Zneužívání chyby

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

A že ten text cos mi poslal jako "svůj seznam bugů" je identickej s tim co poslal "onen neznámý" na fora až na změněnou emailovou adresu na konci, a že to obojí odešlo zhruba ve stejnou dobu, to vysvětlíš jak? Náhodička, co?
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

ArashX píše:Než mě začnete obvinovat že to jsem já tak si zjistěte info.
Včera jsem se zde připojil jen jednou a to jsem napsal 2 zprávy kokosakovi. Nic víc.

Já už hraju slušně, a hraju RP.
Ano, ten proxi server pulob.com - mame na strankach poskytovatele, a používají ho všichni se sítě.…

Takže mě laskavě přestante obvinovat.
Je mi lito, ale tohle ti proste neverim :shades:
ArashX
Příspěvky: 18
Registrován: 25. 2. 2009 15.05

Příspěvek od ArashX »

kokosak píše:A že ten text cos mi poslal jako "svůj seznam bugů" je identickej s tim co poslal "onen neznámý" na fora až na změněnou emailovou adresu na konci, a že to obojí odešlo zhruba ve stejnou dobu, to vysvětlíš jak? Náhodička, co?
To že ten email je shodný, to není nijak tajné. Mě samotnému přišel už 5x od různých lidí.
A stejný čas..., že by náhoda - Croden mě informaval že opět mě špiníte... tak jsem se připojil , trošku jsem se zasmál, pak mě vytočilo že tu někdo psal že i v tak zabezpečeném světě jako je EQ by chtěl ty bugy vidět, tak jsem vzal co jsem měl zrovna po ruce a poslal to kokosakovi.

Pak večer jsem s Crodenem řešil jestli má cenu tu něco psát, a překecal mě že si nemám nechat ničit pověst tak hned ráno jsem zde napsal.

Tohle mi stačí vaše komentáře mě nezajímají - jde mi jen o to že když tu příjde nezainteresovaná osoba aby viděla že já jsem se k tomu vyjádřil. A naprosto s takovýmto osočováním nesouhlasím.

Ale na druhou stranu plně vážně, uznávám že tenhle svět nesnáším kvůli tomu jak se zde hráči a tým chovají a chovají se podle pravidla: "Co není podle mě, to je špatné", a hlavně kvůli mé předešlé zkušenosti s tímto světem takže prostě by mi nevadilo kdyby v tomhle on/ona dále pokračoval/a.

PS: Jen pro přesnost sem připojenej přes veřejnou proxy taky odněkud z ciziny...
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

To že bych chtěla vidět ty bugy na tak ošetřeném serveru jako je EQ, to jsem byla prosím já.

A protože mi Kokos posla tvůj seznam, tak jsem se rozhodla, že pomůžu "zničit" tento server a využiji tebou prezentované bugy. Pracuji na tom. Momentálně hledám NPC jménem Ferko co vykupuje dusíky, a lokaci Stromořád s obchodníkem s krystaly.
Nevím proč, ale nedaří se. :no:

Někde jsi chlapče asi udělal chybu.
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Máš ode mě PMku, ale na něco odpovím tu.
ArashX píše: Pak večer jsem s Crodenem řešil jestli má cenu tu něco psát, a překecal mě že si nemám nechat ničit pověst tak hned ráno jsem zde napsal.
Jen nevím, jestli tvoje pověst může být horší, než už je.
ArashX píše: Tohle mi stačí vaše komentáře mě nezajímají - jde mi jen o to že když tu příjde nezainteresovaná osoba aby viděla že já jsem se k tomu vyjádřil.

Myslím, že nezainteresovaná osoba si udělá celkem slušný obrázek. Zvlášť pokud si k tomu přečte tvoje příspěvky na forech jiných NWN světů. Tedy, ty co jsi psal než si dostal tropické ovoce i tam.
ArashX píše:A naprosto s takovýmto osočováním nesouhlasím.

Slovy klasika: můžeš s tím nesouhlasit, můžeš se o tom dohadovat... ale to je asi tak všechno co s tím můžeš dělat.
ArashX píše:Ale na druhou stranu plně vážně, uznávám že tenhle svět nesnáším kvůli tomu jak se zde hráči a tým chovají a chovají se podle pravidla: "Co není podle mě, to je špatné", a hlavně kvůli mé předešlé zkušenosti s tímto světem takže prostě by mi nevadilo kdyby v tomhle on/ona dále pokračoval/a.
Pro ty tvé "nezůčastněné" si sem dovolím dát odkaz jaká že to byla tvoje předchozí zkušenost s tímhle světem:
viewtopic.php?t=1595&start=20 (až dole)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
ArashX
Příspěvky: 18
Registrován: 25. 2. 2009 15.05

Příspěvek od ArashX »

Ano moje zkušenost byla taková že jsem přišel do světa s určitým záměrem. Nikoho jsem ve hře nepotkal, nikomu jsem hru neničil nikoho jsem nijak neovlivnoval, chtěl jsem si pořešit svoje věci.

Kdybych zde nenapsal rekapitulaci svých činnů tak by to nikomu nevadilo, nikdo by se neozval protože mě nikdo nepotkal.…
Ale já jsem zde dal jen pro informaci svou rekapitulaci s posouzením systémů a a několika vysvětelníma k danému tématu kde jsem vysvětlil jiný postoj hráče - a co se stalo - bez diskuse jsem dostal BAN.

Ano má zkušenost je špatná.

Nejvíc mě pobavilo že mi na to labir odepsal že jsem neohlásil bugy, když já jsem je vlastně tím příspěvkem ohlásil...

Ale to nic. To už je dávno.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

ArashX píše:Ano moje zkušenost byla taková že jsem přišel do světa s určitým záměrem.
Tvuj zamer ale nebyl hrat RP a tim svetu nejakym zpusobem prispet. Hrani na EQ neni "zadarmo", neni to "free svet", kde si kazdy hrac muze delat, co chce. Hraci za hru na EQ musi "platit" tim, ze hraji pekne RP nebo se o to apson pokouseji - tim svet obohacuji, ozivuji jej, bavi sebe i ostatni hrace.

Ty jsi tu nechtel hrat, naopak, umyslne jsi delal ve hre to, co je v primem rozporu s "peknou RP hrou". Chtel sis otestovat systemy (metagame uz z principu, casto bugusing k tomu, exploitovani), uspokojit sve sobecke zajmy, aniz by ses kohokoli zeptal na svoleni. BAN byl naprosto, ale zcela naprosto na miste.
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Jde o to, že styl jakým jsi to napsal nebyl zrovna styl : Ahoj jako koníček rád testuju chyby. Proto to chci zkusit i tady a i to je důvod proč dělám co dělám.
Stačilo říct a jako tester na chyby a bugy by se dalo s týmem nejspíš i domluvit...to, že jsi dostal ban sis způsobil sám vlastním přístupem. Je tedy i od tebe dosti sobecké, když nehodláš zkusit pochopit proč tým jednal jak jednal.
Celkově se jedná o prevenci a jestliže je toto RP svět, pak v zájmu slušnosti to alespoň minimálně dodržuji a poslat to rovnou do kytek...to ti reputaci asi taky nezvýšilo.
Proto se můžeš cítit dotčený jak chceš, ale svou vinu na tom nemůžeš popřít.
Smrt je jen začátek druhého dějství.
ArashX
Příspěvky: 18
Registrován: 25. 2. 2009 15.05

Příspěvek od ArashX »

To NiamCK:
Já to chápu, svou vinnu nepopírám. Ale mi jde o něco jiného. Prostě nejdřív se střílí a pak se vyptává.…

To cybermisa:
To byste si měli dát na stránky, jako důležité info - že hraní na vašem světě není zadarmo.
Chtel sis otestovat systemy (metagame uz z principu, casto bugusing k tomu, exploitovani), uspokojit sve sobecke zajmy, aniz by ses kohokoli zeptal na svoleni. BAN byl naprosto, ale zcela naprosto na miste.
1) je rozdíl mezi prozkoumat a otestovat...
2) zkoušení bugu bylo posledních 10 minut z těch cca 4 hodin co jsem zde strávil
3) Není mi jasné koho bych se měl ptát na svolení - a kvůli čeho - na to abych se díval potřebuju svolení? protože já jsem nic jiného nedělal jen jsem chodil po světě a díval se.…….

Tímto bych to uzavřel. Prosím zamkněte to at mě nikdo už nenapadá. A já sem už nadobro přestanu přispívat a budeme mít všichni pokoj.
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

ArashX píše:Tímto bych to uzavřel. Prosím zamkněte to at mě nikdo už nenapadá. A já sem už nadobro přestanu přispívat a budeme mít všichni pokoj.
Haha, starej trik. Říct svoje a pak vzum. Ale to nepujde, nebudeš mít poslední slovo, protože to budu mít JÁ!

Tak a TEĎ se to muže zamknout.

:biggrin:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

kokosak píše:...poslední slovo, protože to budu mít JÁ!…
..sorry, ale když když spam, tak spam :bleh: :bigwink: :megalol: :megalol:
Obrázek
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

NiamCK píše:Jde o to, že styl jakým jsi to napsal nebyl zrovna styl : Ahoj jako koníček rád testuju chyby. Proto to chci zkusit i tady a i to je důvod proč dělám co dělám.
Stačilo říct a jako tester na chyby a bugy by se dalo s týmem nejspíš i domluvit...to, že jsi dostal ban sis způsobil sám vlastním přístupem. Je tedy i od tebe dosti sobecké, když nehodláš zkusit pochopit proč tým jednal jak jednal.
Celkově se jedná o prevenci a jestliže je toto RP svět, pak v zájmu slušnosti to alespoň minimálně dodržuji a poslat to rovnou do kytek...to ti reputaci asi taky nezvýšilo.
Proto se můžeš cítit dotčený jak chceš, ale svou vinu na tom nemůžeš popřít.
Přesně, kdyby to napsal hned tímhle způsobem, tak nevím proč bych se nedomluvil i třeba na udělení nějaké ultra neviditelnosti a vypnutí XPC aby měl jen testovací postavu. Ozvat se až potom co překročí N pravidel, po bugusingu, exploitování a podobně a dělat to stylem "já nic chyba je u vás" - tak to rozhodně neberu.

Analogie - stejný přístup u hackingu - v prvním případě je "bezpečnostním testerem" většinou placeným a se souhlasem majitele cíle. Ve druhém je hacker a páchá trestný čin.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

ArashX píše:..
To cybermisa:
To byste si měli dát na stránky, jako důležité info - že hraní na vašem světě není zadarmo.
Ach bohové takovéhle chabé výmluvy, kdybys alespoň vymyslel něco co nevypadá tak okatě..

První stránka stránek, druhý odstavec:
Equilibrie je tzv. HC RP svět - to znamená, že pěkná RP hra je přímo nutnou podmínkou a je vyžadována. Pokud nevíte co si pod tím spojením zkratek představit, zkuste si přečíst zde na stránkách část Jak hrát RP.
Pokud nepochopíš slovní spojení je nutnou podmínkou a je vyžadována tak už nevím, ale asi máš někde problém. A to je to napsané v podstatě dvakrát za sebou jen jinou formulací...

Dál je to tam ještě uvedené i hloub v textech na jiných stránkách a jinými formulacemi, ale tohle jako ukázka stačí. A ne, nebudu to dávat do vyskakovacího blikacího nápisu velikostí 100 tučně.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Mne třeba ty bugy NWN celkem zajímají - samozřejmě ne pro "EQ využití" :megalol: :clover: :clover: , ale jako takové obecné vzdělání... :-)
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
ArashX
Příspěvky: 18
Registrován: 25. 2. 2009 15.05

Příspěvek od ArashX »

To labir: Jo, jasný mě je vše jasné už. V té chvíli mi to nepřipadalo jako dobrý nápad ted už to chápu.

Ale uznávám že mé zabanování je čistě má chyba. Takže už zde připisovat nebudu.
At se vám daří.

Arash
Odpovědět