky jsou asi celkem důležité, protože ve většině případů co jsem zkoušel nějakou fintu u nějakého "fintaře" tak to nešlo..
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Co tak nějak vím, tak skryté požadavky jsou asi jen dvojího typu:

- Součet levlů bojových povolání

- Minimální hodnota vlastnosti (a i to je tak trochu naznačený v popisku finty od učitele, třeba "musíš mít fakt velkou sílu")

Tak opravdu netuším, co a proč se nemůžeš naučit ;) Možná že na některé je potřeba aspoň trocha inteligence, nebo obratnosti (docela logické), což by mohl být u orka problém (ale netuším, jak je na tom Grog). Holt na obecnou otázku se hledá odpověď dost blbě ;)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

The_Balrog píše:Co tak nějak vím, tak skryté požadavky jsou asi jen dvojího typu:

- Součet levlů bojových povolání

- Minimální hodnota vlastnosti (a i to je tak trochu naznačený v popisku finty od učitele, třeba "musíš mít fakt velkou sílu")

Tak opravdu netuším, co a proč se nemůžeš naučit ;) Možná že na některé je potřeba aspoň trocha inteligence, nebo obratnosti (docela logické), což by mohl být u orka problém (ale netuším, jak je na tom Grog). Holt na obecnou otázku se hledá odpověď dost blbě ;)
tak to u Groga nebyl problém,… ale přece jenom - možná to bude právě ten problém se součtem bojových povolání - Rangarog má zatím bojového povolání vlastně jenom 4 levely... takže proto - sílu a jiné podmínky splňuje... myslím
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Tak to docela dává smysl. Jde zhruba o to, že čím "drsnější" finta, tím víc musí být bojovník zkušený. Požadavek na smrtící úder rapírem mezi oči je (kromě věcí popsaných v dialogu Orina) myslím asi 13–14 levlů bojového povolání. Takže je pravda, že na některé finty může být 4 lvly bojových povolání asi docela málo.

Takže asi nebude problém v tom, že nejsou finty pro barbary, ale v tom, že se zabraňuje, aby si člověk vzal jeden, dva levly bojovníka, a měl tak přístup ke všemožným fintám, i když je to třeba jinak... třeba kouzelník. Ale i pro low-level bojovníky jsou určitě finty, které se mohou naučit; pokud mohu soudit podle toho, jak mi některé finty přijdou "obtížné".

(A tím nechci říct, že zrovna ty s Rangarogem takto podobně kombíš ;) )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

NEFUNGUJE

Déšť ran a Kňourání.

Obě se dají naučit, po prvním provedení se hláškou potvrdí úspěšné naučení nové finesy, ale jejich použitím se nestane vůbec nic.

Při neúspěšném provedení finty se aspoň v hvězdičkách ukazuje neúspěšná snaha. U těchto fint se nestane vůbec nic, takže pravděpodobně nefungují.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

A do toho jsem doprčic nějakým záhadným bugem "zapomněl" jednu finesu, kterou jsem s alky už uměl :( Ach jo.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Prosím, víte o nějaké postavě, která by se naučila finesu "Podlý útok"? (Aspoň myslím, že se tak jmenuje. Je to takové to seknutí zevnitř do nohy.)

Funguje?
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

The_Balrog píše:Prosím, víte o nějaké postavě, která by se naučila finesu "Podlý útok"? (Aspoň myslím, že se tak jmenuje. Je to takové to seknutí zevnitř do nohy.)

Funguje?
Já se nikdy žádnou fintu nenaučil (i když znám kombinace) a jsem z toho tak zoufalý, že jsem to vzdal. Mám pořád pocit, že něco dělám špatně.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Odpovědět