Battle For Wesnoth

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Battle For Wesnoth

Příspěvek od Jája CZE »

Omlouvám se všem za nepřítomnost na EQ, ale tohle je něco, co mne přitáhlo k počítači jako za starých časů. Geniální tahovka, zcela zdarma. Srovnání snese pouze s PG 1 a jinými kousky. Hezká grafika, vývoj jednotek, hardcore obtížnost. Jsem naprosto nadšen. Ale asi to nebude úplně pro každého.
Instalace má 84 MB
http://www.wesnoth.org

A hraje se za elfy, ale je tam spousta jiných jednotek, včetně trpaslických apod. Zatím hraju hlavní kampaň návrat na trůn. Ovládání je celkem jednoduché a k porozumění je tam i výuková mise. Hra je v češtině, ale občas se tam objeví hromada angličtiny. Ale celý příběh už je přepsaný do češtiny.

Všem doporučuju.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Spyder
Příspěvky: 27
Registrován: 25. 1. 2007 22.17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spyder »

Single je fajn, ale doporučuju mulťák, ten je přímo boží ;-)
Sarkan, syn Sarga (zabit)
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

jo je super.…
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Kamarad to hral celkem hodne, ale co jsem od nej slysel, tak pry je tam v bojich hodne citelny random faktor. Coz pry obcas zamrzi …
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

random faktor to jo..nejhorší je když se mulťák protáhne na pár dnů hraní :megalol: (cca 4 hodiny denně)
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Spyder
Příspěvky: 27
Registrován: 25. 1. 2007 22.17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spyder »

cybermisa píše:Kamarad to hral celkem hodne, ale co jsem od nej slysel, tak pry je tam v bojich hodne citelny random faktor. Coz pry obcas zamrzi …
Jo random faktor je tam fakt hodně zastoupenej :D I když kámoše sem vždycky vydrtil, takže jen o tom to nebude ;-)
Sarkan, syn Sarga (zabit)
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Trošku rozrpoudím diskuzi jedním pobitevním obrázkem s věštbou :bigwink: :megalol:
http://img239.imageshack.us/img239/6760/velkvhratg0.jpg :bigwink:

EDIT: hrajete teď někdo na ofiku někdy? :bigwink: :nuke:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

tahle hra je fakt super pařil jsem jí jeden čas hodně a ta hratelnost je prostě skvělá, akorát jak říkáte ten random factor je až moc tvrdej :( protože pokud hrajete bez save, tak nikdy nebudete mít super nařachané jednotky, leda teda náhodou :)

ale jinak styl
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

To je něco jako spelcros?
merlik
Příspěvky: 235
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od merlik »

Random faktor? Najdem ve zdrojakach a zmensime... Nebo dame do bugzilly "ficr rekvest" na soupatko, ne? K cemu by to bylo open source...
account: Tuxik
Elorfin Hanar
merlik
Příspěvky: 235
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od merlik »

Random faktor? Najdem ve zdrojakach a zmensime... Nebo dame do bugzilly "ficr rekvest" na soupatko, ne? K cemu by to bylo open source...
account: Tuxik
Elorfin Hanar
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

super tak až to bude tak dej vědět hned začnu znova pařit :)
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

bez náhody není vzrůšo :bigwink:

Anurin: jako Spellcross? no dá se říct.. jednotky verbuješ samozřejmě až ve hře, mají různou rychlost, různé útoky - různě účinné na jiné jednotky, jsou tam různé terény ve kterých jednotky mají větší či menší obranu, vesničky na léčení a zisk peněz, hrad na rekrutování vojáků. :bigwink:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Spyder
Příspěvky: 27
Registrován: 25. 1. 2007 22.17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spyder »

Dneska jsem to znova stáhl. Zatím nehraju po netu, ale kdyby ste někdo měli chuť, napište a můžem se domluvit na nějakým duelu :shades:
Sarkan, syn Sarga (zabit)
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Spyder píše:
cybermisa píše:Kamarad to hral celkem hodne, ale co jsem od nej slysel, tak pry je tam v bojich hodne citelny random faktor. Coz pry obcas zamrzi …
Jo random faktor je tam fakt hodně zastoupenej :D I když kámoše sem vždycky vydrtil, takže jen o tom to nebude ;-)
Grázle :D
Ale jednou jsem tě, pokud vím, dostal. No, díky za připomenutí, už stahuju.

EDIT: Heh, kdo mluvil o 80 MB? :D
Targets (1): wesnoth-1.4.6-1

Total Download Size: 151,15 MB
Total Installed Size: 226,99 MB

Proceed with installation? [Y/n]

Ale možná tam jsou přibalené nějaké mapy navíc…
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Spyder
Příspěvky: 27
Registrován: 25. 1. 2007 22.17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spyder »

Darmonlor píše:
Hehe, jak víš, že se mluí o tobě? :megalol: :megalol: :megalol:
Jinak, byl to psaný ještě před tím, než si mě porazil, takže jsem si vlastně ani nevymýšlel :shades:
Sarkan, syn Sarga (zabit)
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Aha, teď teprve koukám na datum, on to byl prosinec, ale 2007 :D
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Muhehe, Spyderovi Drakonidi bídně zhynuli pod kovanýma botama mých trpasličích šiků. Musím říct že za ten rok co jsem to nehrál, doznala grafická i herní stránka Wesnothu mnohých zlepšení. Akorát mě štve že se nedá hrát na 1024x600, čímž je odepsaná většina netbooků :( Už píšu feature request.

Tak povídejte, kdo z vás tu hru umí a byl by ochotný občas si zahrát? Taková EQ liga ve Wesnothu by mohla být fajn :D
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Vugi
Příspěvky: 836
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Battle For Wesnoth

Příspěvek od Vugi »

Jája CZE píše:Omlouvám se všem za nepřítomnost na EQ, ale tohle je něco, co mne přitáhlo k počítači jako za starých časů. Geniální tahovka, zcela zdarma. Srovnání snese pouze s PG 1 a jinými kousky. Hezká grafika, vývoj jednotek, hardcore obtížnost. Jsem naprosto nadšen. Ale asi to nebude úplně pro každého.
Instalace má 84 MB
http://www.wesnoth.org

A hraje se za elfy, ale je tam spousta jiných jednotek, včetně trpaslických apod. Zatím hraju hlavní kampaň návrat na trůn. Ovládání je celkem jednoduché a k porozumění je tam i výuková mise. Hra je v češtině, ale občas se tam objeví hromada angličtiny. Ale celý příběh už je přepsaný do češtiny.

Všem doporučuju.
Proklínám tě do třetího kolene !! Jak jsem to zapnul tak už to nemůžu vypnout :megalol:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Spyder
Příspěvky: 27
Registrován: 25. 1. 2007 22.17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spyder »

Darmonlor píše:Muhehe, Spyderovi Drakonidi bídně zhynuli pod kovanýma botama mých trpasličích šiků. Musím říct že za ten rok co jsem to nehrál, doznala grafická i herní stránka Wesnothu mnohých zlepšení. Akorát mě štve že se nedá hrát na 1024x600, čímž je odepsaná většina netbooků :( Už píšu feature request.

Tak povídejte, kdo z vás tu hru umí a byl by ochotný občas si zahrát? Taková EQ liga ve Wesnothu by mohla být fajn :D
Ou, já čekal že to sem vytáhneš :megalol:
Che, zhynuli jen díky tvému nehoráznému štěstí a mé nehorázné smůle (a podělanýmu začátku, kdy jsem stavěl jen jednotky na blízko a myslel jsem, že flušou i oheň) :bigwink:
Ale ne, prostě si byl jednou lepší :yes: Příště tě s nemrtvákama vyškolím.
Sarkan, syn Sarga (zabit)
Odpovědět