dřevěné zbraně

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

dřevěné zbraně

Příspěvek od Tomyn »

chtěl sem se spíš zeptat jestli existuje dřevěné kladivo - warhammer jestli ne tak by bylo prima kdyby jo utíká mi tak požitek z turnaje na hřišti děkuji
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Re: dřevěné zbraně

Příspěvek od labir »

Tomyn píše:chtěl sem se spíš zeptat jestli existuje dřevěné kladivo - warhammer jestli ne tak by bylo prima kdyby jo utíká mi tak požitek z turnaje na hřišti děkuji
Zkus si dát do hlavy ránu dřevěným kladivem. Pak pochopíš že je to vcelku k ničemu. Ať ze dřeva nebo z kovu, smrtící je to vždy. Když chceš něco ze dřeva tak jsou v prodeji kyje...
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Na tohle jsme narazil, když jsem hrál Rathgara, ale nějak jsem to neřešil a používal cvičnou sekeru. Ale napadlo mě, jestli by nešlo udělat cvičné kladivo, které by mělo hlavu obalenou silnou vrstvou nějaké látky, která by změkčovala údery?
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Lehce OT, ale to by musela bejt sakra vrstva :smile:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: dřevěné zbraně

Příspěvek od Tomyn »

labir píše:
Tomyn píše:chtěl sem se spíš zeptat jestli existuje dřevěné kladivo - warhammer jestli ne tak by bylo prima kdyby jo utíká mi tak požitek z turnaje na hřišti děkuji
Zkus si dát do hlavy ránu dřevěným kladivem. Pak pochopíš že je to vcelku k ničemu. Ať ze dřeva nebo z kovu, smrtící je to vždy. Když chceš něco ze dřeva tak jsou v prodeji kyje...
no hale pak se mi na to nestahuje bonus na warhammery :(

edit teĎ sem se bochl klaudivem a neně to zas tak hrozné ako železným to sem také zkusil samo malé rány :crazy:
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Nebo celá ta hlava může bejt z látky, mě je to vcelku jedno :) ale myslim, že by to nebylo nemožný
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Když se to okecá, tak to třebas dostane ten správnej postih atd. aby se mohlo mlátit na cvičáku

BTW: nedřevěných zbraní je víc, ale snad budou v craftu, dle možností :bigwink:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Kapik
Příspěvky: 400
Registrován: 29. 9. 2007 14.07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kapik »

Stejně bych nechtěl dostat dvoukilovim dřevěnym kladivem do hlavy :smile: ta hlava by mohla bejt třeba nějaká vycpaná látka/kůže nebo i jinej materiál, nemusí to bejt nutně dřevo
Střízlivý nás nedostanou.
A vožralí se nedáme!


Elen - Mladá elfí lučištnice, vítězka turnaje tirínského r.1119 p.v.d.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Kapik píše:Stejně bych nechtěl dostat dvoukilovim dřevěnym kladivem do hlavy :smile: ta hlava by mohla bejt třeba nějaká vycpaná látka/kůže nebo i jinej materiál, nemusí to bejt nutně dřevo
s koženou hlavou by to bylo dobrý
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Grunt
Příspěvky: 226
Registrován: 23. 5. 2006 20.56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grunt »

Já být tebou tak to neřeším. Trpasličí válečná sekera taky není v dřevěné verzi a tak Grombald používa obouruční a zdá se mi že je to v pohodě... A pokud chceš mermomoci nějake látkové kladivo, brání ti někdo si ho IC vyběhat a vyrobit?(nebo se o to aspoň pokusit)
Grombald Sveřepý: Jeden hrozně sekernaty,věčně nasraný trpaslík, kterého se sám někdy bojím.
Rumbard Tarkaren:"To je tak, když dosi sére Grombálda"

Corvien:Jedna kouzelná kouzelnice.
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Taky místo cvičného palcátu používám sekeru. A proč? Protože dřevěný palcát je v podstatě kyj :)
Ovšem na stranu druhou, ona i ta dřevěná sekera má vzhledem k razanci břitu schopnost zranit. A ne málo. Proto jsem to vždy bral tak, že dřevěné zbraně určené pro výcvik prostě postava brzdí před zásahem aby byl cítit, ale protivník neskončil v ratolišti krve. Za takových podmínek se dá použít i dřevěné kladivo (nejlépe s hlavicí potaženou kůží) i palcát.

Navíc se mi docela líbí systém stínových zranění, použitý např. na Thalii. Postava má možnost v pokročilém ovládání zapnout stínové zranění (meč na plocho, údery se snahou omráčit ale nezabít), při kterém se pak protivníkovi odečítají životy někde stranou, systémově. Když klesnou pod nulu, postava omdlí.
Tohle by se hodilo spoustě postav… Například v jednom případě, kdy jsem naháněl low level zlodějíčka který se nenechal chytit (nováček, trochu zneužíval přechody. Už jsme si to vyříkali), ale nemohl jsem ho napálit pěstí protože by prostě lehl mrtev.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

hlavní rozdíl mezi sekerou a kladivem je v hmotnosti a druhu zranění který půspbí, sekera je zbran sečná, tudíš jako cvičná se dá použít převěná se ztupenýma a zaoblenýma hranama, imho samo sebou, to bude pořát pekelně bolet.
Ale kladivo palcát a jiné drtivé zbraně zranují na uplně jiném principu na principu velké kinetické energie,
kdo tady mluvil a 2 kilové kladivu o tom nemá ani ánung, dvě kila, zabolí ale není to nic oproti 10 kliovému perlíku, jak já si ostatně kladivo válečníka představuji. pokud tě kladivo zasáhne už je jedno z čeho je (při volbě mezi dřevem a ocelí, případně kamenem). To podstatné je že udeří s neuvěřitelnou setrvačností.

cvičné kladivo je tudíž naprostý nesmysl, pokud by ses dostal s nějakým materiálem na objem normálního kladiva, a přitom mělo váhu tak mapou že nublíží, je ti to IMHO stejně uplně jedno, protože s ním můžeš být sebelepší ale potom dostaneš do ruky zbran opravdovou, s deseti násobnou vahou a neuděláš stejně nic.

Cvičné kladivo je podle mě zbytečnost
PODPIS
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

sciorp píše:hlavní rozdíl mezi sekerou a kladivem je v hmotnosti a druhu zranění který půspbí, sekera je zbran sečná, tudíš jako cvičná se dá použít převěná se ztupenýma a zaoblenýma hranama, imho samo sebou, to bude pořát pekelně bolet.
Ale kladivo palcát a jiné drtivé zbraně zranují na uplně jiném principu na principu velké kinetické energie,
kdo tady mluvil a 2 kilové kladivu o tom nemá ani ánung, dvě kila, zabolí ale není to nic oproti 10 kliovému perlíku, jak já si ostatně kladivo válečníka představuji. pokud tě kladivo zasáhne už je jedno z čeho je (při volbě mezi dřevem a ocelí, případně kamenem). To podstatné je že udeří s neuvěřitelnou setrvačností.

cvičné kladivo je tudíž naprostý nesmysl, pokud by ses dostal s nějakým materiálem na objem normálního kladiva, a přitom mělo váhu tak mapou že nublíží, je ti to IMHO stejně uplně jedno, protože s ním můžeš být sebelepší ale potom dostaneš do ruky zbran opravdovou, s deseti násobnou vahou a neuděláš stejně nic.

Cvičné kladivo je podle mě zbytečnost

cvičné kladivo zbytečnost není :glare: ale asi si ho tedy budu muset IC vyběhat :blink:

edit: přijde mi že prostě reálné je mít takové kladivo které neudělá tolik poškození
Naposledy upravil(a) Tomyn dne 4. 11. 2008 11.50, celkem upraveno 1 x.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

sciorp: Amen.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

V tom případě je opravdu nesmysl i cvičná dvoubřitá sekera, protože jako taková je stejně jako perlík velmi nevyvážená zbraň spoléhající na obrovskou kinetickou energii. A lehká dřevěná hlavice cvičení s ní značně degraduje. Navíc je to kus masivu jako prase, dostat tím zásah tak to sice nemá drtivé zranění jako perlík (i když ve svě podstatě ano, je tupá), ale v případě protivníka bez zbroje klidně zpřeráží ruce, nohy… Ona se tam ta menší úderná plocha promítne.
Proto si myslím že bude lepší to brát tak že se údery brzdí (a trochu zapomenout na fakt že rozjetý úder perlíkem na větší vzdálenost, kdy není šance na pořádnou páku nějaké brždění nepřipadá v úvahu. S mnohem kratším palcátem by to ještě poměrně efektivně šlo.) Při cvičných soububojích jde především o zábavu, ne?.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

dva rozdíli mezi sekerou a kladivem.
sekerou se snažíš zasáhnout nechráněné místo, proto je pro tebe daleko důležitější jemnocit ovládání směru a natočení sekery

kladivem se prostě snažíš zasáhnout, toť vše

jednou se mi líbila jedna hláška už ani nevím od kud,

sekera dobrá, dá se sekat masíčko, meč lepší, dá se píchat žaludek. Kladivo nejlepší dají se drtit kostičky

co chci říct u sekery je podstatné kam s ní zasáhneš, u kladiva je podstatné že se trefíš a v tom případě ti je lehká cvičná verze k ničem, protože , jak už se opakuji, má absolutně rozdílné vlastnosti
PODPIS
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

To je jistě pravda, ale i dvoubřitá sekera se chová naprosto jinak když je z oceli a když je ze dřeva. S tou dřevěnou se bude opravdu hledat nechráněné místo podstatně snáz, pro tento účel je snad i pro simulaci boje kladivo lepší, protože není nutné příliš měnit jeho směr. Vlastně i meč je najednou úplně jiná zbraň se kterou se dají dělat doslova psí kusy… Jestli jsi někdy byl na nějaké „Dřevárně“ a viděl tam „Kydliče“ (lidi co nedokážou bojovat se svou zbraní věrohodně a mění její směr a rychlost tak, že by to s železem prostě nešlo, jenom proto aby zasáhli protivníka), chápeš o čem mluvím. I s dřevěnou palicí se dá napodobit styl boje těžkou palicí a prostě s tou setrvačností tak trochu počítat, i když není. A nejen že to pak dobře vypadá, ale krytí i útoky jsou zcela věrohodné a není problém se částečně procvičit ve stylu boje.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

vzdávám se,
ne o tomhle by se dalo polemizovat opravdu dlouho a bezvýsledně
podle mě je kladivo na cvičení blbost, podle tebe je tím pádem blbost i sekera, a jeden druhého nepřesvědčíme o tom že j etomu naopak.
ted bych asi tenhle topic nechal jeho účelu
PODPIS
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

sciorp píše:vzdávám se,
ne o tomhle by se dalo polemizovat opravdu dlouho a bezvýsledně
podle mě je kladivo na cvičení blbost, podle tebe je tím pádem blbost i sekera, a jeden druhého nepřesvědčíme o tom že j etomu naopak.
ted bych asi tenhle topic nechal jeho účelu
Jj, tohle někdy proberem v družné zábavě u škopku, tohle je dost nevhodný prostředek pro takové debaty. Možná bych mohl i sehnat dolyčné předměty na otestování :D
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

zabírám si tedy dřevěný desetikilový kladívečko
PODPIS
Odpovědět