Literární fórum - vydáme EQ knihu?

Máte příhodu, legendu či příběh ze hry? Sem s ním.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

příběh Nae je bohužel omezeně využitelnej právě kvůli citlivejm IC informacím, z nichž některý maj dodnes svoji důležitost a váhu
ale zpracování se nebráním, to se dá vohlídat
co se dá vohlídat hůř je moje děravá paměť, sou to věci co se udály krátce po spuštění EQ a pochybuju, že sem schopnej je dát solidně a pravdivě dokupy

Bornine, tys tenkrát hrozil nějakým deníkem či kronikou...máš něco ? ( stačí nějakej chronologickej soupis událostí a jmen, vomáčku svedu )

možná by pomoh i nějakej vejcuc z DM deníku...existuje ?
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
DenGrasse
Příspěvky: 207
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

Přesné znění není pro literární zpracování nutné a mnohdy ani přínosné. Nedělám si čáku na nějakou 'faktografickou' literaturu, protože její čtivost bývá malá. U herních příběhů je téměř vždy nutné děj pozměnit, přizpůsobit jisté logice a potřebám vývoje (což nakonec není na škodu, protože 'pravost' případných IC informací tím bude výrazně zpochybněna a dopad jejich prozrazení omezen).
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

eee....mluvíme každej vo něčem jiným...literární (ppř. knižní) zpracování je tvoje pivo, do toho já se necpu, ze mě by vypad příběh Nae pro tohle fórum, natolik pravdivej, nakolik ochrana IC citlivejch informací dovolí, co s ním uděláš dál už je tvoje věc ale teď si zrovna - vyprovokovanej timdle topicem - snažim dát dohromady aspoň důležitý jména a sled událostí a musim přiznat, že se mi nedaří...mám v hlavě vymleto hektolitrama tequily, co sem prohnal vnitřnostma a plno informací mi propadává rovnou do tenkýho střeva...

a to s těma IC informacema ber vážně, cokoli kdekoli kdokoli vykecal, bylo dycky nějak zneužitý, takže se nediv
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Drog
Příspěvky: 346
Registrován: 10. 3. 2006 20.50
Bydliště: Valašské Království:D /Hag Hargol

Příspěvek od Drog »

Souhlas, vono by se, zvlášť v tomhle případě muselo čerpat z joo hodně zdrojů aby se to vůbec mohlo poskládat... Jinak řečeno, já bych si na svou roli snad i vzpoměl, ale co je to platný, když další důležité postavy s kterými je to spojeno nehrajou, a nebo si svou roli natolik dobře už nepamatují.
Neberte život příliš vážně. Beztak z něho nevyváznete živí.
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Re: Utregův syn

Příspěvek od Jezura »

DenGrasse píše:
Potom asi uvažovat o jeho použití nemá smysl. Přepisovat nebo jakkoli upravovat to nebudu, protože jsem to psal pro jednoho člověka a ani bych to nechtěl jakkoli psát pro "masy" nebo "aby se to dalo prodat". Stejně tak bych nechtěl, aby k tomu kdokoli jiný cokoli dopisoval. Stačí mi publikovaní na webu (např. jsem to dal na d20.cz).
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

photter píše:Bornine, tys tenkrát hrozil nějakým deníkem či kronikou...máš něco ?
:shuffle: Mám. V prvním díle, kdy jsem ještě vyrustal na ostrově chybej jména ty první pradávný party. Ty si nepamatuju, chybej me taky jmena tvejch milenek. Prvni díl obsahuje naše seznámení, chlastání s kovářem, lov kraba, krmení krábů :bigwink: , Goro a hlava. Dál je to o opuštění ostrova, navštěvy hrobek. Příběhy jsou hlavně o Gorovi, tobě a Borninovi. Později o Eowin a Kaynovi a Kai. Jsou tam i další známé postavy, které jsme nějak potkali. Nemám pak eru s Zarocem. Mám něco o drowech a nějaký zbytky, ale to by se dalo dopsat. Kdybych to schrnul, vypadlo by z toho asi deset let kroniky zlounů ostrova cca 50+ stránek (word 12 písmo).

Otázkou je, zda to zveřejnit. Jako hráč zatím nejsem pro. Mám v planu to dát k dispozici, až Bornina přestanu definitivně hrát a nebo dosáhne svého hlavního IC cíle.
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

OneIceOne píše:….
hmmm....to zní lákavě...chceš mi to poslat ? kouknul bych na to, pokusil se dodat jestli si vzpomenu na nějaký chybějící údaje a popřípadě načerpal data pro příběh Nae, kdybych se nakonec rozhod ho napsat
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Mno ja mam mrtvej nedokoncenej dennik Eovin. Je hodne strucnej - cat /opt/nwn/localvault/eovinkeiron.txt | wc -w
6350 slov. Ale nevim, jestli by to k necemu bylo. Chtelo by to asi hromadu komentaru.
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

photter píše:
OneIceOne píše:….
hmmm....to zní lákavě...chceš mi to poslat ? kouknul bych na to, pokusil se dodat jestli si vzpomenu na nějaký chybějící údaje a popřípadě načerpal data pro příběh Nae, kdybych se nakonec rozhod ho napsat
Jo pošlu až vyřadim nějaký části, které jsou IC choulostivé.
Odpovědět