Neplecha po viru

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Taury
Příspěvky: 409
Registrován: 10. 12. 2006 17.16
Bydliště: Klučenice, nedaleko vodní nádrže Orlík
Kontaktovat uživatele:

Neplecha po viru

Příspěvek od Taury »

Včera se mi podařilo si zatáhnout do kompa vir. Ani se neptejte jak.
Momentálně bych měl mít počítač čistý, ale mám problém.
Totalcommander a Call of Duty 2 mi po pěti minutách spadnou. Nedostávám žádné hlášky ani upozornění.
Nevím čím to je. Jestli mám v kompu ještě nějaký svinstvo, nebo jestli to není tím, že jsem musel vymazat několik napadených souborů, kde mimo jiné byl i jeden náležící oknům.

PLS HELP :helpsmilie:

Edit: CoD2 spouštim přes HLSW kvuli rychlému připojení na servery. Možná mi to schauje ten program a ne hru, která pak spadne.
Aini Wende - Až po špičky oušek zamilovaná elfka.
Burkarie dcera Zlitiruka - Ulomený obr?
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Neplecha po viru

Příspěvek od Tomyn »

Taury píše:Včera se mi podařilo si zatáhnout do kompa vir. Ani se neptejte jak.
Momentálně bych měl mít počítač čistý, ale mám problém.
Totalcommander a Call of Duty 2 mi po pěti minutách spadnou. Nedostávám žádné hlášky ani upozornění.
Nevím čím to je. Jestli mám v kompu ještě nějaký svinstvo, nebo jestli to není tím, že jsem musel vymazat několik napadených souborů, kde mimo jiné byl i jeden náležící oknům.

PLS HELP :helpsmilie:

Edit: CoD2 spouštim přes HLSW kvuli rychlému připojení na servery. Možná mi to schauje ten program a ne hru, která pak spadne.
no tak to máš pořád svinstvo v počítači, tohle mi přesně dělal TC taky, a je to jen dobře že to děla to je první příznak a jak taky zjistíš, že počítač je napaden, ale ujistíš se pokud ještě jednou přeinstaluješ TC a pokud se to bude opakovat tak je to jisté :dribble:
merlik
Příspěvky: 235
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Vir nebo trojan

Příspěvek od merlik »

Jedna se o opravdoveho vira a nebo jen o trojana/…? Stav nouze, prolezeni a vycisteni registru (hlavne v klicich Run (tesne vedle vyhledatelneho RunOnce)) od neznamych kusu software (a jeho nasledneho smazani) nepomuze?

Ta umisteni v registru delam zpameti, nemam tu windows, abych se tam podival a hledal. A wine se mi kompilovat nechce ;)
account: Tuxik
Elorfin Hanar
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Nabootuj do nouzového režimu, stáhni si NOD32 trial, nainstaluj a nechej prověřit. Adaware nestahuj, protože některé tyhle mrchy redirektují stránky adaware na phisingové kde si stáhneš jako-adaware plné trojanů...

A doufej že to není taková potvora se kterou jsem se utkal v práci před časem a která dokázala Total Commander používat i v nouzovém režimu pro obnovení sebe sama v registrech a na disku... Poradil si s ní jen NOD a i tak byl systém natolik nabořený že se musel za čas reinstalovat na čisto. Základem je dobrá prevence.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

labir píše:Základem je dobrá prevence.
A nepracovat v adminském účtu.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

A nebo pokud se na to cítíš tak můžeš zkusit v nouzovém režimu ruční odstranění přes Task Manager a projití všech procesů co jsou zač a následné killnutí vira a dohledání na disku a smazání/přejmenování (pokud to půjde). Nepoužívej u toho Total Commander, může být infikován a vir by jím mohl tvoje zásahy za tebou zase opravovat. Editace registru a odmazání viru ze spouštěných. Pokud je Task Manager zablokovaný a Regedit taky tak se dá na internetu dohledat alternativní editor registru a návod jak oboje odblokovat. Někdy je tohle jediná věc jak zachránit systém po těžké infikaci.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
DenGrasse
Příspěvky: 207
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

pokud je to jen trojan s jakým jsem nedávno zápasil já, pomohl HIJACKTHIS, ale musíš opatrně - tomuhle prográmku je jedno, jestli ti smaže součásti operačního systému. dá se z něj udělat log, kterej scanuje běžící procesy, uložit v texťáku a na stránkách hijackthis.cz nechat prověřit autoanalýzou. procesy, které označí jako podezřelé můžeš prorekognoskovat, na netu se o nich obvykle píše co jsou zač. pokud jméno nenajdeš, je to téměř jistě vir/spyware (můžeš ten log taky poslat na viry.cz, kde ti možná poradí, ale mně se nikdo neozval).
vytipované soubory doporučují smazat v nouzovém režimu, já to udělal v plném pomocí právě hijackthisu, ale bacha, musíš oeditovat msconfig.exe - záložka po spuštění, jinak je windows budou po spuštění hledat a z toho už se skoro nedá dostat...
malinový harwester a arcilooter
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Prosimte, co jsi predtim pouzival za antivira? diky
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

jo jinak připomínka teď sem si uvědomil že jsem ho asi toho uplně stejného měl taky, normálně se mi naboural do mého FW používám kasperski antihacker a pak nechtěl běžet, vyřešil sem to tak že jsem přeinstaloval windowsy a pak nainstaloval opět fw a hlavně nod32, a zkontroloval všechny disky, ale kasperski antivirus ho taky najde, akorát je na houby že nedokážou soubory vyléčit takže je všechny musíš smazat
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Ta mrcha se kterou jsem měl do činění bohůmžel já zase projela antivirem AVG v té trochu lepší koupené verzi s Antimalware jak nůž máslem. AVG jen vzdychlo že tam asi něco je a odporoučelo se do binárního nebe. Až NOD tu potvoru dokázal s ruční pomocí chytnout a zabít. Takže pokud mohu doporučit až tu mrchu dostaneš z PC tak mám dobré zkušenosti s NODem, těch cca 1200,- nebo kolik na rok se plně vyplatí (ne nemám z prodeje NODů provizi).

Hlavně ne Symanteca Norton Antivirus...zkoušel jsem a je to děs a hrůza v jednom balení...
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

labir píše:Ta mrcha se kterou jsem měl do činění bohůmžel já zase projela antivirem AVG v té trochu lepší koupené verzi s Antimalware jak nůž máslem. AVG jen vzdychlo že tam asi něco je a odporoučelo se do binárního nebe. Až NOD tu potvoru dokázal s ruční pomocí chytnout a zabít. Takže pokud mohu doporučit až tu mrchu dostaneš z PC tak mám dobré zkušenosti s NODem, těch cca 1200,- nebo kolik na rok se plně vyplatí (ne nemám z prodeje NODů provizi).

Hlavně ne Symanteca Norton Antivirus...zkoušel jsem a je to děs a hrůza v jednom balení...
Ja ted taky presel na NODa, pac mi prislo, ze Avast desne zpomaluje system … ale zase je zadarmo no :smile:
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

no ja nemám špatné zkušenosti ani s kasperskym ten taky neni spatnej
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Ja doporucuju kombo Avast - Kerio ; )

Neprislo mi, ze by mne avast nejak zpomaloval ^_^
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

no ještě jedno přidám já jsem spokojen s combem kaspersky antihacker - fw, a nod32 a nebo kaspersky antivirus, nic vic nepotrebuju a mam comp čistej
Bas
Příspěvky: 271
Registrován: 10. 9. 2007 20.59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bas »

Taky doporučuju NODa a ještě ewido antimalware....comp mám poměrně čistej :bigwink:
Govan syn Thora ("Oh fun and games!")

Adept Magnus - Jeho posledním kouskem je přístroj, který by měl údajně z jablek udělat mošt - a naopak.
Prý by to jednou mohlo fungovat i na chmel.

Kobold Kruul - Vyčistí i ten největší magický blivajz.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

*kouká na svoje hlášení Windows Security Alert: Virus protection not found* Ono to možná bude taky záviset na tom, jak se ke svému počítači chováte ;-).
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

The_Balrog píše:Ja doporucuju kombo Avast - Kerio ; )

Neprislo mi, ze by mne avast nejak zpomaloval ^_^
Do ted jsem mel presne tuto kombinaci na obou compech, kazdopadne ten NOD si bere mene systemovych prostredku. Vyhoda Avastu zase je, ze je zadarmo :biggrin:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Mám AVG+Avast...a docela si rozumijou....odchytijou hodně a sou zadarmo, ikdyž průstřelný sou...ale moc ne :shades:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Stahnete si MWAV - je to jen scanner a bezi opravdu HODNE uchylne pomalu (celou noc na 280gb disk cca) ale najde opravdu uplne vsechno, kdyz pominu antiviraky jako je avast a AVG tak najde i to co nenajde ani nod ve ktery mam celkem duveru. A pak to co vam MWAV najde si vyklepnete do logu a cesty nahazte do Avengera a je klid od jakykoli haveti.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Odpovědět