Padání

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Padání

Příspěvek od Luelle »

poslední dobou se mi stává zvlástní věc...
najednou ztmavne obrazovka a EQ se mi vypne, jako by bylo něco s netem..hned jí normálně zapnu a snetem nic není a ani nebylo...

jindy se stane to samé ale jen se to sekne... přítelíček zamrzne uprostřed lokace i když já jdu dál, stejně jako se nehýbou ostatní hráčské postavy a NPC, otevřu inventář a věci se nenačtou, nejde nic dělat kromě toho,že esc a vypnout to...

někdy se když se znova nalogovávám tak to řekne,že moje hráčské jméno je používané

vůbec tomu nerozumím nikdy to nedělalo..pokdu s tím nic nejde dělat ani by mě to tak nežralo, protože prostě se znovu nalognu no..ale co mě v tu chvíli někdy žere je přítelíček...
protože když se znovu nalognu tak kouzla mám nabitá ale přítelíčka ne..a je to dost divný, když ho mám..pak se to sekne a najednou je pryč.. a já s tím dost IC hraju..nešlo by aspon aby byl nabitý po nalognutí?
16? Tak to je v pohodě
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

to vypadá na nějakej problém na tvým připojení nebo komunikaci mezi tvým PC a siťovkou, těžko radit na dálku, ať se ti v tom někdo pošťourá
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

posadím tam Grana xD
ale zvláštní je že to nidky nedělalo až ted.. a během Vánoc jsem isntalovala EQ na jiným compu u prarodičů ale je jistota,že děda to nepouští, jako,že by mě to koplo když to pustí,ale to pochybuju že by se dělo takže tomu neorzumím
16? Tak to je v pohodě
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Mimochodem neda se nejak vyresit padani pri prechodu mezi lokacemi pri hre v okne? Nekdy to pada neustale a dokud nehodim hru do fulscreenu tak lokaci vubec nenactu zacina me to trochu stvat...
Uživatelský avatar
Toueer
Příspěvky: 128
Registrován: 6. 2. 2007 23.40

Re: Padání

Příspěvek od Toueer »

Luelle píše:poslední dobou se mi stává zvlástní věc...
….najednou ztmavne obrazovka a EQ se mi vypne, jako by bylo něco s netem..hned jí normálně zapnu a snetem nic není a ani nebylo...
Trochu jsem se pousmál při čtení tvých řádků, nebotˇ mi to připomnělo v zásadě můj starší problém, kdy s ,,netem nic vlastně není.,, Měl jsem tu čest s různými druhy připojení, včetně wi-fi, kde vysílač byl cca. na vzd. 1km přes mírný kopeček. Internet a vše okolo fungovalo zcela normálně, včetně icq, i když to mělo občas mírné záseky v tom smyslu, že zpráva třeba tomu druhému přišla o něco později než měla. Konkrétně u wi-fi však byl problém s Equilibrií docela značný.
Byly dny(obzvlášť, když bylo bezvětří a dobré počasí), kdy EQ běhala zcela v pohodě. Pak se ovšem stávalo to, co ty popisuješ, že zčernala obrazovka a EQ se sama vypla, popř. zamrzly ostatní postavy a nereagovaly....To, že se ti nenačítá inventář s tím souvisí taky. Zkrátka jsem ztrácel spojení se servrem a nedostával odezvu na to, co se ve světě děje.(Tedy reakce npc, pc, obsah inventáře a nemožnost postoupit do jiné lokace, nenačítání npc v jiných částech lokace). Byl jsem z toho dost zoufalý, poněvadž v momentě, kdy mi to spadlo, tak mi net běžel zcela v pohodě dál. Nevím, jaké máš připojení, ale nemyslím, že to musí nutně být podstatné. Tvůj problém s největší pravděpodobností spočívá, stejně jako ten můj v náhodné ztrátě paketů, které ti přicházejí ze serveru. Můžeš si ostatně tohle sama ozkoušet tím, že si stáhneš nějaký ip-pinger, kdy budeš posílat pakety na nějakou ip adresu(popř. můžeš i na webové stránky ...např.: www.equilibrie.cz :bigwink: ). a sledovat odezvu, s kterou se ti zpráva o doručení paketů bude navracet. Když uvidíš, že o určitých paketech informaci nedostaneš, pak je problém v netu, i když to tak vypadat nemusí. V případě náhodných ztrát paketů většina aplikací funguje dál bez větších problémů, prostě nepotřebují tak kvalitní spojení. V tomhle je ovšem NWN trochu jiné. Tam když se ti ztratí za sebou pár paketů, také se nic neděje a spojení EQ trvá, může se to projevit třeba tím, že se ti postavička za chůze cukne o nějaký kus dozadu, jakoby ses vlastně nehla, zatímco ostatní postavy už jsou dál. Ovšem když je jednorázová ztráta paketů veliká, pak tě to prostě vyhodí, nebo zamrzne. S tím musíš počítat. Být tebou, stáhnu si ten ip-pinger(hodím sem nějaký odkaz) a pouštím si ho současně s EQ(můžeš pingat-posílat pakety i na ip serveru EQ, to by bylo vůbec nejlepší), pokud se ti budou shodovat časy, kdy nedostáváš odezvu od serveru v podovbě paketů a časy, kdy ti zamrzá EQ, tak máš jasno. Avšak můžu ti říct jen jedno, tenhle problém v zásadě nemá řešení, neboť je to čistě o kvalitě poskytovaného připojení. Takže jediné co můžeš je, apelovat na poskytovatele připojení aby zesílil signál(pokud se jedná o wifi), popř. u kabelu může pomoct mírné zvýšení rychlosti.



http://www.slunecnice.cz/sw/helium-pinger/ (tady máš ten odkaz na ip-pinger, ip EQ serveru je myslim na úvodní stránce webu).

Snad ti to pomůže, zatim zdarec

p.s.: Teď jsem si vzpomněl ještě, že nejenom ztráta paketů, i dlouhá doba odezvy to může způsobovat.

Edit: btw....ještě ta hláška, že uživatelské jméno je používáno, to souvisí nejspíš s tím, že server si pravděpodobností myslí, že jsi ještě nalogovaná, protože jsi neprovedla plnohodnotné odhlášení.(Server nejspíš stále odesílá pakety na tvou ip s informacemi, ale hra to už nebere v potaz, protože je ve stavu, kdy je zamrzlá).
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

tak jsem se tím proskousala.. a myslím,že umíš čínsky xD ale zkusím to..ještě týden to vydržím a pak možná bude nový comp a dokonce u mě v pokojíku tak už to pak třeba nebude potřeba, respektive hodím to rovnou do něj a ne na ten rodiný

ale divný je,že to dělá až ted poslední týden a ne ten půlrok předtím
16? Tak to je v pohodě
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Jen technické body:

:point: Popisovaný problém je skutečně způsoben ztrátovostí packetů potažmo konektivity na server Equilibrie a to ve všech popsaných projevech.

:point: Stránky a fórum Equilibrie běží na jinémm serveru nežli hra. Herní server nelze z důvodu bezpečnosti (a taky ceny, povolit ping stojí něco navíc) pingnout.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Zdravíčko :smile:

tohle je asi tak nejvhodnější název tématu, který potřebuju... to sem takhle po dlouhé době dostal chuť si zahrát... ano i to se stává :biggrin: jenže po připojení do hry se jakákoli má postava objeví na prvotním kameni, nemůže se hýbat a po vypsání pár základních informací o EQ do lišty dole se hra vypne bez jakékoli zprávy... mám tušení, že to má něco společného s ISA IP (jestli to píšu správně) ochranou, protože jsem od října na novém bytě... nicméně nemám pocit, že bych si tuhle ochranu ve hře nějak aktivoval (možná se mýlím, je to dlouhá doba) no a tak se ptám... nějaká rada? pomoc? :smile: nebo aspoň nějaké utěšitelky? :biggrin:
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

ISA to bude /.-)
ISA ochrana tvého účtu je část dohledováno bezpečnostního systému ISA (I See All) jenž má za úkol po aktivací hráče zamezit všem pokusům o ovládnutí postav na tvém účtu. NWN je hra z bezpečnostního hlediska velmi děravá. Existuje i způsob jak ovládnout postavy na cizích účtech. ISA ochrana účtu tento problém řeší.

Zde máš možnost zapnout ochranu celého tvého účtu a tím všech postav na něm. Tato možnost lze jen a pouze zapnout, není možné ji již vypnout, to mohou jen DM. U zapnutých účtů je kontrolován veřejný CD klíč a pokud nesouhlasí s tím v době zapnutí ochrany účtu, tak je hráč odpojen od ovládání a po 30 sec i ze hry.

Tuto ochranu si proto nezapínej pokud často měníš své CD klíče! Při změně klíče na chráněném účtu již nebudeš mít možnost bez asistence DM se nalogovat za své postavy na něm!
Nemá to ale nic společného s IP, takže si sežeň DM, ať ti ochranu vypne a nebo si najdi staré CD klíče.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

á, to bude ono :smile: díky … mno... tak co radíte? Vypnout ISA? :smile:
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

ISU ty sám nijak nevypneš, to ti musí vypnout DM. Pokud to ale je ISsou, pak by se ti mělo v systémovém chatu (žlutá písmenka) vypsat, ze te zablokovala ISA "kvůli něčemu".

ISe jsou (v tomhle ohledu) fuk IP adresy, hlídá ale změnu CD klíčů, takže pokud máš teĎ jiné, než předtím, tak to je ten problém ;)

Vypnout ti to může DM, které tam na tebe počká, až se naloguješ.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Tak mě napadlo... kdy jsi byl připojený naposledy?

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Aefar: to kdybych věděl :biggrin:

The Balrog: Hm, ok, dík... skusim to nějak pořešit … ano, tak sem se skuil připojit a prej na mou IP je uvalen ISA IP BAN :biggrin:
Odpovědět