Konec začátku

Máte příhodu, legendu či příběh ze hry? Sem s ním.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Rysan
Příspěvky: 93
Registrován: 27. 1. 2007 22.59
Kontaktovat uživatele:

Konec začátku

Příspěvek od Rysan »

Příběh je to skutečný, nesmyšlený, i když jen virtuální... (a již několik IC let starý - pozn. překl.)



Konec začátku

Kameník mocným úderem kladiva rozpůlil kámen, s povzdechem se dotkl svých zad a pohlédl na Slunce. Byl čas oběda. Mozolnatou rukou si otřel pot z čela a protáhl se.
Když dostal svůj příděl jídla, kriticky přehlédl lom a rozhodl se usadit ve stínu velkého kamene, nedaleko cesty. Ztěžka dosedl, s úlevou si opřel hlavu o chladivý kámen a sledoval dění po sebou. Z cesty nemohl být vidět a nemusel si tak dělat starosti o zatoulané divočáky. S chutí se zakousl do jídla.

Po cestě pomalu kráčela dvojice – štíhlá elfka s dlouhými vlnitými vlasy a vysoký muž s dredy po ramena. Ona měla prosté šaty přírodních barev, on koženou košili a meče na zádech. Drželi se za ruce a vypadali smutně.
U vysokého stromu na okraji lesa se zastavili a hleděli si do očí. Dlouho tam stáli a mlčeli, jako by to mělo být naposledy. K nohám se jim snesl krásný květ, ale oni ho neviděli. Měli oči jen pro sebe.
Ona drobnýma rukama svírala jeho opálené paže a on ji něžně hladil po tváři. Pak poprvé prolomili tiché šumění vánku.
„Tak tedy...“ začal, ale hlas mu selhal.
Přiložila mu prst na rty, aby ho umlčela. „Bude to jako v té písni o Měsíci a Slunci,“ pronesla chvějícím se hlasem. „Jeden bez druhého nemohou žít a přeci se nikdy nesetkají.“ V jejích hlubokých hnědých očích, do nichž se tak rád díval, se objevily slzy.
„A ty budeš...?“ skryl žal v otázce.
„Měsíc,“ tiše odpověděla a utrpení se jí zrcadlilo v očích, když se pohledem dotkla jizvy na prsteníčku.
„Myslel jsem si to,“ odvětil a toužil ji utěšit. Pevně ji objal a zabořil tvář do jejích hustých vlasů, tak krásně vonících po cizokrajných květinách. Na oplátku semkla ruce za jeho zády a přitiskla se mu na hruď.
Nebylo síly, jež by je rozdělila. A přeci to všechno mělo v příštím okamžiku skončit.
Ještě jednou se nadechl a odpoutal se od ní. „A až se setkají, nastane konce světa,“ smutně se na ni usmál. Po tváři ji stekla slza. Jemně ji setřel rty. Natočila se a vtiskla mu dlouhý vroucný polibek.
„Sbohem, můj bojovníku,“ sotva znatelně pronesla.
„Sbohem, elfko,“ zašeptal.
A potom to, u všech bohů a bohyň, udělali, ona a on.
Naposledy se políbili a pak se rozešli, každý svou cestou. Ona do lesů, které jí byly domovem, on do neprozkoumaných končin, jež ho tolik lákaly. Rozešli se a ani jednou se neohlédli, neboť by se již nedokázali znovu rozloučit.

Kameník dožvýkal chleba a řádně ho zapil pivem. Se zamručením se postavil na nohy, odkrkl si a pohlédl na cestu, jež zela prázdnotou. Zakroutil hlavou. Pak sebral své věci a odešel za zvukem těžkých kladiv, rozbíjejících kameny.



Obrázek
Naposledy upravil(a) Rysan dne 27. 6. 2008 14.58, celkem upraveno 4 x.
"Meč není silnější slova. Potíž je v tom, že někteří nechtějí naslouchat." *zkontroluje si meče na zádech* Cohen N'ammar
Jezura
Příspěvky: 656
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Re: Konec začátku

Příspěvek od Jezura »

:good:
Rysan
Příspěvky: 93
Registrován: 27. 1. 2007 22.59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rysan »

Díky, už jsem se začínal bát, že to kromě zůčastněných nikomu moc nedá. Není horší odezva, než žádná. :hi:
"Meč není silnější slova. Potíž je v tom, že někteří nechtějí naslouchat." *zkontroluje si meče na zádech* Cohen N'ammar
Uživatelský avatar
Uradin
Příspěvky: 137
Registrován: 14. 11. 2006 0.15
Bydliště: NO HOME(homeless)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uradin »

pardon taky sem chtěl včera napsat ale myslel sem že se to tu nesmí :blush: no tak tedy říkám je to fakt dobré
a když vím o koho se jedná tak je to ještě lepší :biggrin: jen trochu smutné PS: jestli tě někdo bude chtít zabít tak s tím ani jedna z mych postav nemá co dočinění :megalol: (toho si nevšímejte pišu nesmysly :blink: )
IM BACK
Noir Comme la Nuit-mladík co má v lásce noc
William Vryce-usměvavý dřevorubec a bojovník(ztracen v horách)
tak tahle hudba se mi v zahryzla do těla jako noční bytost :D http://www.youtube.com/watch?v=d9geleJT … EF2808797B
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

a pak kdo je tady "měkkej" :megalol: (určeno pro zúčastněné) :megalol:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Rysan
Příspěvky: 93
Registrován: 27. 1. 2007 22.59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rysan »

Uradin píše:pardon taky sem chtěl včera napsat ale myslel sem že se to tu nesmí :blush:
Od toho je to přeci pho-rum, ne? Bez zpětný vazby člověk dělá pořád ty samý kraviny :bigwink:

2Nalk: To víš, v takovýhle situaci by se obměkčil i lítej jezevec :biggrin:
Počkej na příští povídku - pokud k týhle seděl doják, k tý další si pustíš gothic dům metal :devil:
"Meč není silnější slova. Potíž je v tom, že někteří nechtějí naslouchat." *zkontroluje si meče na zádech* Cohen N'ammar
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Rysan píše:
Uradin píše:pardon taky sem chtěl včera napsat ale myslel sem že se to tu nesmí :blush:
Od toho je to přeci pho-rum, ne? Bez zpětný vazby člověk dělá pořád ty samý kraviny :bigwink:

2Nalk: To víš, v takovýhle situaci by se obměkčil i lítej jezevec :biggrin:
Počkej na příští povídku - pokud k týhle seděl doják, k tý další si pustíš gothic dům metal :devil:
a co tak něco veselýho :bigwink:
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Rysan
Příspěvky: 93
Registrován: 27. 1. 2007 22.59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rysan »

hmmmm.… možná :bigwink:
A nebujte, tohle byl opravdu jen konec začátku, v žádnym případě konec příběhu. Na konec to všechno... no, to se vlastně ještě neví :bigwink:
"Meč není silnější slova. Potíž je v tom, že někteří nechtějí naslouchat." *zkontroluje si meče na zádech* Cohen N'ammar
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Rysan píše:hmmmm.… možná :bigwink:
A nebujte, tohle byl opravdu jen konec začátku, v žádnym případě konec příběhu. Na konec to všechno... no, to se vlastně ještě neví :bigwink:
no jen ať nezklouzneš do stejnýho klišé jako já :bleh: jak začneš spoléhat jen na emoce v příběhu je to v háji..vím o čem mluvím...takže zavčas ven!
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Akira píše:no jen ať nezklouzneš do stejnýho klišé jako já :bleh: jak začneš spoléhat jen na emoce v příběhu je to v háji..vím o čem mluvím...takže zavčas ven!
Neboj...my mu to večerna Vyšáku vysvětlíme! :megalol: Teda...ona mu to možná vysvětlí i ta hnědovlasá elfina po icq :bigwink: :megalol: .
P.S. Abyc nebyl OT - hezký to máš Ryšane, mooooc hezký! :megalol:
Obrázek
Rysan
Příspěvky: 93
Registrován: 27. 1. 2007 22.59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rysan »

*něco si krátce poznamená na černý svitek černou tuší*

PS: Aby to nevysvětlila spíš tobě *škodolibě se ušklíbne*
"Meč není silnější slova. Potíž je v tom, že někteří nechtějí naslouchat." *zkontroluje si meče na zádech* Cohen N'ammar
Rysan
Příspěvky: 93
Registrován: 27. 1. 2007 22.59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rysan »

Sami jste si o to na Vyšáku řekli, pánové...:

Rozhlédl jsem se. Stál jsem uprostřed kusů těl a příšerného smradu. Všude se povalovaly usekané ruce a hlavy, vyhřezlé vnitřnosti vytvářeli odér, jež nutil ke zvracení a nad tím vším se vznášel puch smrti. Se zadostiučiněním jsem z tuhnoucích mozolnatých prstů sebral bojovou sekeru a vejpůl přesekl dva luky, jež stále svírali ruce bez těla. Pak jsem ji zabořil ostřím do země, aby tam nepovšimnuta pomalu rezla.
Otočil jsem se ke všemu zády a s veselou písní o vykonané pomstě na rtech jsem odcházel vstříc světlým zítřkům...

:diablo: :devil: :devil_2: :r.i.p.:
"Meč není silnější slova. Potíž je v tom, že někteří nechtějí naslouchat." *zkontroluje si meče na zádech* Cohen N'ammar
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Obrázek
Byla jsem požádána a sliby se mají plnit..:)
(nikdy bych nevěřila, že kreslení dredů je tak náročné)
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Rysan
Příspěvky: 93
Registrován: 27. 1. 2007 22.59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rysan »

Moc děkuju Niam za krásný obrázek. Teprve teď je povídka dokonalá :clover:
"Meč není silnější slova. Potíž je v tom, že někteří nechtějí naslouchat." *zkontroluje si meče na zádech* Cohen N'ammar
dudyst
Příspěvky: 12
Registrován: 18. 6. 2008 22.38

Příspěvek od dudyst »

Viem, ze to nebude urcite prvy najlepsi prispevok na forum ,heh,najma moj :biggrin: ale ked si si uz dala zalezat a skoro vsetko vyzera skvele,preco mu trcia vzadu dva dredy ako keby mal pod tym napojenie na matrix a jedna ruka su hrablicky? Nechybalo vela a mozno by to bolo dobre aj ako walpaper
dudyst
Příspěvky: 12
Registrován: 18. 6. 2008 22.38

Příspěvek od dudyst »

Ak by to naozaj nemalo nabeh byt dobre tak by som sa neozval,ale ma :yes:
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Jistěže, vítám každou kritiku..

*zapisuje si pod Tharekovo jméno ještě jeho*
:megalol:
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Jenda
Příspěvky: 9
Registrován: 30. 1. 2007 22.10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jenda »

Mě se to moc líbí obdivuju lidi co umět takle pěkně malovat já ci taky :smile:
Honza Křovík - bard veselé duše
dudyst
Příspěvky: 12
Registrován: 18. 6. 2008 22.38

Příspěvek od dudyst »

Jenda píše:Mě se to moc líbí obdivuju lidi co umět takle pěkně malovat já ci taky :smile:
Ved mne sa to paci tiez pokial to nebolo jasne z prispevku,ale nespamujme
Psanec
Příspěvky: 1389
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

V dohledné době bude toto forum promazáno.
Vše co se netýká IC věcí, bude smazáno.

Pro komunikaci a domluvu prosím využijte jiného topocu, který nemá nic společného s IC.
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Odpovědět