Hag Hargol...dnes

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Hag Hargol...dnes

Příspěvek od magnumik »

Dobře tedy...

Co si myslím o Hag Hargolu dnešních dnů. Nevím jak to pořádně sformulovat, takže to bude možná necelistvý text...snad srozumitelný.

Každý si pamatuje onu velkou síň...prosvětlenou, se svými obchody, možná trochu strohá, ale přece v jednoduchosti je krása. Vždy když jsem tam s Melis zamířil z procházky a posadil se u Rundara na limonádu nebo kapku vína, vždy se našel někdo kdo se přidal...ať už to byli trpaslíci, známí či neznámí, nebo jiní dobrodruzi, kteří šli kolem. Každopádně byli to krásné chvíle. Třeba když jsme si celou noc povídali se servírkou Růžou a pak nad ránem vyrazili na borůvky do divočiny. Dokonce o tom vznikla báseň.
V dobách největších bojů se skřety to bylo dle mého názoru nejživější město na Desce...ti z vás kteří si tu dobu nepamatují můžou litovat...a mrzí mě, že vidí Hargol takový jaký je teť...

temný, krkolomný, roztříštěný...to sou jen některá slova kterými můžu označit Hag dnes. Bohužel, není to tím, že byl Hag přestavěn po válce se skřety...je to tím, že zemřela jeho duše. S tím jak odcházely postavy trpaslíků, které tvořili nedílnou součást trpasličího města, s tím jak opouštěli s těžkým pocitem tenhle svět, se změnilo hlasité, zářící město plné emocí v pohřebiště bez hrobů...takže ani není kde mistry trpaslíky oplakávat...Když se na to podívám z pocitového hlediska tak Hag je temnější než druhá strana...ale postava tam stráví stejný čas...tak jako chce postava projít co nejdříve avatary...tak chce dobrodruh rychle prodat a odejít...

Chybí mi paličatí, urážliví, sprostí a hrdí trpaslíci...povídání u oroseného piva...poslouchání jejich názorů na bardy a kouzelníky...bylo to nedílnou součástí mého života na EQ...a teť...vím o dvou trpaslících, kteří hrají...jeden tady na fóru psal, že po dlouhé době se vrátil...druhý je Ikkieho vzkříšený trpaslík...
Chybí mi ty časy před rozšířením...

Snad tohle nebude pro někoho moc demotivující, ale naopak motivující k tomu, něco s tím udělat, možná si něco uvědomit...

Doufám ne v lepší zítřek...jen tak ze dne na den se to nevyřeší...ale možná jednou...jejich hrdly opět potečou litry piva a pod jejich rukama se bude lámat skála...

snad než má milovaná Melis zemře...uvidí ještě své oblíbené trpasličí mistry...
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Původně jsem se připravoval na nějakou ostřejší výměnu názorů a nenávistné projevy.… ALE musím ti dát za pravdu :no: Já si taky pamatuju tohle město žijící a plné trpaslíků jen když jsem hrál za elfouna. V poslední době, už sem se naučil tak hrát sám, že sem se zdravil se skoro každym brachem (NPC-brachem), povídal s Rundarem i když sem si musel odpovědi jenom domýšlet...vztekal se v bance proč mi nechtěj pučit a většinu času trávil v dolech....Už jsem z toho byl inreal tak zoufalej, že sem odjel do Tirianu (je tam většina desky), protože tam se alespoň mam s kym hádat a třeba i sem tam někomu rozbít držku. Sice mi hodně mrzí, že sem opustil svoje rodný město, ale prostě už sem to jako hráč neunes, den co den hrát sám se sebou a občas někoho potkat, když jdu prodat rudu do Mithalliru...
Asi to nebude leší, buď když se vrátí původní hráči trpaslíků (což je nereálný), nebo se objeví víc hráčů co by chtěli hrát za trpaslíky (jediný štěstí je, že si nový moc nečtou forko, tak do toho asi i pudou s chutí)…

No, to jen takový můj povzdech nad touhle situací...a ještě jendou říkám, že máš úplnou pravdu..
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Alfray píše:Původně jsem se připravoval na nějakou ostřejší výměnu názorů a nenávistné projevy.… ALE musím ti dát za pravdu :no: Já si taky pamatuju tohle město žijící a plné trpaslíků jen když jsem hrál za elfouna. V poslední době, už sem se naučil tak hrát sám, že sem se zdravil se skoro každym brachem (NPC-brachem), povídal s Rundarem i když sem si musel odpovědi jenom domýšlet...vztekal se v bance proč mi nechtěj pučit a většinu času trávil v dolech....Už jsem z toho byl inreal tak zoufalej, že sem odjel do Tirianu (je tam většina desky), protože tam se alespoň mam s kym hádat a třeba i sem tam někomu rozbít držku. Sice mi hodně mrzí, že sem opustil svoje rodný město, ale prostě už sem to jako hráč neunes, den co den hrát sám se sebou a občas někoho potkat, když jdu prodat rudu do Mithalliru...
Asi to nebude leší, dokud se nevrátí původní hráči trpaslíků (což je nereálný), nebo se objeví víc hráčů co by chtěli hrát za trpaslíky (jediný štěstí je, že si nový moc nečtou forko, tak do toho asi i pudou s chutí)…

No, to jen takový můj povzdech nad touhle situací...a ještě jendou říkám, že máš úplnou pravdu..
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Sakra, sem to chtěl jenom opravit protože se tam měl jednu blbost a nedošlo mi, že sem ve flames :bang:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Swordfish
Příspěvky: 209
Registrován: 21. 1. 2007 15.00
Bydliště: Praha;Tirian; Říše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Swordfish »

Zcela souhlasím, sice bych to nedával přímo do Flames.. ale na druhou stranu...
Barda jsem kdysi dávno začal hrát, jelikož se Hargol prostě "rozplynul" a veškeří trpaslíčí hráči se poděli ti tam. Nevím jestli ten mezník byl právě skřetí útok a velkej zával, ale... Chybí mi ty trpasličí rejdy, pitky, bitky.
Opravdu netuším, čím to, že hráčí přestali hrát trpaslíky, snad jejich růstem xp, což se mi ale nezdá. :angry:
Prostě mi to k těm kvalitním hráčům nesedí, tak proč? Jsem ochoten dát Freda spát na delší dobu, když nám ta naše díra zase ožije. :dribble:
Jiper
Příspěvky: 150
Registrován: 24. 12. 2006 15.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiper »

Hohoo..tuhle revoluci nemohu nechat jen tak bez povsimnuti. Trpaslici nastup, i Goinus Tronford se vraci z dovolene na dlouhodobe pitce:)) Ale jinak... jo, Hag je trosku... slozitejsi. Osobne bych byl pro umisteni hospody o neco blize vchodu :bleh: Jsou to prece jenom pajzlici :megalol:
"Inu, rád bych..." Zachariash
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Alfray píše:Původně jsem se připravoval na nějakou ostřejší výměnu názorů a nenávistné projevy.…
Ano ano...to sem poznal...proto jsem ten topic taky začal :) abych ti to trochu upřesnil...
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

regret

Příspěvek od OneHeart »

V hargolu sem si taky ňejakou dobu odehrál, a ta atmosféra tam byla díky skvělým hráčům nezapomenutelná. Byla...
Pochybuji ale, že se ještě vrátí, když s nimi bylo s prominutím tak vyje*áno.
C'est la vie :buba:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: regret

Příspěvek od Alfray »

OneHeart píše:V hargolu sem si taky ňejakou dobu odehrál, a ta atmosféra tam byla díky skvělým hráčům nezapomenutelná. Byla...
Pochybuji ale, že se ještě vrátí, když s nimi bylo s prominutím tak vyje*áno.
C'est la vie :buba:
Nevrátí a to ze zcela jasnejch důvodů :no:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Swordfish
Příspěvky: 209
Registrován: 21. 1. 2007 15.00
Bydliště: Praha;Tirian; Říše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Swordfish »

Souhlasím, v Hargolu bylo vždycky skvěle. Na druhou stranu, proč by se měli vracet? Navrhuju zase Hargol zaplnit, kvalitníma hráčema trpaslíků, možná je to trochu utopie - takhle nová éra, ale co? :smile:
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Protože oni jsou to trpasličí ma desce... :bigwink: Tedy byli.… :ermm:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Řeknu k tomu asi tohle - hráči, kteří dělali atmosféru odešli. Byli to Trpaslíci, uměli do postav dát...já nevím jak to popsat, ale kdo byl na srazu Dolobrany, kde bylo cca 7 rokujících trpaslíků SNAŽÍCÍCH se vyřešit nějaký problém a dohadujících se...
Odbočím - byl tu kdysi řád Paladinů a co je tu dnes? Hřbitov.
Stejně tak kdyby zmizeli hráči mágů - MU zanikne....zbyde jen velká budova do které nebude mít nikdo přístup (vyjma DM, ale to se nepočítá)
Kdyby zmizeli současní tahouni Druidů - druidi zaniknou.
Když zmizeli hráči trpaslíků, kteří táhli atmosféru a energii - a tak Hag zanikl. Tedy PC Hag, NPC Hag zůstal :-))
Jasně zase se časem objeví noví hráči hráči, kteří potáhnou tu kterou "subkulturu" postaviček, pokud z OOC či IC důvodů neskončí...prostě moře...příliv...odliv...
...no a Hag má odliv. Ale jednou...jednou, se vlny zase obrátí!
P.S.
Osobně Hag považuji za nejlepší město na Desce, co se týká infrastruktury (má profesionální deformace) a "zastrčená" knajpa je jen detail. Je škoda, že je takhle mrtvé, no co, nemá cenu brečet. Třeba zamáčknout slzu a jít dál.
Obrázek
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Myslím si, že situace v Hagu se může výrazně zlepšit s tím, jak skončí prázdniny... spousta lidí má dovolenou (popř. se zkrátka jedná o študentíky) a je tedy někde v přírodě, na kalbách, v zahraničí... samozřejmě bez přístupu k EQ.

Podle mě, až prázdniny skončí, se to sem zase začne hrnout... a objeví se človíček, co si založí trpaslíčka, a človíček, co si ho založí taky, a pak tu bude spousta človíčků, co budou hrát za trpaslíčky (džizis, pardon, nějak padám do úchylidity =P) a Hag bude zase v pohodě x)

Jinak teda musím říct, že "Hag v dobách jeho slávy" jsem vlastně nezažil, protože žádná z mých postav v něm moc času nestrávila.
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Ono je to taky o tom, jak se k vám kdo chová. Jedna věc je svět a druhá jsou lidi, kteří v něm hrají...
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: regret

Příspěvek od Psanec »

OneHeart píše:V hargolu sem si taky ňejakou dobu odehrál, a ta atmosféra tam byla díky skvělým hráčům nezapomenutelná. Byla...
Pochybuji ale, že se ještě vrátí, když s nimi bylo s prominutím tak vyje*áno.
C'est la vie :buba:
Myslím, že vidíš jen jednu stranu a tak si raději nedomýšlej, jelikož seš možná vedle …

Díky
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Swordfish
Příspěvky: 209
Registrován: 21. 1. 2007 15.00
Bydliště: Praha;Tirian; Říše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Swordfish »

Starou partu trpaslíků nikdo nenahradí, no a co? Navrhuju zapracovat na přílivu :bigwink:
RP za trpoše bylo úplně první a vlastně nejlepší a strašně rád na ně vzpomínám :yes:
Uvidíme se u sekery braši
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Swordfish píše:Starou partu trpaslíků nikdo nenahradí, no a co? Navrhuju zapracovat na přílivu :bigwink:
RP za trpoše bylo úplně první a vlastně nejlepší a strašně rád na ně vzpomínám :yes:
Uvidíme se u sekery braši
Tak toho svýho trpaslíka honem rychle vytáhni ze skladu. Byl jedním z prvních, které potkal Gallin a se kterými si pěkně zahrál... :bigwink:
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

to darmian: A Melis si zase pěkně zahrála s Gallinem :smile: (samozřejmě s Noigarem chvíli taky :smile: )

to psanec: co takhle tvůj názor na dnešní a předešlý hargol?...myslím, že jako DM sis tam pěkně zašéfoval...alespoň co sem viděl po sraze...:)

to Gran: eeee myslím, že prázdninama to asi nebude :/ to kvůli nim chybí jiní hráči...ale trpaslíci myslím ne (snad nikomu nekřivdím)
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Ano mě bavilo hrat s trpaslíkama. S Ježurou snowmanem, drogem a dalšíma …..

Je mi líto, že odešli, ale měli pro to svoje duvody. Já je akceptuji, jen je mi to líto, jako hráči i jako DM … hrálo se mi s nima super ….
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

to psanec: ..souhlas.. ale vzpomínky nikdy nezemřou :smile:
Zamčeno