Windows Vista

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Windows Vista

Příspěvek od drake127 »

Tedy, nečekal jsem, že svým příspěvkem strhnu takový flame, ale myslím, že téma je to zajímavé, že si zaslouží vlastní vlákno.

Abych tedy nějak začal (znovu a lépe), dnešním dnem byl vydán Service Pack 1 - zatím sice jen pro anglickou, francouzskou, německou, japonskou a španělskou verzi, ale další budou jistě následovat.

Windows Vista SP1 x86 x64
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Vratim se ke Gruntovi, dle tvych prizpevku vidim ze si common user a jak rikam pro vetsinu beznych uzivatelu treba visty staci, pro kohokoli kdo potrebuje co nejlepsi zpetnou kompatibilitu, system na prenosnej disk a system kterej si umi, chce a muze modifikovat podle sveho tak pro toho proste visty virus budou.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

No jsem rád, že si aspoň uznala konečně, že jsou uživatelé kteří neradi koukají na černou obrazovku s bilou blikající čárkou :D

No máš svůj nazor a tvojim potřebam vyhovují více XP.
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

No ja jsem taky common user a Visty mi ale nevyhovuji :smile: A ne ze bych je nechtel, chci, ale neslo to :ermm: Tak jako tak, vyvoj HW a politika Microsoftu stejne donuti drtivou vetsinu useru prejit driv ci pozdeji an Visty. A cim pozdeji, tim na lepsi system prejdou :bigwink:
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

Jenže čím více uživatelů budou mít nový systém, nebo ještě lépe 64b, tím dříve se oba systémy vychytají a vývojáře to bude více nutit dělat programy pro ně.
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Jako s jednojádrákem jsem poslal Visty do někam, ale teď s několika jádry si je rozhodně vezmu.
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

Přesně tak. Když jsem přešel se vým C2D z Vist zpátky na XP, zdálose mi to celé nějak zabržděné a celkově byl ten výkon nepřesvědčivý oprti Vistám.
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Trochu se mi už podařilo se se svým novým operačním systémem sžít a tak zkusím trochu poreferovat. Pro úplnost dodávám, že běžím na (legálních) Windows Vista Business SP1 x64.

Na slabších strojích jsou Windows XP jednoznačně lepší volba. Windows XP totiž stále zůstává druhý nejlepší operační systém a máte-li ho patřičně "vymazlený", nemáte mnoho důvodů jej měnit. Windows Vista totiž není pro běžné uživatele nikterak přelomový systém, který byste museli mít.
Na druhou stranu, pokud máte alespoň dvoujádrový procesor a 2 GB RAM, přiklonil bych se spíš k instalaci Windows Vista. Správa paměti a procesorů je ve Vistách na podstatně lepší úrovni než v XP, takže i se všemi novými službami běžícími na pozadí bude podobně rychlá jako XP ne-li rychlejší.
Zlí jazykové tvrdí, že Vista je zbytečně náročná a nenažraná, já naopak říkám, že dokáže dobře využít potenciál vašeho PC (a pokud daný potenciál nemáte, nemáte mít ani Visty).

Co se týče všemi nenáviděného UAC - já jsem za něj vděčný. Konečně tímto MS odnaučí pracovat aplikace po pod administrátorským účtem. Je pravda, že to komplikuje život uživatelům, nicméně právě tito jsou ta správná páka na vývojáře nefungujících aplikací. Bude to sice bolet, ale je to krok kupředu a stejně by na to dřív nebo později došlo.

64-bitová platforma je v trochu legračním stavu. MS sice staví obě platformy Vist na stejnou úroveň, většina dnes prodávaných PC je osazena 64-bitovými procesory (AMD64), ovladačů je dostatek, ale snad 99% OEM systémů je 32-bitová. Z toho logicky vyplývá, že 64-bitové systémy na domácích strojích neběží. A protože tato platforma neběží v tzv. tom posledním obýváku, podpora ze strany softwaru je velmi opatrná. I takové firmy jako Adobe ještě nevydaly 64-bitový indexer PDF nebo Flash Player. Sun zase otálí s vydáním 64-bitové Javy a mohl bych pokračovat dál. Na druhou stranu, když se spokojíte s tím, že vám na 64-bitovém systému poběží 32-bitové aplikace, není to nic proti ničemu. Ať už totiž běžíte na 32 nebo 64 bitech, pravděpodobně si nevšimnete žádného rozdílu. 64-bitový systém není při běžné práci ani rychlejší ani méně funkční. Ovšem toto se bude předpokládám měnit, protože brzy již bude standardem 4 GB RAM a tyto na 32-bitových systémem zkrátka nainstalovat nepůjde. Význam 64-bitových Windows se bude nepochybně postupně zvyšovat, ale již není jisté, že 64-bitový boom Visty stihnou. Ale dle neověřených informací bude následník Windows Vista již pouze 64-bitový, takže ten to stihne určitě.

A na závěr svého příspěvku jsem si nechal drobnou poznámku k linuxu. Mám s ním taky své zkušenosti a dovolím si tvrdit, že filosofie Windows a linuxu jsou natolik odlišné, že tyto dva systémy nelze obecně srovnávat.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

No filozofie windows je silou monopolu si udrzet vysadni pozici predevsim diky tomu ze ovlada trh se softwarem takovym zpusobem aby byl bezproblemove funkcni jen na jejich OS. Polovina uzivatelu winu je nepouziva protoze by chtela ale protoze ze proste nemaji jinou moznost protoze potrebuji urcity soft se kterym na jinem OS budou mit minimalne problemy a prez emulator.

To je dohnane tak daleko ze microsoft skupuje podily pripadne tlaci firmy se kterymi uz smlouvu o spolupraci ma aby skupovaly dalsi soft ktery je multi OS a zacaly ho vydavat pouze jako microsoft friendly. Napada mne ted napriklad Maya ale je jich vic.

Pak tu je dalsi problem na ktery narazi kdokoli kdo poracuje na firemne nakoupenych programech. Napriklad firma si koupi licenci na 3DMax a Photoshop a chce od vas dodat modely do hry dejme tomu v mdl to znamena ze vy teoreticky k docileni stejneho vysledku muzete pouzit napr. blender a gimp ovsem tim porusite dohodu s danou firmou a i kdyby slo o freeware bez podminek vztahujicich se ke komercnimu vyuziti tak pokud se to provali budete mit problemy.

Monopol microsoftu je tak velky ze driv nebo pozdeji kazdy potrebuje pustit nejakou aplikaci kterou na jinym OS bud nerozchodi nebo stezi. Nechci rypat do Darma ale radeji nez by se dokopal rozbehat NWN na svym noutu tak paril tri mesice od spolubydliciho z compu a ted si pritah dalsi PCcko jen na NWN.…
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

drake127 píše:Ovšem toto se bude předpokládám měnit, protože brzy již bude standardem 4 GB RAM …
Brzy? ehm z jakeho duvodu? Ja teda nevim, ale prumerny bezny uzivatel nevyuzije ani 1 GB pro aplikace natoz vic, tohle je spis trend pro gamery, pac vyvojari cim dal tim vic kaslou na oprimalizaci pameti u her …
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

cybermisa píše:
drake127 píše:Ovšem toto se bude předpokládám měnit, protože brzy již bude standardem 4 GB RAM …
Brzy? ehm z jakeho duvodu? Ja teda nevim, ale prumerny bezny uzivatel nevyuzije ani 1 GB pro aplikace natoz vic, tohle je spis trend pro gamery, pac vyvojari cim dal tim vic kaslou na oprimalizaci pameti u her …
No, podle mě kašlou na optimalizaci paměti vývojáři obecně... uherních vývojářů je to známá věc (a nejen pokud jde o paměť) a ti ostatní protože se prostě nemusejí starat (jelikož hardware je hnaný těmi herními vývojáři tak dopředu). :biggrin:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Mám Visty, ale 32 právě z důvodu nepřítomnosti 64 bitového softvaru. Vzhledem k tomu, že jsem je koupil zároveň s novým počítadlem, tedy střívky, tak rozdíl nepoznám. Ale jsem celkem spokojený. zatím jsem nenarazil na žádný fatální problém, ale je pravda, že jsem "jen" uživatel. Co má běžet běží, nějaké místo na disku zbývá a stabilita je vynikající. Na druhou stranu tohle splňovali už Win XP. Visty jsem kupoval především proto, že jsem vůbec poprvé kupoval nějaký OS na svůj domácí počítač a nechtělo se mi kupovat "starý soft".

To že Microsoft válcuje konkurenci poměrně masivním způsobem je věc, která mi vadí, ale bohužel alternativa není. Otevřené platformy nejsou natolik uživatelsky příjemné, jako win a také po stránce softwaru je situace dost špatná. Jediná možnost je v tvorbě např. evropského systému, který by vývoj financovala EU jako protiváhu MS. Ale vzhledem k tomu, že EU se neshodne na ničem a je to hliněný kolos, tak MS Win forever :o(
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

[quote="J
Jediná možnost je v tvorbě např. evropského systému, který by vývoj financovala EU jako protiváhu MS. Ale vzhledem k tomu, že EU se neshodne na ničem a je to hliněný kolos, tak MS Win forever :o(
[/quote]

To to by nevymyslel ani Jean-Luc Picard :D:D

Já osobně jsem rozšířil Ram na 3GB a v některých hách je rozdíl docela znát, a i v klasickem Win prostředí se mi to zdá trochu svižnější. Jinak jak už se tady říkalo na XP-512mb na Visty 2gb.
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Grunt píše:[quote="J
Jediná možnost je v tvorbě např. evropského systému, který by vývoj financovala EU jako protiváhu MS. Ale vzhledem k tomu, že EU se neshodne na ničem a je to hliněný kolos, tak MS Win forever :o(
To to by nevymyslel ani Jean-Luc Picard :D:D

Já osobně jsem rozšířil Ram na 3GB a v některých hách je rozdíl docela znát, a i v klasickem Win prostředí se mi to zdá trochu svižnější. Jinak jak už se tady říkalo na XP-512mb na Visty 2gb.[/quote]

V jakych hrach probuh? :crazy:
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

Např: Hellgate:london, COD4.…

Edit: A když sem viděl cenu 2x512Mb.… Nějak jsem se tomu neubránil.
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Wendigo: No, MS není žádný andílek, ale zase bych to nepřeháněl. Sun nebo IBM taky skupují open source a nechávají jej žít jen proto, že je to pro ně výhodnější. Mnohem víc bych si stěžoval na neotevřené specifikace hardwarových zařízení a z toho plynoucích problémy s ovladači. Wine je už relativně daleko a někdo (Google?) prý financuje implementaci podpory Photoshopu. Co se těch velkých balíků týče (Photoshop, 3DS Max) vím, že je s tím potíž, ale velmi pochybuju, že za to může Microsoft. Spíš bych řekl, že je to o lenosti programátorů to přeportovat.

cybermisa: Mno, u dnes prodávaných PC je hloupost kupovat méně než 2 GB RAM. Ovšem mnoho lidí začalo virtualizovat, na nároky dnešních her jsou 2 GB RAM pomalu už málo a na vývojařinu (v MS stylu) je RAM potřeba taky. Takže máš pravdu, že máma 4 GB RAM nevyužije, ale mě už by se třeba hodila (případ: Vista, XP ve VirtualBoxu, NWN, Toolset, Visual Studio 2008 ~= 3+ GB). A jakmile budou dané množství RAM vyžadovat tito pokročilejší uživatelé, nepůjde tuto platformu ignorovat.

Jája CZE: Kdyby ti tam dali 64-bitový systém, pravděpodobně to nepoznáš. Všechny 32-bitové aplikace (ne ovladače!) totiž korektně běží.

cybermisa: Běží mi Outlook, Word, Windows XP a MSDN Library; využito 1,82 GB RAM.
Naposledy upravil(a) drake127 dne 20. 3. 2008 18.10, celkem upraveno 1 x.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

To Grunt: No, pokud vím, tak čína měla ambiciózní plán vyvinout vlastní operační systém a tím zlomit skoro monopol MS. A že bude situace čím dál horší je myslím celkem reálné. Když mohla EU financovat a tvořit vlastní GPS systém, proč ne "windows"?

To Drake: Co se týká Vist, já si je zcela dobrovolně koupil, už jsem byl shnilý kontrolovat updaty, jestli náhodou neosahují kontrolu čísla. Navíc jsem měl záchvěv paladinství a prostě jsem si ten systém koupil (bylo to poté, co jsem na panenské plavbě utopil plachetničku za 7 tisíc: poměr cena/zábava vyšel asi na 700kč za minutu). Usoudil jsem, že mně 2000 za systém, který budu užívat cca 3-4 roky nezruinuje :ermm: .
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

Jája CZE píše:To Grunt: No, pokud vím, tak čína měla ambiciózní plán vyvinout vlastní operační systém a tím zlomit skoro monopol MS. A že bude situace čím dál horší je myslím celkem reálné. Když mohla EU financovat a tvořit vlastní GPS systém, proč ne "windows"?
Tak o tom nic nevim :( ale nedivil byc hse tomu, ale možnost že by EU něco takového financovala se mi nezdá pravděpodobná.
Jája CZE píše: To Drake: Co se týká Vist, já si je zcela dobrovolně koupil, už jsem byl shnilý kontrolovat updaty, jestli náhodou neosahují kontrolu čísla. Navíc jsem měl záchvěv paladinství a prostě jsem si ten systém koupil (bylo to poté, co jsem na panenské plavbě utopil plachetničku za 7 tisíc: poměr cena/zábava vyšel asi na 700kč za minutu). Usoudil jsem, že mně 2000 za systém, který budu užívat cca 3-4 roky nezruinuje :ermm: .
OT: o to msi mi říkal na sraze :)
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

drake127 píše: cybermisa: Běží mi Outlook, Word, Windows XP a MSDN Library; využito 1,82 GB RAM.
Pri beznem provozu compu mam spustene nasledujici app prakticky porad:

XP, Word, Outlook, Excel, Powerpoint (vse 2007), Matlab, Orcad 15, firefox, win media player, QIP, Kerio, nod32, Visual DSP++, Nokia PC Suit, total cmd a zabira mi to 1,260 GB ze 2 GB.

Mam vypnuty swap file a prepinani mezi aplikace je pouze s okem nepostrehnutelnym zpozdenim ….
Naposledy upravil(a) cybermisa dne 21. 3. 2008 0.21, celkem upraveno 1 x.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Jája CZE píše: A že bude situace čím dál horší je myslím celkem reálné. Když mohla EU financovat a tvořit vlastní GPS systém, proč ne "windows"?
Co se projektu Galileo tyce, mam aktualni info primo od zdroje a popravde, lepsi nevedet :ermm:
Odpovědět