Druidé a nápad k nim

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Druidé a nápad k nim

Příspěvek od anurin »

Už delší dobu jsem přemýšlel o tom, že by bylo fajn potkat PC druida, který může PC postavu ztrestat tak, že ji promění v nějaké zvíře. Tak jako to dělá DM arcidruid. Bylo by fajn kdyby tohoto mohl dosáhnout i PC druid, který by se o tu ( finesu? ) musel zasloužit. Byl by třeba hostitelská postava a musel by mít nějaký lvl. Stejně jako jsou na Muni lektoři s určitou pravomocí svěřenou hráči bych udělal krok i u druidů a celého kruhu. Pokud by se tam našel hráč, jež by si něco takového zasloužil, obdaroval bych ho touto schopností. Pokud toho hráč nebude zneužívat a bude této ( finesy? ) využívat v zájmu RP, bylo by to dle mého pěkné oživení. Čaroděj na X lvlu s knihou proměn to dokáže a nejen do zvířat. Pokládám si tedy otázku proč by nemohl i druid?

Nevím však jak moc je to systémově náročné a providitelné. :clover:
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

… a když už se nakouslo tema drujdů a proměn co takhle víc proměn pro drujdy? Sojka, had, kočka... všechna taková ta RP stvoření, která drujd podle DnD umí, ale s kterých v NWN zbyla jen ta bojová? Určitě by pomohla i možnost neměnit se od určitého levlu povinně pouze do lítých variant (lítého vlka už za psa vydáte jen ztěží).
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Kirros
Příspěvky: 620
Registrován: 2. 7. 2006 10.13
Bydliště: Magická univerzita, Lektorský pokoj č. 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kirros »

Jacho Ering - Lektor Magické Univerzity v Tirianu
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Kirros píše:viewtopic.php?t=2246&postdays=0&postorder=asc&start=0

Co to přidat nějak takhle?

to je radcovsky forum, tam se jen tak nedostanou ;)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

A poslat nam sem kousek abysme věděli? :bigwink:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Kirros
Příspěvky: 620
Registrován: 2. 7. 2006 10.13
Bydliště: Magická univerzita, Lektorský pokoj č. 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kirros »

Jo kruci ja si zase jednou nevšiml kde jsem. Omlouvám se :smile: :clover:
Jacho Ering - Lektor Magické Univerzity v Tirianu
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Kirros píše:Jo kruci ja si zase jednou nevšiml kde jsem. Omlouvám se :smile: :clover:
Neplet si démona s rádcem, to by dopadlo. :bigwink:

Ot.… ted k tématu, teda pokud se to už někde skrytě neprobírá.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Druidé a nápad k nim

Příspěvek od cybermisa »

anurin píše:Čaroděj na X lvlu s knihou proměn to dokáže a nejen do zvířat. Pokládám si tedy otázku proč by nemohl i druid?
Carodej nedokaze promenit kohokoli v cokoli jineho - umi jen zmenit VZHLED osoby (kouzlo 9. kruhu a navic vyzaduje knihu, ktera neni volne dostupna) - kombinace skoly iluzi a skoly promen, ktere jsou jaksi obe druidum cizi, co se tyce arcane magie.

Druid jako takovy tim spis nedokaze promenit cokoli v neco jineho - umi menit jen sebe, at uz prirozenou cestou splynuti s prirodou (feat) nebo pomoci divine magie.

Specialni reseni je pomoci systemu duchu/spiritu navazanych na jine systemy modleni/aura/presvedceni atd.
Novy system magie toto bude u druidu resit, ale je treba pockat. Delat jakekoli zmeny v soucasnem systemu magie je zbytecna prace
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Re: Druidé a nápad k nim

Příspěvek od anurin »

cybermisa píše: Carodej nedokaze promenit kohokoli v cokoli jineho - umi jen zmenit VZHLED osoby (kouzlo 9. kruhu a navic vyzaduje knihu, ktera neni volne dostupna) - kombinace skoly iluzi a skoly promen, ktere jsou jaksi obe druidum cizi, co se tyce arcane magie.

Druid jako takovy tim spis nedokaze promenit cokoli v neco jineho - umi menit jen sebe, at uz prirozenou cestou splynuti s prirodou (feat) nebo pomoci divine magie.
Můj tok myšlenek vznikl na základě DM arcidruidů, kteří dokázali měnit vzhled PC.

Vím jak funguje proměna s knihou proměn, je to iluze. Nemusíš být snad však iluzionista abys to dokázal. Stačí nemít zakázanou potřebnou školu.
cybermisa píše:
Specialni reseni je pomoci systemu duchu/spiritu navazanych na jine systemy modleni/aura/presvedceni atd.
Novy system magie toto bude u druidu resit, ale je treba pockat. Delat jakekoli zmeny v soucasnem systemu magie je zbytecna prace

Pakliže se to už řešilo tak se tu není o čem bavit. Nevěděl jsem to a byl to jen návrh, né prosazování názorů ani rozkaz aby se to oběvilo hned ve hře. Vím že věci, které se zalíbí vedení se objeví at už dříve nebo pozědji. Mimojiné nemohu vědět co se řeší na rádcovském phoru. Pokud topic pozbývá smyslu, myslím že se může zavřít nebo odstranit. :clover:
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

přesně tak, a to arcidruidi, (nevím čí) promněnil jednoho bracha v medvěda,
PODPIS
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Re: Druidé a nápad k nim

Příspěvek od cybermisa »

anurin píše: Můj tok myšlenek vznikl na základě DM arcidruidů, kteří dokázali měnit vzhled PC.
Chapu :smile: DM NPC magove napriklad take maji teleport :bigwink:
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Re: Druidé a nápad k nim

Příspěvek od anurin »

cybermisa píše:
anurin píše: Můj tok myšlenek vznikl na základě DM arcidruidů, kteří dokázali měnit vzhled PC.
Chapu :smile: DM NPC magove napriklad take maji teleport :bigwink:
Rejpale :bash: … DM NPC ti mohou dát DM kill.… o tom tu přeci nemluvím... mluvím tu o věci, která by mohla být pro hru užitečná.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Náhodou prd že je druidům cizí proměňovat, jen nejsme pitomí mágusáci, abychom měnili do každého vícebuněčného svinstva, které nás napdne. Arcidruid proměnil třeba trpaslíka v medvěda :bigwink: To cybermíša jistě ví :bigwink:

Osobně si myslím, že druidé ač jsou skvělá RP skupina, tka nemají žádnou možnost více potrestat lovce, jedině provádět rituály a označovat provinilé, aby si je příroda (DM) našlo, jenže co jsem zas slyšel, tka reakce některých DM bývají přehnané = DM kill.

Pokud by taková moc byla, musela by se předávat specifickým způsobem, aby jí neměl každý druid. Osobně bych u druidů šel asi i do hard coru, kdy bych oddělil systémové druidy a skutečné druidy, abychom odlišili takové ty "šamany" a "čaroděje" od pravých druidů, kterým má příroda propůjčovat svou moc a z toho bych odvíjel vše ostatní - tedy např. vlastnosti jisté lokace a hromadné tišení. Tím nechci tvrdit, že druidi by měli skládat zkoušky z druidství, jak mágové na MUNI, ale aby se eliminovali ti, co hrají druida jen systémově a jinak jsou to klidně lovci zvěře (obdobně jako tu někteří hrají kleriky a přitom neuctívají žádného boha, který by jim dával sílu .. ta diskuze se řešila, berte jen jako příklad). :bigwink:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Nalk píše:….
EQ je především o hráčích. Hráč hráči.… DM je jen třešnička na dortu.…. přeberte si to jak chcete. :bigwink:
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

anurin: z tohoto důvodu bych byl rád kdybych jako druid mohl něco udělat a nespoléhat na zdhlouavé rituály a následné činy DM :bigwink:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Já si myslím, že pokud by se tato moc dala opravdu "prověřeným" hráčům, kteří by s ní dokázali rozumně manipulovat, a dala by se jim i moc tuto proměnu zrušit, bylo by to jen pro užitek věci. Otázkou je, zda by se změnil jen zvhled postiženého lovce/dřevorubce/prznitele přírody a nebo zda by se změnily i jeho vlastnosti.

Pokud je někdo zvědavý na můj názor, já osobně jsem asi tak sedmi prsty z deseti pro :)
Kraki Skengdrang
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Jon píše:Já si myslím, že pokud by se tato moc dala opravdu "prověřeným" hráčům, kteří by s ní dokázali rozumně manipulovat, a dala by se jim i moc tuto proměnu zrušit, bylo by to jen pro užitek věci.
To jsem už zminoval. :bigwink:

Add staty nebo vzhled... myslím že je to v podstatě jedno.
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneHeart »

anurin píše: Add staty nebo vzhled... myslím že je to v podstatě jedno.
no ani ne. zrovna to je dost kritická volba. Pouhá změna vzhledu nikoho neovlivní.
změna podoby pak už ovlivní každý aspekt postavy.
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

anurin píše:Add staty nebo vzhled... myslím že je to v podstatě jedno.
Hm, já si myslím, že není :)

Vezmi si bojovníka na vysokém levelu, který by byl přeměněn například do jelena. Po lese bude běhat jelen s ohromnými staty a spoustou životů.

Vezmi si mága proměněného v medvěda. Po lese bude běhat medvěd s 30 HB...

A tak dále :)

Ovšem taková proměna by zřejmě vyžadovala i změnu frakce hráče na "Zvíře"…
Kraki Skengdrang
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Nalk píše:Tím nechci tvrdit, že druidi by měli skládat zkoušky z druidství, jak mágové na MUNI, ale aby se eliminovali ti, co hrají druida jen systémově a jinak jsou to klidně lovci zvěře
Proč ne? Druidí organizace s pevně danou hierarchií, zkouškama ze znalosti přírody a světa, kdy by výše postavení PC druidi byli víc propojeni s přírodou a tudíž dostali nějaké nástroje třeba pro potrestání hráčů by byla fajn. Třeba by to mohla obstarat druidí hůl. A nováčci v řadách by druidů nemohli nic moc víc, než zajít za někým v hierarchii nad sebou. Což teď obstarává DM. Ale stejně je to zbytečné řešit před novým systémem magie :)
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Odpovědět