harvesting a XPC

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

"Nevnucujte svou představu hry druhým. To, že hrají jinak, neznamená, že hrají špatně." (loadscreen Equilibrie)

Nevím, kde se v hlavách takový spousty českejch Dmek a WBček vzala utkvělá představa, že správná "RP" postava je looser v záplatovanejch ale čistejch šatech. Nejspíš to nějak souvisí s tou spoustou zkonzumovanejch českejch pohádek, který sou nekonečnejma variacema na téma jak línej šmejd ke štěstí přišel.
Tohle není první server (českej), kde podobnej hon na cílevědomý a přirozeně ekonomicky normálně se chovající postavy zažívám.
Nechci se přít o tom, že ekonomika takovýhodle mikrosvěta je katastrofálně citlivá věc a je v každým případě třeba jí regulovat, v opačným případě ji pohltí nekontrolovatelná a velmi obtížně zastavitelná inflace.
Na druhou stranu musím smutně konstatovat, že žádnej z těch bojovníků za "RP loosera" nemá dost zkušeností s hrou něčeho jinýho, třeba cílevědomý postavy, která CHCE bejt bohatá, vlastnit dům a nechodit 12 let (ano, tak dlouho už nám svět jede) v jedněch hadrech (záplatovanejch ale čistejch, že) a patrně úplně postrádá představu, jaký to nese náklady. Škoda.

Nálepky se rozdávaj snadno, protože jak známo soudce soudí, inkvizitor odsuzuje. (Díky, Merline)
Ačkoli nic se nemá přehánět, proč tolik žluči proti specializaci postavy na určitou (pro ni nejvýnosnější) činnost ? Copa vy se v životě chováte jinak ? Vy opustíte zaměstnání v oboru, kde ste dosáhli určitejch znalostí, zkušeností, postavení a mzdy a vrhnete se na něco jinýho jen proto, aby někdo neřek, že ždímete ekonomiku ? Asi byste byli za pitomce. Proč do něčeho takovýho tlačíte postavy ?

Nejdojemnější pak je argument neznámého (ehm..) DM - kdykoli se lognu, je tam a tam...
Co je ono kdykoli se lognu ? Já hraju docela často a docela dlouho. Většinou hraju denně. Sleduju kalendář (myšítko nad kompas, že). Většinou se mi povede v jednom IG měsíci odehrát 4 nebo 5 seancí, který trvaj několik dní. V jedný seanci svoji výdělečnou činnost neopakuju, znamená to teda, že za jeden měsíc se věnuju "ždímání ekonomiky" 5 dní, zbytek prožiju jinak. Je to stav, kterej bych v reále taky označil nálepkou, Stálo by na ní "Dream comes thru". A nebo bych musel reálně bejt looser v záplatovanejch ale čistejch šatech. Bohužel se obživě musim věnovat 20 - 22 dnů v měsici. Nasere, co ? Asi si pořídím placku s nápisem "Looter & harvester" a prdnu si ji na klopu saka.

No, pomalu by to chtělo nějaký finále, že.

Nevěřim, že smysl toho dodatku do "přestupků" je jinej, než dodatečně ospravedlnit přehmaty a osobní vyřizování účtů jistejch DM. Věřím, že ekonomiku je třeba důsledně hlídat ale nevěřím, že lámat postavy proti přirozeně správnýmu ekonomickýmu myšlení je šťastná cesta a sem přesvědčenej, že existujou jiný nástroje.

A nakonec jednu drobnou úvahu, pro vánoční období docela vhodnou:
Uvědomte si prosím, že všichni sme obchodníci s pocitama. Nic jinýho do světa neumíme přinýst a nic jinýho si odnýst. Nejde to. Jen ty pocity. Sebelogičtější ex post vysvětlení a zdůvodnění nedokáže vzít nazpátek otrávenej večer. Zkuste na to myslet.
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

phottere, já si ale nemyslím, že DM/WB jsou obecně proti rýžování. Sám jsem schopen narýžovat docela zajímavé částky a žádné terorizování DM jsem zatím nepozoroval (well, možná jsem jen ten neuvědomělý harvester). Podle mého názoru stačí, když se postava věnuje také něčemu jinému než honbě za úrovněmi/majetkem. Přecijen jsi to byl snad ty, kdo si kdysi stěžoval, že místo mnoha PC by stačily NPC s pětiřádkovým skriptem a ušetřilo by se na zatížení serveru.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Myslel jsem si že se jedna z potrefených hus ozve.
photter píše:"Nevnucujte svou představu hry druhým. To, že hrají jinak, neznamená, že hrají špatně." (loadscreen Equilibrie)
Správně. Jenže to vztahuješ na úplně jiný případ. A ty to s největší pravděpodobností víš! Křiklavější případ: Když někdo bude vybíjet NPC v městech tak DM zakročí IC a když to nepomůže a dotyčný hráč nebude spolupracovat tak OOC. Je to stejný případ jen křiklavější. Vynucení si jistého chování je zcela na místě.
photter píše:Nevím, kde se v hlavách takový spousty českejch Dmek a WBček vzala utkvělá představa, že správná "RP" postava je looser v záplatovanejch ale čistejch šatech. Nejspíš to nějak souvisí s tou spoustou zkonzumovanejch českejch pohádek, který sou nekonečnejma variacema na téma jak línej šmejd ke štěstí přišel.
Nevnucuj nám (mě určitě) něco co není pravda. Tohle sis zřejmě jen vsugeroval. Není tomu tak a nikdy nebylo a kdo má oči a rozum tak po procházce kdekoliv po Desce uvidí svoje - postavy co hrají velmi pěkně a mají dosti velkou materiální základnu (třeba i vlastní sídlo, dům nebo postavení a k tomu práva a majetek) i postavy co hrají pěkně a jsou chudé. A i ty co hrají otřesně (nebo spíš nehrají vůbec) a mají majetek právě díky lootování a harvestingu. A ty tu nechceme. Naprosto jasnou definici máš v tom topiku o katalogizovaných prohřešcích.
photter píše:Nálepky se rozdávaj snadno, protože jak známo soudce soudí, inkvizitor odsuzuje. (Díky, Merline)
Ačkoli nic se nemá přehánět, proč tolik žluči proti specializaci postavy na určitou (pro ni nejvýnosnější) činnost ? Copa vy se v životě chováte jinak ? Vy opustíte zaměstnání v oboru, kde ste dosáhli určitejch znalostí, zkušeností, postavení a mzdy a vrhnete se na něco jinýho jen proto, aby někdo neřek, že ždímete ekonomiku ? Asi byste byli za pitomce. Proč do něčeho takovýho tlačíte postavy ?
Já pracuji v reálu hodně. Ale rozhodně nedělám jenom to s pauzami na spánek a jídlo. To bych se zbláznil. Harvester dělá přesně tohle. Nehraje postavy ale sací bagr. Looter dělá přesně tohle, nehraje postavu ale mobilní houfnici nebo tank v lokaci kde má nejlepší poměr loot/riziko.
photter píše:Nejdojemnější pak je argument neznámého (ehm..) DM - kdykoli se lognu, je tam a tam...
Statistika. Přesněji náhodný výběr hodnot ze souboru a jejich kontrola. Víš že se takhle kontrolují třeba potraviny a skvěle to funguje? Proč by to nemělo fungovat tady?
photter píše: Nevěřim, že smysl toho dodatku do "přestupků" je jinej, než dodatečně ospravedlnit přehmaty a osobní vyřizování účtů jistejch DM. Věřím, že ekonomiku je třeba důsledně hlídat ale nevěřím, že lámat postavy proti přirozeně správnýmu ekonomickýmu myšlení je šťastná cesta a sem přesvědčenej, že existujou jiný nástroje.
Vida, takže došlo i na tohle. Budiž. Ironií je že to byl můj plán který jsem tomu DM řekl - jenže jsem se odlogl a tys tam s postavou vlítnul za 10 min. A já se nemohl nalogovat, a až jsem mohl tak padla konektivita. Všechno co DM udělal bylo na můj pokyn a to včetně toho DC pro hody na všímavost (padla ti 2). Varování na přesně tuhle situaci jsi dostal na tomtéž místě 2x ode mě. Ta lokace byla kvůli tobě 3x upravena a zperzistentněna abys tam nezneužíval slabou AI. Kdybych se nemusel odlogovat tak bych to provedl sám a já bych ti tam postavu nechal umřít.

Kvůli tobě byla ta část lokace znepřístupněna. Mysleli jsme že tě to trkne. Předtím jsi dostal jen ode mě 2x varování a nejméně 3x vyhánění. A když se rozhodneme, že blokaci je na čase zrušit, tak je tam tvoje postava do 1 real hodiny znovu na výzvědy - říkáme ok, když tam neleze dál a hned nelootuje je to v pořádku - do 30 min je tam zpět a lootuje co to jde. Je to naprosto identická situace jako je vyhánět harvestra na 1 levelu vlkem od toho výnosného placeablu písku 10x denně. Jen je to za delší čas.
photter píše: A nakonec jednu drobnou úvahu, pro vánoční období docela vhodnou:
Uvědomte si prosím, že všichni sme obchodníci s pocitama. Nic jinýho do světa neumíme přinýst a nic jinýho si odnýst. Nejde to. Jen ty pocity. Sebelogičtější ex post vysvětlení a zdůvodnění nedokáže vzít nazpátek otrávenej večer. Zkuste na to myslet.


Přesně tak. Proč podle toho sám nejednáš hm? Proč se tím morálnem oháníš až když na tebe za tvé jednání dopadne důsledek? Pokud vím tys opakovaně a přes upozornění otravoval a znechucoval nejméně čtyřem DMkům a i některým hráčům nejeden večer a pomohla až moje přímá hrozba ultimátním řešením. Takže si laskavě nejprve uvědom příčiny a pak až léč následky.

A jen tak pro porozumnění: Ano, ten poslední katalogizovaný přestupek je z 50% kvůli harvesterům u rýžovišť a 50% kvůli postavě phottera. A jen tak mimochodem - máš s tím lootováním a creepem problémy stále, velmi dobře si vzpomínám, že kvůli tobě se 3x upravoval svět Alhambrie aby se ti creep a loot ztížil nebo zamezil (ve tvém případě to jde asi jen BANem) a nespočetněkrát tě DM na Alhambrii vyháněli z creepovacích lokací. Na Equilibrii ty úpravy světa kvůli tvému chování ani už nepočítám, poslední z nich byla totální zamezení výkupu pastí aby tvoje postava nespamovala vždy skoro každé ráno (když ještě obchody mají dost zlata) všechny dostupné obchodníky desítkami pastí získanými (jak jinak) v lokaci kde je pro tebe nejlepší poměr "cena a počet pastí"/riziko. Je pěkné že chápeš křehkost ekonomiky miniaturních herních světu jako jsou ty postavené na NWN, o to horší je, že děláš cokoliv abys ji narušil a to i na úkor ostatních! Hlavně že si tvoje postava nahrabe. Pokračuješ v tom stále, ale v Equilibrii se připrav v takovém případě na mnohem tvrdší odpovědi ze strany světa.

Nevadí mi když postavy mají přes 500.000 zlatých, na jistý styl hry to je třeba. Co mě a ostatním DM vadí je způsob jejich získání - loot a creep na jednom a tomtéž místě, zjevné opakované zneužívání systémových slabin herní ekonomiky ku svému prospěchu (to je už na hraně bugusingu) a neustálé harvestování nejvýnosnějších zdrojů. To celé doplněné o buď vůbec žádnou hru postavy nebo hru "vybiju, zaprudím, zalezu, miliskuju se s kámoškou a zase vybiju, zaprudím,..".

Ty jsi něco jako betatester na přetížení - najdeš cokoliv, jakoukoliv skulinu v systému a tu vyždímáš dokud ji někdo nezavře nebo tě někdo brutálně neklepne přes prsty. Ať už je to vykupování věcí ihned po restartu serveru (ala lahvička fullheal na Dračím ostrově na Alhambrii), nebo vylootovávání bestií (chudáci Alhambrijští brouci, teď chudáci Equilibrijští stingeři a předtím Equilibrijská hrobka 1x denně že) atd... A je ti úplně jedno, že tím rozhazuješ svět, ničíš ekonomiku, svým chováním otravuješ ostatní hráče a DM, hlavně když se bavíš podle sebe. A když přijde opatření tak se začneš ohánět morálnem a manipulovat situaci do klasické polohy "my nic, to zlí/špatní/neuvědomnělí DM si na nás zasedli". Jen pokračuj...má trpělivost s tebou není bezmezná...

A víš co? Docela mě mrzí že jsem tvoji postavu tenkrát nenechal shnít v tom vězení navěky. Když někde hraji ať již s postavou nebo jako DM, tak v přítomnosti tvoji postavy ztrácím chuť pro hru (a myslím že nejen já).

Omlouvám se ostatním za flamovací příspěvek, ale myslím že je dobré si pár věcí vyjasnit a už se rozhodně nenechám tlačit do polohy "zlí DM si na nás zasedli". Co dělám dělám s dobrou vírou, že je to tak pro svět nejlepší.

Edit: Opravil jsem si pár překlepů a stylizací jenž mohly vyznít nesmyslně.
Naposledy upravil(a) labir dne 22. 12. 2007 22.27, celkem upraveno 2 x.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Jestli se to tu nezamkne, tak to nedopadne dobře. :no:
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

drake127 píše:Jestli se to tu nezamkne, tak to nedopadne dobře. :no:
Sdílím tvou obavu a mrzí mě to. Problematiku phottera jsme řešili i na fóru rádců ale nějak nevyřešili a já už nemám nervy dělat dál mrtvého brouka a nechat situaci manipulovat proti týmu.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

berete tu hru moc vážně.
přeju hezký Vánoce :buba:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Loganuno
Příspěvky: 3
Registrován: 15. 11. 2007 19.24
Bydliště: Praha

zoufalý vězeň

Příspěvek od Loganuno »

Zdravím všechny :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:
:helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:
Pěkné příspěvky, pěkné *usměje se*. S dovolením si přihřeji vlastní polívčiku a upozním na svůj zcela konkrétní problém, v kterém se ocitla moje postava. :clover:
Takže stručně: Byl jsem chycen upírem (po dlouhém rýžování, musím podotknout), zavřen do klece. Zemřel jsem žízní, prošel jsem přes avatary. Jistý DM (omlouvám se, zapomněl jsem, o kterého šlo, jen vím, že to nebyl Labir) mi oznámil, že šlo o zneužití nepřítomnosti DM ve hře - upíři by mě oživili dříve, než bych prošel přes avatary. Sice nevím, jak jsem to měl vědět, ale pochybení přiznávám a přijal jsem trest. Byl jsem zavřen do astrálního vězení s tím, že bude rozhodnuto o mém osudu. Ve vězení tedy trávím čas, občas spamuju na kanálu družina, ale zase ne moc, nechci DM moc rozčilovat, stačí, když se občas připomenu.

Heleďte, trest příjmám, nejsem ale zlosyn. Udělal jsem chybu z neznalosti, což sice neomlouvá, ale nechci punc problémového hráče. Dost nerad bych se uchýlil k tomu, abych žádal hráče, co je znám mnoho let osobně, aby se za mě přimluvali (Din Dagor např.). Nejistota je to nejhorší.
Takže, mám vzít novou postavu? - přeci jen moje stávající má nevítaně vysokou hodnotu rýžování. Radši hraji, než dřepím ve vězení, nechci ale tímto způsobem obcházet trest.
Nebo si můžu nechat starou? Fajn, budu rád.
Přeci jen se blíží svátky, budu mít dovolenou, dost času. Moc rád bych si zahrál.
Pokud mě tu už nechcete, tak stačí říct a mizím.
Dík všem za váš čas.

Logan Xeres.
Jsem instantní :)
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Re: zoufalý vězeň

Příspěvek od labir »

Loganuno píše:
Tvůj případ se řeší. V takovémhle případě se totiž DM radí na svém fóru aby byla zajištěna co největší míra objektivity a to chvíli trvá (což je dobře, to čekání je něco jako součást trestu).

Myslím, že do vánoc bude případ vyřešen. Tam nešlo jen o ten případ co popisuješ. Celá situace a její vyústění bylo jen důsledkem tvé předešlé hry.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Amarth
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 10. 2007 18.46

Příspěvek od Amarth »

Sakra ted nevim co s tim, kdyz Logana prestanu hledat je to zneuziti OOC informaci, kdyz ho neprestanu hledat, mozna nastvu nekoho opravdu mocneho *vystrasene se rozhlizi*.
Bozska ARTEO, porad P R O S I M co s tim!
*pomodli se a vystrasene se odplizi do kouta*
Philip de Vill, pokorny sluzebnik bozske ARTEY
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Amarth píše:Sakra ted nevim co s tim, kdyz Logana prestanu hledat je to zneuziti OOC informaci, kdyz ho neprestanu hledat, mozna nastvu nekoho opravdu mocneho *vystrasene se rozhlizi*.
Bozska ARTEO, porad P R O S I M co s tim!
*pomodli se a vystrasene se odplizi do kouta*
Proč bys naštval? Ať ho tvá postava klidně hledá je to naopak velmi zajímavý podnět pro hru, který se může i nějak zajímavě rozvinout a vyvinout (ale taky nemusí..). :bigwink:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Labire, viz první příspěvek na druhé stránce :biggrin:, já být Amarthem, tak se schovám do pokoje a vylezu až k začátku "Psancovy zimy". :bleh:

(Kdepak, pokud jsou ty flamy zábavné, tak je radost do nich přispívat.)
Naposledy upravil(a) drake127 dne 22. 12. 2007 14.23, celkem upraveno 1 x.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Loganuno
Příspěvky: 3
Registrován: 15. 11. 2007 19.24
Bydliště: Praha

Re: zoufalý vězeň

Příspěvek od Loganuno »

labir píše: Tvůj případ se řeší. V takovémhle případě se totiž DM radí na svém fóru aby byla zajištěna co největší míra objektivity a to chvíli trvá (což je dobře, to čekání je něco jako součást trestu).

Myslím, že do vánoc bude případ vyřešen. Tam nešlo jen o ten případ co popisuješ. Celá situace a její vyústění bylo jen důsledkem tvé předešlé hry.
Dobře. Dík moc za tvůj čas i ostatních DM, ať už bude výsledek/verdikt jakýkoliv.

drake 127: Co ten Amarth tak strašnýho napsal? :no:

Hezký svátky všem.
Jsem instantní :)
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Pavel Urban píše:
1/ To, co popisujes, se samozrejme DEJE ve hre. Co popisuju ja (test s moznym nasledkem permanentni smrti), je dusledek, ktery nastoupi tehdy, kdyz to, co popisujes ty, vyzni do prazdna a hrac se nepouci.

Kolikrat by te jakozto DM bavilo prepadavat a poucovat porad dokolecka jednoho harvestera? Jednou? Dvakrat? Petkrat? Co kdyz je harvesteru na serveru pet? Nebo deset? Co kdyz patnact? Hele a jak k tomu prijdou ostatni hraci, kdyz se jedno DM neustale venuje reseni a "poucovani" harvesteru?

2/ Permanentni smrt postavy je resena v tomto pripade naprosto korektni IC zalezitosti, tj. RP testem postavy, kdy postava dostane jak varovani tak indicie, co bude nasledovat.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

photter píše:"…
Shrnul bych to asi takhle:Oh yeah!...tohle bylo fakt dobrý :megalol: :thumbup: :drinks_cheers:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

drake127 píše: Podle mého názoru stačí, když se postava věnuje také něčemu jinému než honbě za úrovněmi/majetkem.
Ano, to je presne to, o cem mluvim … Hrac muze ryzovat, hnta se za bohatstvim, ale kdyz se mu naskytne prilezitost pekne si zahrat RP, tak da prednost RP. Ti lepsi hraci tyto prilezitosti sami vyhledavani na ukor harvestovani nebo dokonce vytvareji pro ostatni.
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

George píše: :drinks_cheers: :thumbup: :megalol: ýrbod tkaf olyb elhot...!haey hO:elhkat isa ot hcyb lunrhs
:notworking: řekněte to někdo za mě prosím :blink: no...možná to ani komentář nepotřebuje jak o tom tak přemýšlím...

EDIT: provedena úprava pro lepší pochopení...
Naposledy upravil(a) magnumik dne 22. 12. 2007 21.28, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

To je fakt to chce jen potlesk :megalol: :megalol:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

George píše:To je fakt to chce jen potlesk :megalol: :megalol:
Dam ti doporuceni, radsi si to tu v klidu precti jeste jednou, nektere dulezite body se tykaji i tebe :shades:
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

a sem v tom zase

Příspěvek od sciorp »

ehm ehm tenhle topic jaksi pozbyl smyslu


všimly jste si toho??????
PODPIS
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

všimli :bigwink:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Zamčeno