Druidé a nápad k nim

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Jon píše:
anurin píše:Add staty nebo vzhled... myslím že je to v podstatě jedno.
Hm, já si myslím, že není :)

Vezmi si bojovníka na vysokém levelu, který by byl přeměněn například do jelena. Po lese bude běhat jelen s ohromnými staty a spoustou životů.

Vezmi si mága proměněného v medvěda. Po lese bude běhat medvěd s 30 HB...

A tak dále :)

Ovšem taková proměna by zřejmě vyžadovala i změnu frakce hráče na "Zvíře"…
Navíc by taková iluzorní „Jenom vzhled“ proměna opravdu nedělala mágům problémy :D
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Nalk píše: Pokud by taková moc byla, musela by se předávat specifickým způsobem, aby jí neměl každý druid. Osobně bych u druidů šel asi i do hard coru, kdy bych oddělil systémové druidy a skutečné druidy, abychom odlišili takové ty "šamany" a "čaroděje" od pravých druidů, kterým má příroda propůjčovat svou moc a z toho bych odvíjel vše ostatní - tedy např. vlastnosti jisté lokace a hromadné tišení. Tím nechci tvrdit, že druidi by měli skládat zkoušky z druidství, jak mágové na MUNI, ale aby se eliminovali ti, co hrají druida jen systémově a jinak jsou to klidně lovci zvěře (obdobně jako tu někteří hrají kleriky a přitom neuctívají žádného boha, který by jim dával sílu .. ta diskuze se řešila, berte jen jako příklad). :bigwink:
Sice se mi moc nelibi zpusob, jakym jsi svuj nazor napsal, ale v principu s tebou souhlasima v podobnem duchu (princip) by to melo byt reseno.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Jon píše:
Promena se zmenou frakce je dosti zneuzitelna, to bych byl zasadne proti.
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

cybermisa píše:
Jon píše:
Promena se zmenou frakce je dosti zneuzitelna, to bych byl zasadne proti.
Zvěř vycítí že jsi člověk v jiném kožichu.….. není třeba měnit frakce..
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

anurin píše:
cybermisa píše:
Jon píše:
Promena se zmenou frakce je dosti zneuzitelna, to bych byl zasadne proti.
Zvěř vycítí že jsi člověk v jiném kožichu.….. není třeba měnit frakce..
Ja to myslel obecne - menit napr. pri promene do nemrtveho adekvatne frakci atd …
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

cybermisa píše:
anurin píše:
cybermisa píše: Promena se zmenou frakce je dosti zneuzitelna, to bych byl zasadne proti.
Zvěř vycítí že jsi člověk v jiném kožichu.….. není třeba měnit frakce..
Ja to myslel obecne - menit napr. pri promene do nemrtveho adekvatne frakci atd …
Vím co jsi myslel tím zneužitelná, jen jsem naznačil že by to zvěř i tak vycítila...
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Darmonlor píše:
K pojmu druid mi hierarchie teda vubec nesedi … Arcidruid (DM) ano, ucitel - zak ano, ale jinak … A zkousky? Neudela zkousku a co? Vyhodite ho z prirody? :smile:
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

cybermisa píše:
Darmonlor píše:
K pojmu druid mi hierarchie teda vubec nesedi … Arcidruid (DM) ano, ucitel - zak ano, ale jinak … A zkousky? Neudela zkousku a co? Vyhodite ho z prirody? :smile:
V bg 2 byl druidský kruh a vypadal zajímavě, kdo zná ví...
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Byl bych rád, kdybyste se nestarali o strukturu druidího kruhu, málokdo z vás ví, jak kruh funguje, takže se radši držme charakteru oné případné nové druidí moci. :clover:

Mě by se líbila proměna lovce v obvyklou lovnou zvěř s + - jejími staty atd. Takže jelen (slabý téměř jako systémový), divočák (opět asi tak stejně silný), třeba i ropucha (pro velmi otravné lovce). :shades:
A to oddělení systémových druidů by bylo fajn :shades: Ale to je otázka jiné diskuze
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

cybermisa píše:
Darmonlor píše:
K pojmu druid mi hierarchie teda vubec nesedi … Arcidruid (DM) ano, ucitel - zak ano, ale jinak … A zkousky? Neudela zkousku a co? Vyhodite ho z prirody? :smile:
Výjmečně s cybermišou souhlasím. Drujd je ale ve své podstatě kněz přírody a ta má mnoho tváří. Proto z principu nemůže existovat nějaká mocenská struktura... tedy, ano, může, ale nemůže mít vliv na to zda dotyčný je nebo není druid. A už vůbec se postavením v ní nedá soudit svázání s přírodou. Viz nedávná diskuse u jisté nejmenované bohyně.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

cybermisa píše:
Darmonlor píše:
K pojmu druid mi hierarchie teda vubec nesedi … Arcidruid (DM) ano, ucitel - zak ano, ale jinak … A zkousky? Neudela zkousku a co? Vyhodite ho z prirody? :smile:
Mě naopak ano. Jak říkal Anurin, Druidský kruh…
Co takhle: Arcidruid, rada starších, nějaký vyšší post... Já nevím, třeba mistr… pak Druidi a „novici“
Zkoušky zásadně pro získání statutu plnohodnotného druida, pokud chci mít žáka, musím prokázat svou kvalifikaci jako mistr a pro některé druidy a mistry by pak byla pocta po delším působení dostat se do rady. Ta volí arcidruida.
Třeba takhle?
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Darmonlor: založ druida a prosaď to.. jinak bych byl rád, abyste nechali špekulací a soustředili se na téma topicu :bigwink: nebo případně řešte přes PM že? od toho tu jsou.. mimo jiné :shades:

Druidem je každý kdo zasvětí život přírodě, pečuje o ní a tak dále.. a odměnou pro něj je přízeň přírody mimo jiné v podobě jeho schopností. Tedy ti, kteří nehrajou druidy jako takové, by si podle mě zasloužili poškrkat část schopností. Ale to jsem zase OT já. :megalol:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Nedělejte z druidů řád rytířů Jedi :)

Příroda si sama vybírá své služebníky. a ti sami ve lvastním zájmu zcela v souladu s teorií společenské smlouvy vytvoří jistou hierarchii, ovšem debata o hierarchii tohoto Kruhu je zcela OT.

Řešíme, zda je dobrý / špatný nápad poskytnout druidům "trestající pravomoc" :) A dále, zda by ona proměna byla perzistentní (čili "je možné udělat tu proměnu tak, aby byla perzistentní?").

V takovém případě je ale nutné prodiskutovat možné pro a proti a možná zneužití / využití / negativní důsledky pro vlastní hru ať už ze strany druida či potrestaného.
Kraki Skengdrang
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Jon píše:(čili "je možné udělat tu proměnu tak, aby byla perzistentní?")
Je.
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Nalk píše:Darmonlor: založ druida a prosaď to..
Defakto mám :) Ale ne, nešlo tu o nějaké prosazování, jen o to že jsem chtěl CyberMisovi ukázat že Druidí hierarchie možná a představitelná je. Ani náhodou by mě nenapadlo chtít zavádět něco takového na EQ :D To je čistě vaše věc. Omlouvám se za OT.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Ja bych se drzela Forgotten realms predstavy druidu - spolecenstvi chranici rovnovahu sil a prirodni zakony. Ale maji dost daleko k jinak casto prosazovane "hippies" podobe druida ktera je zas me proti srsti. Ale pravda je ze tohle si musi rozhodnout hraci druidu sami. *krci rameny*
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Winonne
Příspěvky: 668
Registrován: 20. 2. 2007 12.21
Bydliště: Plzeň, Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Winonne »

Druidí kruh je založen hráči a má své pravidla a možná i trochu posty. Ty si určili sami hráči, takže bych nerada o nich diskutovala na foru.

Wen: O tvé představě druidů jsme se bavili dost a stejně jako ty nesouhlasíš jak je hrajem, my zas nesouhlasíme s tvou vizí. Takže asi tak.
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Držte se prosím tématu :excl:

Děkuji...
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Winonne píše:Druidí kruh je založen hráči a má své pravidla a možná i trochu posty. Ty si určili sami hráči, takže bych nerada o nich diskutovala na foru.

Wen: O tvé představě druidů jsme se bavili dost a stejně jako ty nesouhlasíš jak je hrajem, my zas nesouhlasíme s tvou vizí. Takže asi tak.
Jo jsou to vase postavy vsak si je hrajte jak chete.
Jinymi slovy dovolim si citovat sveho kamarada: "Jediny problem s druidy je, ze je hraji magori co voli zelene a tridi odpad." nebrat prosim nijak osobne ;]
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Wendigo píše:
Winonne píše:Druidí kruh je založen hráči a má své pravidla a možná i trochu posty. Ty si určili sami hráči, takže bych nerada o nich diskutovala na foru.

Wen: O tvé představě druidů jsme se bavili dost a stejně jako ty nesouhlasíš jak je hrajem, my zas nesouhlasíme s tvou vizí. Takže asi tak.
Jo jsou to vase postavy vsak si je hrajte jak chete.
Jinymi slovy dovolim si citovat sveho kamarada: "Jediny problem s druidy je, ze je hraji magori co voli zelene a tridi odpad." nebrat prosim nijak osobne ;]
kurnik nesu žadné grympičak

jej pardon za OT

jinak myslím že ten kruh co je teď je dobrý
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Odpovědět