Zima a nemoci

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Schneck píše:Nechci to rozpatlávat, ale když už, kdybys ještě doplnil třeba co je to za oblečení. :smile:
Ale pro nováčka i těch 24 st muže být hodně. Chce si koupit nůž na stahování, čutoru, nějaký jídlo. Sám si vzpomínám na mojí první hru, hned sem neběžel zabít jelena abych měl co jíst (:
Nejsem si jist, jestli je košér to otevřeně hodit na fórum.
No je fakt že s tou čutorou a tak, je to drsné no. Prostě HCRP :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

Hráč vznesl připomínku, že při současném nastavení OOC systému je to pro něj jen těžko hratelné a vy argumentujete IC skutečností že je zima, ať se s tím smíří? :blink:
Co třeba nechat odpověď na někom kompetentním a necucat si z palce bludy?
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Jak psal Anurin v prvním příspěvku, DM tu není jen pro to aby nastavoval v každé lokaci teplotu zvlášť, a věřte nebo ne musím to dělat každý den co vstanu... :angry: Respektive nemusím, ale chci, jelikož to vypadá jakoby Eq žila svým životem.…

Je to nesmírně náročný ukol a to nejen z důvodu toho že musím čekat až někdo do lokací vstoupí (naštěstí jsou tu takoví hráči kteří mi v tom pomáhají za coč jim děkuju), jelikož teplota nejde nastavit tam, kde ještě hráč od restartu nebyl, ale i přesto to dělám aby Eq žila. O to horší když to někdo kritizuje že se to chová divně apod. bláboly.…


Pokud se někdo necítí, že by dokázal uhrát změnu klimatu na EQ, není problém to s ním vyřešit. Dokonce existuje i mimo DM řešení a to potulovat se po domech, hospodách, bordelech, nebo čemkoliv jiným co poskytuje teplo...

A opravdu nemám zapotřebí někomu nahazovat nemoci...


Prosil sem o ohleduplnost, ale i přesto jsou tu hráči, co asi raději, když se nic neděje a svět vypadá jako mrtvý...
Wanting something does not give you the right to have it.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

2Jája: Zima byla hlášená dopředu, respektive bylo před ní varováno, a znamená to, že se něco děje (ať už ve smyslu "není to jen tak" nebo "svět žije"). Teplota je v pořádku, kromě míst, kde to Arto ještě nestihl nastavit. Pokud je Serinovi venku zima, tak by prostě měl jít tam, kde je mu teplo (interiéry, teplejší exteriéry). Být tebou tak to beru prostě jako jakousi výzvu, která je jiná než útočící nepřítel. Ne vždy život postav znesnadňují jen agresivní NPC (dotírající, město obléhající bandité, skřeti apod.). A to je IMO jen dobře.
Všimni si, že se ti to snažili vesměs všichni vysvětlit a pomoci ti (kromě Nalka, který se "umoudřil až někde kolem svého 3. příspěvku).

2Arto: Hádám, že Jája byl jen podrážděný z toho co se mu stalo v kombinaci s některými příspěvky tady v jeho tématu. Nejspíš jen hrstka lidí ví jak to nasatavování (čehokoliv) probíhá a jaká je to dřina, a vzhledem k občasným výkyvům nebo prostě protože nejsou připraveni na to co je to tuhá zima. Je tu evidentně dost hráčů, kteří si to užívají a myslím, že další tomu přijdou na chuť, takže já držím palce, aby ti to nadšení vydrželo.

obecně: Je tu na Desce množství vybavení pro nejrůznější situace, od bojů s nejrůznějšími druhy nepřátel (např. s nemrtvými s démony, skřety atd.) až po širokou paletu předmětů pro obživu a hru obecně. Pomalu na vše je tu něco. Někdy jsou ale podmínky natolik speciální nebo extrémní (soupeř nejde zasáhnout nebo zranit nebo jako v tomto případě nejteplejší oblečení nezahřeje), že je třeba se jim přizpůsobit i jinak než prostě nakoupením vybavení - to že je to nejlepší dostupné neznamená, že je dostačující pro všechny situace. Řešte to po svém, jak je libo (udělejte si AQ za teplejším oblečením, schovejte se do tepla), ale hlavně si to užijte. :bigwink:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Jája CZE
Příspěvky: 656
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Dík za vyjádření Arto.

Takže. jak jsem se dozvěděl to telu s Anurinem, mám i bez runy "Darrenovi schopnosti" a zřejmě si házím jedničky. Navíc, existují hráči, kteří nikdy DM konzoli neviděli, neznají, jak to funguje, tím méně na světe EQ. Labir psal o globálním systému počasí a já z toho měl dojem, že teď stačí napsat někde "Tirian a okolí= -15" a bude zima v Tirianu a dvě míle v okruhu -15 stupňů. Asi mělo stejný pocit více lidí, proto považuji za poměrně pravděpodobné, a také se to stalo, že to někdo napsal do chyb. Omluvil jsi se na fóru, vysvětlil, že jde o takový problém a myslím, že to leckdo pochopil. Já také nepoukazuju na to, že během cesty z Amfi do Tiru mi lítá teplota jak na houpačce. Dá se to uregulovat přepínáním hader, takže potud OK. Já poukazoval na fakt, že ani kožich nepomáhá, což se mi zdá přehnané, protože se tím pádem nemůžu hnout z města. Ve spolupráci s výše zmíněným to v praxi vypadá, že skenuju výpis a lupkám hadrama a balancuji postavu mezi
úžehem a nachlazením. Bohužel nepříliš zdařile. Chytám nemoc maximálně na druhý výpis, takže v praxi ani nedokážu opustil danou lokaci/přepnout hadry a už jsem nachcípaný. A vzhledem k tomu, že nemoc znamená mít jeden den "zrušenou postavu" tak jsem toto vyhodnotil jako hodně omezující a napsal na fórum. O tom, že bych někoho obviňoval z nahazování nemocí není nikde ani zmínka.

Nechápu občas to podráždění hráčů, nebo týmu. To že vznesu připomínku není osobní útok. Vůbec jsem netušil kolik lidí za letošní zimou stojí, proto jsem to nepsal do PM, když nevím komu. Leckdy jako DM tým spolupracujete. Tím více mně zarazili odpovědi ve stylu "stěžuješ si", "brečíš", "kritizuješ"

[CHAT WINDOW TEXT] [Wed Aug 20 18:44:01] [Server] Jste nyní v oblasti Plné HxH. (Příchod do hospody v kožichu několik vět a nákup jídla a bylo po legraci)
[CHAT WINDOW TEXT] [Wed Aug 20 18:48:55] Je ti dost teplo.
[CHAT WINDOW TEXT] [Wed Aug 20 18:49:50] Je ti dost teplo.
[CHAT WINDOW TEXT] [Wed Aug 20 18:50:00] Bolí tě hlava a je ti malátně a špatně od žaludku.


[CHAT WINDOW TEXT] [Sat Aug 23 19:04:16] Je ti dost teplo.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sat Aug 23 19:05:15] Je ti dost teplo.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sat Aug 23 19:06:20] Je ti trochu teplo.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sat Aug 23 19:07:24] Je ti trochu teplo.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sat Aug 23 19:08:32] Je ti trochu teplo.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sat Aug 23 19:09:34] Je ti trochu zima.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sat Aug 23 19:10:37] Je ti trochu zima.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sat Aug 23 19:11:39] Je ti dost zima. Riskuješ nachlazení.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sat Aug 23 19:12:47] Je ti hrozně zima. Riskuješ zápal plic.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sat Aug 23 19:12:54] Necítíš se dobře a bolí tě v krku.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sat Aug 23 19:12:54] Serin Weftyln: *vysmrká se*

Takhle vypadá realita pro mou postavu.
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Odpovědět