Obchodní pondělky

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Dostal jsem od DM reakci na obchodní dotaz v pondělí?

Ano
4
11%
Ne
13
37%
Nic jsem do družiny v pondělí ohledně předmětů nepsal, ale mám nezřízenou touhu hlasovat
18
51%
 
Celkem hlasů: 35

kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

*promne si oči*

Tak ještě jednou. Nejedná se mi o získání nějakých věcí. Nic takového Ez nezkoušel a zkoušet nebude, dokud k tomu nebude mít důvod. Zajímalo mě, zda funguje oficiálně nastavený systém. Jsem toho názoru, že defekty, ať už v programu či v procesu, se mají hlásit a řešit, a ne zavírat oči a říkat, že "to není nutné řešit", "jde to i bez.…". Samozřejmě, možné řešení je i odstranit celou funkcionalitu z nové verze.

Nechtěl bych tu rozvíjet debatu, jen řešit původní téma. Děkuji.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

No, pro informační hodnotu by možná byla lepší obyčejná anketa

takhle se ti tu vážně nahrne spousta obraňujících příspěvků poučujících tě jak to jde jinak, už z principu, kdybys ten topic náhodou myslel jako výtku:)
Naposledy upravil(a) Braenn dne 3. 9. 2008 7.36, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Pitikule
Příspěvky: 1082
Registrován: 4. 8. 2006 14.21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitikule »

co se týká mne, když už sbíráte názory, krom velmi vyjjímečných případů (práce) s pondělky nemám žádný problém. Některým se možná mohlo stát, že i přes to, že je pondělí, dostali prosbu o sečkání, někdy se těch objednávek sešlo opravdu víc. Co se týká vydávání, to v pondělí neřeším, předmět předám v nejbližším termínu po odhadu obchodníka. Někdy to byl IC týden, někdy RL týden...záleží na objednávce.

a malá poznámka na konec - jelikož teď mám jakési fiktivní DM prázdniny, kdy jsem ve hře nahodile, pondělky samozřejmě nefungují a z mé strany až do konce "prázdnin", tj. cca do října, ani nebudou.
Reklama: Piti - práce všeho druhu, vysoká kvalita, nízká cena - spokojenost zaručena!
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Braenn píše:No, pro informační hodnotu by možná byla lepší obyčejná anketa
Ona je na miste spis otazka, zda vubec ma smysl neco takoveho resit, ceho se dosahne, kdyz se to bude resit, a ceho az se to "vyresi". :smile:

Z praxe je evidentni, ze system funguje sporadicky, podle toho, jak ma kdo z tymu cas - ovsem to je ale obecny zaver na vyrizovani cehokoli.
Braenn píše:takhle se ti tu vážně nahrne spousta obraňujících příspěvků poučujících tě jak to jde jinak, už z principu, kdybys ten topic náhodou myslel jako výtku:)
Forma, jakou kokosak zvolil, si holt vyzadala reakce v podobnem duchu, takze v tomto pripade se ani nedivim :bigwink:
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Dodána anketa.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Asi měsíc (RL) jsme se snažil nechat si něco u nejrůznějších řemeslníků dělat (jednu a tu samou věc) a to i nejen podělky. Několikrát z toho se mi stalo, že jsem se s DM vyloženě minul (a myslím, že dostal i hlášku, že zrovna nemá DM čas). Tuším, že když jsem s tím začínal tak zrovna začínaly prázdniny. A tak si to nakonec Din udělal sám (dělal to několik (RL) a už nevím, jestli to dostal nakonec v pondělí). DM, které mu předmět dalo, a to v podstatě hned jak jsem o něj zažádal), ho pak ještě operativně ještě předělalo podle mého přání, protože došlo k malému nedorozumění v tom o co má jít. Nevím tedy kam přesně bych hlas v anketě přidělil.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Nejde o to, zda jsi dostal co jsi potřeboval, ale zda byla nějaká DM reakce na tvuj požadavek v pondělí. Jde mi o to, zda pondělky nefungují pouze papírově a zda se to neřeší čistě na základě času DM nezávisle na dni v týdnu. Pokud jsi dostal "nemám čas" odpověď v pondělí, napiš ano. V jiné dny bys dle nastaveného systému ani neměl požadavek vznášet.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Jistý si nejsem, ale předpokládejme, že to bylo v pondělí - hlasoval jsem ano.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

já jen upřesním, co se doopravdy "oficiálně" píše:
Labir píše:IC obchodníka kontaktujte vždy každé pondělí večer. Tento den je u DM vyhrazený pouze pro objednávky, v jiných dnech DM nemusí na žádosti reagovat a věnují se questům a jiným činnostem. Pokud to proto není absolutně nutné nekontaktujte IC obchodníka mimo tento termín. DM nemusí být v daném termínu ve hře (není to povinnost, DM nejsou placení) ale budeme se snažit tam většinou být. Tj. jinak řečeno - když je v pondělí večer DM ve hře tak vyřizuje objednávky. Výmluvy a důvody "neměl jsem v pondělí večer čas" nejsou brány v potaz, např. úřady také nepřizpůsobují otevírací dobu dle potřeb jednotlivců. Pokud nemáte čas v pondělí večer permanentně poproste IC jinou postavu ať objednávku vyřídí za vás.
(zvýrazněno mnou)

Přeloženo:

Neplatí, že každé pondělí bude nějaké DM ve hře.

Pokud je, mělo by dávat přednost objednávkám.
(Samozřejmě pokud právě jede quest, tak ho kvůli tomu nepřeruší.)

V jiné dny není zaručeno, že na ně bude brát zřetel. (viz co psal cybermisa)


- zdá se mi, že si tenhle odstaveček kokosak vykládá trochu jinak, než co se v něm doopravdy píše.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Kokosák si ho nevykládá jinak, kokosák chce vědět jestli přinesl nasazený systém nějaký efekt. Zdálo se mu totiž na základě rozhovorů s ostatnímy hráči, že nikoli.

*ukáže na anketu*
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

kokosak píše:Kokosák si ho nevykládá jinak, kokosák chce vědět jestli přinesl nasazený systém nějaký efekt. Zdálo se mu totiž na základě rozhovorů s ostatnímy hráči, že nikoli.

*ukáže na anketu*
system? nasazeny?

tohle by se dalo rici pouze tehdy, paklize by axiom znel ze v pondeli bude ve hre alespon jeden DM ktery bude vyrizovat objednavky. V definici je ale: paklize bude v pondeli DM ve hre, bude vyrizovat objednavky ( a ne jine dny ). Jde tedy pouze o pravidlo, ktere omezuje objednavky mimo pondelky - jinak se nic nemeni. Nikde take neni uvedeno, ze DM musi v pondeli opustit rozehranou hru aby sel vyrizovat objednavky ( tolik jen pro upresneni, neni to reakce na zadny prispevek v tomto topicu ).

Jedine o co tedy muze jit v tomto topicu je, dokazat ze DM byl v pondeli ve hre a nevyridil objednavku ackoliv prisla driv nez jeho zapocaty Q … coz by mi prislo krapet *hleda ve slovniku slusny vyraz*
Dives, qui sapiens est
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

to balrog: no...když z toho vytáhnu jiné věty dosáhnu úplně jiného znění...například:

IC obchodníka kontaktujte vždy každé pondělí večer. Tento den je u DM vyhrazený pouze pro objednávky

myslím, že nemusím překládat

jinak by věta zněla, kdyby bylo: pro objednávky DM vyhradili pouze tento den...

myslím, že je zbytečný vkládat do odstavce svoje myšlenky a tvrdit, že pouze takhle to je správně a druhá strana to nepochopila... :bleh:
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Praetor
Příspěvky: 406
Registrován: 2. 5. 2006 19.25
Bydliště: Amfiberai

Příspěvek od Praetor »

Akira píše:to balrog: no...když z toho vytáhnu jiné věty a vytrhnu je z kontextu dosáhnu úplně jiného znění...například:

IC obchodníka kontaktujte vždy každé pondělí večer. Tento den je u DM vyhrazený pouze pro objednávky

myslím, že nemusím překládat
nebyli by hraci sami proti sobe, kdyby DM byl ve hre a byl blokovan pouze pro objednavky - tedy i v pripade ze by zadna objednavka neprisla? Prislo by mi vhodne kdyby DM nerozjizdel v pondeli celovecerni Q, ale aby hru prizpusobil tomu aby mohl vyridit pripadnou objednavku.
Dives, qui sapiens est
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Praetor píše:
Akira píše:to balrog: no...když z toho vytáhnu jiné věty a vytrhnu je z kontextu dosáhnu úplně jiného znění...například:

IC obchodníka kontaktujte vždy každé pondělí večer. Tento den je u DM vyhrazený pouze pro objednávky

myslím, že nemusím překládat
nebyli by hraci sami proti sobe, kdyby DM byl ve hre a byl blokovan pouze pro objednavky - tedy i v pripade ze by zadna objednavka neprisla? Prislo by mi vhodne kdyby DM nerozjizdel v pondeli celovecerni Q, ale aby hru prizpusobil tomu aby mohl vyridit pripadnou objednavku.
nene..nezastávám názor, že mají být blokováni tímto.. :smile: jen konstatuju, že vytrhávat věty z kontextu je nebezpečné a tato věta zní docela jasně, když je podána takhle a přeložena pro ty co to nepochopili a špatně si to vyložili :bleh:
a ano..souhlasím s tebou, že v pondělí by DM mohli počítat s větším poptávkou a tomu by přizpůsobili questy a jednání
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Praetor píše:
kokosak píše:Kokosák si ho nevykládá jinak, kokosák chce vědět jestli přinesl nasazený systém nějaký efekt. Zdálo se mu totiž na základě rozhovorů s ostatnímy hráči, že nikoli.

*ukáže na anketu*
system? nasazeny?

tohle by se dalo rici pouze tehdy, paklize by axiom znel ze v pondeli bude ve hre alespon jeden DM ktery bude vyrizovat objednavky. V definici je ale: paklize bude v pondeli DM ve hre, bude vyrizovat objednavky ( a ne jine dny ). Jde tedy pouze o pravidlo, ktere omezuje objednavky mimo pondelky - jinak se nic nemeni. Nikde take neni uvedeno, ze DM musi v pondeli opustit rozehranou hru aby sel vyrizovat objednavky ( tolik jen pro upresneni, neni to reakce na zadny prispevek v tomto topicu ).

Jedine o co tedy muze jit v tomto topicu je, dokazat ze DM byl v pondeli ve hre a nevyridil objednavku ackoliv prisla driv nez jeho zapocaty Q … coz by mi prislo krapet *hleda ve slovniku slusny vyraz*
Pokud jsou nastavena pravidla, měla by se dodržovat. Ať již hráči, či týmem. V opačném případě jsou pro kočku a patří zrušit. Dokazovat nic nemusím ani nehodlám - nikoho totiž nesoudím ani neodsuzuji.

Proč jsem načal tenhle topic bylo, že jsem již mnohokrát slyšel od hráčů, že zavedením "obchodních pondělků" se nic nezměnilo. Zajímalo mě, zda jde čistě o pocit, nebo se to zakládá na reálném faktu. Mrzí mě, pokud je snaha o zjištění stavu věci chápána jako útok.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

EDIT: prispevek smazan, jen se zbytecne opakuju …
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Kokosaku ber to proste jako doporuceni ne jako dogma. DM nejspis sami uznaji kdy maji na co cas a zaridi se podle toho misto aby byli zbytecne svazani nejakymi pravidly. Takove pravidla mohou spolehlive fungovat ve svete jako je aLFA kde je neustale online 10 dm ale tady se musis smirit s trpelivosti nebo se snazit vec vyresit IC s hraci jak jsem ti radila.

K tematu se ti tu vyjadrilo jiz nekolik DM a sve opovedi jsi dostal. Bud se zeptej nebo navrhni neco jineho nebo se s tim smir, nevim jak ostatni ale ja ti uz nic dalsiho neporadim. Podle me jsi dostatecne dobry hrac aby jsi si to zahral IC a zabavil takovym questikem dalsi postavy a sam se nemusel zabyvat zdouhavym schanenim DM pokud te to stve.

Jinak pokud by jsi chtel odpovedet primo me tak prosim PM at se tu zbutecne neopakujeme.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Kokosák má tvrdě zákonné přesvědčení. Jestliže je jedno pravidlo určené pouze jako doporučení, jsou taková všechny. A je zbytečné je psát, tím méně dodržovat.

Edit: I pokud by tomu tak nebylo, myslí si kokosák, že informace o vlivu doporučení jsou zajímavé informace. Kdo tento jeho názor nesdílí, nemusí přiložené anketě věnovat pozornost a místo toho sledovat třeba mraky na obloze.

Upřímně řečeno Wen, nechci žádné rady. Chci informace. Mám rád informace. Klidně tu nechám tenhle topic otevřený, dokud nezahlasují všichni, co by chtěli. Teprve potom budu dělat nějaké závěry.

A ještě jednou a naposled: Já žádný předmět po DM nechci.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Kokosak by si mel uvedomit, ze se o pravidlo nejedna, ac to tu porad omila do zblbnuti, nechca slyset nic jineho.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Kokosák uznává svou chybu. Nadále se nebude chovat tak, jako by se o pravidla jednalo.

Nadále ho zajímá, jak je.… řešení situace účinné a prosí ty, co ještě nepřispěli do ankety, aby tak učinili.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Odpovědět