Bojové finesy

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

labir píše:
George píše:
labir píše: Ne. Jen holí.
A nešlo by to změnit? myslím, že je jedno jestli máchám dřevěnou holí, nebo dřevěnou holí se světýlkem na konci. :smile: :clover: :ermm:
Ne, hole jsou málo používané. Kouzelné hole jsou silné až až. jejich další protěžování je proto nežádoucí.
hmm tak nic, je budu přehazovat, škoda no :dry: .. i tak dík. :smile:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

labir píše:hole jsou málo používané
Heh, ani se nedivim. 1k6, kryt -5, obouruční, kritikal 20/x2
S tím by bojoval jen sebevrah :biggrin:
finesa těžká na naučení a za stejný prachy za který sou jiný finesy smrtící je tahle... zajímavá. :blush:
Mno... co nadělám :yes: .
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Bas
Příspěvky: 271
Registrován: 10. 9. 2007 20.59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bas »

Dnes se mi povedla bojová finesa.…… a když se ještě chudák zlotřilec držel mezi nohama....tak sem ho kopl zase! :bigwink:
Govan syn Thora ("Oh fun and games!")

Adept Magnus - Jeho posledním kouskem je přístroj, který by měl údajně z jablek udělat mošt - a naopak.
Prý by to jednou mohlo fungovat i na chmel.

Kobold Kruul - Vyčistí i ten největší magický blivajz.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Nj a dával sis to, myslím, že ty finesy docela fungujou.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koulinek »

Vím že s finesama se na EQ3 asi tak nějak nepočítá, přesto bych měl pár drobných dotazů. Když se naučím novou finesu, v logu se objeví hláška: "Úspěšně jsi se naučil novou bojovou finesu!" a první dotaz zní: lze pak zpětně zjistit které finesy má postava naučené? Předpokládal jsem že to bude v té "magické knize" jak je záložka s fintama, tam však nic není. Při pokusu o opakované použití finesy píše do logu: "Uplynula příliš krátká doba od úspěšného provedení komba." a po chvíli dokonce: Ještě je příliš brzo pro to aby jsi se naučil novou finesu." Přestože zkouším tu stejnou. Vím že novou se smím naučit až po nějaké době, ale zkouším pořád tu co bych měl umět.
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
PAO_CZ
Příspěvky: 255
Registrován: 7. 1. 2008 20.07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PAO_CZ »

RE:koulinek

Jo mám přesně stejný problém, ale ješte sem to pořádně netestoval
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Tohle se mi píše jen když provedu finesu špatně.
Asi je to kvůli tomu, abyste nemohli pohaluzi najít finesu, když se zrovna v té době novou naučit nemůžete. (si myslim).
To úspěšně si se naučil novou finesu (nebo něco podobnýho) se ti musí napsat dvakrát, jednou když ti to ukáže NPC učitel, a pak když jí poprvé úspěšně použiješ.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Zorzi, zase nemystifikuj : ) Kdyz ucitel ukaze finesu,tak se nic "nepise", ze jsi se naucil novou. To nema se systemovym naucenim nic spolecneho.

Co se tyka toho "je prilis brzo na nauceni nove finty", viz muj report, co jsem psal dneska (!) rano zde:

viewtopic.php?p=46944#46944
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

The_Balrog píše:Zorzi, zase nemystifikuj : ) Kdyz ucitel ukaze finesu,tak se nic "nepise", ze jsi se naucil novou. To nema se systemovym naucenim nic spolecneho.
*Pokrčí rameny* Bas, když se naučil od učitele tu finesu, tak se mu napsalo něco v tom smyslu.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Mám tu jeden návrh : )

Zaslechl jsem něco o jedné DM pasti a napadlo mne, že by se možná už mohla realizovat šermířská finta s odsekáváním oblečení O:) Jak znám nwn omezení a problémy s vyvážeností, nejspíš by fungovala buď jen na PC, nebo na osoby bez těžší zbroje (nebo nedejbože pouze na PC bez těžké zbroje), ale zavést by snad šla, ne? :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

The_Balrog píše:Mám tu jeden návrh : )

Zaslechl jsem něco o jedné DM pasti a napadlo mne, že by se možná už mohla realizovat šermířská finta s odsekáváním oblečení O:) Jak znám nwn omezení a problémy s vyvážeností, nejspíš by fungovala buď jen na PC, nebo na osoby bez těžší zbroje (nebo nedejbože pouze na PC bez těžké zbroje), ale zavést by snad šla, ne? :)
Šlo by to i palcátem? :innocent:
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Tady se někdo díval na Zorra :megalol:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

Darmonlor píše:
The_Balrog píše:Mám tu jeden návrh : )

Zaslechl jsem něco o jedné DM pasti a napadlo mne, že by se možná už mohla realizovat šermířská finta s odsekáváním oblečení O:) Jak znám nwn omezení a problémy s vyvážeností, nejspíš by fungovala buď jen na PC, nebo na osoby bez těžší zbroje (nebo nedejbože pouze na PC bez těžké zbroje), ale zavést by snad šla, ne? :)
Šlo by to i palcátem? :innocent:
leda zároveň s končetinama :megalol:
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Mohu se zeptat co je potřeba na přeseknutí? (jestli to není vynášení informací) já vím, že je na to potřeba bastard,velký meč,šavle,bitvení, trpasličí nebo velká sekera,sražení, drtivý útok.….
Ale z nějakýho důvodu se to mě ani Govanovi nepovelo … i přes to, že jinou finesu sypu jak nic.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

labir píše:Finty jsou sice funkční ale s řadou chyb navíc jsou velmi těžké na provedení a příliš citlivé na lagy takže v EQ3 se s nimi již nepočítá a stávající se opravovat nebudou. Místo toho bych rád zprovoznil řádově dokonalejší systém pro bojová povolání na nějž jsem získal zkušenosti právě při vývoji a provozu fint.
Nevím, v jaké je to teď zrovna fázi, ale uvažuje se nad tím, že se tyhle finty (resp. "dokonalejší systém pro bojová povolání") budou vztahovat i na bojové prestižky, tj. Blackguard a Champion of Torm (nebo případně i na další)?
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Mno podle mne si stejně většina lidí nějaký level bojovníka či několik levelů paladina před tou prestižkou stejně bere, ne?
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

The_Balrog píše:Mno podle mne si stejně většina lidí nějaký level bojovníka či několik levelů paladina před tou prestižkou stejně bere, ne?
Nemusí nutně být. Nedávno tu byla diskuze (opět) o paladinovi … o tom, jak je špatné, že je omezenej jenom na zákonný dobro a tak. A někdo tam prohlásil (podle mě zcela správně), že paladin není "boží bojovník", ale jeden zcela konkrétní typ božího bojovníka … a když chce někdo v podstatě to stejné, ale bez omezení na zákonné dobro (napříkad aby to odpovídalo tomu bohu), pak nejlepší cesta je vzít si Tormova šampiona - což je přesně tohle, bojovník nějakého boha, který ale není nutně zákonně dobrý.

Dokážu si představit, že si někdo chce vzít jednu z těch prestižek, aniž by bral základní bojový povolání. Pokud se chce klerik naklonit na bojovou stránku, klidně se může rozhodnout stát se bojovníkem svého boha přes tuhle prestižku. Podobným způsobem to může udělat mnich (který je v podstatě bojové povolání, ale příštup k těm fintám nemá).

A ono o nějaké vymýšlení příkladů nejde … spíš jde o to, že je to bojové povolání jako každé jiné … a to, že je to prestižka, by nemělo nic moc znamenat, ne? Takovej Blackguard určitě zvládne všechno, co třeba bojovník nebo paladin.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

ah vida, na kombo klerik/cot jsem nejak zapomnel :)

Pak tedy navrhuji,l aby finty dostali:

Champion of Torm - 5. lvl
Blackguard - 5. lvl
Dwarwen defender - 5. lvl
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

The_Balrog píše: Champion of Torm - 5. lvl
Blackguard - 5. lvl
Dwarwen defender - 5. lvl
Není to trošku vysoko? Oproti 2. lvlu bojovník/barbar/hrandy a 5. lvlu paladina, když s prestižkou by to měl člověk nejdřív kolem 10. lvlu? :smile:
Naposledy upravil(a) Nalk dne 1. 11. 2009 17.43, celkem upraveno 1 x.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Počítal jsem to přesně podle toho paladina, protože COT mu tak trochu odpovídá. Situace je stejná, jako kdybys jel sedm levlu klerika a pak si vzal dva paladina a brblal bys, jakto, ze nemas finty. ;)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Odpovědět