Aktualizace portrétů

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Aktualizace portrétů

Příspěvek od Cenzanni »

Tady je to určitě samý šikovný programátor - nedal by se udělat nějaký software na automatickou aktualizaci portrétů? :angel:
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Re: Aktualizace portrétů

Příspěvek od drake127 »

Cenzanni píše:Tady je to určitě samý šikovný programátor - nedal by se udělat nějaký software na automatickou aktualizaci portrétů? :angel:
Jistěže dal, na serveru by se udělal nějaký rsync a pohoda. Ovšem na to labir téměř 100% nebude mít čas. Leda bych to hodil jinam. No, možná by to mohl být zajímavý projekt, kdyby se sloučili portréty z víc světů, hlásili se kolize a tak.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
merlik
Příspěvky: 235
Registrován: 28. 1. 2007 20.32
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od merlik »

A kdyz by se jeste napsaly ebuildy (ne ze bych je nemel, ale ted teda nezarabaji :/ ) na haky/portrety/cestinu/…
account: Tuxik
Elorfin Hanar
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace portrétů

Příspěvek od Cenzanni »

drake127 píše:...Ovšem na to labir téměř 100% nebude mít čas...
Já vím, proto jsem to taky hodil tak do plenéru :smile:
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

merlik píše:A kdyz by se jeste napsaly ebuildy (ne ze bych je nemel, ale ted teda nezarabaji :/ ) na haky/portrety/cestinu/…
Já raději PKGBUILDy


Tenhle portrét sync jsem už jednou navrhoval, tuším dokonce Labirovi, i když jsem to pojal zbytečně zeširoka (i jako updater haků). Pokud by byl opravdu zájem, dalo by se to v pohodě napsat a předřadit před spoušťák nwn.. Jestli chcete, můžu to vyrobit až budu mít míň práce... Draku, půjčil bys mi nějaké místečko na serveru? :)

Největší výhoda by byla, že by se obsah portrétů plně synchronizoval - tj, vytvoříš portrét nové postavy a při příštím spuštění ho mají všichni.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Jasně, možná by to stálo za pokus. Pár giga volného místa ještě mám.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

drake127 píše:Jasně, možná by to stálo za pokus. Pár giga volného místa ještě mám.
Heh, stačí nám pár desítek mega... Někdy nad tím sedneme :) Ještě mám pár nápadů co by se do toho dalo přidat navíc.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Darmonlor píše:
drake127 píše:Jasně, možná by to stálo za pokus. Pár giga volného místa ještě mám.
Heh, stačí nám pár desítek mega... Někdy nad tím sedneme :) Ještě mám pár nápadů co by se do toho dalo přidat navíc.
a ty potrety se budou stahovat zazipovany a ta vase utilitka je bode rozzipovavat?

jako stahovat a skladovat ty targy nearchivovany je cesta do pekel, zejo : )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

The_Balrog píše:jako stahovat a skladovat ty targy nearchivovany je cesta do pekel, zejo : )
V pohodě, klidně můžou cestovat jako PNG, u klienta mě spotřeba procesoru nezajímá. Navíc se budou tahat jen diffy, takže v pohodě.

Navíc by šla v tom Launcheru nastavit i ukládání logů a podobný serepetičky.

A samozřejmě logování na serveru kdo kdy a odkud hraje ;-)
Naposledy upravil(a) drake127 dne 31. 7. 2008 14.19, celkem upraveno 1 x.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

zní velice velice zujímavě *drží palce*
PODPIS
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

drake127 píše:
The_Balrog píše:jako stahovat a skladovat ty targy nearchivovany je cesta do pekel, zejo : )
V pohodě, klidně můžou cestovat jako PNG, u klienta mě spotřeba procesoru nezajímá. Navíc se budou tahat jen diffy, takže v pohodě.

Navíc by šla v tom Launcheru nastavit i ukládání logů a podobný serepetičky.

A samozřejmě logování na serveru kdo kdy a odkud hraje ;-)
A když už jsme v tom, klidně ten screenshot convert po ukončení hry.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Darmonlor píše:A když už jsme v tom, klidně ten screenshot convert po ukončení hry.
S uploadem logů a screenů na server. Hm... jak nad tím tak uvažuju, možná by to mělo být closed-source :devil_2:
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

drake127 píše:
Darmonlor píše:A když už jsme v tom, klidně ten screenshot convert po ukončení hry.
S uploadem logů a screenů na server. Hm... jak nad tím tak uvažuju, možná by to mělo být closed-source :devil_2:
Skriptovat ti to v céčku nebudu, rsync je bezpečný :)
Edit: Jo taaakhle.. Tak tam přidáme malý kousek šikovného BLOBu :D
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

rsync znám jen okrajově z gentoo, ale IMO na tohle bude moc hloupý. Mě by se líbilo řešení PHP pro upload a parsing dotazu, nějaká forma rsyncu pro přenos a na straně klienta klasická binárka pro zpracování (a ne, v pythonu to nebude). Když už to chceš udělat chytře. Navíc bych měl jako požadavek obsluhu všech českých NWN serverů a hlášení kolizí názvů.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

drake127 píše:rsync znám jen okrajově z gentoo, ale IMO na tohle bude moc hloupý. Mě by se líbilo řešení PHP pro upload a parsing dotazu, nějaká forma rsyncu pro přenos a na straně klienta klasická binárka pro zpracování (a ne, v pythonu to nebude). Když už to chceš udělat chytře. Navíc bych měl jako požadavek obsluhu všech českých NWN serverů a hlášení kolizí názvů.
PHP pro upload? Nechápu.. Proč by někdo něco uploadoval jinak než rsyncem EDIT2 (teď jsem si naběhl a té utilitě přisoudil víc schopností než má :D To je tím že jsem rsync pořádně nepoužil nikdy... EDIT: Aha, hloupý :D No, myslím že se najdou i lepší alternativy než PHP. Načrtni mi jak si představuješ komunikaci toho klientu se serverem...
Binárka na zpracování, zvlášť u takhle kritické věci se mi nelíbí, osobně bych jako uživatel důvěřoval spíš čitelnému kódu. A ne, python jsem nemyslel, spíš pokukuju po ruby :)
Obsluha všech NWN serverů.. Jako myslíš že bychom to nabídli všem serverům co známe a hostili jim ikonky? Proč ne, nakonec by z toho byla sbírka ikon jako prase :) Detekce kolizí... Ehm, to je trochu problém pokud budeš obsluhovat několik serverů, tedy hned několik problémů, i když mě napadá více - méně schopné řešení.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Odpovědět