Zničení věcí postavy v AFK

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Croden
Příspěvky: 97
Registrován: 18. 9. 2006 17.17
Bydliště: Miltharský koš za smíšeným zbožím
Kontaktovat uživatele:

Zničení věcí postavy v AFK

Příspěvek od Croden »

Ahoj,

stala se mi taková nepříjemná a nehezká věc. Někteří možná vědí, že u Železných vodopádů mám hospodu U Spokojeného Čuníka. Je to záležitost, kterou se snažím svět obohatit, finančně pro mou postavu dost náročná. Stany, koberečky, pivo, baťohy, jídlo - to všechno pěkně drahé.
Dnes jsem byl u hospody prakticky napaden smečkou vlků v podání Nyaro Ellen (Winnone), což samozřejmě IC nevím a omlouvám se, že to prozrazuji, ale je to v téhle záležitosti potřeba (protože chci ukázat prstem). Relativně jsem se nějak bránil, resp. konfrontoval s touto situací, ale protože bylo kolem šesté sedmé hodiny, byl jsem odvolán na večeři. Veřejně jsem napsal, že jdu "//afk" a odešel.
Když jsem se vrátil, byla většina velká část mých věcí zničena či ukradena - moje postava tam samozřejmě celou dobu stála, ovšem jak jsem již zmínil, byla v afk, tedy jsem za ni nemohl hrát. A ještě jednou připomínám, že jsem to psal veřejně a že to útočník dobře věděl.
Pokusil jsem se to domluvit po Tellu, ale bez úspěchu.

Můj názor, a názor několika dalších, je, že tohle je dost slušná prasárna a jestli se nepletu, tak i porušení pravidel. Omlouvám se, že to musím takhle veřejně řešit, ale hodně mě to rozhořčilo - a aspoň jsem to hodil rovnou do Flames.
Winonne
Příspěvky: 668
Registrován: 20. 2. 2007 12.21
Bydliště: Plzeň, Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Winonne »

Takže...
Celé jsem to již sepsla Psancovi.
IC:
Ano, napadla tě smečka vlků, protože zima přituhuje a měl jsi tam poměrně velkou zásobu masa. Tomu se není co divit. Vlci si přišli jen pro maso, odvahu jim dodal hlad a jak bylo vidět tak nikomu nechtěli ublížit. Tvoje postava vyšla ven, postavila se přímo mezi rozzuřené vlky a afkla se. V tu chvíli mi přišlo dost divný tam jen tak stát a čekat až se zase objevíš, tak jsem se to snažila dohrát, tak aby se nikomu nic nestalo (až na kus ukousnuté ruky). Kdybychom tam byli sami, tak by to šlo, ale bohužel to tak nebylo. Sehrála jsem to tak, že tě vlci drželi v šachu a jiný si zatím vzal pro co přišel. Chápu, že někdy se prostě jít musí, moje postava tak třeba i zemřela. Ale podle mě jsi to celé mohl IC sehrát poměrně pěkně, postava s pudem sebezáchovy by vzala nohy na ramena a utíkala. Přijde mi zvláštní, že by pro ní byly cenější věcné předměty.

Pokud tohle někdo uzná jako porušení pravidel, tak jsem ochotna to přijmout. A myslím, že bychom to mohli řešit po PM a netahat IC věci na forum.
WooDoo
Příspěvky: 140
Registrován: 13. 11. 2006 15.49

Příspěvek od WooDoo »

Teda já jsem u toho nebyl, ale také bych rád řekl svůj názor.

Nemyslím si, že by byla ještě tak velká zima aby vlci trpěli hladem. Dále si nemyslím, že si vlk raději vezme nějaké uzené maso nebo šunku, když tam má čerstvé (podle mě jdou za pachem krve a né po propečenosti či tak něco). Kousek od jeho hospody jsou dřevorubci, ti dělají celkem slušný rámus při své práci, a tak zaplašují vlky... navíc kdyby nebyl v AFKu tak by jeho postava volala o pomoc a kdyby tam byl DM, tak by určitě přiběhla parta dřevorubců a pomohla mu se smečkou vlků.

A na závěr myslím si, že je to dost sprosté něco takového udělat... Equilibrie je podle mě o zábavě a o relaxaci, a když náhodou někdo odběhne (což se podle mě stává velmi často), že ho kvůli tomu hned pomalu nezabiji, neokradu atd. a navíc je podle mě dáno v pravidlech, že ostatní hráči nemají právo hrát za druhé, takže si myslet, že ho TY budeš držet v šachu když ON tam neni a nehraje není správné.
Marvin Dall
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Jen malý detail? Píše větší část věcí. O co vlastně postava přišla? Jestli o pár kusů masa, stojím na straně Winone, ať postava ječí jak chce, vlk popadne maso a zdrhne, (kromě toho jde o ztrátu nula, postava si naloví a opeče nové) pokud mu poničili koberce, stan, ukradli pivo a baťohy a podobně, tak je to dost divné. Dřevorubci by nepřiběhli, protože dělají rámus. Holt si bude muset najmout stráž.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Winonne
Příspěvky: 668
Registrován: 20. 2. 2007 12.21
Bydliště: Plzeň, Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Winonne »

Pokud někdo odběhne na 15 min, tak se má odlognout. To se dalo pěkně IC sehrát...a ne se afknout uprostřed vlků...
Toto bych dále řešila přez PM. Díky.
Winonne
Příspěvky: 668
Registrován: 20. 2. 2007 12.21
Bydliště: Plzeň, Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Winonne »

Jája CZE píše:Jen malý detail? Píše větší část věcí. O co vlastně postava přišla? Jestli o pár kusů masa, stojím na straně Winone, ať postava ječí jak chce, vlk popadne maso a zdrhne, (kromě toho jde o ztrátu nula, postava si naloví a opeče nové) pokud mu poničili koberce, stan, ukradli pivo a baťohy a podobně, tak je to dost divné. Dřevorubci by nepřiběhli, protože dělají rámus. Holt si bude muset najmout stráž.
Postava přišla o dva batohy s masem a sud s pivem, který vlk rozbil (no jo litý :bigwink: ) No a ta díra v tom stanu...pár zlatých u švadleny :)
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Nechci moc přispívat k flamu, protože mi nepřísluší hodnotit něco u čeho jsem nebyl, ale zeptám se na něco malinko jiného - opravdu byl dobrý nápad takhle riskovat kvůli něčemu, co sotva někdo ocení? Kdyby tě poznali, byla by z toho pro tebe docela nepříjemná situace. A spoléhat se na to, daná postava na to nemá prostředky je nejen nespolehlivé, ale také forma metagamu, kterou bych nepovažoval za přínosnou.

Pokud se pletu a byla jsi tam skutečně za Nyaro, potom žádný problém nevidím.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Zničení věcí postavy v AFK

Příspěvek od cybermisa »

Croden píše:Ahoj,

stala se mi taková nepříjemná a nehezká věc. Někteří možná vědí, že u Železných vodopádů mám hospodu U Spokojeného Čuníka. Je to záležitost, kterou se snažím svět obohatit, finančně pro mou postavu dost náročná. Stany, koberečky, pivo, baťohy, jídlo - to všechno pěkně drahé.
Dnes jsem byl u hospody prakticky napaden smečkou vlků v podání Nyaro Ellen (Winnone), což samozřejmě IC nevím a omlouvám se, že to prozrazuji, ale je to v téhle záležitosti potřeba (protože chci ukázat prstem). Relativně jsem se nějak bránil, resp. konfrontoval s touto situací, ale protože bylo kolem šesté sedmé hodiny, byl jsem odvolán na večeři. Veřejně jsem napsal, že jdu "//afk" a odešel.
Když jsem se vrátil, byla většina velká část mých věcí zničena či ukradena - moje postava tam samozřejmě celou dobu stála, ovšem jak jsem již zmínil, byla v afk, tedy jsem za ni nemohl hrát. A ještě jednou připomínám, že jsem to psal veřejně a že to útočník dobře věděl.
Pokusil jsem se to domluvit po Tellu, ale bez úspěchu.

Můj názor, a názor několika dalších, je, že tohle je dost slušná prasárna a jestli se nepletu, tak i porušení pravidel. Omlouvám se, že to musím takhle veřejně řešit, ale hodně mě to rozhořčilo - a aspoň jsem to hodil rovnou do Flames.
:excl: 1. Nevynasej IC zalezitosti na forum. Pokud mas pocit, ze se stalo neco spatne, mas pisnout PM s popisem situace nekomu z DM, proste report, jako to dela kazdy. Vytahovat toto na forum je ZBYTECNE a NIC to s danou situaci nevyresi.

:excl: 2. Pokud jdes AFK a obzvlaste pokud jdes AFK pri moznem CvC, mas to IC sehrat a ODPOJIT se. Ze ostatni nepockali, nez jsi se vratil, to nebylo uplne korektni, ale predne to byla tva chyba.
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Musím říct, že jestli mě něco vytáčí, tak je to to, že Croden svou hrou neuvěřitelně svět obohacuje a v některých případech i vyřešil "rýžovací problém", který se tu často řeší. Odměna? Upíři, zlobři, skřeti, zase zlobři - a teď i likvidace ze strany hráčů. Tleskám.
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Ještě abych to uvedl na pravou míru: Nekritizuji to, že by se něco dělo. To mi samozřejmě nevadí! A jen ať to má těžké, chlapec, aspoň si to užije .) Na druhou stranu, nic by se nemělo přehánět - a abych řekl pravdu, po tomhle incidentu se to už nastřádalo natolik, že se blíží k zruinování nejen postava, ale krok tímto směrem se objevil už i u hráče. Bude-li se v tomto pokračovat, půjde to k šípku. A nejen že budou Železné vodopády zase jen manufakturou, ale každý, koho by napadlo něco vytvořit a pokusit se obohatit svět, zaváhá - a pak si raději hodí něco "klasického". Třeba sběrače drahokamů, ti se uplatní vždycky .)
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Omlouvám se za "spamování", ale nějak jsem teď večer roztržitý .) A nejde tu samozřejmě editovat.

Ty dva příspěvky nad tímhle myslím spíše jako varování. Rozhodně nechci tvrdit, že by se Croden hroutil .) Upřímně věřím, že bude mít ještě hodně snahy a trpělivosti. A rozhodně vás nenabádám, aby veškerá konfrontace s "hospodou" vypadala tak, že všichni budou pomáhat a já nevim co - jen radím škodit v rozumné míře, otrávit totiž můžete dříve nebo později každého.
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Gran píše:Musím říct, že jestli mě něco vytáčí, tak je to to, že Croden svou hrou neuvěřitelně svět obohacuje a v některých případech i vyřešil "rýžovací problém", který se tu často řeší. Odměna? Upíři, zlobři, skřeti, zase zlobři - a teď i likvidace ze strany hráčů. Tleskám.
Ano to souhlasim, svoji hrou svet obohacuje (i ziskal odmenu ode me). Ale abych uvedl na pravou miru nektere zminene zalezitost …

Quest s upirem tu byl davno pred tima bezel nezavisle a naprosto totozne porad. Nezmenim upirovo chovani a plany jen kvuli tomu, ze se nekdo rozhodl provozovat ve volne prirode pres noc hospodu.

Zlobri byli epizodni quest jine skupiny postav, respektive dohra, ktera alespon pokud ja vim, nastala pouze 1x! …
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

cybermisa píše:Quest s upirem tu byl davno pred tima bezel nezavisle a naprosto totozne porad. Nezmenim upirovo chovani a plany jen kvuli tomu, ze se nekdo rozhodl provozovat ve volne prirode pres noc hospodu.

Zlobri byli epizodni quest jine skupiny postav, respektive dohra, ktera alespon pokud ja vim, nastala pouze 1x! …
Zrovna toho "upíra" nevyčítám, tam vím, že se jednalo o "rozjetý quest" a Croden se do něj "trefil"… a co jsem slyšel, byly tam naopak pěkné chvilky.
Ale co se týče útoku zlobrů, tak podle mých zkušeností i "výpovědí" bylo těch "útoků" rozhodně víc... no ale nechci se hádat, nechci se moc do flamu zapojovat - psal jsem to skutečně jako varování. To, co se doposud stalo, je tedy podle mě ještě v pohodě (a teď se nevyjadřuji k případům jako takovým (tj. nedávám nyní za pravdu ani Winonne, ani Crodenovi v záležitosti vlků - zkrátka se k tomu nevyjadřuji, mluvím obecně)), ovšem pokud by to takovýmto "tempem" pokračovalo ještě nějakou dobu, bylo by to i podezřelé pro okolí .)

No, raději tady končím, ale PM vítám .)
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Gran píše: No, raději tady končím, ale PM vítám .)
Ja taky a ostatni prosim, zadne dalsi IC info, dekuju :clover:
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Byl jsem u skoro celé věcia musím říct, že IMHO:

1) Vypochodování ze stanu ven a postavení se mezi vlky co na něj doráží s následným "//moc se omlouvám, mám večeři" mi přijde jako alibismus. Být tam skutečně vlci, postava umře, být tam DM (a vlky) tak možná ještě něco horšího. Prostoru k zahrání bylo habaděj a Croden se měl odhlásit (jak píše Cybermíša). Winn to zahrála dobře a celou situaci zvládla báječně.
Nesouhlasím, že by Winn s vlky měla čekat (a s ní všichni ostatní) kdo ví jak dlouho na to až se Croden vrátí. A Winn to i tak zahrála velmi vstřícně.

2) Pokud Croden dělá hospodu v místech kde se vyskytují občas skřeti, zlobři nebo vlci, musí počítat s tím, že se tam ti či oni prostě budou čas od času objevovat. A vzhledem k tomu, že jde o lokaci mimo město, tak se musí počítat i s občasnými výskyty Questů.
To že si tam dělá hospodu (nebo jakkoliv jinak obohacuje hru komukoliv) neznamená, že kolem něj budou všichni (upíři, zlobři, skřeti nebo kdokoliv jiný) chodit po špičkách. Jakkoliv skvělá hra neznamená, že postava získá imunitu na svět kolem ní.

Snad jsem nevytáhl nic co již nebylo řečeno.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Asi je zbytečné sem přispívat. Nechci se nikoho zastávat, ani do toho moc nevidím, ale.….. to že tvá postava i přes to, že v mithaliru řádí vlci, i přes to, že ji napadli zlobrové a i přes další ic věci, které se v okolí vodopádů v poslední době dějou otevře hospodu... mi přijde dost hloupý. Kdyby měla pud sebezáchovi tak by dle mého na tak rizikovém místě nedělala hospodu. Možná má ráda adrenalin ale pak musíš počítat i s negativy, které to přináší. Můžeš být jen rád že to dopadlo tak jak to dopadlo. Mohl si skončit mnohem hůř.… a stěžovat si kvůli sudům piva a pár zlatých mi přijde dost uhozený.


Když budeš v dungu, odejdeš afk? I když kolem tebe budou kostlivci? Harpyje a jiné zrůdy? To si asi čas uděláš, nebo se při nejhorším odlogneš.… tak proč si to neudělal teď? Prostě si to mohl zahrát lépe do outu, než-lu .. ,,jsem AFK´´. A nazývat hráče nebo že hráč něco zahrál prasácky.. si možná příště odpust. Zkus nejdřív napsat DM... a vůbec, tyhle věci se řeší přes DM... tahat to na phorum? Čeho tím docílíš? Ničeho... jen si tím můžeš ublížit. Buď rád že postava přežila a odnes si z toho ponaučení jako postava i jako hráč.

// Omlouvám se že přilévám oheň do flamu, ale přijde mi to dost zbytečný a dle mého názoru i z části ubohý, kvůli pár zlatkám tahat na phorum choulostivé věci co se týkají CvC.… :no:
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

A on si chudacek proste tu veceri nemoh ohrad a snist o hodinu pozdejc... omg :blink: tomuhle se rika resiít ale uplne... vsichni vite ze? Uz se mi stalo treba tuhle na q s Tengem ze nejim treba pul dne a ani mi to nepride, prinejhorsim sezvejkat pri hre nejakej ten rohlk a ne a ted na me vsichni cekejte a vsichni se pos... taky urcite vite protoze ja si musim vzit svuj stribrny pribor a jit se napapkat.

Ne vazne musela jsem si to precist dvakrat abych uverila ze to dotycny hrac mysli vazne a ne z recese jako vtip.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Croden
Příspěvky: 97
Registrován: 18. 9. 2006 17.17
Bydliště: Miltharský koš za smíšeným zbožím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Croden »

No podstata je v tom, že ne každý kdo tu hraje je plnoletý a může si dovolit od EQ neodcházet. I já což přiznávám nejsem plnoletý a kdyby jsem byl v dungu, jak píše anurin, odběhl bych za roh a odpojil se. Problém tady byl v tom, že sem nechtěl být tak neslušný, protože jsem se domníval, že hráči na mě budou mít narážky, kdy něco udělám (postavím se mezi bandu vlků), dozvím se ,že mám večeři a tak vezmu všechny věci a odloguju se. Ztráta je v hodnotě cca. 4 000 zl s problémem sehnat obsah v batozích - takové peníze by se dali zanedbat s ostatními postavami, ale jde o to, že třeba i když jsem se "dřel" o víkendu OOC 14 h, tak jsem vydělal 1500 zl, přičemž 800 padlo na to, co hráči projedli, 250 zl padlo to co jsem projedl a zbytek jde na obnovení stanu až se rozpadne. Snažím se jen hrát hospodu a ostatní tím obohatit, ale poslední dobou se mi furt děje. Ač oceňuji, že mi DM dávají questy se skřety, trpaslíky atakpod., radši bych hrál normálně, než furt s někým bojovat. Poměrně mě naštvalo zničený mích věcech a už jsem v jednu chvíli uvažoval o s končení EQ, nebo alespoň skončení s touto postavou. Čekal jsem todiž, že zde alespoň existuje nějaká slušnost hráče, protože tahle ztráta, mou postavu vážně poškodila.
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

:blink: :no:

všechno negativní co postihne postavu..ji jaksi poškodí..to je stejný i v reálným životě....můžeš si na to nadávat (když ti ukradnou auto), můžeš být něštvanej (když se s tebou rozejde holka)...můžeš se cítit poškozenej(když dostaneš pokutu)..to všechno můžeš..ale to je asi tak všechno...
každé postavě se stane něco negativního...znám to dobře až mooooooc dobře :) ale je zbytečný to vytahovat na forum a ještě navíc si stěžovat...a pokud ano, tak leda na to, že ještě nemáš věk na to jíst kdy to uznáš za vhodný...
ale z popisu situace si myslím ( a to považuju vlky za zbytečnou verbež a prašivý čubky), že se zachovali nadmíru laskavě.…
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Croden píše:
K té ztrátě se snad ani nemá smysl vyjadřovat. Snad jen napíšu, že jsou tu tací, co přícházejí o daleko víc a o cennější věci než peníze (a to to beru tak, že zlatka je pro chuděho všechno). A mimochodem, ta postava, které bret vyčinil, jak draze chodí oblékaná a kolik desítek tisíc si vydělá an nemrkne protože chodí a vybírá poklady... měla na sobě jen oblek za cca 250 nebo 300 zlatek a denně si vydělá něco kolem pár desítek až stovek zlatých jenže ano, má vysoký level :shades: .

Ale hlavně... píši to kvůli tomu tvému zmínění slušnosti. To, že se postava zachovala takoto (ani nezůstala ve stanu, ale prostě vyběhla z něj ven mezi nabroušené vlky a hráč odešel), to byla chyb hráče a rozhodně to nebyla slušnost. To že jsi pak začal Winn do Tellu nadávat to taky nebyla zrovna slušnost. Tak buď příště opatrný s tím o kom říkáš, že se nechová slušně a rozhodně buď opatrný se slovem "prasení." Díky. :angry:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Zamčeno