Vysvětlení magie pro laiky

Vše co nejde zařadit jinam

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Runemonk
Příspěvky: 4
Registrován: 28. 11. 2007 22.37

Vysvětlení magie pro laiky

Příspěvek od Runemonk »

Vysvětlení magie pro laiky

Takže na úvod by bylo asi dobré vysvětlit co to magie vlastně je?
Magie je v podstatě myšlenka vytvořená v našem vědomí.Ovšem pouhá myšlenka k nějakému efektu nebo li kouzlu nestačí.Zapotřebí je magická hmota nebo říkejme jí třeba mana.Pomocí této "many" lze vytvářet efekty které se potom objevují v realitě ihned po přenesení myšlenky z vědomí do rukou neboť síla magie spočívá především v gestech.V některých oblastech je many méně jinde více a to ovlivňuje jak osobu magicky nadanou tak efekty(kouzla) samotná.Manu by se též dalo přirovnat k mlze,někde je hustá a jinde je tak řídká že jí ani osoba sebenadanější nedokáže vystopovat.Důležitá není jen mana ale také znalosti osoby a naprosté soustředění.Neznalost efektu může také snadno vést ke katastrofě či ohrožení osoby samotné.Stejně tak soustředění které je důležité započít meditací aby se srovnala mysl a duše.Soustředění se narozdíl od znalostí nedá jen tak naučit na zpaměť protože každá osoba magicky nadaná využívá jiný způsob soustředění.Soustředění je důležité především při používání silnějších efektů protože jaká koliv menší chyba může způsobit špatné rozpletení efektu a tím vyvolat nežádoucí důsledky.Což se většinou stává magicky nadaným osobám které nejsou pod odborným dohledem a učí se magickému talentu vpodstatě samy.Někdy se ale také stává že osoby které se samy učí , dosáhnou vyšší úrovně než osoby studované ale většinou se to stává zřídka. Dále bych se měl zmínit o zaměření magie.Každá magicky nadaná osoba může mít ale nemusí talent na určitý způsob magie např. iluze,vzývání,nekromancie a tak dále.Podle toho se také odvíjí školy které jsou specializované na určité typy magie.

Zpracoval : Hamir Willias
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

//eh...omlouvám se za OT, ale mám takový "pocit", že takhle to tady nefunguje...
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Máš tam několik rozporů a celkově trochu chaos.

Oficiálně to na Desce funguje takhle:

viewtopic.php?p=3640#3640
viewtopic.php?p=73#73
viewtopic.php?p=74#74

+detailní vysvětlení ve hře z IC knih.

Doporučuji přečíst před tím než o tom začneš sám psát na fórum.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Je to pěkný pokus. Sice není přesný a jsou tam chyby, ale kdyby to bylo v knize ve hře... bylo by to fajn. Ne každý učenec nakonec musí mít pravdu. :bigwink:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Pokud by nekdo mel zajem konzultovat zalezitosti magie, at se mi prosim ozve po PM.

Zaroven si myslim, ze tento topic by se mel z IC sekce dat pryc, naprosto postacuje stavajici vysvetleni na webu + IC informace ve hre …
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Přesunuto z IC fóra mezi Ostatní.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Runemonk
Příspěvky: 4
Registrován: 28. 11. 2007 22.37

Příspěvek od Runemonk »

Vím že se to pomalu nerovná skutečné magii na Equilibrii ale dostal jsem za úkol napsat něco o magii tak jsem se do toho pustil
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Runemonk píše:Vím že se to pomalu nerovná skutečné magii na Equilibrii ale dostal jsem za úkol napsat něco o magii tak jsem se do toho pustil
Pokud se to tyka magie na EQ, tak prosim resit ve hre IC …
steel_martin
Příspěvky: 324
Registrován: 9. 3. 2006 11.03
Bydliště: Plzeň / Železná Ruda / Hobitín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steel_martin »

Tak trochu mi to připomíná chápání magie ve Forgotten realms :smile: . Obzvláště s tou manou v podobě "mlhy" (Ve FR "The Weave")
Game ID: Reverend_Malthas
Odpovědět