Moje nwn zadrhávání

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Moje nwn zadrhávání

Příspěvek od The_Balrog »

Rozhodl jsem se začít to zoufale řešit i tady na foru, protože mi z toho jde poslední dobu hlava kolem.

Problém:
Děsně málo fps; včera, když šla družina osmi lidí v mém zorném poli, fps jsem měl kolem 2. (ano, zvládnul jsem to počítat sám, žádný příkaz jsem na to nepotřeboval :)) V klidu je těch fps taky žalostně málo, ale ještě to jde.
(jde tedy o "první problém", který je řešen tady v důležitém topicu tohohle podfora)

Jsem si skoro jistý, že hned na začátku (po nove instalaci) mi nwn šlapaly bez problémů. Až časem (nevím kdy a jak) se mi tyhle problémy objevily. Někdy v listopadu jsem je vyřešil nastavením spřažení v nwnplayer.ini, ale moc dlouho mi to nevydrželo a samo (!) se mi to zase vrátilo. : /

Podružný problém, co s tím řešim, je vypadávání antialiasingu. Ačkoliv nám nastavený ten nejlepší, hra mi nekreslí žádný. Musím v grafickém menu hýbnout se šoupátkem antialiasingu, nastavit a použít nějaký nižší a pak se k tomu nejlepšímu znovu vrátit. Pak už aliasing funguje tak, jak má.

PC konfigurace:

notebook intel Core 2 Duo 2.0
2 Gb RAM
nVidia 8600M GS (256 Mb)
Win Xp

Moje pokusy o řešení:

:excl: podle labirova reseni jsem stahl cloakmodel.2da a dal ho do override. Velikost 1527 b

Nic se nezměnilo

:excl: podle další labirovy rady jsem samozřejmě provedl všechny možnosti nstavení spřažení, které snad v téhle dimenzi existují : )

správce úloh:

Obrázek

nwconfig.ini

Kód: Vybrat vše

[Version]
Game=1.68
[OS]
OS=Windows XP v5.1 build 2600 Service Pack 2
Result=2
Skip=0
[Processor]
Type=Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU     T7300  @ 2.00GHz
Vendor=GenuineIntel
NumCPUs=2
Speed=1995
Result=2
Skip=0
[RAM]
RAM=2048
Result=2
Skip=0
[Video Card]
Type=NVIDIA GeForce 8600M GS
VRAM=512
Desktop Resolution=1280x800
Desktop Color Depth=32
Result=2
Skip=0
(jak je videt, veci ma identifikovane vsechny v poradku)

nwnplayer.ini

Kód: Vybrat vše

[Game Options]
Memory Level=1
Memory Access=1
TooltipDelay uSec=100000
Enable FloatyTextFeedback=1
Hide SecondStoryTiles=0
Single Player ItemLevelRestrictions=0
Single Player Enforce Legal Characters=0
Client CPU Affinity=0
Ať si tu nastavim 0, 1 nebo -1, vypadá to, že mu to je úplně jedno. Přitom před pár měsíci mi právě změna z "-1" na "1" pomohla.

Takže ač je podle mne spřažení nastaveno tak, jak má, nefunguje to stejně.

zatížení procesoru je úplně normální
Obrázek

:excl: nove ovladace

na tyhle notebookovy grafiky to s ovladacema neni zrovna nejjednodussi. Muj notas je VBI, cili tu je vyhoda/nevyhoda - neni k nemu primo pripravene instalacni iso cd, ale instaloval se jako by to byl normalni PC. Takze se da grafika preinstalovavat, "jak se cloveku zlibi". Preinstalovavat ovladace jsem zkousel pred Vanocema. Nejenze je bylo tezky sehnat (nakonec se museli stahnout ze stranek distributoru notebooku a "novejsi" o moc nebyly, ale samozrejme to taky nepomohlo : )

:nuke: nejake dalsi napady? O.o; pekne prosiim, ockama mrkam @.@
Naposledy upravil(a) The_Balrog dne 27. 2. 2008 10.50, celkem upraveno 1 x.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

jo a jeste obsah override:

Obrázek
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Tedy, nevím, jestli ti pomůžu, ale mě se taky občas stane, že se mi NWN podobně zasekává (Core 2 Duo 2GHz, 2GB RAM, 8600M GT, Vista), ovšem na řešení jsem nepřišel. Prostě mi stačí hru vypnout a zapnout a většinou už to běží.

Zkus hru spouštět následujícím batchem (v nwconfig.ini nastav CPU Affinity na -1 nebo 1):

Kód: Vybrat vše

@start /HIGH /AFFINITY 2 nwmain.exe +connect 81.2.209.14:5121
Dále samozřejmě stáhni nové ovladači od tvojí grafické karty (http://www.laptopvideo2go.com/), třeba to pomůže. Já běžím na 156.72.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

zkus reinstalovat DirectX
víš jaká verze ovladačů to je ?
pokud můžeš instalovat libovolný neexperimentuj a použij 158.19
v jaký kondici je tvý počitadlo ? čistíš někdy registry ? defragmentuješ ? neběží ti na pozadí tisíc a jedna sračka ?
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

:excl: no, chlapi, u tyhle grafiky je totiz problem, ze na ni normalni nvidia ovladace poradne nefungujou, at jsem zkusil jakykoliv, dycky na mne vyskocilo po zahajeni setupu

Obrázek


zkousel jsem jak

169.21_forceware_winxp_32bit_english_whql.exe

stahnuty pro 8600 GS z nvidia.com (moje grafika je ale 8600M GS)

tak ty doporuceny

158.19_forceware_winxp2k_english.exe

(odnekud.… ty drakeovy stranky ted maji porouchany archiv)

:excl: Co se tyka drakeova prikazu, pise mi to, ze /affinity je neplatny prepinac (kopiroval jsem to do bat primo odsud, nemohl jsem se prepsat)

:excl: sachy s prioritama procesu nwmain.exe jsem uz taky zkousel, ale nijak to k nicemu bohuzel nevedlo : /

:excl: pocitac je samozrejme v poradku : ) do reinstalace direct x se mi teda uprimne moc nechce, mozna ji nekdy az bude cas vyzkousim... o_O

ovladace pro tuhle grafiku se jmenuji desne zvlastne - konkretne takhle:

VGA_v6.14.11.119.zip; stahuju je znova, ale netusim, jestli to jakkoliv pomuze, podle mne spis ne... ale zkusit by se to melo O.o...
nejnovejsi na webu vyrobce jsou ale z konce rijna 2007 : /
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

:point: S tou nekompatibilní grafikou, to je standardní potíž všech nb karet. Z těch stránek, co jsem postoval (až to spraví) stáhneš vlastní ovladače a pak upravenej inf soubor (odkaz je hned vedle). To pak rozbalíš, inf přepíšeš, nainstaluješ.

:point: Že by XP neznaly /AFFINITY? No, tak v tom případě ji nastav v nwconfig.ini na druhé jádro (CPU Affinity=1) a z toho příkazu ji vyhoď.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

no praave... a jen nastavení priority na high mi nepomohlo :/

ted jsem teda preinstaloval ovladace od vyrobce (ne ty drakeovy, proste ty, co ani asi pomoci nemely :)) a vyzkousel, jestli se ta high priority neumoudri.. ale neumoudrila, bohuzel, u fagadskych farem v noci jsem stale na 25 fps (cili bez npccek, s nimi to bude na standardnich 15 :/)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Na FPS já testuju CEP modul goblins vs. kobolds - kolik máš FPS tam? Zkus si ještě vyhrát s nastavením grafiky (vypni třeba shiny water).
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

drake127 píše:Na FPS já testuju CEP modul goblins vs. kobolds - kolik máš FPS tam? Zkus si ještě vyhrát s nastavením grafiky (vypni třeba shiny water).
3.8 pri nejlepsi grafice (pri tom, jak hraju na Eq)

pokud ji shodim na minimalni vsecko (tim posuvnickem v zakladnich grafickych volbach), tka se vyhrabu az na 10! :)))
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

máš to rozbitý :ermm:
zkus ten direct, to neni žádná věda, stáhneš u MS, dej si vyhledat a stáhni a instaluj poslední devítkovej redistributable
jinak už nevim...eště důkladně proklestit registry a pokud nic z toho, je to na reinstal woken, jak dlouho ti už běhaj ?
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Pocitac je kupovanej v srpnu a od ty doby jsem ho nepreinstalovaval; schvalne jsem obetoval tech pet stovek a nechal si ho uvest do provozuschopneho stavu "u vyrobce". Nevedu si bohuzel prehled, kdy jsem co instaloval a kdy presne jsem zacal pozorovat problemy v nwn, ale ted si tak vzpominam, ze pred vanocema jsem instaloval Zaklinace (a daemon tools pro)… mozna ze mi tahle potvurka neco provedla... to je z "rizikoveho software" za posledni dobu asi tak jedine.

S nicim jinym sebemensi problemy nejsou.

Zvlastni je, ze co si vzpominam, na zacatku to behalo OK, pak chvili ne, ale zmena affinity tomu pomohla - tak na mesic, dva. Ted to je zase vcelku krize. Aspon ze mam Alkaran, co nepotrebuje cilit kouzla na behajici priserky a vetsinou se sama AOPckama v takovejhle situacich sama chytne : )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

po půl roce by se ti systém zhroutit neměl ale dějou se věci...
těžko radit na dálku, nech v tom někoho povrtat, nic horšího jak reinstal tě potkat nemůže :bigwink:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Mam taky nb, ale jina konfigurace, grafku ATI X1400 a uuuplne na chlup ten samy problem. Taky to driv bezelo a pak najednou ne … A mam pocit ze se to zacalo kazit nejak v dobe, kdy jsem instaloval Zaklinace.

Kazdopadne jsem zjistil, ze pokud natvrdo zapnu antialiasing na ovladacich grafiky, tak se mi zvedne FPS na hratelnou mez, ale porad je to hluboce po tim, co by to melo davat …
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Když jste u těch problémů s nwn, tak si dovolím přidat jeden problém s toolesetem. Dříve mi šlapal jak hodinky, ale od doby co mám new komp ( dvoujádro atp, Atinu atp...) tak po spuštění toolsetu se mi hryže celý komp. Jsem z toho vždy na prášky a když toolset vypnu, tak to hryzání neustane ale přetrvává, nepomůže nic krom restartu. Nevíte někdo čím to může být? :dntknw: .
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

anurin píše:...new komp ( dvoujádro atp, Atinu atp...) ….
Sice nevím PROČ, ale mohu tě morálně utěšit - nejsi v tom sám. Na starém Bartnu šlape toolset jako hodinky (byť retardované), kdežto na novém dvoujádře totálně vyžere toolset po spuštění systémové prostředky a do 10-30 min se zhroutí. Takže to bude "běžnější" jev.
Obrázek
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Napadlo vás ho spouštět jen na jednom jádře?
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

drake127 píše:Napadlo vás ho spouštět jen na jednom jádře?
Ehm, nenapadlo mě to. Ani nějak netuším jak. To mám zakázat jádro v biosu?
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

anurin píše:
drake127 píše:Napadlo vás ho spouštět jen na jednom jádře?
Ehm, nenapadlo mě to. Ani nějak netuším jak. To mám zakázat jádro v biosu?
nastavíš si afinytu, tedy svázání procesu, pouze na jedno jádro v task manageru. Nevim přesně jak ale určitě najdeš mega moc návodů na netu
PODPIS
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Task Manager, pravým myšítkem na nwtoolset.exe, Set Affinity.

Anebo přes příkaz (pravděpodobně Vista only):

Kód: Vybrat vše

start /AFFINITY 2 nwtoolset.exe
Naposledy upravil(a) drake127 dne 27. 2. 2008 15.46, celkem upraveno 1 x.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Odpovědět