Okousávání v Hidu

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Okousávání v Hidu

Příspěvek od Pavel Urban »

Nedávno jsem se s Dinem plížil do divočiny pro modrokvítek. Nenápadně jsem prošel obloukem kolem tygra, utrhnul modrokvítek a vydal se zpátky, když v tom na mě vyrazil jezevec. Začal na mě dorážet a ve mě by se v tu chvíli krve nedořezal, protože Tygr byl stále v dohledu. Jenže ono se nic nestalo. Din se plíšil pryč, nohou se snažil o zahnat jezevce (*tiše* kuš potvoro *a odstrkává ho pryč a doufá, že si ho tygr nevšimne* - nebo tak nějak mi to v tu chvíli hlavou problesklo :biggrin: ). Když jsme se dostal dost daleko, vyrazil jsem dopředu a utekl jsem, rozjařeného jezevce za sebou.

Proč to píšu.… Napadlo mne, jestli by se při takové situaci, kdy na někoho v Hidu něco zblízka zaútočí, že by se automaticky odhidnul nebo by aspoň dostal nějaký postih na tichý pohyb. Vlastně jsem přemýšlel i o zasažení střelnou zbraní. Ono málokdo nehlesne, když se mu do těla zakousne šíp. Možná by se to dalo vázat na výcvik (pokud by si ho postava nehodila dejme tomu proti zranění + nějaké základní DC (TO), musela by si znovu hodit na skrytí nebo tichý pohyb s postihem... nebo tak něco).
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Re: Okousávání v Hidu

Příspěvek od KaTo »

Pavel Urban píše:
Labir někde psal, že Hide není "jenom" plazení a "bytí" potichu, ale vpodstatě "myšlenkový" proces, kdy svému okolí "vnoukáváš" představu, že tam nejsi. Jezevec tě holt prohlíd, tygr nikoli. :megalol: (a buď rád, že to nebyl krokodýl, kdo ti Hide "prohlíd" :megalol: )
P.S. Vyplynulo to z debaty, co dělá zloděj v Hidu uprostřed místnosti, když kolem jsou lidi a nikdo ho přesto nevidí. (=zda leze po stropě, se platí pod prkenou podlahou, atd.)
Naposledy upravil(a) KaTo dne 3. 9. 2007 12.38, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Okousávání v Hidu

Příspěvek od cybermisa »

KaTo píše:Labir někde psal, že Hide není "jenom" plazení a "bytí" potichu, ale vpodstatě "myšlenkový" proces, kdy svému okolí "vnoukáváš" představu, že tam nejsi. Jezevec tě holt prohlíd, tygr nikoli. :megalol: (a buď rád, že to nebyl krokodýl, kdo ti Hide "prohlíd" :megalol: )
P.S. Vyplynulo to z debaty, co dělá zloděj v Hidu uprostřed místnosti, když kolem jsou lidi a nikdo ho přesto nevidí. (=zda leze po stropě, se platí pod prkenou podlahou, atd.)
Presne tak, ono totiz pokud engine neumoznuje resit plizeni pekne jako napr. v Oblivionu, tak nam nezbyva bohuzel nic jineho, nez si tento nedokonaly hide jaksi domyslet :smile:
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

No jasně... ale nejde mi ani tak o to, že si mě tygr nevšiml, jako spíš o to, že když už mě někdo hryže, nedělá to asi úplně potichu a když mě kousne, tak taky nejspíš nezachovám stoický klid a ani nepípnu. Tedy Din jo, ale co slabé povahy ? :bleh:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Já být tygrem/lvem/krokodýlem a slyším jezevce jak prská a něco cupuje, tak bych se asi rozmyslel, jestli mám na jezevce chuť a když ne, tak bych spal dál ;-)

A k tomu pípání - řekl bych, že postavy s mnoha body v hide a move silently zůstanou pěkně v klidu, protože já si ty skilly přirovnávám ke schopnostem odstřelovačů popř. speciálních jednotek. A ti budou mlčet, i když jim po prstech bude šlapat celá armáda.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Taury
Příspěvky: 409
Registrován: 10. 12. 2006 17.16
Bydliště: Klučenice, nedaleko vodní nádrže Orlík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Taury »

drake127 píše:Já být tygrem/lvem/krokodýlem a slyším jezevce jak prská a něco cupuje, tak bych se asi rozmyslel, jestli mám na jezevce chuť a když ne, tak bych spal dál ;-)

A k tomu pípání - řekl bych, že postavy s mnoha body v hide a move silently zůstanou pěkně v klidu, protože já si ty skilly přirovnávám ke schopnostem odstřelovačů popř. speciálních jednotek. A ti budou mlčet, i když jim po prstech bude šlapat celá armáda.
Až ti dupne na ruku golem z 9 kruhu uvidíme jak budeš klidnej :megalol:

Edit: Specialove a odstřelovači prodělávají výcvik !!!
Aini Wende - Až po špičky oušek zamilovaná elfka.
Burkarie dcera Zlitiruka - Ulomený obr?
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Taury píše:
drake127 píše:Já být tygrem/lvem/krokodýlem a slyším jezevce jak prská a něco cupuje, tak bych se asi rozmyslel, jestli mám na jezevce chuť a když ne, tak bych spal dál ;-)

A k tomu pípání - řekl bych, že postavy s mnoha body v hide a move silently zůstanou pěkně v klidu, protože já si ty skilly přirovnávám ke schopnostem odstřelovačů popř. speciálních jednotek. A ti budou mlčet, i když jim po prstech bude šlapat celá armáda.
Až ti dupne na ruku golem z 9 kruhu uvidíme jak budeš klidnej :megalol:

Edit: Specialove a odstřelovači prodělávají výcvik !!!
A postava se necvičí v skrývání a neslyšném pohybu?
Taury
Příspěvky: 409
Registrován: 10. 12. 2006 17.16
Bydliště: Klučenice, nedaleko vodní nádrže Orlík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Taury »

darmian píše:
Taury píše:
drake127 píše:Já být tygrem/lvem/krokodýlem a slyším jezevce jak prská a něco cupuje, tak bych se asi rozmyslel, jestli mám na jezevce chuť a když ne, tak bych spal dál ;-)

A k tomu pípání - řekl bych, že postavy s mnoha body v hide a move silently zůstanou pěkně v klidu, protože já si ty skilly přirovnávám ke schopnostem odstřelovačů popř. speciálních jednotek. A ti budou mlčet, i když jim po prstech bude šlapat celá armáda.
Až ti dupne na ruku golem z 9 kruhu uvidíme jak budeš klidnej :megalol:

Edit: Specialove a odstřelovači prodělávají výcvik !!!
A postava se necvičí v skrývání a neslyšném pohybu?
Jenomže oni mají výcvik na snášení bolesti třeba při mučení. To ti asi v hidu nehrozí :smile:
Tady v NWN se jednoduše tohle co se tu projednává nedá popsat.
Aini Wende - Až po špičky oušek zamilovaná elfka.
Burkarie dcera Zlitiruka - Ulomený obr?
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Taury píše:….oni mají výcvik na snášení bolesti třeba při mučení. To ti asi v hidu nehrozí :smile:
….
Ale hrozí, ale hrozí...jen co si ho všimne nějaké HODNÉ *směje se* DMko :megalol: :megalol: :megalol:
Obrázek
Odpovědět