Běhání a jiné postřehy.

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Běhání a jiné postřehy.

Příspěvek od anurin »

No, od včerejška jsem přemýšlel zda to mám vynášet na phorum nebo si to nechat pro sebe a neřešit to. Po tom co sem ale Gran napsal jak ho něco znechutilo, připíšu sem postřeh ze včerejška a předvčerejška.

1) Nejmenované postavě rýžující u vodopádů bylo zasláno tellem následovné. *Na dně jezera leží kuše, kterou nevidíš*. Má postava ji někomu odcizila z IC důvodů a hodila ji na dno jezera. Když jsem se po chvíli vracel, kuše byla pryč. Říkal jsem si že to nebudu řešit a že to nechám být. Jen jsem se pro jistotu chtěl optat hráče, který na to byl upozorněn, zda ji nevzal on. Tak jsem mu tedy napsal tell, to co mě odepsal mě docela překvapilo a říkal jsem si že jsem bud neměl psát já tell s tímto dotazem. Nebo že je chyba na druhé straně. Napsal jsem mu tedy že by bylo vhodné kdyby se choval slušněji. Omluvil jsem se za tell a dál jsem nechtěl nic řešit. Další odpověd mě docela už naštvala. Hráč mi odvětil doslova: ,,Můžu, ale to neznamená že se tak chovat budu´´. Po této odpovědi jsem byl už docela rozmrzelý a napsal jsem tomu hráči že by k tomu slušnému chování bylo i vhodné kdyby jeho postava běhala jen když bude mít důvod. Aby se do ní zkusil lépe vžít. Vysvětlil jsem mu proč a vysvětlil jsem mu že jeho pobíhání ostatním hráčům může přijít nevhodné, že se to prostě na tento server nehodí. Tomuto celému předcházela ještě IC konfrontace a dotaz na to proč postava běhá. Byla tam ze začátku IC reakce na to a snaha o IC vyřešení tohoto nešvaru. Když byla ale postava neurvalého hráče oslovena IC, snad nic neřekla a utekla bezeslova z lokace. Reakce na můj tell ohledně běhání byla taktéž zajímavá .. cituji : ,, Dejte mi s tím pokoj, když budu chtít běhat tak budu běhat třeba maraton.… jestli chceš rp běhám abych byl silná a statný a stihl utéci nestvůrám.´´ Když jsem mu vysvětlil že se jedná jen o výmluvu a že to kazí dojem ze hry, tak jsem byl požádán at se starám o sebe a co mě docela pobavilo byla větička : ,, jestli čteš občas takové ty věcičky při loudování obrazovek je tam něco v tom smyslu: to že někdo hraje jinak, neznamená že hraje špatně.´´ . Asi si to hráč vysvětlil tak ( ted to maximálně přeženu ), že když budu mít PG postavu a půjdu a budu po každém restartu vraždit NPC je vlastně v poho. Protože hraju jiné RP než ostatní. Nakonec že se nad tím mám zamyslet. Po tomhle jsem raději debatu ukončil a kroutil jsem chvíli hlavou. Nakonec sem se od toho odprostil a s úsměvem se ponořil do hry. Je docela škoda že ten hráč má před zkouškovým a nervuje se. Hraje tu vlastně jen pro to aby si vidělal na zbroj. Doufám že až tohle skončí, nestane se z něj vrah NPC *zase přehání*. Takový z něho mám pocit.


2) Docela mě překvapila ještě jedna věc. Další nejmenovaný hráč slabě zametagamoval ve prospěch své postavy, kde šlo o to mu ic vysvětlit proč jeho postava chodí zabíjet jen tak zlobry a vlastně zabijí pomalu vše co se pohne. Následovala od něj ooc reakce že mu je to vlastně fuk. Že patří mezi hříšníky co nakupovali v drehanu a prodávali jinde. Že stejně dostane Ban. Docela mi spadla brada.


3) Tohle není prohřešek ale spíš sem napíšu menší poděkování a něco málo sem písnu aby ste si nemysleli že píšu všem telly, když se mi něco nelíbí. Včera sem potkal s postavou postavičky, které šli zase na zlobry. Když sem se jich ptal na to z jakého důvodu, řekla mi postava cizího hráče že tam jde z nudy. Něco jsem s nimi sehrál ale i tak se tam vydali za zlatem a bůhví čím ještě. Následoval ,,trest´´ pro jednoho hráče, který zemřel a druhý přišel o majetnou věc. Nastala snaha mu IC vysvětlit co dělal špatně a naskytlo se i jakési řešení. Doufám že to hráče pobavilo a nebral to jako trest za to že si šel prostě bezdůvodně zabušit. Šlo o to postavě ukázat jak se dá hrát a co se dá vše vymyslet. A za to díky ježurovi, sciorpovi, ikkiemu a niam. Děkuju za to že to sehráli a snažili se tomu hráči ukázat a myslím že i ukázali že zábava je tady v něčem jiném než jen v bezdůvodném zabijení. Doufám že se poučil a doufám že i ta peněžní ztráta ve hře mu nijak neotrávila odpoledne a večer. --- Tohle tu píšu jen jako připomenutí že mnohdy se dá na různé věci reagovat i IC, ic vysvětlení je asi mnohdy lepší jak tell, i když to asi v zápavě znechucení bývá těžké.


Edit: zapoměl jsem na zpětnou vazbu. Pakliže jsem něco udělal špatně já, rád se to dozvím. :blush:
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Napiš mi jméno postavy. Schválně zdali je to en podvodník o kterém si myslím že to je.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

1) nemá smysl se kvůli tomu nervovat, dojem z RP ti to jako hráči sice kazit může, ale dá se na to IC reagovat tak, že dotyčný hráč, resp. postava toho zanechá. Můžeš se mu třeba IC posmívat, že je to "šašek, kterej furt pobíhá kolem".

áá jak to tak čtu, tak jsi to vlastně napsal v bodě 3) :)
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Jo, tak myslim, že sem ten páreček poznal.… aj teho z bodu 3 ;) Jeden je nastopro ****_*****, vod druheho meno nepamatuju. Něco sem s nima IC zkoušel, ale bylo to jako hrách na stěnu. A vlastně huř, stěna ti neřekne aby sis vypnul Capslock a neptá se kolik ti je (ale sadim se, že by byl překvapenej, chlapec *zahihňá se*)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

K tomu dodám, že je zajímavé, že já i anurin jsme potkali úplně jiné hráče =P

EDIT: Napsal jsem "zajímavé"? Víc by se hodilo "smutné"…
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

kokosak píše:Jo, tak myslim, že sem ten páreček poznal.… aj teho z bodu 3 ;) Jeden je nastopro ****_*****, vod druheho meno nepamatuju. Něco sem s nima IC zkoušel, ale bylo to jako hrách na stěnu. A vlastně huř, stěna ti neřekne aby sis vypnul Capslock a neptá se kolik ti je (ale sadim se, že by byl překvapenej, chlapec *zahihňá se*)
Překvapenej byl, když jsem na to reagoval IC a sebral mu dooost drahou věcičku a zahodil mu ji :bleh: . Ale mám dobrej pocit z toho co jsme s ním stropili s jmenovanými hráči. Myslím že to pro něj bylo užitečné že viděl aspon pěknou hru, když už nic jiného. A to že tam byl asi 4 hod realu :blush:
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

nejste jediní...:) no nevadí..uvidíme jestli běhá rychleji než šíp :D
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Akira píše:nejste jediní...:) no nevadí..uvidíme jestli běhá rychleji než šíp :D
Nad tímhle jsem taky přemýšlel =P
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Gran píše:
Akira píše:nejste jediní...:) no nevadí..uvidíme jestli běhá rychleji než šíp :D
Nad tímhle jsem taky přemýšlel =P
NEBĚHÁ :shades:
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Akira píše:nejste jediní...:) no nevadí..uvidíme jestli běhá rychleji než šíp :D
Vyjádřím to jednoduše. Doted jsem byl a hrál převážně ve městech a nebo na odlehlých místech. Ve městech se zdržují převážně hráči, kteří se baví hrou a baví se svými postavami. Když jsem ted párkrát vylezl s Niam z města, objevil jsem hráče které zajímají hlavně čísílka. No a z IC důvodů tam ted s postavou taky straším no a občas se někdo chytí do pasti jako ten ze 3.tího případu. Ale docela sem čučel na ten diametrální rozdíl :no:
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

anurin píše: občas se někdo chytí do pasti
Jééé xD Mít takovýhle charakter postavy, taky bych jim to asi nandal =P .))
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

no nehrajutu tu sice dlouho a je pravda že sem byl hříšník

ale tohle to mě nevím proč vytáčí úplně strašně, věčné běhání postav, zdravení ahoj a tykání když tě neznaj, věční rýžovači co ti řeknou jen "ahoj ryto" a po chvíli no tak "já jdu rejžovat", a nebo "jdu spát jsem z toho rejžování unavený" a postavy a jejich hráči co nejsou schopni se vžít do postavy a její role, neříkám že také nerýžuji, rýžuji a možná i dost ale snažím se to už hrát pořádně IC a nebo když na serveru není postava se kterou se bavím, tak si zarýžuji třeba dvakrát až třikrát možná je to provinění jen tak být ve hře a rýžovat a pokud to přeháním rád budu upozorněn a nechám toho

jinak sem otypoval tyto lidi co takhle nějak hrajou - dva

první se zachoval pěkně - vlkem jsem k němu přišel a začal čenichat a trochu vrčet až sem ho vzbudil a dal sem mu znepřátelení on zareagoval že mi vyhodil kus masa tak sem ho čapl a utekl

druhý ač myslím že druid zareagoval na mé znepřátelení tím ač to byl předpokládám druid že vyvolal medvěda aby ho bránil no dostal sem od medvěda facku a utekl myslím že to byl trochu od něj metagame protože celou dobu nic nedělal jen až když jsem dal znepřátelení tak zareagoval

jinak já tyto lidi upozornuji tellem co delaj špatně a snažím se neprudit spíše poradit

jian k věční rýžovači co jsem je potkal tak už na to několikrát doplatili jsou prolezlí nemocemi :) no má postava zatím je zdravá :)

vím že jsem předtím hrál taky hrozně a možná stále nehraju nejlépe, je to možná tím že tito lidi se seznamují se hrou a ještě nevědí co očekávat a nepřišli na její kouzlo i bez věčného rejžování na lepší výzbroj a creepení

ale co psal Anurin je dost nepěkné takhle se chovat to by mi zkazilo možná i den
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

No jen mě docela napadá, že po jenom rozhovoru s Roranem, teď vypadá moje postavička jko chodicí stroj na smrt :( (myslím že to bylo včera) a to zamrzí. Jinak nevím co přesně se stalo, ale řek bych že ta loudovací obrazovka byla myšlena tak, že postavy co v noci rýžujou je horší než to že de někdo zabijet medvědy, nebo zlobry.… Myslim že by si měl každý pořádně zamést před svým prahem. Na druhou stanu velmi chválím snahu o ponaučení začínajicích hráčů, myslím že jsem po prvních pár lognutí nebyl jiný.
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
Uživatelský avatar
Olik
Příspěvky: 83
Registrován: 6. 4. 2007 18.02
Bydliště: Hobitín

Příspěvek od Olik »

Pro Anurina

Chtel jsem jen neco dodat k tomu tvemu druhemu pripadu co jsi uvedl...Nevim jeslti je to zrovna ta chvile,kterou myslis ty,ale ja byl u jedny,ktera popisu odpovida...Me se to zdalo IC dobre zahrany,i kdyz vim,ze on pouziva malo psani ve hvezdickach...coz me dost mrzi. :yes: Nicmene podle toho co jsem videl hral Birba dobre a tak jak ho hral od zacatku,me se to libilo...To jak pises,ze zabije vsechno co se pohne ti ale musim vyvratit,protoze s jeho postavou jsem hral dost dlouho a myslim,ze v ty chvili to bylo jen proste proto,aby to nejak zahral...A i kdyby byla pravda co tvrdis,myslis ze by to hral spatne?To pres tell si urcite mohl odpustit,ale ja ho znam takovyho,takze zrovna ja bych na to nebral zas takovej potaz...Mozna je problem v tom,ze on se nedokaze nejak pretvaret a vse co si mysli nebo je presvedcenej,ze je podle nej spravne rekne ci napise narovinu...Pak muzou nastat dva pripady,bud nekdo neskousne,ze on ma pravdu a je to pro nej horky...nebo nema pravdu on,ale nikdo mu to nevyvrati...Podle me,myslim si,ze zasobovat te takovyma pro tebe zbytecnyma informacema nemusel...To je vse :clover:
Perido Kapsička
Raldo Lísteček
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Grunt píše: ale řek bych že ta loudovací obrazovka byla myšlena tak, že postavy co v noci rýžujou je horší než to že de někdo zabijet medvědy, nebo zlobry.… Myslim že by si měl každý pořádně zamést před svým prahem.
Neplet si dojmy. Ten hráč rýžoval, tam se nejednalo o to že někdo zabijí medvědy a jiné zvěrstva. Jinak, ohledně toho zabijení, nemám proti tomu nic, když má hráč důvod at hraje co hraje. Ale když ti postava řekne že jde zabijet zlobry jen tak z nudy, tak na tom je něco špatně. A to že tam hráče odháním od zlobrů má nějaké IC opodstatnění.

A co se týče tebe a tvé postavy *pokrčí rameny*, hrál si jak si hrál. Reagoval jak si reagoval. Všimunl sis doufám že má postava nic neřešila. Zamysli se proč. :bigwink:


Pro Olika: Neměl jsem s jeho hrou problém, i když mě občas v něčem zarazil. Sám víš že jsme hráli a byla docela sranda. Do doby než roztrhl lana jen ve hvězdičkách a nestaral se ani o to si třeba hodit kostkou. Prostě napsal že je roztrhnul a odešel. A když ti pak napíše ohledně toho že je mu to jedno, že dostane stejně Ban, pak tě to zarazí.
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

anurin píše: … Zamysli se proč.…
Bohužel nevím, snad po PM.

Jen bych nerad, aby tvá hra zklouzla do stadia fanatických Driudů jež tady byli před nějakou, dnes již snad delší dobou.
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Grunt píše:
anurin píše: … Zamysli se proč.…
Bohužel nevím, snad po PM.

Jen bych nerad, aby tvá hra zklouzla do stadia fanatických Driudů jež tady byli před nějakou, dnes již snad delší dobou.
Všimni si že tvůj případ neřeším. Řeším tu jiné věci. Je mi putna kdo koho zabije, když k tomu má pádný důvod. Budu to IC řešit když prostě postava nemá důvod a jde tam jen tak protože se hráč nudí. Mám takovou postavu. A ohledně zlobrů... není těžké se dopátrat proč nechci aby tam někdo lezl. Neboj, mám k tomu IC důvod. Ale když za mnou přijde postava... a řekne ti.. pojd se mnou zabéjet to a to... a ani tě skoro nezná, je to divný. A když se zeptáš, proč to jdeš dělat, a on ti řekne že z nudy... nediv se že to naštve mou postavu. A já zareaguji. Nesrovnávej mě prosím s fanatickými druidy.. a i kdyby se tak stalo, budu k tomu mít IC důvod.
Eolwyn
Příspěvky: 30
Registrován: 18. 4. 2007 18.24

Příspěvek od Eolwyn »

Jen bych podotkl že fanatičtí druidi mají ke svému fanatismu jistě taky nějaké IC opodstatnění:D
Eolwyn-Hraničář ve službách Tirínského království
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Fanaticky druid popira zakony prirody... Chapu to na mistech kde je zakazany lov, ty jsou vseobecne zname a tam at si hlidkuji pokud tam nekdo lovi, pokud nekdo jen prochazi a je donuceny se branit nebo lovi napriklad v horach mimo druidske lesy tak nema ani fanaticky druid zadny duvod k utoku atd. pokud nechce aby pulka obyvatelstva umrzla nejblizsi zimu.…
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Uživatelský avatar
Olik
Příspěvky: 83
Registrován: 6. 4. 2007 18.02
Bydliště: Hobitín

Příspěvek od Olik »

Jo...toho jsem si vsim,pak jsme to spolu resili mimo hru...rikal,ze to byla jeho chyba a zrovna v tu chvili ho to nenapadlo. :bigwink: Dlouha odmlka a pak najednou bylo po snurach... :megalol: To vis ti silaci :bleh: Tak to bych zase nepovazoval za zas taky velky problem...kdyby nenasledoval ten tell myslim,ze to mohlo byt cele v pohode. :bigwink: Stane se...To vis takovou porazku by nikdo neusnes... :yes: No stalo se a nicmene to co psal nemuselo byt...Tim bych jsme to mohli uzavrit :bigwink: :clover:
Perido Kapsička
Raldo Lísteček
Odpovědět