Teplota

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Elian
Příspěvky: 43
Registrován: 17. 2. 2007 16.56

Teplota

Příspěvek od Elian »

ehm .. doufám, že už to někdo nepsal. S tou teplotou to je trochu podivné. Ráno mi nestačí kožich, který je do -20° a odpoledne u ohně můžu dostat úžeh v lehkých šatičkách :). Odhadem je tedy rozdíl teplot ráno a odpoledne 40°? Také projdu dvě lokace a teplota se radikálně změní. Není to přehnané? Možná by stačilo trochu ubrat na rozdílech teplot v lokacích a časově (ráno/večer).
Dále trochu ubírá na realitě to, že lehké děvy chodí v lehkých šatičkách v noci, kdy mrzne těžce pod nulou. Nedalo by se udělat s oblečením NPC něco podobného, jako když zaprší a NPC si vytáhnou deštník? Že by se ty děvy aspoň oblékly trochu :)?
.. chtěl mi něco ukázat .. mám ráda dárky *úsměv* .. potom si začal svlíkat kalhoty .. tak sem radši utekla .. bůhví co mi chtěl ukázat …
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Noo je fakt že dnes na ledových pláních, jsem měl v pokročilé kontrole psáno že vydržím do -16, tam bylo -20 což je v rozmezí, aby mi byla trochu zima. Ale po čase jsem začal doslova umrzat.. ale mám pocit že to mohli způsobit dvě věci: proměna ve vlka mi nějak pošramotila teplotu.. nebo se trochu zima naakumuluje na je ti dost zima až na potřebuješ se zahřát
otázka je, jestli to tak je, jestli není snad chybka v systému :shades:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Nalk píše:Noo je fakt že dnes na ledových pláních, jsem měl v pokročilé kontrole psáno že vydržím do -16, tam bylo -20 což je v rozmezí, aby mi byla trochu zima. Ale po čase jsem začal doslova umrzat.. ale mám pocit že to mohli způsobit dvě věci: proměna ve vlka mi nějak pošramotila teplotu.. nebo se trochu zima naakumuluje na je ti dost zima až na potřebuješ se zahřát
otázka je, jestli to tak je, jestli není snad chybka v systému :shades:
Jo, nebo se ti jen zasekl teploměr. :megalol: :megalol:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Kdo hledá, ten najde.
Wanting something does not give you the right to have it.
Elian
Příspěvky: 43
Registrován: 17. 2. 2007 16.56

Příspěvek od Elian »

A jej, se tedy omlouvám za zmatky :blush:
.. chtěl mi něco ukázat .. mám ráda dárky *úsměv* .. potom si začal svlíkat kalhoty .. tak sem radši utekla .. bůhví co mi chtěl ukázat …
Darthirii
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

labir píše:U ohnišť změněna charakteristika distribuce tepla do okolí, lineární pokles je nahrazen poklesem hyperbolickým. Otestujte to zda to takhle vyhovuje líp.
Ať už hyperbolický pokles znamená cokoliv, tak nyní narozdíl od včerejška už postavě nestačí v zimě se zahřát u ohně. Ač jsem jak chci blízko ohni, stále umrzám.
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

A nehraje tam vliv to, že teď trvá dýl, než se prohřeje/prochladne?
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Darthirii
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

Alfray píše:A nehraje tam vliv to, že teď trvá dýl, než se prohřeje/prochladne?
Ne, postava byla prohřátá z interiéru, ještě přiměřeně prohřátá založila oheň a pak i když byla "co to dalo" u ohniště, stále chladla až k riskování zápalu plic.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Darthirii píše:
labir píše:U ohnišť změněna charakteristika distribuce tepla do okolí, lineární pokles je nahrazen poklesem hyperbolickým. Otestujte to zda to takhle vyhovuje líp.
Ať už hyperbolický pokles znamená cokoliv, tak nyní narozdíl od včerejška už postavě nestačí v zimě se zahřát u ohně. Ač je má postava jak chce blízko ohni, stále umrzá.
puvodni zamer teto opravy bylo zamezit v normalnim pocasi, nedejboze lete, aby postava u ohnicku neuhorela, kdyz si opeka maso, popripade aby nedostala upal, kdyz u nej prespava. V teplych oblastech sis musel opravdu lehat az uplne na samy kraj odpocivaci oblasti kolem ohniste, jinak te desne hralo.

Zkus si stoupnout co nejbliz k nemu. jako to delavaji bezdomovci : )

Pokud ani to te po delsi dobe moc nezahreje (jako psal alfray s teplotni setrvacnosti), bude ten pokles asi moc velky a jeste se bude muset upravit, tentokrat smerem nahoru ;)

Pak rekni, jo?

EDIT: aha : ) to byl fofr
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Darthirii píše:Ať už hyperbolický pokles znamená cokoliv, tak nyní narozdíl od včerejška už postavě nestačí v zimě se zahřát u ohně. Ač je má postava jak chce blízko ohni, stále umrzá.
Můžeš ještě doplnit v čem byla postava oblečená ?
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Darthirii
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

Na přesný název šatů si už nevzpomenu, ovšem systém mi říká, že můj pohodlný rozsah začíná na 1 stupni. Vzhledem k tomu, že občas sněží, bude okolní teplota určitě nižší, ale do včerejška mi stačilo se schoulit k ohni a bylo mi příjemně. Takže buď je dnes (o hodně) větší zima nebo ohniště nehřejí.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Ono je možné, že předtím jsi neměl v lokaci "zapnutou" zimu (Arto jí musí zapínat všude až s přítomností hráčů). Jinak mě je občas zima až k hrozbě zápalu plic a to mám kožich do tuším -21. Tedy ne u ohniště. U ohniště jsme takto oblečený (tj. o dost tepleji než ty) seděl bez potíží. Je možné, že oblečení má i tak vliv a ohniště nění samospásné. Uvidíme co na to Labir.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Darthirii
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

Ruku do ohniště za to nestrčím, ale myslím, že zima zapnutá byla, protože k ránu (reálnému) jsou oblasti, ve kterých se pohybuji, výhradně deštivé.
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

Zmereno,u ohniste bejva tak od -4 do -1ho stupne(a to i tesne u nej)
Pavel Urban píše:Jinak mě je občas zima až k hrozbě zápalu plic a to mám kožich do tuším -21
Me to samy,ale mam kozich do -26:)ale prezit se to da
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
Odpovědět