Taekwondo

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Taekwondo

Příspěvek od Praetor »

Swordfish píše:Není to tak dávno, co se tady řešila bojová umění, tak abych napravil jméno ITF Taekwonda, které si lidi zvlášť po olympiádě pletou s WTF šťouchanou, tak posílám tuhle libůstku :bigwink:

http://www.youtube.com/watch?v=VC5rmOtSytk
nechtel sem tim uspinit topic zabavnych videi.

nechci abys tohle bral jako utok na jine bojove sporty, spis cekam nejake informace.

Jedine co je na tom pro me pusobive jsou kopy z otocky, na to se vazne kouka pekne rychlost a presne provedeni. Ostatni pohyby mi prijdou znacne chaoticke a provedene utoky rukou naprosto bez jakekoliv systemacnisti a navaznosti. Postoj bojovniku nema zadnou stabilitu a to uz z duvodu toho ze pri zacatku utoku jsou mirne v predklonu, tudiz teziste maji dost vpredu a relativne dlouhou dobu leti vzduchem. Uhybani pred utokem mi misty pripomina uhyb pri preskupovani hracu pri vybijene. Hrozne malo v tom vidim utoky vedene na zaklade zkusenosti/provedeni predchoziho protivnikova utoku.

Fakt to prosim neber jako utok ci haneni, ackoliv by to z toho tak mohlo vyznit.

edit: jsem si vedom toho ze to je jenom sestrih
Dives, qui sapiens est
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Hm... přijde mi to jako plácaná. To krytí atp... nevim no. Otočky? Je to sice pěkné, ale když to není účiný je to naprd.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

:shades: cokoliv systematického, je předvídatelné a tedy neúčinné.. navíc když už se s někým mlátíte, tak nemáte moc čas na nějaké přesnosti a je to jen o nějakém odhadu a úsudku, co zrovna udělat :bleh:

ale je fakt že to fakt nevypadá echt dobře :megalol:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

2Swordfish: ted kdyz na to koukam znova a znova … on zacina utok a ma !sklonenou hlavu ( znacne omezeny vyhled) , nikoliv prikrcenou ci jak to nazvat … coz mi potvrzuje to ze cely utok je veden naslepo, castecne nahodnymy pohyby.

kurna nedefinoval sem ted nahodou klasickej utok trpasliku? :megalol: :blebleble: :clover:
Dives, qui sapiens est
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Nuda, Muay Thai Box forever ;]
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Ja osobne si o TKW a jeho sportovnim pojeti nic moc pekneho nemyslim :biggrin: Takze se radsi vyjadrovat nebudu :bigwink:
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Wendigo píše:Nuda, Muay Thai Box forever ;]
promin, ale mluvime-li o tom, jak se na dany sport da nebo neda koukat … thai box na tom neni buhvijak ruzove - alespon pro me ne. To co ma "navic" oproti kickboxu, ho dela sice co se tyce ucinnosti boje zajimavejsim … ale pro divaky naprosto nekoukatelnym. Proimn, ale kdyz ze zajimavyho zacatku utoku to pravidelne konci, ze sou v koute jak dva teply bratr a lechtaj se kolenama na zebrech - tomu nerikam pokoukanicko :biggrin:
Dives, qui sapiens est
Swordfish
Příspěvky: 209
Registrován: 21. 1. 2007 15.00
Bydliště: Praha;Tirian; Říše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Swordfish »

No budiž moje milá opozice :smile: Neberte to tak, že se snažím ITF obhajovat, sám jsem to začal hodně kombinovat s kickboxem a na tréninku se ukážu docela zřídka a to spíš kvůli kolektivu a některým prvkům, které se mi hodí, ale...!

Pěkně prosím, v první řadě, jak jsem psal jsem chtěl ukázat na rozdíl mezi tím co se dělo na olympiádě a že mi z toho bylo vážně špatně a sportovním bojem ITF. Zdůrazňuju sportovním bojem, který je semi-contact (bohužel). Není se tedy čemu divit, že lidi co dělají jen tenhle sport, se v zápase soustředí hlavně na sbírání bodů, rychlou výměnou, byť se může zdát chaotická a snaží se co nejrychleji trefit bodované oblasti. O účinnosti se v tomhle stylu boje nedá bavit, neni prostě cílem soupeře zrakvit (Pokud se vám povede KO máte šupem diskvalifikaci), to si musíte najít nějaké video s tagy : ITF street KO

To, že to vypadá neprakticky, je pravda, ale postnul jsem to sem čistě proto, aby jste se trochu pokochali a jak říká Praetor, neustálé clinchování v muay thai taky nevypadá dvakrát dobře. Každému se líbí něco jiného, rád se mrknu na vaše videa. :smile:

A k typicky českým zápecnickým řečem typu: "Na naší českou facku nic nemá" se mi ani vyjařovat nechce. :dry:
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

http://uk.youtube.com/watch?v=SObb2GxkE … re=related


http://uk.youtube.com/watch?v=u0CIy9ZZEQE


http://uk.youtube.com/watch?v=NrZM6Jlkj … re=related

http://uk.youtube.com/watch?v=W8DQgr2KN … re=related


Tak, malá ukázka mého ( bývalého :invalid: ) sportu. Arcanus to jistě bude chápat proč vám to ukazuju. Jsou tam moc pěkné bojové kousky. ( Nechce tu nikomu cpát do hlavy že wushu kung-fu je best bojovej sport, záleží vždy na jedinci ) No, snad se vám to bude líbit.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Swordfish píše:A k typicky českým zápecnickým řečem typu: "Na naší českou facku nic nemá" se mi ani vyjařovat nechce. :dry:
Nepochopíš fór? :)
Kraki Skengdrang
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Swordfish píše:
Ja nevim no, mel jsem nemalo moznosti sparrovat s tkwdistama a proste mi prijde, ze se snazi za kazdych okolnosti kopat a to jeste ke vsemu high kicky. A to vsichni … Tj. spatne kopy, spatna vzdalenost a dost casto i spatne nacasovani. Vetsinou stacilo trochu se posunout do soupere a sam spadnul … Vsak i na tom videu je jasne videt, jak borci sami padaji, pac nemaji ty kopy vubec kontrolovany (i kdyz techniku maji celkem dobrou) a maji dost nestabilni postoje na kopy. Proste to tam svihaji hlava nehlava :ermm:
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

cybermisa píše:
Swordfish píše:

Mimoto High kick je kolikrát jen pohlazení po ksichtu. Lepší silnej, přesnej úder na solar či žebra. K čemu je když budu dostávat stále facky nohou. Zbytečně to vysiluje a účinek je na prd.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

anurin píše:
cybermisa píše:
Swordfish píše:

Mimoto High kick je kolikrát jen pohlazení po ksichtu. Lepší silnej, přesnej úder na solar či žebra. K čemu je když budu dostávat stále facky nohou. Zbytečně to vysiluje a účinek je na prd.
Souhlas, ja jsem taky zastance nazoru, ze kopat na hlavu je stejne, jako boxovat souperi do nohou :smile: Ovsem high kicky pri sparringu pouzivam, vesmes ale jen pro efekt.
Swordfish
Příspěvky: 209
Registrován: 21. 1. 2007 15.00
Bydliště: Praha;Tirian; Říše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Swordfish »

cybermisa píše:
Ted musim uznat, ze tohle je jeden z duvodu, proc uz tam moc nelezu (mozna i proto ze aby se mi povedl aspon trochu silny high, vzdycky se musim tak 15 minut roztahovat :bleh: )
A ten postakovaci postoj me taky vzdycky sral, ale to je bohuzel hodne stara skola, kdy jeste ITF a WTF mely hodne blizko... Docela jsem se vzdycky divil, jak moc se na tom lpi pri technickych zkouskach na dalsi kup, ale kdo jsem abych se navazel do Korejce, ktery ma 7. dan a byl u zrodu...

Jon: Ale jo, nic proti :bigwink:

Cyber, Anurin : K tomu high kicku bych celkem souhlasil, ja se k tomu dostanu vetsinou u trochu mensich souperu v kombinaci a lokty a háky. Ale mnohem víc provozuju klasický low kicky, nebo jednu moc povedenou variantu - "Holandský low kick" konec citátu jednoho šílence :bigwink: ale prý se to tak vážně jmenuje...
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Poskakovaci postoj mas ale napr. i ve sportovnim karate pri kumite. Je to proste forma, ktera ke sportovnimu pojeti patri, pac umoznuje rychly a dynamicky pohyb k souperi a od nej - tj co nejrychleji ho jakoze trefit a rychle pryc. Rovnez je to duvod, proc jsem sportovni karate zavrhnul:biggrin:

Bojova forma, tak jak sparrujeme u nas, spis tihne k tomu co nejvic ustat a setrit energii - tim nemyslim sopere uspat, ale provadet technik spis mene, zato presnejsi a dynamictejsi. Kdyz nekdo vecne poskakuje, tak po pul hodce ostrejsiho sparringu nemuze. No, a trenink ma tri hodky :biggrin:
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Swordfish píše: "Holandský low kick" konec citátu jednoho šílence :bigwink: ale prý se to tak vážně jmenuje...
Neni to nahodou low kick z otocky? Pac jestli jo, tak mi to pripomina jeden trenink pred rokem - posledni pred Vanoci. Souper me takhle kopnul patou primo na meniskus a jak pak dva mesice kulhal. Ten jeho low kick jsem videl, ale nereagoval jsem, pac jsem si rekl, ze to v poho ustojim. Ani jsem si pak celou zimu nezalyzoval … :ermm:
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

cybermisa píše: jakoze trefit a rychle pryc
…. a pak se setkáš s frajerem co dělá machra že vyhrál bůví co a cpe se na full kontakt :biggrin: Bylo mi jich občas líto. :boom001:
Swordfish
Příspěvky: 209
Registrován: 21. 1. 2007 15.00
Bydliště: Praha;Tirian; Říše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Swordfish »

cybermisa píše: Rovnez je to duvod, proc jsem sportovni karate zavrhnul:biggrin:
Rovnez duvod k zavrzeni TKW :-)

Ten holandsky "spodak" me naucil vicemistr evropy v thai, ktery svete div se obcas trenuje v tom ITF oddilu, kam jsem chodil (mimochodem vyborna zmena, hodinu se jely tkw nacviky a pak hodinu kondicni kickbox, tenkrat me to moc bavilo, skoda, ze je to pryc). Funguje to tak, kopes napriklad pravou, tak si levackou nakrocis temer vedle souperovy levacky a svihem pravackou se mu vlasne dostanes za koleno presne na vazy... Podle me, jedna z nej ko technik, co znam...
Me, jsem pul roku po operaci pretrhanejch vazu na motorce, by stacil tenhle kop jeden a ani ne celou silou a rok bych kulhal, ten Zdenek tvrdi, ze mu vzdycky stacily tri povedeny a uz letel rucnik, nebo lekar, prijde na to...

edit: Ta otocka taky moc pekna zelezitost, me se staci o techhle technikach jenom bavit a hned me zacne koleno podezrele bolet :blink:
Uživatelský avatar
Uradin
Příspěvky: 137
Registrován: 14. 11. 2006 0.15
Bydliště: NO HOME(homeless)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uradin »

když sem se tu koukal na ty boje tak sem zesrandy koukal na youTube a našel sem fakt supr blazna v thai boxu schvalně kukněte co děla za blbosti :megalol: http://www.youtube.com/watch?v=l49H-mcauOA&NR=1
IM BACK
Noir Comme la Nuit-mladík co má v lásce noc
William Vryce-usměvavý dřevorubec a bojovník(ztracen v horách)
tak tahle hudba se mi v zahryzla do těla jako noční bytost :D http://www.youtube.com/watch?v=d9geleJT … EF2808797B
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Uradin píše:když sem se tu koukal na ty boje tak sem zesrandy koukal na youTube a našel sem fakt supr blazna v thai boxu schvalně kukněte co děla za blbosti :megalol: http://www.youtube.com/watch?v=l49H-mcauOA&NR=1
Musím uznat že je to frajer rychlost a razance úderů mu nechybí a jsou jeho velmi silnou stránkou. A docela dobře hraje na psychiku soupeřu. Musím uznat že do ringu nastupuje se vším všudy.


Edit: Něco málo na odlehčení. Musím uznat že provedení této sestavy je velmi zdařilé.


http://uk.youtube.com/watch?v=cJoazZ2WL … re=related
Odpovědět