prádelna

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
DenGrasse
Příspěvky: 207
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

prádelna

Příspěvek od DenGrasse »

Na počátku nápadu byla super hudba, která je v lokacích cestou do Amfiberai. Chodím tam spostavou, abych jí mohl jako hráč poslouchat (fuj, takové ošklivé OOC jednání!), tak jsem přemýšlel, co kloudného by tam mohla postava dělat.

Nebudu vám nalhávat, že jsem něco vymyslel. Od počátečního *stojí v koutě a blbě civí* jsem pokročil k *sedí pod stromem a vyměšuje* až po finální *pere si šaty v řece*. Na herní den nic moc.

Nicméně mne napadla myšlenka, že vyprat šaty jen tak v řece neni úplně dobrý. U krejčího je vám sice spravěj, ale určitě nevyperou, na to tam nemaj žádný vybavení. Tak jsem si řekl: ve správném městě by přece měla být prádelna!
a lázně! veřejné!
a lázebnice!… ehm, no nic

nevím, jestli se to tu už někdy neprobíralo, pokud ano, hoďte topic do odpadu. pokud ne, mohl by se někdo z WB (nenápadná výzva) časem zamyslet, jestli by nešlo (třeba ve volnomyšlenkářském Tirianu) zřídit místo, kde by šly nechat za mírný peniz vyprat šaty, nebo se vykoupat v kádi.

Sakra, to je ale dlouhej příspěvek, na to že je celkem vo ničem.
Ale ta hudba je fakt hezká :yes:
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

prádelna se probírala ale nechci kecat možná to bylo na skrytym forku muni takže odpověd tam ale přesto byla taková že vyprat si oblečení v řece není problém ale nevíme co přijde s eq3 ale k těm veřejnem lázním už vidim jak sedíš v bazenku a kolem tebe budou pobýhat eunuchové a kurtizány ve stylu starého říma no moc příjemná představa až na ty eunuchy :no:
PODPIS
Kirros
Příspěvky: 620
Registrován: 2. 7. 2006 10.13
Bydliště: Magická univerzita, Lektorský pokoj č. 2
Kontaktovat uživatele:

Re: prádelna

Příspěvek od Kirros »

DenGrasse píše:Nicméně mne napadla myšlenka, že vyprat šaty jen tak v řece neni úplně dobrý. U krejčího je vám sice spravěj, ale určitě nevyperou, na to tam nemaj žádný vybavení. Tak jsem si řekl: ve správném městě by přece měla být prádelna!
Ale ano vyperou (pradelnu maji prece ve sklepe kde nemaji zakaznici co delat) nebo myslíš že za těch pár dní nočení se ty šaty poškozují jen tím ze se roztrhají? :smile:
a lázně! veřejné!


No v každém hostinci je veřejná koupelna a některé byty mají vlastní káď a některé i bazén.
a lázebnice!…
Ano také je v našem volnomyšlenkářském Tirianu máme... kdyz si dobre zaplatis tak pro tebe ty holky udelaji cokoli :smile:
Jacho Ering - Lektor Magické Univerzity v Tirianu
DenGrasse
Příspěvky: 207
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Re: prádelna

Příspěvek od DenGrasse »

Kirros píše:
DenGrasse píše:Nicméně mne napadla myšlenka, že vyprat šaty jen tak v řece neni úplně dobrý. U krejčího je vám sice spravěj, ale určitě nevyperou, na to tam nemaj žádný vybavení. Tak jsem si řekl: ve správném městě by přece měla být prádelna!
Ale ano vyperou (pradelnu maji prece ve sklepe kde nemaji zakaznici co delat) nebo myslíš že za těch pár dní nočení se ty šaty poškozují jen tím ze se roztrhají? :smile:
no, nic proti, ale od starověku až po dnešní dobu je obvyklé tyhle služby od sebe oddělovat... navíc by to bylo daleko malebnější :bigwink:
Kirros píše:
DenGrasse píše:a lázně! veřejné!


No v každém hostinci je veřejná koupelna a některé byty mají vlastní káď a některé i bazén.


no, v každém ne... ale to na věci přece nic nemění?
Kirros píše:
DenGrasse píše:a lazebnice!…
Ano také je v našem volnomyšlenkářském Tirianu máme... kdyz si dobre zaplatis tak pro tebe ty holky udelaji cokoli :smile:


ahh, budu muset zapátrat :shades:
DenGrasse
Příspěvky: 207
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

sciorp píše:prádelna se probírala ale nechci kecat možná to bylo na skrytym forku muni takže odpověd tam ale přesto byla taková že vyprat si oblečení v řece není problém ale nevíme co přijde s eq3 ale k těm veřejnem lázním už vidim jak sedíš v bazenku a kolem tebe budou pobýhat eunuchové a kurtizány ve stylu starého říma no moc příjemná představa až na ty eunuchy :no:
eunuši pochopitelně jen v dámské části.… :bigwink:

ale přesně tak, už se vidim, jak sedim v kádi.
nebo trpaslíka, jak v ní stojí :megalol:
Darren Finngard
Příspěvky: 127
Registrován: 28. 7. 2006 17.03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darren Finngard »

No nejsi prvni, koho ty lazne napadly. My jsme na ne s Braenn chteli udelat sbirku a nebo je spis postavit cely na vlastni naklady, ale pak z toho napadu seslo. Vsechny takove napady jsou behem na dlouhou trat a cil mozna ani nespatris. V realu to muze trvat treba pul roku a nebo i dele.
<i>Smůla je coura, která bere štěstí - W. Shakespeare</i>
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Dengrasse:

Ahaa, tak to jsi ty, kdo se odlogovava od zapalenyho ohniste a necha ho klidne horet, aby to podpalilo les? :)))

Jinak musim souhlasit s Darrenem, neni problem cokoliv zalozit a udelat, jen je nutne pocitat s tim, ze to da desne prace. Desne prace. : ) - ale myslim, ze existuji mista, kde jde poznat, ze to je opravdu mozne : )

A propos, ve stredoveku sice lazne byly kolorit mesta, ale tady mas v kazdem byte peknou koupenicku, kde je dycky pripravena voda na koupani (neptejte se mne, jak se tam safra dostava :)) ) - a proto jsou lazne z tohoto hlediska zbytecnost a pokud by byly, plnily by spis spolecenskou funkci, nez tu opravdu "uzitecnou". Zhruba to same plati pro pradelnu (mam doma i dzber na prani).
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

@The_Balrog
no a o tenhleten společenský učel právě podle mě jde lázně nesloužily jen k umejvání ale právě k tomu aby se tam dohadovaly obchody a věci o kterých se veřejně prostě nemluví. Tod muj názor a pokud by se ten nápad projevil i ve hře jen ho podpořím
PODPIS
DenGrasse
Příspěvky: 207
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

The_Balrog píše:Dengrasse:

Ahaa, tak to jsi ty, kdo se odlogovava od zapalenyho ohniste a necha ho klidne horet, aby to podpalilo les? :)))
Ne, zásadně po sobě oheň hasím, pokud by se mi něco takového stalo, je to způsobeno pádem připojení (používám mobilní a to dost kolísá, takže při pádu do GPRS se to nedá moc hrát a ty přechody jsou kritický).
DenGrasse
Příspěvky: 207
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

sciorp píše:@The_Balrog
no a o tenhleten společenský učel právě podle mě jde lázně nesloužily jen k umejvání ale právě k tomu aby se tam dohadovaly obchody a věci o kterých se veřejně prostě nemluví. Tod muj názor a pokud by se ten nápad projevil i ve hře jen ho podpořím
Jo a vvo tom toje! Pěkně zastrčený lázně v uličkách staré čtvrti, to by bylo... ale já je jako postava IC stavět nechci, pač mi to neladí do hraní... i když možná bych přispěl.
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

DenGrasse píše:
sciorp píše:@The_Balrog
no a o tenhleten společenský učel právě podle mě jde lázně nesloužily jen k umejvání ale právě k tomu aby se tam dohadovaly obchody a věci o kterých se veřejně prostě nemluví. Tod muj názor a pokud by se ten nápad projevil i ve hře jen ho podpořím
Jo a vvo tom toje! Pěkně zastrčený lázně v uličkách staré čtvrti, to by bylo... ale já je jako postava IC stavět nechci, pač mi to neladí do hraní... i když možná bych přispěl.
NO JÁ SPÍŠ ASI BUDU BUDOVAT JINOU STAVBU KTERÁ JE DALEKO PODSTATNĚJŠÍ PRO CHOD DOLŮ NEBO SPÍŠ NECHOD TRPASLÍKŮ ALE VÍC NEPOVIM :shades:
PODPIS
Uživatelský avatar
Pitikule
Příspěvky: 1082
Registrován: 4. 8. 2006 14.21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitikule »

Co ja pamatuju, nez jsem s Piti prestala hrat, verejne lazne v Tirianu se planovaly :D no a ted by to asi bylo trochu nefer si udelat lazne. Tak proc by někdo z vas nemohl tyhle pradelny, lazne a podobne veci zkusit zridit sam. Ze to je drina a pak spoust hodin pri pocatcich? Ano je, ale zase to budou Vase lazne, pradelna atp... :blush:
Reklama: Piti - práce všeho druhu, vysoká kvalita, nízká cena - spokojenost zaručena!
DenGrasse
Příspěvky: 207
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

Pitikule píše:Co ja pamatuju, nez jsem s Piti prestala hrat, verejne lazne v Tirianu se planovaly :D no a ted by to asi bylo trochu nefer si udelat lazne. Tak proc by někdo z vas nemohl tyhle pradelny, lazne a podobne veci zkusit zridit sam. Ze to je drina a pak spoust hodin pri pocatcich? Ano je, ale zase to budou Vase lazne, pradelna atp... :blush:
myslíš jako IC? ale stejně to někdo bude muset vyrobit a zasadit dosvěta, ne?
Kirros
Příspěvky: 620
Registrován: 2. 7. 2006 10.13
Bydliště: Magická univerzita, Lektorský pokoj č. 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kirros »

The_Balrog píše:...pripravena voda na koupani (neptejte se mne, jak se tam safra dostava :)) ) …
Ja nevim jak jinde ale tam u nas je to zařízeno opravdu kouzelně :sorcerer:
Jacho Ering - Lektor Magické Univerzity v Tirianu
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Bacha, vsadil bych se, ze hned po oteviracce tam DM prsknou NPC trpaslika a bude po kseftech.
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
Odpovědět