NWN SoU+HotU 1.69 camera mod, 1st person wiev do NWN atd...

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Ome
Příspěvky: 57
Registrován: 29. 3. 2007 22.03

NWN SoU+HotU 1.69 camera mod, 1st person wiev do NWN atd...

Příspěvek od Ome »

kamarad mi poslal zajimavy link.jedna se o kamerovy mod do NWN, diky ktereho se muzete zoomnout do pohledu prvni osoby a nebo naopak odzoomovat do takove vzdalenosti, ze se vidite uplne malinci.no jeste tam jsou i jine veci,ale ja to jeste nezkousel, takze tak uplne nevim.treba se to bude nekomu libit.
tady ten zminovany link http://nwvault.ign.com/View.php?view=Ot … il&id=1358
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Pro Eq jsem chystal specialni info... ale i tak.. pozdeji.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

Roma@klobouk dolu
PODPIS
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

LOL.. a já si říkal proč jen je na tom posledním Roma s prvotním kamenem xD.
Vypadá to hustě.. jen... bere ta kamera zřetel na velikost postavy při 1st person pohledu?
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Ano, ale abych predesel zbytecnym dotazum, chctel jsem sepsal pro Eq podrobnejsi info... Misto toho jsem, ale sel hrat, protoze mi to odlouceni uz chybelo, takze zkuste vydrzet /.-)
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Ome
Příspěvky: 57
Registrován: 29. 3. 2007 22.03

Příspěvek od Ome »

@Roma
tak to se omlovam,ze jsem predbehl tvoje uvedeni vlastni prace :blush:,ale jak jsem psal do PM ….
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Chválím. Moc pěkný mod a funguje skvěle :yes:
Bratrstvo zabanovaných!
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

to je fakt super :)
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

NWN SoU+HotU 1.69 camera mod

Příspěvek od Roma »

Ahoj,
predstavuji mod (patch) pro NWN SoU+HotU 1.69, ktery zmeni limity nastavene Bioware pro ovladani kamery:
1. umoznuje libovolny uhel kamery v rozmezi 360' - muzete se podivat na svoji postavicku ze spodu, nebo naopak az na hvezdy
2. umoznuje prizoomovat az pred postavicku (efekt pohledu z oci postavicky)
3. umoznuje odzoomovat tak, ze vidite lokaci z ptaci perspektivy (v libovolnem uhlu)
4. posunuje bioware cernou mlhu dal aby byla lokace pri odzoomovani viditelna, jinak by byla videt jen cerna mlha

5. jako bonus: pocitani mlhy je asi velmi narocne a kdyz je timhle posunuta, hra se stava plynulejsi, mene se skube a zvysuje se FPS (pocet obrazku za sekundu)

Mod upravuje soubor nwmain.exe, cestu k tomuto souboru vyhleda v registrech windows. Obvykle [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BioWare\NWN\Neverwinter]
"Location"= (napriklad: "D:\Hry\NeverwinterNights")
Popripade pouzijte tlacitko "Location"

Mod nevytvari zalohu, ale je schopen zvratit zmeny do puvodniho stavu - tlacitko "Restore"

Duvod vytvoreni
Uz asi pred rokem jsem si nekde precetl, ze v dobe snad NWN 1.26 existoval hack, ktery umoznoval hrat NWN jako akcni hru - z pohledu z oci postavicky. Pak k tomu prispel arto svym videem Equilibrie - trailer , kde mi chybelo trochu vic prace s kamerou. Takze motivaci jsem mel, ale nebyl cas... to se zmenilo, kdyz jsem se prestehoval a protoze jsem nemel internet, mel jsem razem spoustu casu. Pak prislo prvni wi-fi na kterem se nedalo hrat, ale dalo se procitat internet... narazil jsem na Vault coz jsou stranky NWN komunity a tam jsem obevil dva topicy o camera hacku od BrandonW Camera Angle Hack Version J a Forrestwolf Forrestwolf's Camera Hack
Temto dvoum panum a prispevatelum v prislusnem topicu patri nejvetsi slava, protoze oni prisli na to, jak to udelat. Pak ale prisly UpDaty NWN a jejich "hacky" prestaly na novych verzich fungovat. Nechapu proc take nevydali dalsi verze, ale to ted neni podstatne.
Delal jsem to ciste ze snahy umocnit zazitky z NWN, nikoliv abych zneuzival engine NWN.
Nekomu se muze zdat, ze kdyz odzoomoju abych videl celou lokaci, ze diky tomu odhalim i protivniky, tak to ale neni. Videt je pouze teren, postavicky, nepratele, pasti... To vse se ztraci jakmile prekrocite beznou dohledovou zonu vasi postavicky. Zkratka kdyz se odzoomoju, vidim jen krajinku a kdyz ode me nekdo odchazi, tak v miste kde by se normalne ztratil v mlze zmizi. Takze zneuzitelnost je minimalni a zda-li si nekdo bude kazit hru timto zpusobem, to uz necham na nem.

Tipy a triky
Za predpokladu, ze mate standartni nastaveni klaves.
Odzoomovani a prizoomovani provadim koleckem a stisknutym koleckem (prostrednim tlacitkem) menim uhly kamery.

Do pohledu z oci postavicky (FPS wiev) se nejlepe dostanete klavesou "Home" - nejblizsi priblizeni kamery.
Jde to i koleckem, ale nevim proc, zustavaji tam videt obrysy postavicky, kdyz se stiskne Home, nic pohled nerusi.

Pro preruseni pohledu z oci postavicky, nebo kdyz odzoomujete prilis daleko (a vidite jen tmu) je nejrychlejsi stisknout "*" - hnezdicku a tim se vam zmeni mod kamery a jste zase ve vychozi pozici.

Pro bezne vyuzivani pohledu z vlastnich oci je nejlepsi dostat se "*" do modu "automaticke kamery" - kdy se kamera nataci, podle toho, kam kouka postavicka a stisknout "home". Pak pomoci klaves WSAD, popripade mysi menite smer chuze a postavicka kouka tam, kam jdete. Do toho muzete koukat vsude ruzne kdyz stisknete prostretni tlacitko na mysi a pohnete mysi do prislusneho smeru.
Tento zpusob se mi tak zalibil, ze jsem dluhou dobu behal jako svoje kocka, je krasne jak nepoznate kde jste, protoze je vsude vysoka trava. Kazda lokace tak vypada uplne jinak, nez jste zvykli.

Caste dotazy
Meni se vyska kamery?
Ne, kazda rasa ma nastavenou svoji vysku a s tim ja nic nemenim. Ja pouze dovoluji posunout kameru tesne pred oblicej postavicky a tim se dociluje efekt, ze se koukate z jejich oci.
Nevyhoda je, ze kdyz si postava sedne, kamera je neustale ve vysce, jako by stala.

Pri pohledu z oci postavicky, vidim obrysy sveho tela...
Pro pohled z oci postavicky pouzij klavesu "Home" a ne scrolovani mysi.

Muzu s timhrat na servru?
To zalezi na adminech servu, mod to umoznuje.

Patch napise vse OK, ale nic se ve hre nezmeni.
Patch nejspis upravi jiny nwmain.exe, nez jakym hry spoustite. Budto je v adresari s patchem nejaky nwmain.exe a nebo mate spatny odkaz v registrech. V obou pripadech pouzijte tlacitko "Location" a zvolte spravny nwmain.exe

Muze mi to poskodit hru?
Nemelo by, patch ma tlacitko pro obnovu puvodniho stavu, presto doporucuji udelat si zalohu nwmain.exe.

Muzu ve hre pouzit cestinu?
Ano, nema to vliv.

Muzu mit pridane doplnky v override?
Castecne, byla hlasena chyba jestlize slozka override prekrocila 10MB

Nektere predmety vypadaji divne...
To se tyka pouze predmetu ktere jsou ve slozce override. Je to zpusobeno tim, ze mod mirne pozmeni perspektivu a nektere hrany pridanych predmetu nemusi odpovidat zameru autora.


Zname chyby
Hra se nemusi spustit, jestlize slozka "override" presahne velikost 10MB - neovereno
Nektere pridane predmety mohoy byt spatne slozeny. - neovereno
Perspektiva je mirne zmenena.
Jizda na koni v pohledu z oci postavicky nemusi vypadat dobre. - neovereno

Ted uz zbyva prihodit par obrazku, odkaz na stranku Vaultu, kde muzete mod stahnout.
Poprosit Vas aby jste paklize se Vam mod libi, pridali hlas v bodovani na Vaultu, cimz umoznite dostat se na cestne misto, nasledkem cehoz se o tom dozvi vice lidi.
A poprat vam peknou hru a spoustu neobvyklych fotek.

Odkaz:
http://nwvault.ign.com/View.php?view=Ot … il&id=1358

Obrazky (klikaci):
ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek

//Chtel bych pozadat moderatory, aby tenhle prispevek dalu jako prvni a nazev dali jen NWN SoU+HotU 1.69 camera mod, snad to Ome nebude vadit. A upravili prispevky tak, aby odpovidaly prvnimu prispevku. Dekuji
Naposledy upravil(a) Roma dne 19. 11. 2008 11.01, celkem upraveno 1 x.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Pěkné je to. Jen škoda, že všechny proměny mají nastavenou asi výšku hlavy konstantní... a to ještě o něco níž než je malá postava.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Kirros
Příspěvky: 620
Registrován: 2. 7. 2006 10.13
Bydliště: Magická univerzita, Lektorský pokoj č. 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kirros »

Zrovna předevčírem jsem si říkal ,že by bylo fajn mít ten rozhled z pohledu první osoby, kvůli eliminaci situací kdy postavy vidí ve všech směrech a nebo pro situace "Podívejte se jakou máme pěknou létající loď a postavy si můžou hlavu ukroutit ale hráč tam nedohlédne. :smile: Tedy díky za mod.
Jacho Ering - Lektor Magické Univerzity v Tirianu
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

chyt sem to na vaultu, hned jak si to tam dal, pěkná práce, díky
používal sem starší verze dokad to šlo a stejskalo se mi po tom :thumbup:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

jak mi to připomíná morrowind
PODPIS
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Kirros píše:"Podívejte se jakou máme pěknou létající loď a postavy si můžou hlavu ukroutit ale hráč tam nedohlédne. :smile: Tedy díky za mod.
Vite nekdo jak krasne a vyskoke ma veze Univerzita?
kokosak píše:Pěkné je to. Jen škoda, že všechny proměny mají nastavenou asi výšku hlavy konstantní... a to ještě o něco níž než je malá postava.
No ano... u promen to neni ono... a je to skoda, je to jako s tou jizdou na koni. Ale jak jsem psal, kdyz ovladam kocku, tak vazne mam hlavu kousek nad zemi a propletam se travou, no ale ty jako hobit asi vis o cem mluvim /.-)

Ono by s tim mozna slo neco udelat, kdyby se ty limity nemenily napevno, ale jen v pameti... treba ze by se udelal "on the fly patch" na zmenu vysky a kdyz by se dejme tomu stiskla F9 byla by kamera ve vysce pul stopy, pri F10 stopu a pul... Jenze na to sam asi nestacim.
Vubec se divim, ze nikdo z profesionalnich programatoru (a ze jsem si vsiml, ze jich tady je) se do toho nepustil uz davno. Takze kdyby s tim nekdo uz mel nejakou zkusenost, uvital bych pomoc.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Jiper
Příspěvky: 150
Registrován: 24. 12. 2006 15.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiper »

Roma: Presne na tohle jsem cekal,… muhaha, trailer coming soon (když vyzbude v současnosti čas) :))

EDIT: UNIVERZITA? bááááááááááájo
Naposledy upravil(a) Jiper dne 19. 11. 2008 13.13, celkem upraveno 1 x.
"Inu, rád bych..." Zachariash
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Moc pekny! : )

Ale musim se priznat, ze jsem si to s nadsenim nainstaloval a nakonec mi to ovladani nesedlo. Zaprve men tam dost rusila ta zmenena perspektiva (az mne samotnyho zaskocilo, jak moc se to zmenilo - a to i v beznych polohach kamery) - a pak jsem zjistil, ze pro mne je tenhle mod nepraktickej, protoze s kamerou kroutim vzdycky jak o zavod a vyhovovala mi ta "zarazka do dalky". Mel jsem takovy standardni pohled. S timhle modem jsem se do nej nedokazal poradne strefit a cas od casu jsem tu kameru roloval jak divej : ) Asi to jsou veci, na ktere si clovek zvykne cvikem, ale ja to nakonec po peti minutach odinstaloval a vratil se ke standardu O:)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

The_Balrog píše:Moc pekny! : )
Zaprve men tam dost rusila ta zmenena perspektiva (az mne samotnyho zaskocilo, jak moc se to zmenilo - a to i v beznych polohach kamery)
Nemohl by jsi prosim jeste jednou nahodit ten mod a udelat mi nejaky screeny? Protoze ja tu zmenu postrehl jsen, kdyz jsem si porovnal dva obrazky ze stejneho mista, jinak mi to prislo stejne. Mozna mas neco v override a nebo je to grafikou... co ja vim. Nemohl by jsi mi tedy napsat jakou mas grafiku, nastaveni a nejekej ten screen, v ramci vylepseni modu? A i na Vaultu se nekdo podivoval nad perspektivou a nekdo, jako teba ja to ani nepostrehne...

Jinak s tim odzoomovanim mas pravdu, pri hrani to neni moc vyuzitelne, takze planuji jeste jednu verzi, ve ktere bude jen priblizeni (pohled z oci) a jestli nejak vyresim ty vysku v promene tak to. A taky uhly, aby se dalo koukat do nebicka.

Zmenu perspektivy zpusobuje posunuti mlhy.

Pokud nechcete cekat, muzete si zkusit editnout nwmain.exe rucne v nejakem hexa editoru... na vaultu jsou napsane offsety jake to maji byt.

Jinak Jipere, taky se chystam udelat nejaky videjko /.-)
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Myslím, že mám stejný problém s perspektivou jako Balrog.. ten rozdíl je hodně postřehnutelný až zarážející :)…
BTW: pohled asi nejde nastavit tak abych svoji postavu neviděl při žádný činnosti apod. že? (např. při boji)
...to ji stále vidím.. když kouknu na nohy, tak si vidím hlavu (u elfky) a část těla.….
BTW2: kamera jde otáčet pořát dokola :D … můžu se kouknout sobě na paty aniž bych otočil hlavu, stačí se jen koukat hodně do nebe :D
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Zkusim perspektivu opravit, ale screeny mi pomuzou vic.

Ne, tvoji postavu nejde udelat neviditelnou, ikdyz se to zase da obejit tim, ze by se ta kamera neposunula dopredu na -0.2, ale treba na -0.5 … otestuju a uvidim, popripade si s tim muzes pohrat v hexa editoru sam /.-)

Ano, kamera jde otacet porad dokola, to se nelibi? Muzu nastavit limit...
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Roma píše:Ano, kamera jde otacet porad dokola, to se nelibi? Muzu nastavit limit...
Jen je to zajímavý xD
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Odpovědět