Aura

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Nemyslím si, že jako paladin to kouzlo na poznání aury budu používat, neřekne mi totiž naprosto nic, když si kdekdo může zaplatit, aby tu auru měl dobrou :dry: tímhle se z paladina stává prostý smiter kostlivců a uklidňovač situací, ale já se přizpůsobím :) o to mi zas nejde, spíš jen IMHO o zbytečnost toho kouzla v paladinově spellbooku :idontno:

Jinak si nemyslím, že by rozpoznání přesvědčení byl bič na zlé postavy. Paladin nezabíjí chladnokrevně zlé postavy na potkání. Mimo jiné už proto, že je tu nějaký zákon města.
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

to by se za zbytecne kouzlo mohlo povazovat ovladani pocasi a iluze :) a to sou nadherny kouzla :) Ono to sice jde vyplatit, ale stejne si myslim, ze ti ta aura lecos v praxi rekne.
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

To jo, ale nic, z čehož bych dělal nějaké rozhodnutí, paladin by na to mohl doplatit. Někdy třeba až tak, že by nemohl být dál paladinem :)

EDIT OT: nevím jestli někdo čte bugreport o kouzlech a modlitbách, ale napsal jsem tam o kouzlu "Zruš nakouzlení", které nemůže paladin použít. Tohle je už ale pro paladina opravdu zbytečné kouzlo :bleh:
Lord Xeen
Příspěvky: 231
Registrován: 21. 2. 2006 20.33

Příspěvek od Lord Xeen »

Labir píše: Postih za zabití jiného hráče zůstane. Z pohledu světa není rozdíl mezi PC a NPC postavou.
Toto mi dost vrta hlavou. On tam totiz rozdil je - kdyz mne prepadne hrac hrajici banditu a ja ho zabiju, snizi se mi aura. Naproti tomu kdyz zabiju NPC banditu na ceste Tirian <-> Amfiberai, s aurou to ani nehne. Z IC pohledu je to ale naprosto stejna situace.

Cili bud by se aura mela snizovat i za zabijeni NPC, nebo by se nemela pri zabiti hrace snizovat automaticky, ale snizil by ji rucne DM po reportu zucastnenych stran.
"Boj byt nevycerpatelna zdroj zabava i pouceni." - Vugar Malshurd
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Lord Xeen píše:
Labir píše: Postih za zabití jiného hráče zůstane. Z pohledu světa není rozdíl mezi PC a NPC postavou.
Toto mi dost vrta hlavou. On tam totiz rozdil je - kdyz mne prepadne hrac hrajici banditu a ja ho zabiju, snizi se mi aura. Naproti tomu kdyz zabiju NPC banditu na ceste Tirian <-> Amfiberai, s aurou to ani nehne. Z IC pohledu je to ale naprosto stejna situace.

Cili bud by se aura mela snizovat i za zabijeni NPC, nebo by se nemela pri zabiti hrace snizovat automaticky, ale snizil by ji rucne DM po reportu zucastnenych stran.
Ano v tomhle případě to je rozdíl. Původně jsem měl na mysli ne-nepřátelská NPC, která tě normálně nenapadlou, to jsem se špatně vyjádřil. U NPC banditů je prakticky 100% předpoklad o tom, že se bráníš napadení a proto se ti aura nemění.

Jsou dva modely: První udělat postih na auru při zabití PC s tím, že systém z principu nemůže určit viníka nebo zda šlo o obranu a s tím, že takovéto případy řeší později DM. Tím je zaručen jak postih pro skutečného vraha co zabil (ne v obraně) tak i díky pravidlu DM reportace možnost nápravy aury oběti, která se ubránila. Tak je to teď.

Druhý model je opačný jak navrhuješ ty. Zrušit postih při vraždách PC s tím, že případný postih by dával DM. To je ovšem zcela nereálné - DM nemůže a ani nechce hlídat všechny hráče a snižovat auru. Navíc by zmizel strašák aury pro hráče kteří by si chtěli hrát ve stylu "já jsem zlej a tak tě zabiju". Celý systém aury by pozbyl valné většiny svého smyslu.

Zabití PC v CvC by nemělo být denním chlebem - teď je to často jen díky tomu, že druhé straně nedáte šanci svým chováním vás nezabít.

Systém postihů na auru při zabití PC v CvC se měnit nebude.
Naposledy upravil(a) labir dne 15. 3. 2006 8.41, celkem upraveno 1 x.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Lord Xeen
Příspěvky: 231
Registrován: 21. 2. 2006 20.33

Příspěvek od Lord Xeen »

Labir píše:
Uz je mi to jasne, diky. :smile:
"Boj byt nevycerpatelna zdroj zabava i pouceni." - Vugar Malshurd
Laris

Příspěvek od Laris »

Dnes jsem se rozhodla investovat do své "budoucnosti" :biggrin: Zkusila jsem posun aury pomocí darů chrámu. Po vložení celkem 5000 jsem stále s neutrální aurou :cry2: Mohla bych alespoň OOC vědět kolik set tisíc je potřeba z neutrální na dobrou ? Je mi líto vyvrhelů *ironicky* , ze zlé aury na dobrou to bude asi cena půlky města. :megalol:
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Laris píše:Dnes jsem se rozhodla investovat do své "budoucnosti" :biggrin: Zkusila jsem posun aury pomocí darů chrámu. Po vložení celkem 5000 jsem stále s neutrální aurou :cry2: Mohla bych alespoň OOC vědět kolik set tisíc je potřeba z neutrální na dobrou ? Je mi líto vyvrhelů *ironicky* , ze zlé aury na dobrou to bude asi cena půlky města. :megalol:
Tak zlé to není, navíc ten jejich chrám je trochu jinak dělaný. :smile: Kdybys dala víc tak by se to projevilo.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

Laris píše:Je mi líto vyvrhelů *ironicky* …
šetři si slzy na vlastní funus :evillaugh:

X: LoL
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

Jak jsem z tohodle Topiku pochopil, zvednout auru není jednoduchý.
Trošku mě ale zaráží, že už jsem přinesl do chramu 5 těl+ asi 5tisíc na darech a aura je stále neutralní.
NPC nezabijím, a zelený zviřátka také ne :no: Jednou byla aura resetovaná, tak možna se zasekla.
Tonny Signerr
Mužete na to hodit oko..?
:ermm:
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

kohen píše:Jak jsem z tohodle Topiku pochopil, zvednout auru není jednoduchý.
Trošku mě ale zaráží, že už jsem přinesl do chramu 5 těl+ asi 5tisíc na darech a aura je stále neutralní.
NPC nezabijím, a zelený zviřátka také ne :no: Jednou byla aura resetovaná, tak možna se zasekla.
Tonny Signerr
Mužete na to hodit oko..?
:ermm:
No vis, ono taky zalezi, co vyvadis jinak :smile: Te DM zahledne, jak beres tomu chlapeckovi lizatko a hnedka aura dolu - do logu se ti zasah DM nenapise.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

kohen píše:Jak jsem z tohodle Topiku pochopil, zvednout auru není jednoduchý.
Trošku mě ale zaráží, že už jsem přinesl do chramu 5 těl+ asi 5tisíc na darech a aura je stále neutralní.
NPC nezabijím, a zelený zviřátka také ne :no: Jednou byla aura resetovaná, tak možna se zasekla.
Tonny Signerr
Mužete na to hodit oko..?
:ermm:
jenom pět tisíc?
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Zyga
Příspěvky: 185
Registrován: 13. 6. 2006 16.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zyga »

kohen píše:Jak jsem z tohodle Topiku pochopil, zvednout auru není jednoduchý.
Trošku mě ale zaráží, že už jsem přinesl do chramu 5 těl+ asi 5tisíc na darech a aura je stále neutralní.
NPC nezabijím, a zelený zviřátka také ne :no: Jednou byla aura resetovaná, tak možna se zasekla.
Tonny Signerr
Mužete na to hodit oko..?
:ermm:
Co všichni s tou aurou máte :idontno: ? Máš jí podle toho, jak se chováš, kupovat si dobrou auru za prachy mi připadá děsně úchylný a taky to nedělám (i když u mě sou i IC důvody)
Vsichni sou fuc
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

kohen píše:Jak jsem z tohodle Topiku pochopil, zvednout auru není jednoduchý.
Trošku mě ale zaráží, že už jsem přinesl do chramu 5 těl+ asi 5tisíc na darech a aura je stále neutralní.
NPC nezabijím, a zelený zviřátka také ne :no: Jednou byla aura resetovaná, tak možna se zasekla.
Tonny Signerr
Mužete na to hodit oko..?
:ermm:
Aura se nemůže zaseknout.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Zyga píše: Co všichni s tou aurou máte :idontno: ? Máš jí podle toho, jak se chováš, kupovat si dobrou auru za prachy mi připadá děsně úchylný a taky to nedělám (i když u mě sou i IC důvody)
Hele tady nejde o to, ze si "koupis" auru za penize, ale ze darovanim penez udelas dobry skutek, pomuzes chramu a nemocnym a proto se ti aura zlepsi … Bych tomu nerikal "uchylny", jde o uhel pohledu :bigwink: :clover: :smile:
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

cybermisa píše:… Bych tomu nerikal "uchylny", jde o uhel pohledu :bigwink: :clover: :smile:
no právě. Myslim, že u Zygovy postavy je trochu pokroucenej :biggrin:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Zyga
Příspěvky: 185
Registrován: 13. 6. 2006 16.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zyga »

cybermisa píše:
Zyga píše: Co všichni s tou aurou máte :idontno: ? Máš jí podle toho, jak se chováš, kupovat si dobrou auru za prachy mi připadá děsně úchylný a taky to nedělám (i když u mě sou i IC důvody)
Hele tady nejde o to, ze si "koupis" auru za penize, ale ze darovanim penez udelas dobry skutek, pomuzes chramu a nemocnym a proto se ti aura zlepsi … Bych tomu nerikal "uchylny", jde o uhel pohledu :bigwink: :clover: :smile:
Jo to bylo blbý vyjádření.… akorát mi to prostě děsně připomíná odpustky ze středověku.Divný by asi bylo lepší. A asi to platí jenom pro clericy, který to maj podle mě RP nejtěžší, protože je to pro ně permanentní dilema, jestli pomoc chrámu jinýho boha neni urážka jejich vlastního, nejradši bych vymyslel pro kněze jinej způsob... ale nenapadá mě jakej a stejně by to asi neprošlo :clover: Taky cleric zlýho boha by podle mýho měl mít i odpovídající auru, protože tak jak to chápu já aura zrcadlí činy a nitro postavy a někdo kdo zabijí jenom kvůly svýmu bohu by měl podle mýho mít nemožnost lepší aury než neutrální.
Vsichni sou fuc
Lord Xeen
Příspěvky: 231
Registrován: 21. 2. 2006 20.33

Příspěvek od Lord Xeen »

Nevim, zda je to uplne nejlepsi primer, ale zkus si to predstavit jako pobihani ve zkrvavenych satech. Pokud se tvoje postava po vrazde prevlece do jinych satu, tak si i dojde do chramu zlepsit auru.
Pokud si dal vesele pobiha cela od krve, tak na to driv ci pozdeji dojede... :biggrin:
"Boj byt nevycerpatelna zdroj zabava i pouceni." - Vugar Malshurd
Zyga
Příspěvky: 185
Registrován: 13. 6. 2006 16.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zyga »

Lord Xeen píše:Nevim, zda je to uplne nejlepsi primer, ale zkus si to predstavit jako pobihani ve zkrvavenych satech. Pokud se tvoje postava po vrazde prevlece do jinych satu, tak si i dojde do chramu zlepsit auru.
Pokud si dal vesele pobiha cela od krve, tak na to driv ci pozdeji dojede... :biggrin:
Nemyslim. Aura neni vidět tak jako krev na šatech, je to takový zatížení duše. S mojí postavou ses už asi setkal a dalo by se říct že je na svoje činy dost pyšná akorát to nevykládá každýmu na potkání. Zkus si ale přečíst popisek a hned je jasný proč se některejm postavám vyhejbá. Na druhou stranu má dostatečně vysokou moudrost aby věděl co si může dovolit a co ne, takže si dává docela bacha a navíc... kdo ti dokáže že ta krev na kladivu je lidská a ne zvířecí nebo třeba od bandity? A to že si občas vypere hadry beru tak nějak za samozřejmost :shades:
Vsichni sou fuc
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Zyga píše: Nemyslim. Aura neni vidět tak jako krev na šatech, je to takový zatížení duše.
Hele, nechci rypat :clover: ,ale na toto jsi prisel jak? :smile: Ja bych si i tipnul, ze straze auru muzou videt, kdyz chteji, pac jinak by tezko stalo v zakonech, ze spatna aura je zlocin - tezko by mohl byt zlocin neco, co by se nedalo "monitorovat".
Zamčeno