Problém s uploadem

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Problém s uploadem

Příspěvek od labir »

Problém s uploadem

Mám doma takový problém s uploadem na net a jelikož jsem zkusil všechno včetně hledání na webu a nic, tak mě napadlo jestli jste to už někdo náhodou neřešil.

Download z LAN a internetu funguje bezvadně a maximální rychlostí (cca 32 Mbit).
Upload je ovšem omezen na maximum cca 500 kbit do LAN i internetu. Má dosahovat cca 9 Mbit.
Ostatní počítače v té samé síti mají upload správný (cca 9-12 Mbit).
Nepomáhá ani přímé zapojení mimo LAN přímo do kabelového modemu - problém je zjevně pouze na mém počítači.
Nepomáhá změna síťové karty (mám na desce 2).
Nepomáhají nové ovladače na LAN kartu.
Nepomáhá ani změna kabelu.
Nepomáhá vypnutí čehokoliv kromě procesů nutných pro chod a NOD32 (potvora se nechce nechat násilně vypnout).
Nepomáhá odinstalování čehokoliv co má co dělat se sítí.
Nepomáhá vyčištění registrů.
Nepomáhá navýšení síťové cache (podle jednoho triku co jsem sehnal).
Dělá to totéž i v nouzovém režimu při práci se sítí.
Dělá to na všech protokolech (FTP, HTTP, UDP).

Reinstalovat Windows XP Pro nechci.

Máte někdo nějaký trik v rukávu? Předem dík.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s uploadem

Příspěvek od kokosak »

labir píše:Nepomáhá vypnutí čehokoliv kromě procesů nutných pro chod a NOD32 (potvora se nechce nechat násilně vypnout).
Radši se zeptám, i dyš to bylo asi to první co si skoušel: to cokoli zahrnuje i fajrvól?
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Zitra se ti v praci poptam naseho Windows admina, jestli to nebude vedet on tak uz nevim :)
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s uploadem

Příspěvek od labir »

kokosak píše:
labir píše:Nepomáhá vypnutí čehokoliv kromě procesů nutných pro chod a NOD32 (potvora se nechce nechat násilně vypnout).
Radši se zeptám, i dyš to bylo asi to první co si skoušel: to cokoli zahrnuje i fajrvól?
Ovšem. Vypnul jsem ho a problém trvá.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Za normalnich okolnosti bych rekl ze to je malej buffer na sitovce. Trosku zarazejici je ovsem hodnota downloadu, protoze paklize by si opravdu zvladal odesilat data max 500kbps tak ti downstream vazne nepojede 32mbit, nebot nebudes stihat odesilat ACK packety.

To si schvalne zmer upstream kdyz ti to pojede 32mbit … pak jedine wokna neumeji pocitat coz neni nic novyho.

jakou mas hodnotu MTU na ty sitovce ?
Dives, qui sapiens est
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Huh, ani náš profi admin netuší… Bufferem to nebude, to by to musel vytížit nějakou šíleností tipu bittorrent. A kdyby ano, stačí říct, mám tu pár 10/100 síťovek téměř serverové kvality, jednu klidně oželím.
Hmm, Labire, teď když tak nad tím přemýšlím, jsi si jistý že tam navzdory antiviru nemáš nějakého červíka který ti ten buffer zafláká? Mrkni se nějakým snifferem co tvůj počítač posílá do sítě.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Darmonlor píše:Huh, ani náš profi admin netuší… Bufferem to nebude, to by to musel vytížit nějakou šíleností tipu bittorrent. A kdyby ano, stačí říct, mám tu pár 10/100 síťovek téměř serverové kvality, jednu klidně oželím.
Hmm, Labire, teď když tak nad tím přemýšlím, jsi si jistý že tam navzdory antiviru nemáš nějakého červíka který ti ten buffer zafláká? Mrkni se nějakým snifferem co tvůj počítač posílá do sítě.
no ja spis myslel na nastavenou nizkou hodnotu bufferu … coz neni jevem zdaleka nevidanym :bigwink:

nicmene, stejne musi mit pri plnym downstreamu upstream rychlejsi nez 500kbps … to proste jinak nejde :smile: takze buffery jsou ty tam …
Dives, qui sapiens est
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Díky za snahu.

Provoz na síti jsem monitoroval několika prográmky a skutečně, když je klidový stav tak prostě nic ven nejde. Když začnu něco většího odesílat tak to vyleze na to mé "maximum" cca 500 kbit/sec a dál ani ťuk (až na náhodné fluktuace). Jakoby to prostě víc nešlo, ale já vím že jde. Na MTU se kouknu.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Co zkusit starý Windows způsob, odinstalovat všechny síťové karty a nechat je znovu nainstalovat?
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

drake127 píše:Co zkusit starý Windows způsob, odinstalovat všechny síťové karty a nechat je znovu nainstalovat?
Hm.. to máš pravdu to jsem nezkoušel. Vyzkouším až budu mít chvilku čas. Dík.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

drake127 píše:Co zkusit starý Windows způsob, odinstalovat všechny síťové karty a nechat je znovu nainstalovat?
Tak jsem se k tomu konečně dostal a ono to funguje! Báječný, díky moc, konečně plná rychlost 48/31 Mbit/sec! Teď je upload modulu záležitosí pár sekund... :smile:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Odpovědět