PGR hláška

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

hrusi
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 7. 2008 18.18

Příspěvek od hrusi »

George píše:Zvládneš +4 do deseti minut :bigwink: … ale když tě při tom někdo vidí, tak se mu to většinou nelíbí :biggrin:
To bych tě chěl vidět, třeba bych se zasmál. :biggrin:
Pro vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Jon píše:Upozornil bych na vypozorovanou skutečnost, že menší (okolo nuly či nižší) PGR mají postavy válečníků (Mansur, Grim, Deril...) a čarodějů (Adalbert, Nat...). Zvláště například u Mansura a Adalberta mě to zaráží, protože vím jakým způsobem hrají. (Samozřejmě ale taky nevidím všechno).
Promiň, ale kdo nám zbývá, pokud vyjmeme kouzlící postavy a bojové postavy? Spíše bych rozdělil postavy na "mluvky" a "tišší typy".
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

No, budu oponovat tím, že si myslím, a ne neopodstatněně, že o kvantech textu, který postava vyhcrlí, to není.
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

jo...třeba kdo mne zná, ví, že jsem hroznej spamer... a pomohlo mi to? … ne :-D
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Erik Brandlgod
Příspěvky: 125
Registrován: 9. 11. 2008 19.38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik Brandlgod »

No já jsem v podstatě nikdy neměl s PLACOS problémy, a to mám wara, aktivně pracuju a chodím bojovat.. :smile: Vždy se mi to drží na nule.
- Charakter postavy je jako noční obloha, roste, rozpíná se, tmavne a nad ránem prostupuje světlem, nejde ohraničit ani přesně definovat

- Orin Ruthrakkar - muž na stezce poznání
Acc: Smajdalf.cz
Uživatelský avatar
koulinek
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 12. 2007 13.57
Bydliště: nedaleko HK \ toulá se někde po desce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koulinek »

Taky sem ještě s žádnou postavou nedostal knížku, ale taky se nešplhám někam do plusových výšin, prostě zlatá nula.
Rumbard Tarkaren

Lepší pomalu přežívat než rychle umírat!
Uvidíte-li mě utíkat, snažte se mě předběhnout!
hrusi
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 7. 2008 18.18

Příspěvek od hrusi »

Berte prosím také ne vědomí, že postavy, které už jsou na servru déle mají před placosem výhodu v tom, že už mají jak si příjmy zajištěné (platinka sem platinka tam) a jsou jaksi taksi bezstrostné. Pro nově příchozí postavu, která právě začala hrát je to ovšem těžší. NIkdo z nás tu nechce chodit jako trhan a chce mít i nějkou tu slušnou výbavu. Byl by nemsmyl očekávat od nové postavy PRG + 4... :excl:
Pro vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

hrusi píše:Berte prosím také ne vědomí, že postavy, které už jsou na servru déle mají před placosem výhodu v tom, že už mají jak si příjmy zajištěné (platinka sem platinka tam) a jsou jaksi taksi bezstrostné. Pro nově příchozí postavu, která právě začala hrát je to ovšem těžší. NIkdo z nás tu nechce chodit jako trhan a chce mít i nějkou tu slušnou výbavu. Byl by nemsmyl očekávat od nové postavy PRG + 4... :excl:
To je fáma. :bigwink: Věř tomu, že starší postavy nebo ne, většina si na jídlo, opravy a vybavení vydělává. A to píšu "většina" jen z opatrnosti - já sám nevím o nikom, kdo by žil jen z uspořených peněz.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Pavel Urban píše:
hrusi píše:Berte prosím také ne vědomí, že postavy, které už jsou na servru déle mají před placosem výhodu v tom, že už mají jak si příjmy zajištěné (platinka sem platinka tam) a jsou jaksi taksi bezstrostné. Pro nově příchozí postavu, která právě začala hrát je to ovšem těžší. NIkdo z nás tu nechce chodit jako trhan a chce mít i nějkou tu slušnou výbavu. Byl by nemsmyl očekávat od nové postavy PRG + 4... :excl:
To je fáma. :bigwink: Věř tomu, že starší postavy nebo ne, většina si na jídlo, opravy a vybavení vydělává. A to píšu "většina" jen z opatrnosti - já sám nevím o nikom, kdo by žil jen z uspořených peněz.
Ehm.. ale ona je to pravda, jedna věc je jít na adamantium a mít z toho 40k a druhá věc je jít někam sbírat jahody a mít stejný PGR ..nebo jít někam lovit krysy a nebo medvědy :) taky slušnej nepoměr.. a už si to vůbec nedokážu představit na ostrově :)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

[quote="hrusi"][/quote]
těžší....myslím, že je normální že žádná postava na 3. lvlu nebude mít plnou výzbroj/výstroj/výbavu … musí si na to postupně vydělávat a upřímně si myslím, že PGR 1x mínus nebo i 2x mínus není tak hrozný aby si člověk hned stěžoval... u začátečních psotav mi to tedy přijde přirozené, že mají mínusoví PGR ale to se časem zlepší a vyrovná, když už budou mít všechno co potřebují...tak vydělávání omezí (protože to pak nebudou mít za co rozhazovat) - pgr leze nahoru... a ještě dodám svůj názor, že PGR nula není špatný... ty bonusy, které psotavy získají při plusu (bonus do štěstí, xpy zadarmo) jsou podle mě pro dobrého RP hráče zbytné a nejsou potřeba...tak to cítím já...
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Věř tomu, stále je to o příjmech a výdajích... jen se to celé posunulo o nějaký ten řád nahoru a místo měďáků tam kolují zlatky.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

hrusi píše:Berte prosím také ne vědomí, že postavy, které už jsou na servru déle mají před placosem výhodu v tom, že už mají jak si příjmy zajištěné (platinka sem platinka tam) a jsou jaksi taksi bezstrostné. Pro nově příchozí postavu, která právě začala hrát je to ovšem těžší. NIkdo z nás tu nechce chodit jako trhan a chce mít i nějkou tu slušnou výbavu. Byl by nemsmyl očekávat od nové postavy PRG + 4... :excl:
Nová postava je chcípáček na prvním levelu, vylezla kdo ví odkud. Svět je postavený tak, aby bylo obtížné získat slušné vybavení. Bohužel, hráč si řekne, že na to nemá, a tak jde hned něco dělat (rozuměj lootit, harvestovat, creepit...), aby na to měl co nejdřív. Chyba.
Třeba má postava na 15. levelu má horší vybavení než kdejaký týpek na šesté, sedmé (což mě občas deprimuje :D). A o těch naspořených penězch bych byl opatrný... já jsem někdy rád, že mám ve váčku celou zlatku. Moje aktuální jmění je přesně stříbrňák a třicet měďáků plus výbava nashromažděná za rok hraní.

Samozřejmě nepopírám, že mám asi víc možností si vydělat než nějaký nováček. (I když...)
Kraki Skengdrang
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Má zkušenost

Příspěvek od Aefar »

Hraji od Vánoc. Level mám skoro šestý.

Protože jsem potřeboval základní vybavení pro barda - nástroje, rozhodl jsem se na ně vydělat.

Sbíral jsem, těžil jsem, trhal květiny - zpravidla v noci.
A hodně se bavil s ostatními a "odpočíval"

Skoro jako v reálu - kde 8 hodin denně strávím prací.

Možná proto trvalo 5 levelů, abych dostal knížku, teprvé z té jsem se dozvěděl, že existuje něco jako PLACOS. Od té doby ho pravodelně kontroluji. Zregeneroval jsem se za dva (reálné) dny.

Utrhnu pět květin, za pár minut jsem zregenerovaný a když jdu kolem dalších květin, zase je utrhnu.

Výsledek - abych vyvážil finance a PLACOS, zjistil jsem, že nemá smysl se zabývat jahodama, mušlemi a drahokamy (málo cennými), ale pouze dražšími věcmi - tedy poklady (looty, chcete-li) a například květinami. Od té doby mám krásnou nulu a asi jeden zlatý za týden. Protože nemám vybavení, zatím to rozfrckám.

Zažil jsem dlouhé hodiny krásné RPG hry bez jediného těžícího prvku či zabití - pořád krásná nula.
Jednou třeba bude plus - ale kniha nemizí a nemizí.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Já jen poznamenám, že dřív jsem spíš sbíral a následně prodával, ale od dob EQ3 to tu postavu řádně neuživí, takže jsem byl donucen (jistě můžete tvrdit, že nebyl, ale postava potřebuje přeci jen jisté věci a také různé zásoby a finance na cesty atd.) přejít na loot, abych si odlehčil PlaCoS :bigwink:

Jinak ho teda moc neřeším, prostě jen čas od času, když se mě někdo zeptá, jakej mám placos, tak se mrknu. Dokud mě to neobviňuje neprávem, že jsem looter+creeper+harvester, tak mě netrápí. Prostě ho neřešte.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
DenGrasse
Příspěvky: 207
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

Kontroloval jsesm si PLACOS PGR naposledy ve hře a hodilo mi to tento výsledek:

stav PLACOS PGR před akcí byl: -1, regenerace za 10-3 hodiny

sebral jsem z lootu s postavou jednu věc, kterou jsem následně prodal z 1 měďák.

stav PLACOS PGR po akci byl: -1, regenerace za 14-4 hodiny.

bylo to vůbec poprvé, co postava sebrala něco z lootu.

sebrání věci je záležitost cca 1 minuty. regenerace při nejlepší hře se posunula o 1 hodinu, tedy zisk 1 měďáku = 1 hodina dobré nebo 4 hodiny neutrální hry, tj. 60x více. Zdá se mi to, mírně řečeno, nevyvážené...

Je to tak v pořádku, popř. máte s tím někdo stejné zkušenosti?
malinový harwester a arcilooter
hoodedskull
Příspěvky: 86
Registrován: 28. 12. 2008 11.21

Příspěvek od hoodedskull »

DenGrasse píše:Kontroloval jsesm si PLACOS PGR naposledy ve hře a hodilo mi to tento výsledek:

stav PLACOS PGR před akcí byl: -1, regenerace za 10-3 hodiny

sebral jsem z lootu s postavou jednu věc, kterou jsem následně prodal z 1 měďák.

stav PLACOS PGR po akci byl: -1, regenerace za 14-4 hodiny.

bylo to vůbec poprvé, co postava sebrala něco z lootu.

sebrání věci je záležitost cca 1 minuty. regenerace při nejlepší hře se posunula o 1 hodinu, tedy zisk 1 měďáku = 1 hodina dobré nebo 4 hodiny neutrální hry, tj. 60x více. Zdá se mi to, mírně řečeno, nevyvážené...

Je to tak v pořádku, popř. máte s tím někdo stejné zkušenosti?
Ono asi záleží co, kde a jak si vybral, některé "způsoby" vyzvednutí jsou "ohodnoceny" větším kalibrem.
_________________
GID: hoodedskull
Irma Střapatá - průzkumníčka a hudebníčka
Ramcen syn Erlordův - mistr řemesla kamenického
Thaldor Rakhum - poustevník z Fagadu

"Kdo s hrdostí nepřizná vlastní chyby, nemá hrdost!" Charles Dickens
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Já mám zkušenosti, že se nevyplácí brát z lootu něco co má cenu jeden měďák. Jaký to má vliv na PLACOS netuším, tože to nepoznám, ale moje postavička se s tím odmítá tahat.

Edit: ano, jak již Labir napsal, tahání lootu z hide/invisu zkrouhává PGR o dost razantněji
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

kokosak píše:Já mám zkušenosti, že se nevyplácí brát z lootu něco co má cenu jeden měďák. Jaký to má vliv na PLACOS netuším, tože to nepoznám, ale moje postavička se s tím odmítá tahat.

Edit: ano, jak již Labir napsal, tahání lootu z hide/invisu zkrouhává PGR o dost razantněji
jééé..včera jsem zvedl z mrtvýho kostlivce stříbrňák...se zaleskl, no nevezmi ho. přijde mi to přirozený a logický :) tak to jsem si asi pokazil to..RPG... VŘSR, nebo co to je za zkratky..musím se mrknout :bleh:
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Tvrději postihované je pouzé obírání mrtvol a truhel v invisu a hidu. Není "postihována" nebo příliš zohledněna cena nebo množství předmětů, které si odnesete, ale pouze ten samotný čin. Důvody omezování vybírání pokladů skrytě jsou asi jasné.

Jinak jak už tu bylo už několikrát v různých topicích psáno, mohl jsi být Dengrasse na hranici, takže i ten jeden pofidérní měděný (mimochodem skutečná cena předmětu není rovná ceně výkupní, ale v řádech měďáků je to vážně jedno:) mohl převážit misky vah pro delší čas k regeneraci.

Osobně si lootem přivydělávám, a můžu s klidem říct že mi to nijak výrazně hodnotou pgr nehýbe, pokud člověk nevybere sám celou lokaci. Na druhou stranu mám pocit, že z hodně plusového pgr mi to neklesá tak rychle jako jiným, kteří dělají stejnou činnost s pgr v mínusu nebo kolem nuly.
hoodedskull
Příspěvky: 86
Registrován: 28. 12. 2008 11.21

Příspěvek od hoodedskull »

OT - ono taky záleží s kým jdete, někteří hráči sou tak "zkušení a rychlí" že než se k nějaké té mrtvolce dostanete, je vybíleno :D
_________________
GID: hoodedskull
Irma Střapatá - průzkumníčka a hudebníčka
Ramcen syn Erlordův - mistr řemesla kamenického
Thaldor Rakhum - poustevník z Fagadu

"Kdo s hrdostí nepřizná vlastní chyby, nemá hrdost!" Charles Dickens
Odpovědět