Aura

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
LDamian
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 4. 2007 17.13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LDamian »

kucik píše:
LDamian píše:
Ve skutecnosti te neznam ani trochu.
Mozna by nebylo od veci, zjistit si, jak se vlastne veci maji, nez o nich zacnes polemizovat.
Pokud je tohle skutecne tvuj zpusob zjistovani informaci... mozna by stalo za uvahu precist si to napred sam a az pak se ptat na nejasnosti. Neveril bys, kolik to usetri casu.
Prosím pěkně dej mi odkaz. Pokud jsem to nečetl, přečtu. Pokud četl, přečtu znovu.
Auriel - Chaos, tedy Svoboda musí být podřízena Řádu, tedy Pravidlům. Zlo, tedy Smrt a ničení, musí být podřízena Dobru, tedy Životu.
Sigimalanirseth - ??
LDamian
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 4. 2007 17.13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LDamian »

Labir: ještě malou poznámku. :smile:

Já si toho šílence (bez kudly, na kudlu nemám) přeci udělal právě proto, abych fungování aury viděl v praxi a protože mi to přišlo podivné už když jsem o tom četl stejně jako některá další pravidla. A na ostrov jsem ho dal právě proto, že se o něm píše, že je tam moc mocností i králů slabší, že nastavení je tam nejtvrdší - což bude tu mou postavu přirozeně omezovat a nehrozí tím reálně, že by se rychle vyšvihla a začala někoho terorizovat - prostě těžko potkám někoho slabšího a že tam není moc lidí ani civilizace, takže si to mohu zahrát do jisté míry volně aniž bych v IC něčemu vadil. Prostě v tom prostředí by Farakg IC imho mohl přežít a nezneužívám AI tím jak hraji.

Takže v mém případě to není tak, že by přišel hráč toužící si zahrát šílence s kudlou a tady ho pravidla díkybohu zarazila. Tady hráče tak trochu vyprovokovala pravidla, aby to zkusil, stejně jako chuť odpočinout si od toho divného modrého co hraji. :bleh: Ovšem to naprosto nic nemění na dění v IC. Motivy hráčů mohou být různé...
Auriel - Chaos, tedy Svoboda musí být podřízena Řádu, tedy Pravidlům. Zlo, tedy Smrt a ničení, musí být podřízena Dobru, tedy Životu.
Sigimalanirseth - ??
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

LDamian píše:Jak říkám, původně to měl být jen dotaz - snižuje zabíjení pirátů auru?
hmm, nevim, jak moc dobre ctes co ti tu lidi pisi, ale me se zda, ze jsem odpoved na tuhle otazku videl uz aspon dvakrat... nicmene ji zkusim napsat polopate...

Mozna jo, mozna ne.


Vsimnul sis tech slovicek "mozna"? *-*.. Nikdo ti tu neda tabulky s vypisem postav, za kterys se strhava a za ktery ne. Ty preci vis, ze zabijeni lidi bez duvodu aure skodi. To, ze vidis nad lidmi napsano "pirat" a ohrazujes se tim, ze to jsou modri pirati a muzes na ne nad proto preci zautocit je moc krasny priklad metagame :DDD... kdyby se jmenovali "obyvatel ostrova", tak te to, ze to jsou vlastne "pirati" moc ani nenapadne.

Snizuje zabijeni obyvatel ostrova auru?

ta otazka hned zni jinak, ze? Hodne tvych argumentu z tehle debaty je malinko pokrouceno, aby znely lepe. nevim, jestli to je tim, ze nejsi bliz seznameny s tim,jak to tu chodi, nebo to schvalene popostrkujes trochu dopredeji, abys rozpoutal lepsi debatu... a popravde receno, je mi to dost fuk. Spis bych ti poradil nezkoumat systemy, ale IC hrat a chovat se podle veci, co tva postava ic potkava a zbytecne tyhle veci neresit. ^_~
moje rada. zalozena na mych zkusenostech a na mem pristupu ke hre. nepotrebuju znat systemy. potrebuju se bavit a napriklad pocitani skillpointu, bodu aury a kdoviceho jeste mi zadnou zabavu neprinasi. Hrat s ostatnimi pribehy, nahravat ostatnim postavam situace, aby se v nich mohli ukazat a pribeh zabavne poposunout o kousek dale, popripade se sam takovych situaci ucastnit - to jo. A na to zadny system clovek nepotrebuje. *-* nejsou potreba, ale pomahaji. At uz udrzet rovnovahu nebo otravne nhrace, co si hraji pro sebe a na ostatni ohled neberou, to je fuk. *-*

Hodne tvych otazek by sis dokazal odpovedet sam, kdybys mel oci otevreny *-*
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
LDamian
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 4. 2007 17.13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LDamian »

Edit na základě Balrogova příspěvku, nechám to na chvíli vychladnout.

Edit2: v rámci míru zbraní nebudu vyvracet to tvrzení o metagamu, jen poopravím otázku z:

snižuje auru zabíjení obyvatel ostrova

na

snižuje zabíjení ozbrojených obyvatel ostrova jednotně oblečených kteří na mne sem tam pro vlastní potěšení útočí a vězní mne na ostrově?

A opět to zní jinak. Nechme toho.
Auriel - Chaos, tedy Svoboda musí být podřízena Řádu, tedy Pravidlům. Zlo, tedy Smrt a ničení, musí být podřízena Dobru, tedy Životu.
Sigimalanirseth - ??
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

LDamian píše: Prosím pěkně dej mi odkaz. Pokud jsem to nečetl, přečtu. Pokud četl, přečtu znovu.
Cast je tady. viewtopic.php?t=1698 Ale vetsina je k dispozici IC. O tom to prave je. Tvoje postava musi IC zjistit jak to chodi protoze to jsou IC zalezitosti.


….A utocej na tebe naprosto vsichni? Nebo jen nekteri? Nebudou to trebas ruzni lide nez jen identicky panacci?
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
LDamian
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 4. 2007 17.13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LDamian »

kucik píše:
LDamian píše: Prosím pěkně dej mi odkaz. Pokud jsem to nečetl, přečtu. Pokud četl, přečtu znovu.
Cast je tady. viewtopic.php?t=1698 Ale vetsina je k dispozici IC. O tom to prave je. Tvoje postava musi IC zjistit jak to chodi protoze to jsou IC zalezitosti.


….A utocej na tebe naprosto vsichni? Nebo jen nekteri? Nebudou to trebas ruzni lide nez jen identicky panacci?
No jo, máš pravdu. Měl bych zabít v první řadě šéfa toho ostrova za ty zákony...

A pak vytvořit horší!
Auriel - Chaos, tedy Svoboda musí být podřízena Řádu, tedy Pravidlům. Zlo, tedy Smrt a ničení, musí být podřízena Dobru, tedy Životu.
Sigimalanirseth - ??
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

LDamian píše:Cybermisa: pokud budeš jako hráč vědět, že:

1. když budeš sbírat modré kuličky, tak hra velmi rychle skončí
2. když budeš sbírat červené kuličky a s modrými spolupracovat, tak se ti povede dobře

a zároveň víš, že nemůžeš ve hře nijak IC rozeznat modré od těch červených, tak tě to netlačí do metagamu?
Netlaci a co se metagamovani tyce, myslim, ze jsme se spolu neco nahrali, a vis, ze tohle nedelam :smile:

Naopak, dost casto pisu DM do kanalu, zda by nemohli tomu ci onomu NPC prepnout fakci, pac na nej treba nejde nektere kouzlo (napr. divocaka pomoci IGMS proste neulovis, nejdriv ho musis nastvat flarou :biggrin: ). Nebo IC maskovany cerveny bandita proplitajici se mezi PC ve meste si zase koleduje o nechteny AO a to pak taky kazi hru - takze opet nutne prepnuti frekce … Proste cerveni a modri, kapitola sama o sobe, ale nic se s tim bohuzel delat neda :ermm:

LABIR: Ja bych se LDamiana trosku zastal. Rekneme, ze ma ponekud svuj pristup k ziskavani informaci a ne ve vsem se uplne trefil, ale rozhodne to nemyslel nijak zle, jen proste zatim nema ty potrebne informace. Myslim ale, ze brzy sve odpovedi ziska. :smile:

LDAMIAN:

Je jedno, zda pri stretu je NPC cervene nebo modre nebo zda se jedna o PC, system aury pristupuje k jednotlivym pripadum individualne (co se PC tyce, pomoci DM). Jak, to lze odvodit od obecne uznavaneho moralniho kodexu, kterym se bud tva postava hodla ridit nebo ne. Cely figl je v tom, ze tento kodex neni nikde sepsan a neni presne receno, kdy zabit je spravne a kdy spatne (jestli aura + nebo -).Stejne jako to nevedi hraci (nastaveni systemu), nevi to ani postavy. Bohuzel je to ta nevedomost, co vytvari famy, ale tak to ma byt, takhle funguje nabozenstvi IRL: Veris? Pokud ano a jsi nekdy na vazkach, zda se urcitym zpusobem zachovat, tak to proste radsi neudelas, protoze si reknes, co kdyby ….

Na system aury je treba se divat z pohledu dane postavy a ne z pohledu hrace. Dost to usnadni cele pochopit. Kdybys totiz ale toto delal, nalezl bys odpoved na spoustu otazek. :clover: napr.:

Snizovani aury pri behani = nesmysl (nema co delat s kodexem),
prodavat postavam s hodne spatnou aurou v dobrym chramu lepsi auru = nesmysl (proti kodexu),
strzeni aury pri obrane pred utocicim piratem (ac modrym) = nesmysl (neni proti kodexu nechat se zabit),
… atd


Kazdopadne, z toho, co jsi zatim napsal, jsem pochopil, ze te ceka objevit jeste spoustu veci ohledne aury, pac jsi se na ne zatim neptal. A jestli je chces objevit, podivej se na to ocima svoji postavy, ktera se zepta sama sebe, jak to vidi a ejhle, najednou jako hrac zjistis, ze to takhle funguje :clover: :smile: :bigwink:
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

eh... mno... rad bych se tak napul omluvil za muj prospevek, ktery jsem tu psal vcera velmi pozde v noci... je zbytecne podrazdeny a moc jsem vyjel @.@
Chtel jsem napsat neco jako ted na konci cybermisa, ale jak vidim, vypada to spis jako pruzeni...

sorry, nemyslel jsem to tak ^_~ a slibuju, ze nebudu nikdy resit nic dulezityho v jednu rano ^_~
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Zamčeno