Moje nwn zadrhávání

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Vratim se jeste k puvodnimu tematu, tezko rict proc u NWN temer jako by platilo cim vykonnejsi pocitac tim hure hra jde. V podstate mate jedno jestli mate 40fps nebo 100, ve hre jako je NWN ten rozdil poznate sotva do tech 40ti problem je ze pokud to spadne do hodnot blizicich se desitce a mene je to uz hodne neprijemne

Kazdopadne pokud to tu jeste nepadlo tak hodne pomaha nastavit prioritu procesu [nwnmain.exe] na realny cas. [pro pripad kdyby nekdo nevedel tak ctrl + alt + delete a ve spravci procesy, tam najdete nwnmain, pravy klik - nastavit prioritu - realny cas]

Ja osobne pak mohu bezne hrat zcela ciste pokud neni kolem vetsi mnozstvi nepratel pri boji, nekouzli vice postav, fog efekty a tak podobne.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Mno ja napriklad s prioritou take sachoval (daval jsem "vysokoui") a nepomohlo to. Doma zkusím tu "reálný čas" a uvidím - pochybuju ale : )

Ale rada to je dobrá, to jo, někomu to pomůže. (Kňoou, proč né mněěěěěě? T.T)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

pokud někomu pomůže zvednutí priority, znamená to akorát, že má zasranýho kompa všelijakým bordelem, co mu tam běží na pozadí a žere výkon a neví vo tom, zdravý mašině to pomoct nemůže
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Teoreticky s vami obouma souhlasim a neptejte se me proc je praxe jina, taje a zahady windows jsou casto za hranicemi logiky.

Kazdopadne zatimco zvednuti pririty na vysokou, snizeni ostatnich a tak dale nepomuze tak realny cas skutecne dobrych 5fps prida.
A jinak kdyz jsem to zkousela mela jsem poshazovane veskere procesy vcetne grafickeho rozhrani windows a jela jen na prikazove radce, jediny proces zaply navic mimo funkci systemu bylo prave NWN a samy funkce systemu nevytezovaly CPU ani na jedno procento a braly zanedbatelnych pod 100k kb pameti.
Navic i bezne bych si toho vsimla v jinych hrach, tohle je jen problem NWN a co se tyce viru nemyslim si ze by nejaky unikl MWAVu, nejsem zadny Avastar nebo AVGckar ;]

Jinymi slovy nechtejte vedet proc, ja vim jenom to ze to pomaha a to docela dost i kdyz ani pak to neni zadna slava je to hratelne.

edit: [nebudu kvuli tomu zakladat dalsi post takze tady je odpoved praetorovi a vysvetleni pokud neco nebylo dostatecne jasne]
a - Da se tak dokonce i nabootovat, da se to orezat da se to poschazovat nechapu kde je problem. Nejspis narazis na to ze tak jak jsi tu vetu vytrhl z kontextu opravdu smysl nema. Nicmene pokud te zajima presne ktere procesy byly spustene tak mohu prihodit vypis z hijackthis aby jsme se tu nemuseli chytat za slovicka.
b - problem by to byl pred par lety nicmene vzhledem k faktu ze nemam 256ram jako tehdy si nemsylim ze by to bylo zdrojem problemu zvlast kdyz nwnmain.exe si obyvkle zabere kolem 400mb a dal nebere ani kdyz mu je nabizeno.
c - To znamena ze misto 3fps mas 12fps takze se ti to seka ale nedohani te to do stavu silenstvi.

edit2: Dobra tim grafickym rozhranim jsem se nevyjadrila uplne presne, proste tim myslim ze schodis grafiku windows [ne veskerou] tim padem explorera a operace k tomu patrici a dostanes se do podobneho stavu jako kdyz nabootujes v nouzovem rezimu pouze s prikazovou radkou ovsem neschodis ovladace grafiky samozrejme. Viz popis dole.
Naposledy upravil(a) Wendigo dne 12. 9. 2008 12.09, celkem upraveno 4 x.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Wendigo píše:poshazovane veskere procesy vcetne grafickeho rozhrani windows a jela jen na prikazove radce
SCI-FI? :megalol:
Wendigo píše: samy funkce systemu nevytezovaly CPU ani na jedno procento a braly zanedbatelnych pod 100k kb pameti.
jestli je na orezany samotny system 100MB zanedbatelny, tak potes kaktus :bleh:
Wendigo píše:ja vim jenom to ze to pomaha a to docela dost i kdyz ani pak to neni zadna slava je to hratelne
z tyhle vety sem krapet zmatenej

:clover: neni to mysleny tak jedovate jak to zni, jen me to pobavilo :bleh:
Dives, qui sapiens est
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

*podívá se na využití paměti svého systému jak leží a běží*

2,8 GB. Říkal tu někdo něco?
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

2Wendigo:

ne, nebylo to vytrzeny z kontextu. Dobra polozim dotaz. Jak je mozne shodit graficke rozhrani, byt tak jenom v prikazove radce, pak pustit graficke NWN, popr. spravce procesu ci HijackThis ? Ber to tak ze do styku s woknama prijdu jiz velice zridka a rad bych se dozvedel vic.

400MB mi prijde na NWN pomerne dost - u me si vezme 80MB.

eh, srry … v tomto pripade vetu chapu. necekal sem to ze to je z blata do louze. priznavam ze 12 by me dohanelo k silenstvi.
Dives, qui sapiens est
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

drake127 píše:*podívá se na využití paměti svého systému jak leží a běží*

2,8 GB. Říkal tu někdo něco?
tady už ani kaktus nepotěšíš, to rači zatáhne ostny a začne brečet mlíko
PODPIS
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Takze pro doplneni presnych informaci test zopakovan.

Vypis z hijacthis procesy pri testu:

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 11:50:45, on 12.9.2008
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
C:\Program Files\Ideazon\ZEngine\Zboard.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
D:\games\Neverwinter Nights\nwmain.exe
C:\WINDOWS\system32\taskmgr.exe
d:\zaloha\cervenec 2008\Nová složka\HijackThis.exe

Screeny ze spravce uloh, prvni procesy, druhy vykon.
[tady je videt ze hodne [temer 35mb] zabira Zboard coz je ovladac herni klavesnice.
I_view je programek kterym sem tipala screeny
NWN normalne zere vic, leze nahoru zastavi se obvykle mezi 300-400k, tady je cerstve zapnuty, na sekani to zadny vliv ovsem nema.

http://wendigo.wz.cz/spr.gif
http://wendigo.wz.cz/spr2.gif

A tady screeny ze samotne hry. Jsou udelane v singleplayeru [sekani nwn se v singlu oproti EQ nelisi, delala jsem i nejake testiky s kouzly, behanim, lokacemi a nechtela jsem pobihat silene po desce], jsou delane na mape stredni velikosti s vetsim poctem objektu [mesto] kdyz postava stoji, mimo kouzleni a boj. Jsou hodne orientacni i pokud postava jen stoji jsou tam velke vychylky [kolem 5fps] pokud pak bezi, kouzli, bojuje tak fps prudce klesaji ovsem stale ve skocich, jen je rozmezi vetsi kolem 10ti a vic fps rozdil. Bez prirority to znamena i pad pod 1fps, s prioritou se mi podarilo zaznamenat nejhorsi asi 4fps pri boji se skupinou nepratel a zakouzleni ledove boure. Kazdopadne zde jsou screeny statickeho testiku, prvni s nastavenim priority procesu na normalni, druhy na realny cas.

http://wendigo.wz.cz/nwn1.jpg
http://wendigo.wz.cz/nwn2.jpg
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

wscntfy.exe jestli se nepletu je WIndows Security Center zejo … tehle balast na nekerejch kompech dela problemy - zpomaluje, zkus ho killnout.

me by zajimalo, kdyz nechas nwnku normalni prioritu jak rikas, co v inkriminovanou chvili si vezme vykon. znamena to ze tam je totiz problem nekde treba na radici
Dives, qui sapiens est
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Zatim sem s nim nemela problemy ale setrelim ho avengerem jen pro jistotu...

Kazdopadne co se tyce tech vykyvu pohybuji se docela rovnomernych intervalech cca kazdy 3-4 sekundy prudce zhruba na sekundu spadnou fps cim se vytvori onen efekt seknuti se postavy.

To se deje i pri zvysene priorite nicmene nejsou ty skoky tak velke, respektive neni to tak markantni kdyz to je z 25fps na 15 jako kdyz je to z 15ti na 5.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Reaguji hlavne na viewtopic.php?p=57259#57259 Sice jsem celejch tech 5 stranek prolitl, ale pripoustim, ze muzu byt mimo, tak prosim o schovivavost.
Pokud Vam hra jela a prestala, tak zase preisntalujte windows a pokud nehrajete moderni hry tak i stare ovladace na grafiku a zase pojede ne? Nema moc smysl snazit se opravovat zasvineny wokna. Hodne pisete ze se Vam hra zacala blbnout po Zakliacovi, no Zaklinac nic nedela, jen se s nim pri instalaci sveze tagesclient.exe - ochrana proti kopirovani a ta by taky nemela delat potize.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Nový poznatek: aplikace Spybot Search&Destroy mi snižovala FPS zhruba o polovinu (při běhu aplikace cca 15 FPS v malé nenáročné lokaci, po vypnutí kolem 35). Karta 8800GTS, Win Vista64
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Ikkie píše:Nový poznatek: aplikace Spybot Search&Destroy mi snižovala FPS zhruba o polovinu (při běhu aplikace cca 15 FPS v malé nenáročné lokaci, po vypnutí kolem 35). Karta 8800GTS, Win Vista64
Spybot pokud vim jako takovy realtimovou ochranu nedela. Staci jen vypnout ten jeho Tea Timer, nebo jak se to jmenuje :smile:
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

cybermisa píše:
Ikkie píše:Nový poznatek: aplikace Spybot Search&Destroy mi snižovala FPS zhruba o polovinu (při běhu aplikace cca 15 FPS v malé nenáročné lokaci, po vypnutí kolem 35). Karta 8800GTS, Win Vista64
Spybot pokud vim jako takovy realtimovou ochranu nedela. Staci jen vypnout ten jeho Tea Timer, nebo jak se to jmenuje :smile:
Ano, je to tak, jak píšeš.
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Nom, snažila jsem se pročíst co se tu psalo dřív..ale svorně mohu říct, že tomu rozumim jak koza petrželi.
O co jde? Do včera hra běhala přesně jak má...dokonce i dnes když jsem jí zapla byla ok..prošla jsem pár lokací, prohodila pár slov a pak přišel první sek... od té doby jsem se jich nezbavila a hrát hru s lagy o 20 sekundách , řekněme si upřímně je nemožné. Nepomohl restart hry ani compu.
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

No, a co se od te doby u tebe v počítači změnilo?
Nově nainstalovaný nějaký program, výměna nějakého hardwaru, aktualizace windows, antiviru... Nechytla jsi nějaký vir, co ostatní prohramy/hry - běží normálně?
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Roma píše:No, a co se od te doby u tebe v počítači změnilo?
Nově nainstalovaný nějaký program, výměna nějakého hardwaru, aktualizace windows, antiviru... Nechytla jsi nějaký vir, co ostatní prohramy/hry - běží normálně?
Nic..jediný vzrůšo za večer předtím bylo jedno upozornění na vir na tránce, kterou jsem si automaticky blokla.
Smrt je jen začátek druhého dějství.
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

Řeším stejný problém, který je uveden za úplném začátku toto vlákna.
Malé fps a trhavé nwn.

Specifikace stroje:

Kód: Vybrat vše

System Board
Manufacturer	LENOVO
Product	8918B9G
Chipset	Intel GL960/GM965/PM965
Southbridge	Intel 82801HBM (ICH8M)
BIOS
Vendor	LENOVO
Release Date	05/08/2009
BIOS Version String	7KETC8WW (2.28 )
ROM Size	2.00 MB
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7250 @ 2.00GHz (CPU:0)
Name	Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7250 @ 2.00GHz
Cores	2
Threads	2
Current Speed	2.00 GHz
Features	MMX, PSE36, EM64T, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, IDA, VMX
L1 Instruction Cache	2 x 32.00 kB
L1 Data Cache	2 x 32.00 kB
L2 Cache	2.00 MB

NVIDIA Quadro NVS 140M
Video Card Chip Type	Quadro NVS 140M
Video Card Memory	512.00 MB
Video Card BIOS	Version 60.86.3E.00.00
Driver Version	6.14.11.7412, 2-7-2008

SoundMAX Integrated Digital HD Audio
Driver	c:\windows\system32\drivers\adihdaud.sys
Driver Version	5.10.1.5520, 2-8-2008

Name	Microsoft Windows XP Professional (32-bit)
Service Pack	Service Pack 3
Build Number	2600
DirectX Version	9.0c (4.09.00.0904)
Windows Update
Automatic Updates	Automatic download and install
Last checked	2010-01-30 07:00:47
Podniknuté kroky:

1) Formát disku, reinstal xp, full aktualizace os, aktualizace softwaru od výrobce notebooku Lenovo.
2) Nahrání posledních ovladačů pro grafiku 195.62.
3) Instalace NWN z originálních, nepoškozených cd na verzi 1.59
- při pokusu o upgrad na 1.68 selhání, musel jsem použít critical rebuild na 1.69
4) Pokus s radami z tohoto topicu - plasť a affinity. - nepomohlo
5) Přeinstalování ovladačů grafiky, 158.19 z www.laptopvideo2go.com, inf modifikován, systém vypsal, že tyto drivery nepodporují mojí kartu.
6) Přeinstalování ovladačů grafiky, 174.12 z www.laptopvideo2go.com, inf modifikován, systém to vzal. - nepomohlo
7) Defragmentace disku externím programem, ne windowsáckým nástrojem.
8) Vyčištěné registry pomocí Ccleaneru.
9) Teplota GPU za klidového stavu notebooku cca 70, při NWN 90-95
- tady se mi to zdá hodně, notebook starý přes 2 roky, větrák čištěn před rokem

Někdo nějaký nápad, možná jsem něco prohlédl, díky za náměty.
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Přestoupil jsem na GeForce GTS 450 se stejnýma ovladačema (odinstalování a instalování znovu stejných) jako jsem měl před tím na 9600 GT a hra mi blbne. Když jsem v lokaci sám, tak jede v pohodě, když jsou tam NPC/PC tak výrazně klesne fps a hra se docela děsně trhá.

Zjišťoval jsem všude možně po fórech a vypadá to, že je to aktuálníma ovladačema 260.99.

Někdo nějaký nápad jak to aspoň dočasně napravit, než vyjdou nové ovladače? Tyto aktuální jsou z října.
Wanting something does not give you the right to have it.
Odpovědět