Modlitební kniha a modlení jako takové...

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Modlitební kniha a modlení jako takové...

Příspěvek od kohen »

Modlení s knížku je povětšinou pro získání nějakého bonusu k síle, odolnosti, štěstí.. či tak...
Je to modlení takové spíše na oplátku za něco …..okamžitého, ale nic trvalého.

Nešlo by třeba použít také možnost v knížce modlení za božskou přízeň, jako by trvalejší index...?
Mohlo by to třeba mít pozitivní vliv na auru či informace o tom, jak je ta daná osoba nábožensky aktivní a jak na ni bude pohlížet její bůh, případně při znovuobjevení menší ztráta xp-přízeň (miláček) avatarů, či bohu.. nějaká procentní šance že postava co umřela se po chvilce sama zvedne...co já vím...

Tomu že se modlím za něco co okamžitě dostanu neříkám moc víra, i když někdy to není na škodu a i to se dá vykládat jako přízeň bohu..., ale snad víte, jak to myslím...
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

S něčeím podobným se uvažuje výhledově do budoucího systému magie i když to bude dost jiné.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Hloupé je, že ne vždycky při modlení lze použít modlitební knížku. Můj charakter se například modlí třikrát denně s železnou pravidelností, ale pomocí knížky to jde jen jednou.
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Jon píše:Hloupé je, že ne vždycky při modlení lze použít modlitební knížku. Můj charakter se například modlí třikrát denně s železnou pravidelností, ale pomocí knížky to jde jen jednou.
Pak by stačilo koupit další dvě knihy, pokud se nepletu. Něco jako ranní, polední a večerní modlitby, nebo jak to máš. I když předpokládám že Altaír se nemodlí kvůli bonusům co dostane, ne?
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Braenn píše:Pak by stačilo koupit další dvě knihy, pokud se nepletu. Něco jako ranní, polední a večerní modlitby, nebo jak to máš. I když předpokládám že Altaír se nemodlí kvůli bonusům co dostane, ne?
To předpokládáš správně, a užívat tři modlitební knížky by mi přišlo hodně prasácký :)
Kraki Skengdrang
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Braenn píše:Pak by stačilo koupit další dvě knihy, pokud se nepletu. Něco jako ranní, polední a večerní modlitby, nebo jak to máš. I když předpokládám že Altaír se nemodlí kvůli bonusům co dostane, ne?
podle mě to ani nejde, aby sis koupil 2 knihy a šli použít nezávisle na sobě.… protože pak je to DOST zneužitelný, když se poprvé modlitba nepovede, že si veme další a modlí se, dokud neuspěje...
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Darthirii
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 8. 2008 16.29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darthirii »

Použít víc knih doufám nejde (zneužitené), ale stále máme emoci modlení, která použití knížky zastoupí. Samozřejmě bez bonusu i bez hezkého efektu na konci, ale aspoň to nevypadá hloupě, když by měl člověk stát a třebas koukat na ostatní, protože už ten svůj bonus namodlený má.
Amber
Uživatelský avatar
Paklic
Příspěvky: 672
Registrován: 4. 1. 2008 16.40

Příspěvek od Paklic »

V tom případě by stačila jedna ve které by byly modlitby na ráno, poledne a večer. Nicméně bych byl radši, kdyby se postavy modlili jaksi pořád, než jen před výpravou. Taky jsem totiž o té knížce uvažoval, ale stále jsem si ji nepořídil.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

IMHO je lepší při RP modlení nepoužívat knížku vůbec. On ten efekt při úspěchu pak vypadá tak trochu divně (alespoň u některých bohů).
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Dle toho, co jsem vypozoroval ve hře, je modlitební kniha dělána pro použití nikoliv za jeden "EQ den", ale jeden "nwn den", což je v podstatě doba mezi dvěma "nwn resty", které je možno použít za den několikrát. Proto, vzhledem k pravidelnosti tvého modlení, bych zkusil vždy před použitím knihy restnout.
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Ikkie píše:Dle toho, co jsem vypozoroval ve hře, je modlitební kniha dělána pro použití nikoliv za jeden "EQ den", ale jeden "nwn den", což je v podstatě doba mezi dvěma "nwn resty", které je možno použít za den několikrát. Proto, vzhledem k pravidelnosti tvého modlení, bych zkusil vždy před použitím knihy restnout.
To sice jde, ale po výběru modlitby se ti vypíše v systémovém okně "Od poslední modlitby uběhlo příliš málo času" a modlitba neproběhne. : )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

To jsem si myslel, že v tom bude něco zakopaného, když se tu tahle možnost ještě neřešila :) tak zas nic, no :)
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

z druhý ruky mám (důvěryhodný) že se lze modlit 1x za 4 IR hodiny (případný bonus trvá 2 hodiny) … a jak tady padlo, nemám nic proti modlení kvůli bonusům (přecijen, modlitby většinou mají nějaký důsledek) ale nechal bych to tak, jak to je... a pokud se chce někdo modlit jen z důvodů RP (ne kvůli bonusům) může použít emoci a vynést svoji modlitbu (do kanálau Družina), dokonce někde se tady psalo, že si DM vedou o postavách záznamy jaký mají vztah k bohům - jak často se k nim modlí....ale že do toho nepočítají knížky ani *modlí se k X*… ale to je trošku OT
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Samozřejmě mi nešlo o bonusy, jen jsem upozorňoval na fakt, že pokud by byl uveden v provoz systém sledování jakési "náboženské horlivosti" postav pomocí itemu "modlitební knížka", jak tu navrhoval kohen, vznikala by tu jistá nerovnost.
Nicméně to je zase otázkou božstva - některý bůh vyžaduje modlitbu třikrát denně, jiný vůbec, jiný vyžaduje třeba jen oběti (a i ty lze obětovat jinak než položením na oltáře - například zakopáváním, věšením na stromy, zabitím...)…

Osobně řeším modlení samozřejmě většinou přes emoci modlení + uctívání, do kanálu družina nepíšu, protože moje modlitby jsou pokaždé skoro stejné a dlouhé, takže by to tam akorát zaspamovaly :)) Ono totiž nestačí jen napsat *modlí se k Ajris*…

Trochu mě mrzí, že věřící očekávají za svou víru automaticky nějaké supervýhody a bojím se toho, aby taková "víra" v podání některých "RP" postav nebyla hraná právě jen kvůli takovým bonusům, zvláště po tom, co by na toto byl vytvořen nějaký systém :(
Kraki Skengdrang
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

ha, proto jsem proti zavedení těch "systémů"...takhle je to vyhovující,knížka 1x za 4 hodiny bohatě stačí … navíc oltáře … a pokdu se postava bude hodně často modlit jen RP (chat okno+emoce) a DM si ho všimne, myslím, že nejpřijde zkrátka (ta postava samozřejmě :smile: ) a nemyslím tím bonus do statů... mě například modlitba k Durminovi už mnohokrát zachránila život... a myslím, že to ej to nejlepší, co bůh může dát (a to systém nezaručí 100% nikdy)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

kokosak píše:IMHO je lepší při RP modlení nepoužívat knížku vůbec. On ten efekt při úspěchu pak vypadá tak trochu divně (alespoň u některých bohů).
To sice ano, ale na druhou stranu někdy třeba používám knížku jen pro zjištění, zda bohyně "požehnala" nebo ne. Aspon je se pak na co vymluvit, když něco nevyjde:)

Modlení do DM kanálu má jednu hlavní nevýhodu - nikdo okolo neslyší co postava říká.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Braenn píše: Modlení do DM kanálu má jednu hlavní nevýhodu - nikdo okolo neslyší co postava říká.
a od čeho myslíš, že existuje hláška *potichu se modlí k X* ? :bleh:
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Street_cz píše:...a od čeho myslíš, že existuje hláška *potichu se modlí k X* ? :bleh:
Na tuhle "hlášku" jsem alergickej.
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Street_cz píše:a od čeho myslíš, že existuje hláška *potichu se modlí k X* ? :bleh:
Pro mě od toho, abych si mohla odskočit od komplu třeba pro pití.

Hláška je to dobrá, ale o vztahu modlícího k danému bohu, případně o bohu samotném to neřekne nic.
Ale to je nakonec fuk
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Braenn píše:Hláška je to dobrá, ale o vztahu modlícího k danému bohu, případně o bohu samotném to neřekne nic.
Ale to je nakonec fuk
a co bys chtěla slyšet? *začne se modlit k X o tom, aby jí pomohl v nesnázích*? (brát s nadsázkou) ono totiž většinou, když se psotava k někomu modlí a není to "nahlas" tak to odšeptá a z toho opravdu moc nevyčteš....ke komu a tak...
EDIT: zkoušel jsem najít topic kde se tohle ohledně modlení přesně řešilo, ale bez úspěchu...je to tam doslova popsaný/vysvětlený.… (kdo čet, zřejmě si to pamatuje)
EDIT2: zapoměl sjem upřesnit - o té "hlášce" ( :bigwink: ) co se potichu odmodlí k ostatním, může mezitím hráč vypsat svoji "potichou" modlitbu do Družiny.… samozřejmě by se to přehánět nemělo.…
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Odpovědět