Runa výuky a odměny

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Runa výuky a odměny

Příspěvek od kokosak »

Vadí mi na ní trochu jedna věc, a to, že se nepřenášejí všechny expíky. V případě "výuky" to chápu, tam je to jasné. Prostě jeden musí umět učit, druhý se musí naučit. Nicméně, v případě odměňování hráče za pěknou hru mi to přijde nelogické, aby výše jeho odměny nezávisela na tom, jak dobře co uhrál, ale na statistikách postavy jeho a postavy hráče, který si myslí, že si tu odměnu zaslouží. Přijde mi to dost znevýhodnění "hloupých" postav, které je někdy těžší uhrát, než postavy chytřejší. Nemluvim o hloupých hráčích, samozřejmě. No a jelikož vidím jen minimum vztahů učitel/žák, zato vidím spoustu dobrých hráčů, navrhoval bych zrušit zkrouhávání expů takto udělovaných.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Ne.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

V jedné z předchozích verzí modulu se k tomu dalo propracovat PLACOSEM.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Panathian píše:V jedné z předchozích verzí modulu se k tomu dalo propracovat PLACOSEM.
měla jsem za to, že PLACOS dovoloval (dovoluje) předávat expy bez toho, aniž by se odečetly tomu kdo je dává. Zatímco kokosák upozorňuje na to, že při stávájícím zohlednění (tuším) moudrosti a inteligence dávajícího/obdarovaného dáš třeba 1000xp které se ti odečtou, zatímco druhý z toho dostane cca 520xp (tato částka mi skočila, ať sem těch 1000 dala nebo dostala od kterékoli postavy).
Jako odměna za dobrou hru je to docela demotivující, mám platit 500 xp systému za to, abych někomu ocenila RP?

Nicméně, Labir se vyjádřil takže to beru jako vyřešené.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Braenn píše: Jako odměna za dobrou hru je to docela demotivující, mám platit 500 xp systému za to, abych někomu ocenila RP?
Problem je v tom, ze bez teto platby systemu by predavani expu bylo velmi snadno zneuzitelne.

Co se PLACOSu tyce, byla tam chyba v nastaveni, diky niz bylo velmi snadne ziskat zminovanou vyhodu.
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

cybermisa píše:
Braenn píše: Jako odměna za dobrou hru je to docela demotivující, mám platit 500 xp systému za to, abych někomu ocenila RP?
Problem je v tom, ze bez teto platby systemu by predavani expu bylo velmi snadno zneuzitelne.

Co se PLACOSu tyce, byla tam chyba v nastaveni, diky niz bylo velmi snadne ziskat zminovanou vyhodu.
hmm..pořád přemýšlím jak by to bylo zneužitelný...snad jedině tím, že by končící postava předala jiné postavě xp..což je nereálné, protože co vím, tak se předání zobrazí DM, takže je to lehce dohledatelné...jinak si neumím představit zneužitelnost...(pokud to nechceš pitvat tady, rád si to poslechnu v PM)….protože ani postava na nízké, ani na vysoké se nebude chtít zbavovat jen tak xp...(na vysokém lvl to neudelá..těžko je získává, na nízkém ji přibývají rychleji, ale ani tady to nevidím reálně)
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Braenn píše:
Panathian píše:V jedné z předchozích verzí modulu se k tomu dalo propracovat PLACOSEM.
měla jsem za to, že PLACOS dovoloval (dovoluje) předávat expy bez toho, aniž by se odečetly tomu kdo je dává. Zatímco kokosák upozorňuje na to, že při stávájícím zohlednění (tuším) moudrosti a inteligence dávajícího/obdarovaného dáš třeba 1000xp které se ti odečtou, zatímco druhý z toho dostane cca 520xp (tato částka mi skočila, ať sem těch 1000 dala nebo dostala od kterékoli postavy).
Jako odměna za dobrou hru je to docela demotivující, mám platit 500 xp systému za to, abych někomu ocenila RP?

Nicméně, Labir se vyjádřil takže to beru jako vyřešené.
To jo, ale stejně to beru vždycky tak, že když chci udělit X expů, tak udělím X+Y a cca Y se zkrouhne. A právě díky PLACOSu si tuhle okázalost můžeš dovolit "bezbolestně". Ovšem pokud už spravili ty koeficienty, tak bude asi těžký ten bonus získat, zřejmě to bude ten nejvyšší.

Na Výuce a odměně mi vadí spíš to, že to nejde použít víckrát za sebou - párkrát jsem chtěl dát menší částku skupince postav, který jsem naučil nějakej trik nebo tak. Ale asi je to taky nutný bezpečnostní opatření stejně jako zkrouhávání.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Akira píše:
Podrobne vysvetleni v PM :smile: Nech si to prosim ale pro sebe, diky :clover:
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cenzanni »

cybermisa píše:
Akira píše:
Nech si to prosim ale pro sebe, diky :clover:
Žádné veřejné vysvětlení? To mě mrzí, protože to zneužití mi popravdě také není jasné, abych se přiznal...
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Cenzanni píše: Žádné veřejné vysvětlení? To mě mrzí, protože to zneužití mi popravdě také není jasné, abych se přiznal...
:smile: Promin, ale ne. Nedam na forum popis, jak lze (pripadne) zneuzivat jakykoli system, natoz xpc. :bigwink:
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

A pošleš mi ho? :biggrin:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Jiper
Příspěvky: 150
Registrován: 24. 12. 2006 15.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiper »

Jojo, da se to docela zajimave zneuzit, nevim jestli jsem prisel na stejne zneuziti jako cyber, ale... chapu omezeni :shades:
"Inu, rád bych..." Zachariash
DenGrasse
Příspěvky: 207
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

No nad způsoby jak cokoli zneužít jsem nikdy nebádal... ale pokud se všechno loguje pro DM, tak je to myslím bezpředmětné, i kdyby to nakrásně systémově šlo.
malinový harwester a arcilooter
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

DenGrasse píše:No nad způsoby jak cokoli zneužít jsem nikdy nebádal... ale pokud se všechno loguje pro DM, tak je to myslím bezpředmětné, i kdyby to nakrásně systémově šlo.
neni lepsi mit DM ve hre, nez aby travili cas prolejzanim logu ?
Dives, qui sapiens est
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Praetor píše:
DenGrasse píše:No nad způsoby jak cokoli zneužít jsem nikdy nebádal... ale pokud se všechno loguje pro DM, tak je to myslím bezpředmětné, i kdyby to nakrásně systémově šlo.
neni lepsi mit DM ve hre, nez aby travili cas prolejzanim logu ?
Presne tak :yes: A kdyby jenom prolejzanim. Log neda DM odpoved na otazku, proc dotycny presouval tolikrat tolik a tolik expu a zda dotycny mluvi pravdu atd … Obavam se, ze na EQ skutecne ted neni nadbytek DM, co by meli nadbytek casu :bigwink: O nalade resit prohrasky ani nemluve …
DenGrasse
Příspěvky: 207
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

chtěl jsem tím říct, že kdybych (teoreticky) pomýšlel na nějaký cheating, pouhá skutečnost, že je to množné dohledat, by mne spolehlivě odradila.

současné nastavení, kdy podstatná část předávaných xp mizí v propadlišti systému, je nicméně velmi demotivující. skoro by bylo lepší jí zrušit a nechat tuto možnost jen hostitelským postavám s tím, že by nic neztrácely...
malinový harwester a arcilooter
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

DenGrasse píše:chtěl jsem tím říct, že kdybych (teoreticky) pomýšlel na nějaký cheating, pouhá skutečnost, že je to množné dohledat, by mne spolehlivě odradila.
Na kazdy cheating, bugusing, lhani, obchazeni systemu a jine nekale praktiky se drive ci pozdeji prijde :biggrin: A budes se divit, bohuzel, i tak se najdou taci … :ermm:
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Vždycky se tací najdou, jen nevím jestli je od toho odradí, že z 1000xp dostanou půlku
Bráno do extrému, možná by bylo snažší a se stejným efektem zrušit možnost 1000xpové odměny a nechat limit 500xp bez postihu, pokud jde jen o výšku odměn.
Pořád dám raději méně s vědomím že dotyčný dostane co jsem předala (Po skvělé runě na zpomalení xp už to tolik nebolí ani na vyšším levelu :smile: )
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Braenn píše:Vždycky se tací najdou, jen nevím jestli je od toho odradí, že z 1000xp dostanou půlku


To najdou, to je pravda. Nastesti jich neni tolik a nikdo nechce riskovat, ze jich bude vic …

Tak jako tak, uz jen fakt, ze prakticky kdokoli komukoli muze davat expy je nadstandard. Odpoved na pripadnou zmenu systemu uz Labir dal.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Návrh číslo 2: bylo by možné udělat něco pro přidělování expů v momentě, kdy se postavy nevidí? Něco jako příkazový řádek? Už dvakrát se mi stalo, že mi postava, které jsem něco chtěl přidělit zmizla... nebo, že jsem si vzpomněl na expy až dodatečně, jsa ponořen do děje.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Odpovědět