Elfí vína

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Ganzar
Příspěvky: 61
Registrován: 2. 8. 2007 20.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ganzar »

Wendigo píše:Zda se mi to nebo se od EQ3 pise ono *priopile se usmiva* normalne vsem?
Nezdá, je to tak...

Jo, jsem se chtěl zeptat jestli by ta hláška nemohla být třeba *Má přiopilý výraz* nebo tak nějak. Protože v některých situacích to vypadá dost nevhodně. Například strašně naštvaná postava která do sebe hrkne dva panáky se asi začně těžko "přiopile usmívat" a spíš bude agresivní...
Hráč - Už nehraje
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Ganzar píše: Jo, jsem se chtěl zeptat jestli by ta hláška nemohla být třeba *Má přiopilý výraz* nebo tak nějak. Protože v některých situacích to vypadá dost nevhodně.
Tohle nevypadá o moc vhodněji... Původně jsem to bral jako hlášku pro hráče "zamysli se co jsi vypil a hraj podle toho", když jsem to pivo exnul, psal jsem variace na "Přiopilý výraz" všem. Ovšem teď když to pivo sosám necelé dvě hodiny (trpaslíci mlčet, je to ženská!), musím prostě hvězdičkovat *přiopile se neusmívá*.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Tak kup pivo a pak místo toho vypij vodu z čutory a pivo hoď do koše. Animace stejná, žádná hláška, rozdíl nikdo nepozná.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

kokosak píše:Tak kup pivo a pak místo toho vypij vodu z čutory a pivo hoď do koše. Animace stejná, žádná hláška, rozdíl nikdo nepozná.
Jo, už to tak dělám :)
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

kokosak píše:Tak kup pivo a pak místo toho vypij vodu z čutory a pivo hoď do koše. Animace stejná, žádná hláška, rozdíl nikdo nepozná.
Pokud se na tebe nekdo diva, tak je to ale metagame, kdy vyuzivas prave toho, ze je stejna animace. Ostatni by si jaksi vsimli, ze nepijes pivo, ktere sis koupil, ale vodu. :bigwink: :clover:

EDIT: A vzhledem k tomu, ze je alkohol uz systemove implementovany, tak pokud MA postava pit pivo, tak by se to takto obchazet nemelo.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Systém nebere v potaz rozdíl mezi exnutím a pozvolným cucáním. Jiný efekt bude mít, když vezmeš flašku vodky a vydrží ti den, jiný bude mít, když ji hodíš do sebe. :r.i.p.:

Se slovem metagame bych byl opatrný, zvlášť pokud se jedná o dotváření atmosféry pro ostatní. :shades:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

cybermisa píše:
kokosak píše:Tak kup pivo a pak místo toho vypij vodu z čutory a pivo hoď do koše. Animace stejná, žádná hláška, rozdíl nikdo nepozná.
Pokud se na tebe nekdo diva, tak je to ale metagame, kdy vyuzivas prave toho, ze je stejna animace. Ostatni by si jaksi vsimli, ze nepijes pivo, ktere sis koupil, ale vodu. :bigwink: :clover:

EDIT: A vzhledem k tomu, ze je alkohol uz systemove implementovany, tak pokud MA postava pit pivo, tak by se to takto obchazet nemelo.
Fajn, pak ale prosím odstranit ty ozdobné hvězdičky nad hlavou a přesunout je do informací pouze pro hráče, ať se zachová podle svého svědomí. Protože když to pivo cucám dvě hodiny, rozhodně mě pak naštve shovívavý úsměv přihlížející postavy se slovy "Vám to pivo nějak dalo zabrat". A hvězdičkovat neusmívání jen zbytečně překáží ostatním debatám.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

kokosak píše:Systém nebere v potaz rozdíl mezi exnutím a pozvolným cucáním. Jiný efekt bude mít, když vezmeš flašku vodky a vydrží ti den, jiný bude mít, když ji hodíš do sebe. :r.i.p.:
Kokosaku, kokosaku, ze system nebere v potaz nejake detaily, tak to neni duvod jej obchazet. Rozhodne je mensi rozdil mezi cucanim a exnutim nez mezi vypitim a nevypitim :bigwink:
kokosak píše: Se slovem metagame bych byl opatrný, zvlášť pokud se jedná o dotváření atmosféry pro ostatní. :shades:


Ale on to metagame je a dokonce krasny priklad :biggrin: Je jedno za jakym ucelem a z jakeho duvodu, ale to, co jsi popsal, tomu presne odpovida. Ty jako hrac vis, ze systemove je jen jedna animace piti a ze si toho nikdo nevsimne a vyuzijes toho, prestoze IC by ti to neproslo. Vem si, ze by v tom pivu byl treba nejaky jed nebo by ti do nej nekdo nalil treba davidlo a tva postava by o tom nemela ani tucha … Hnedka by z toho byl prohresek v CvC a pokazena hra toho, kdo by ti tam ten bonus do piti prisypal.

At uz jsou duvody jakykoli, velmi vam doporucuji system piti takto neobchazet.Diky :clover:
Ganzar
Příspěvky: 61
Registrován: 2. 8. 2007 20.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ganzar »

Hm... je fakt že jen systémová hláška by byla lepší, a jak to zahrát bych nechal na hráči :bigwink:
Hráč - Už nehraje
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

No ono je taky škoda že neexistuje něco jako "sklenka" vína, protože systémově postavy jsou nuceny exovat celou LAHEV. A ruku na srdce, kdo z vás by OOC exnul litrovku nebo sedmičku vína a NEPOBLIL SE, ale jen se *usmíval* je u mě machr :megalol: :megalol: . A naopak, když tu samou lahev bude skoro kdokoli popíjet celý večer, tak to s ním ani nehne.
Osobně řeším pití podobně jako kokosák. Tj. lahev vína vyhazuju po cca pěti napití (případně si ji exnu pro lepší pocit před spaním - cca 4z5 ti pokusů se začnu přiopile usmívat). Protože postava i když víno pije nemá jediný důvod se opít to stavu infantilní uhihňaňosti, nějak to řešit musím. A až do tohohle topicu mě nenapadlo, že porušuji pravidla.
Ale rád si nechám poradit od kohokoli (a kokosák jistě taky), JAK se s touto "systémovou" vychytávkou vypořádat se ctí tak, abysme obstáli před odbviněním z metagame :megalol: :megalol: . //do poslední věty si doplňte humorný podtón :clover: . Nicméně rada by se mi fakt hodila.
Obrázek
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

KaTo píše: Ale rád si nechám poradit od kohokoli (a kokosák jistě taky), JAK se s touto "systémovou" vychytávkou vypořádat se ctí tak, abysme obstáli před odbviněním z metagame :megalol: :megalol: . //do poslední věty si doplňte humorný podtón :clover: . Nicméně rada by se mi fakt hodila.
Jak říkám, namakruj si *přiopile se neusmívá* A holt spammuj :D
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

no..taky si myslím, že je v tom sakra rozdíl mezi tím, když budu usrkávat půl večera láhev vína a když ji do sebe kopnu...

navíc si myslím, že ne každý, kdo se opije se přiopile usmívá...někdo může mít melancholickou náladu, někdo agresivní a imho ta *přiopile se usmívá hláška* trochu kazí atmosféru a všechny háže do jednoho pytle...je jen na hráčích jak zahrají lehkou opilost. Akira nepije, ale pokud by pila...řešil bych to taky tak a nejspíš bych byl zařazen mezi metagamery :bleh: , což jak už jsem se dozvěděl, stejně jsem :megalol:
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Tak pokud je něco takového označováno jako metagame, tak to beru jako "pozitivní" metagame. Něco jako když si pozveme někoho na čaj a já až pozdě zjistím, že nemám nakoupeno. IC máme pytlík čaje, vodu, konvici, všechno, ale OOC postavička nemá "čaj" v invu - respektive nemá ho dost. Tak si všechno pěkně navařím, uchystám, čaj dostane host, a my hvězdičkujeme a pijeme z čutory.

Pokud tím porušuji pravidla tak to na sebe hlásím *pokrčí rameny*
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

No, mě dostalo, když si má postava dala panáka (doušek ostřejšího), vyprávěla o smrti svého bratra a přiopile se u toho usmívala :)))
Kraki Skengdrang
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Spíše bych apeloval na ostatní hráče, aby při hlášce, *přiopile se usmívá* hned netitulovali postavu "ožralo". Ale přiznám se, že mně přítomnost hlášky po jednom vínu docela překvapila. A ještě více pozdější přítomnost kocoviny. Co se týká množství, beru to jako miniláhve. Představa, že by nějaká postava do sebe natřískala 6-8 smrťáků (flašek slivovice) je absurdní. Řekněme že je to u vína dvoudecka, u piva půllitr a u "ostrého" decka.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

To cybermisa: Zapomínáš na jednu kategorii jménem positivní metagame (a nemám ten název ze své hlavy:))

Jak se pak stavíš k tomu, když místo pití celé lahve piva používám jen hvězdičky (s tím že ty lahve u sebe opravdu mám ), případně třeba jen emoci z kruhového menu "napít se"?
Když postavě do naštvané, ubrečené nebo co já vím jaké nálady nenechám nabíhat mezi řečí/vzlyky/vztekáním *přiopile se usmívá* hlášky? :bigwink:

Jestli je to podvod, šup s tím do prohřešků a pak možná zavést do nápojové nabídky lahve s pivem a vínem ve stylu čutory - "napít se trochu" a "pořádně se napít" :smile:

Edit : Kokos mě trochu předběh
Vugi
Příspěvky: 836
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

kokosak píše:Tak pokud je něco takového označováno jako metagame, tak to beru jako "pozitivní" metagame. Něco jako když si pozveme někoho na čaj a já až pozdě zjistím, že nemám nakoupeno. IC máme pytlík čaje, vodu, konvici, všechno, ale OOC postavička nemá "čaj" v invu - respektive nemá ho dost. Tak si všechno pěkně navařím, uchystám, čaj dostane host, a my hvězdičkujeme a pijeme z čutory.

Pokud tím porušuji pravidla tak to na sebe hlásím *pokrčí rameny*
*vyděšeně kouká na kokosáka* bacha aby jsi nedostal ban :bleh:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

CM: hnát věci ad absurdum, jen proto, že je to psáno...je nakonec sebedestruktivní a takový systém sežere sám sebe
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Co se tyce te hlasky, tak by mozna stalo za to uvazovat o uprave. O tom ale ja nerozhoduji a ani jsem se k te hlasce nevyjadroval. je to dotaz na Labira, zda by mel chut, cas a motivaci to predelavat. Ostatne v tomto pripade se ridte pravidlem:


2.2. Hráč má právo poukázat na pro něj nevyhovující nastavení, systém, jednání členů týmu či jinou věc ve světě Equilibrie, či navrhnout vlastní řešení či nový systém, úpravu či rozšíření. Tým Equilibrie se u smysluplných návrhů bude snažit seznámit hráče se svým rozhodnutím a případně dle svého uvážení i s důvody proč akceptuje či neakceptuje jeho návrh, pokud již podobný či shodný návrh již nebyl podán a zhodnocen v minulosti. Hráč má v daném případě za povinnost respektovat toto rozhodnutí - nekoná se o tomto rozhodnutí žádná diskuse. V případě opakovaného "prudění" se hráč vystavuje sankcím - zejména pak zařazení do skupiny hráčů "Potížistů" s omezenými právy.


***************************************************
K tomu piti alkoholu, delejte si co chcete, jak chcete, ja osobne vas za to stihat nechci, nebudu a je mi to uplne naprosto fuk. :smile: Pojem metagame si stejne kazdy vysvetluje po svem a sam sobe si to vzdycky nejak oduvodni, ze v podstate nedela nic spatneho. :biggrin: Sve doporuceni jsem vam ze sve pozice dal, slusne jsem predem podekoval:
cybermisa píše: At uz jsou duvody jakykoli, velmi vam doporucuji system piti takto neobchazet.Diky :clover:
Jak s tim nalozite *pokrci rameny* …
***************************************************
Pro Braenn:

Tu je vynatek z pravidel:

4.16. Systém a grafika je pro hru prioritní pokud není řečeno jinak, nebo se nejedná o bug. Trvání na dosažení výsledku jenž lze dosáhnout systémově je nežádoucí obcházení systému. Např. sražení či okrádání ve hvězdičkách. Hráč nesmí po jiném hráči vyžadovat řešení jakékoli situace kostkou nebo sám obtěžovat hru častým používáním OOC kostky, domluva mezi hráči možná je.


Piti alkoholu vcetne vsech dusledku a dopadu na system zizne, otravy, zavislosti atd je system jako kazdy jiny. Piti pomoci ** je jeho obchazeni, pac resis neco jinak nez systemove, prestoze system mas k dispozici. Jedine "pozitivni", co na tomto metagamovani je, ze se ti postava systemove neopije :bigwink:
***************************************************
Pro ty, kteri by chteli rozpitvavat muj prispevek a presvedcovat me, ze nemam pravdu:

Nedelejte to, je to zbytecny. Vy se ode me taky presvedcit nenechate uz jen kvuli tomu, ze jsem na to poukazal ja :bigwink: :clover:

papa
Naposledy upravil(a) cybermisa dne 7. 8. 2008 12.35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Počkat, a když hvězdičkuju že jím kuře po kouskách, ukrajuju, lámu stehýnko, otírám si od mastnosty držku a vyplivuju kosti nebo pecky z hroznového vína a systémově ho sním "až ho dojím ve hvězdičkách", je to obcházení systému?
Kraki Skengdrang
Odpovědět