Je to prohřešek,není to prohřešek?

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Lonewar
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 3. 2008 16.35
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Je to prohřešek,není to prohřešek?

Příspěvek od Lonewar »

Nikde jsem to nenašel,tak bych měl jeden dotaz.Jak je to s tím jakou váhu postava unese?
V NWN když si naberete víc než unesete tak vám to sníží rychlost pohybu.
Bere se to na EQ tak že má postava řekněme "nosnost" 150 a tak prostě víc vzít nesmí protože by to neunesla?
A nebo si může nabrat víc a má velký náklad a tím pádem ho sotva vleče (rychlost pohybu je snížena) a jde s ním pomalu? A tím pádem v případě nebezpečí nemůže utíkat.A nebo se může vzdát věcí,zahodit je a pak zkusit utéct? (Ten binec si po sobě pak samozřejmě uklidí,vím že se nesmí nic odhazovat mimo odpadkové koše.Když to mezitím samozřejmě nikdo nezkonfiskuje.)
Naposledy upravil(a) Lonewar dne 9. 3. 2009 10.30, celkem upraveno 1 x.
Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Vačšina tažko manualne pracujucich čo som videl tu po svojej šichte chodi pretažena ak nie tažko pretažena, takže by som v tom problem nevidel.

Ak ti to zachrani život odhod čo možeš za to by ti nikdo naozaj vyhubovat nemal.
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

No, myslím, že přetížení do chůze je v pořádku, postava prostě nemůže s nákladem běhat, tam bych problém neviděl. Pokud bys ji přetížil například o 300% a vlekl by jsi se s nákladem 500 liber, když uneseš jen 150, tam by to bylo asi na pováženou. Myslím že není náklad, který by postavu úplně zastavil. To že v nebepečí odhazuješ náklad je normální a většinou se pro něj pak i vrátíš, pokud ti jej někdo neukradne. (proč by jsi se s ním jinak vláčel, kdyby pro tebe neměl význam)

Jen OT, moje postava na "přetížení" (nemohla utéct) umřela několikrát, takže už si na to dávám pozor. A než vyskládáš náklad, bude na EQ většinou pozdě. A já přitom chodím v přetížení rád, protože nemusím držet Shift jak pitomec a postava nelítá jak urvané dveře.. Takže chodím "na hranici" a mám v inventáři nachystaný prstýnek síly :bigwink: .
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

Já bych měl podobný dotaz. Je v pořádku pití lektvaru na zvýšení nosnosti? A další věc, jak by jste si IC ospravedlnili, že můj trpoš, když mu dobře padne na lektvar, má nosnot hooodně přez 700 liber, (jsem tedy spíše limitovaný obsahem inventáře než váhou například rudy) Zajímalo by mě kam jí dá? Třeba když jí mám dobrych 45rud.. to by byl pořáádny pytel.…
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Chůze v zatížení není problém. Postava buď jde a v pohodě si poskakuje, nebo jde ale už se nerozeběhne a nebo se vleče a potácí pod tírhou nákladu. Myslím, že to není nikde omezené co je správně a co už ne. Nevím jestli je v NWN nějaký limit na maximální zatížení, ale já beru maximum někde mezi 3x až 4x limitu nezatížení postavy. Navíc pokud to přeženeš (jsi hodně zatížený) a máš smůlu, můžeš dostat třeba ústřel nebo nějakou takovou "nemoc." :biggrin:

Jinak kromě předmětů zvyšujících sílu můžeš i spoustu těch těžkých věcí naskládat třeba do batohu a ten pak v případě nutnosti odhodit (je to o dost rychlejší než jich vyhazovat tucet). :bigwink:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to prohřešek,není to prohřešek?

Příspěvek od Psanec »

Lonewar píše:Nikde jsem to nenašel,tak bych měl jeden dotaz.Jak je to s tím jakou váhu postava unese?
V NWN když si naberete víc než unesete tak vám to sníží rychlost pohybu.
Bere se to na EQ tak že má postava řekněme "nosnost" 150 a tak prostě víc vzít nesmí protože by to neunesla?
A nebo si může nabrat víc a má velký náklad a tím pádem ho sotva vleče (rychlost pohybu je snížena) a jde s ním pomalu? A tím pádem v případě nebezpečí nemůže utíkat.A nebo se může vzdát věcí,zahodit je a pak zkusit utéct? (Ten binec si po sobě pak samozřejmě uklidí,vím že se nesmí nic odhazovat mimo odpadkové koše.Když to mezitím samozřejmě nikdo nezkonfiskuje.)
Ahoj
pokud by tvoje postava unesla 150 Liber a ty by jsi měl v inventáři 300 liber, bylo by to akceptovatelné. Pokud by však postava šla již nad těchto 300 liber, je to již špatně a následují IC tresty a popřípadě OOC varování.

Dvojnásobek vaší nosnosti je max, co unesete. Ale pokud se pohybujete na hranici této unosnosti, musíte počítat s tím, že se muže stát, že dostanete ustřel zad, atd ….
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Proc by nebylo, kdo byci silu umi take si ji nakouzluje aby se mu to snaze neslo, jestli ma tvuj trp inteligenci ze mu to dojde nejspis by ho pouzil.
A kam ji da, no u trpaslika je to rekneme trochu orisek :megalol:

No dejme tomu ze tahne treba pytel jen treba hvezdickovat, s drevem to delam tak ze postava nese na rameni mensi strom :biggrin:
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Je to prohřešek,není to prohřešek?

Příspěvek od Pavel Urban »

Psanec píše:...pokud by tvoje postava unesla 150 Liber a ty by jsi měl v inventáři 300 liber, bylo by to akceptovatelné. Pokud by však postava šla již nad těchto 300 liber, je to již špatně a následují IC tresty a popřípadě OOC varování.
Hmm.. tak to mě překvapuje. Dvojnásobek nezatíženosti je IMHO dost málo. Myslím, že rozdíl mezi běháním a "děláním věcí" bez postihu a tím, když se člověk nehne je větší rozdíl. Přiznám se, že jsem zase vycházel z pravidel DnD, kde je ten rozdíl větší.… :innocent:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Wendigo píše:Proc by nebylo, kdo byci silu umi take si ji nakouzluje aby se mu to snaze neslo, jestli ma tvuj trp inteligenci ze mu to dojde nejspis by ho pouzil.
A kam ji da, no u trpaslika je to rekneme trochu orisek :megalol:

No dejme tomu ze tahne treba pytel jen treba hvezdickovat, s drevem to delam tak ze postava nese na rameni mensi strom :biggrin:
Trpaslíci nejčatěji tahají velký pytel a co se dřeva týká, tak nejčastěji je to sehráno tak, že dotyčný má provaz a dřeva za sebou na něm táhne ….
Ale možností je samozřejmě víc … :)
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to prohřešek,není to prohřešek?

Příspěvek od Psanec »

Pavel Urban píše:Hmm.. tak to mě překvapuje. Dvojnásobek nezatíženosti je IMHO dost málo. Myslím, že rozdíl mezi běháním a "děláním věcí" bez postihu a tím, když se člověk nehne je větší rozdíl. Přiznám se, že jsem zase vycházel z pravidel DnD, kde je ten rozdíl větší.… :innocent:
Jak vidíš, zde je to nastaveno takto … :) Jelikož NWN nedokáží zpomalovat rychlost tak, jako to dokáže DnD. Proto je tu tohle omezení dáno … A i tak DM nejdříve posuzují situaci a na základě toho se rozhodují.
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Je to prohřešek,není to prohřešek?

Příspěvek od Pavel Urban »

Psanec píše:
Pavel Urban píše:Hmm.. tak to mě překvapuje. Dvojnásobek nezatíženosti je IMHO dost málo. Myslím, že rozdíl mezi běháním a "děláním věcí" bez postihu a tím, když se člověk nehne je větší rozdíl. Přiznám se, že jsem zase vycházel z pravidel DnD, kde je ten rozdíl větší.… :innocent:
Jak vidíš, zde je to nastaveno takto … :)
No to jo... koukám. :biggrin: No naštěstí se to mého Dina moc netýká, ten se zpravidla do těžkého zatížení ani nepodívá. Prostě silák Din. :megalol:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

Psanec píše:
Wendigo píše:Proc by nebylo, kdo byci silu umi take si ji nakouzluje aby se mu to snaze neslo, jestli ma tvuj trp inteligenci ze mu to dojde nejspis by ho pouzil.
A kam ji da, no u trpaslika je to rekneme trochu orisek :megalol:

No dejme tomu ze tahne treba pytel jen treba hvezdickovat, s drevem to delam tak ze postava nese na rameni mensi strom :biggrin:
Trpaslíci nejčatěji tahají velký pytel a co se dřeva týká, tak nejčastěji je to sehráno tak, že dotyčný má provaz a dřeva za sebou na něm táhne ….
Ale možností je samozřejmě víc … :)
To jo,ale jak vypadá pytel co váží 700lbs? kolik to je vubec v Kg? tak 250??
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
Lonewar
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 3. 2008 16.35
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lonewar »

Takže nejvýš dvojnásobek.Je to jasný.
A mám ještě jeden dotaz.Jak je to z převlékáním se do zbroje v nebezpečí.
Řekněme že se potkají dvě postavy a jedna z nich má na sobě vycházkové lehké plátěné šaty.Vznikne mezi nimi spor,který se začíná vyhrocovat a zdá se že by mohlo dojít k souboji nebo napadení.A teď postava v šatech otevře inventář a šup,má na sobě kvalitní plátovou zbroj.V reálu je to samozřejmě nesmysl,ale jak to brát na EQ. Chodit celý den po relativně "bezpečném" okolí v železe,není zrovna příjemné ale zase v nebezpečí když jde o kejhák tak každý se snaží dělat co může aby přežil. Takže převlékat, či nepřevlékat?
Naposledy upravil(a) Lonewar dne 9. 3. 2009 10.31, celkem upraveno 1 x.
Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

No zpravně by měl ten převlékající napsat něco jako *Navlíká si zbroj* a ono to většinou chvíli trva, takže je na libovůli soka ať se nějak přizpůsobí...
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
Lonewar
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 3. 2008 16.35
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lonewar »

Třeba rytíři se slušně domluví a připraví se na souboj,ale padouch by ho napadl okamžitě,dokud má výhodu.
To je právě ten "zakopanej pes" Pak můžou mezi hráči vznikat spory typu :"Ty ses převlékl za dvě vteřiny a to nejde" a "Ale já měl drátěnou košili pod tím a jen jsem ty šaty shodil" Ale to už by byly myslím dohady které do hry nepatří a kazí ji.Je to asi o tom co vyplyne ze hry.
Naposledy upravil(a) Lonewar dne 9. 3. 2009 10.31, celkem upraveno 1 x.
Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

No dělat by se to nemělo, ale tohle spíše záleží na zdravém úsudku hráčů. To je to same, když má někdo kápi a tvrdí, že mu není videt do obličeje z metru čelně stejně vysokou postavou. Ale to je mimo. Prostě to neřeš a až nastane nějaká taková situace, snaž se s tím hráčem nějak normálně domluvit.
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

700lb je přibližně polovina... cca 315kg. A to, pokud počítáš s rudou, není zas tak velký objem, jak by se mopho zdát. :bigwink:

Jo napsat "obléká si zbroj" ? :megalol: Víš jak dlouho to trvá ? Když už tak by měl psát něco jako:

*shazuje batoh na zem a rychle v něm začíná něco překotně hledat*
*čelo se mu orosilo, jak se snaží vyhýbat útokům XY a při tom vyhazuje jednotlivé části brnění na zem*
*sykl bolestí a zavrávoral, když ho XY zasáhl do břicha, když se s námahou souká do hrudního krunýře*
*ve zmatku se snaží nacpat do nohavic obráceně a jak poskakuje po nedné noze, XY ho div neporazí svým úderem do pozadí*
*při sehnutí pro pláty na ruce dostal od XY kolenem do tváře a s krví vyplivl i několik zubů*
*třesoucíma rukama si navléká plátové rukavice a div že nepodklesne při XYově ráně do zátylku*
*jak vrávorá, nedaří se mu nasadit si přilbu a tak daruje soupeři další ránu, tentokrát loktem do nosu, která ho posílá nemilosrdně k zemi*
*když si konečně ležíc na zádech úspěšně nasadil přilbu, akorát spatřil hledím XY, kterák na něj spouší oběma rukama a hrotem napřed sůj meč, aby mu zasadil ránu z milosti*
//na druhé straně
už zase...*povzdechne si a začne se pomalu a unaveně svlékat ze svého brnění a střelí zlostným pohledem po nedalekém kostlivci, jehož výraz mu přijde jako výsměšný úšklebek*
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Lonewar píše:Takže nejvýš dvojnásobek.Je to jasný.
A mám ještě jeden dotaz.Jak je to z převlékáním se do zbroje v nebezpečí.
Řekněme že se potkají dvě postavy a jedna z nich má na sobě vycházkové lehké plátěné šaty.Vznikne mezi nimi spor,který se začíná vyhrocovat a zdá se že by mohlo dojít k souboji nebo napadení.A teď postava v šatech otevře inventář a šup,má na sobě kvalitní plátovou zbroj.V reálu je to samozřejmě nesmysl,ale jak to brát na EQ. Chodit celý den po relativně "bezpečném" okolí v železe,není zrovna příjemné ale zase v nebezpečí když jde o kejhák tak každý se snaží dělat co může aby přežil. Takže převlékat, či nepřevlékat?
Tohle bych bral jako solidní prohřešek, třeba Amelie chodí téměř permanentně ve zbroji, i když je to nepohodlné. Zatím nebydlí, trezor nemá a nosit jí sebou svlečenou je nesmysl, když si představím jak má ve vaku naskládané pláty a rachotí si to po městě.… A vytahat při ústním konfliktu pláty a naházet je na sebe během několika vteřin? Jak to IC vysvětlíš? Možná nějaká artefaktová magická zbroj :D
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Grunt píše:No dělat by se to nemělo, ale tohle spíše záleží na zdravém úsudku hráčů. To je to same, když má někdo kápi a tvrdí, že mu není videt do obličeje z metru čelně stejně vysokou postavou. Ale to je mimo. Prostě to neřeš a až nastane nějaká taková situace, snaž se s tím hráčem nějak normálně domluvit.
Není to o tom, že by se měl někdo domlouvat s hráčem (proti NPC je to stejná chyba jako proti PC). Postava by IMHO neměla prostě navlíknout zbroj během okamžiku (quick slot a podobně), rozhodně ne v boji. Ještě bych přivřel obě oči a nekomentoval oblékání se do zbroje když o nic nejde (tedy o čas), ale i tak by to dle mého nemělo být jedno kliknutí. Chtělo by to alespoň trochu ohvězdičkovat (co na tom, že hráč nikoho kolem nevidí). Jedna věc je stáhnout/natáhnout si tuniku, ale zbroj ? To trvá. :bigwink:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Lonewar
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 3. 2008 16.35
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lonewar »

No ale když by se sešli slušnáci tak by to vypadalo jinak.
X: Počkejte moment než si obléknu zbroj.*Shazuje ze zad vak se zbrojí a svléká se do spodního prádla.
Y: *Slušně se odvrací a nesleduje polonahého protivníka*
X: *obléká si zbroj* Mohl by jste mi zapnou vzadu ty řemínky,prosím, já tam nedosáhnu.
Y: *zapíná ho*
X" Tak moc to neutahujte, ať můžu zvednou ruce až vás budu chtít praštit do hlavy palcátem.

Zahrát se to určitě dá.Záleží na hráčích.

Jako prohřešek bych to asi taky bral. A vak se zbrojí v podstatě taky taháš.Zabírá místo v inventáři a něco taky váží.
Naposledy upravil(a) Lonewar dne 9. 3. 2009 10.32, celkem upraveno 1 x.
Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.
Odpovědět