Moje nwn zadrhávání

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Ghost píše:
Sonnyx píše:Problém vyřešen, nahoře to máte..
Nevím přesně, čím to bylo, ale dnes výprava 6 lidí hromada mobů, vše na Highest rozlišení 1920*1080 a FPS ve výšinách nesekání, takže u mě spokojenost.. :)
Jak jsi se prosímtě vypořádal s velikostí fontu v tomhle rozlišení? Mě z toho jdou oči křížem (font pro vysoké rozlišení používám)
Teoreticky bych ti mohl nachystat i větší font, kdybych nebyl líný a kdybys mě nějak přesvědčil… :)
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Anade píše:
Ghost píše:
Sonnyx píše:Problém vyřešen, nahoře to máte..
Nevím přesně, čím to bylo, ale dnes výprava 6 lidí hromada mobů, vše na Highest rozlišení 1920*1080 a FPS ve výšinách nesekání, takže u mě spokojenost.. :)
Jak jsi se prosímtě vypořádal s velikostí fontu v tomhle rozlišení? Mě z toho jdou oči křížem (font pro vysoké rozlišení používám)
Teoreticky bych ti mohl nachystat i větší font, kdybych nebyl líný a kdybys mě nějak přesvědčil… :)
… budeš mít u mě panáka? :) navíc to nespěchá - do hry se chystám až se vyřeší Artův problém s grafárnou a/nebo někdy v červnu :)
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2091
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Niko »

Nedávno sem si pořídil nový NTB, je to Intel 4jádro s nVidia grafárnou. Moje FPS je průměrně 15-20 (při jakémkoli nastavení grafiky i zvuku).

Ale přišel sem na zajímavou věc, stačí když postavu svléknu tak FPS rázem vyletí na 200+. Taky jsem zjistil že nějaké oblečení FPS nesnižuje (např. šaty slévače či lehká zbroj).

Takže když se Nico prochází po tirianu v lehké zbroji je vše naprosto OK, až do doby než se mi do obrazu nepřiplete jiné PC nebo NPC.

Labirův cloakmodel.2da mám, ale nepomáhá, všechny ostatní věci s konfiguračními soubory jsem zkoušel a nedostalo se mi žádné změny.

Nějaké rady? :helpsmilie:

EDIT: Tak jsem to po několika hodinách vyřešil... pomohlo mi toto ODKAZ
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

Tak a mám taky podobný problém. Mám nově Win 7 (x86) a NWN se mi brutálně lagujou i v main menu.

Na druhym PC fungují na 100% bez zádrhelů ,ale na ntb (Intel Core2Duo,nVidea GeForce 9300M GS, 2GB RAM) to prostě nefachá.

Dokud na ntb byly XP tak to šlo bez problému.

Nevim, čím to může bejt. NWN pařim vždy na nejnižší všechno, co se dá nastavit a mám povypínaný všechny nepotřebný procesy. Nevíte někdo co s tim?
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

xondik píše:Tak a mám taky podobný problém. Mám nově Win 7 (x86) a NWN se mi brutálně lagujou i v main menu.

Na druhym PC fungují na 100% bez zádrhelů ,ale na ntb (Intel Core2Duo,nVidea GeForce 9300M GS, 2GB RAM) to prostě nefachá.

Dokud na ntb byly XP tak to šlo bez problému.

Nevim, čím to může bejt. NWN pařim vždy na nejnižší všechno, co se dá nastavit a mám povypínaný všechny nepotřebný procesy. Nevíte někdo co s tim?
Ne vždycky je nejnižší všechno správně :bigwink: … s tímhle, co máš, by ti nwn mělo jet určitě líp, než hrozně...
Zkus zapnout Vsync (Vertikální synchronizace) a zapni Hardwarovou akceleraci zvuku.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

xondik píše:
Mam na svem notasu stejny problem, s tim rozdilem, ze nemam zadnou nadupanou grafarnu (jen naky radoby 3dfx od Intelu) a system mam XPcka. Naopak na velkym kompu, kde mam win 7 vse beha bez problemu.

Krom toho, tenhle problem se zacne projevovat az po chvilce, kdyz hru necham zapnutou a "afkuju" v menu.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

Ozkoušeno. Pořád to nemaká.

Drbe se i to úvodní video a prostě všechno. Třeba když se pokusim přihlásit na eq, tak se každá lokace načítá +- 3,5minuty …
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3507
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Zkus spouštět jako administrátor a v režimu kompatibility Windows XP (service pack 2).
Nebo taky může pomoct v nwnplayer.ini nastavit Client CPU Affinity=-2
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

Díky za rady, ale pořád to nefunguje. Jediný pokrok ,kterej jsem zaznamenal je ten, že se neseká úvodní video. :smile:

Už mě to začíná točit, asi stáhnu linux nebo koupim Mac … :angry:
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2091
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Niko »

zuzuPD píše:Nebo taky může pomoct v nwnplayer.ini nastavit Client CPU Affinity=-2
Mě u čtyřjádra pomohlo nastavit Client CPU Affinity =5, pokud jsem nastavoval 4 tak mi to pořád jelo na jednom jádře.
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

Zkoušim různý hodnoty, nic nemaká.
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Sonnyx
Příspěvky: 217
Registrován: 15. 1. 2011 6.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sonnyx »

Ze dne na den se mi začala hra zadrhávat. Stejně tak se o moc déle načítají lokace. Zadrhne se na chvilku vždy, když se objeví nová postava v dohledu. Zkoušel jsem Labirovy rady na zadrhávání i ty kravinky s jádry.
Ovladače mám nové. Reinstalu se chci vyhnout, protože mám win7 a jsem rád, že mi to na tom jde aspoň takto. Navíc mé problémy snad ještě nikdy reinstal ani nevyřešil. Na grafickém nastavení vůbec nezáleží, ať je highest nebo lowest, dělá to to samé. :)

Hlavně mě teda překvapuje to dlouhé načítání lokací.
Tvou šlechetnost poznají tví nepřátelé dříve, než se s nimi utkáš.
Gwynn Mediviere - Navrácen ze ztracena.
Nový portrét - http://www.ulozto.cz/10301739/gwyn-rar
Odpovědět