Druhá strana a drobné opravy

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Druhá strana a drobné opravy

Příspěvek od Jon »

Tak mě napadlo, pokud si hráč chce chvíli zahrát na Druhé straně (a nebo si na ní chvíli odehrát musí), časem se mu opotřebuje oblečení, což bývá problém... Nešel by na Druhou stranu přidat někdo, kdo by oblečení opravoval? Co třeba šijící smuteční pavouk (nebo něco podobně stylového)?
Kraki Skengdrang
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Re: Druhá strana a drobné opravy

Příspěvek od anurin »

Jon píše:Tak mě napadlo, pokud si hráč chce chvíli zahrát na Druhé straně (a nebo si na ní chvíli odehrát musí), časem se mu opotřebuje oblečení, což bývá problém... Nešel by na Druhou stranu přidat někdo, kdo by oblečení opravoval? Co třeba šijící smuteční pavouk (nebo něco podobně stylového)?
Můžeš si přeci zakoupit levný rubáš. Je to stejné jako s jídlem. Žádný luxus řekl bych. Aspon to tak vnímám.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Přesně. Druhá strana je místo kde se dá "přežít" ale na žití to není. Kdo tam chce existovat tak se musí spokojit skutečně s málem... k pití překapávaná voda, nebo voda z louže, umrlčí houby a na sebe rubáš...
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

A, to je pravda, proto tam všichni chodí v rubáších :)) :blush:

(Když mně je v rubáši hrozná zzzima :D)

Díky za odpověď.
Kraki Skengdrang
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Ono tam ani tak nejde o udržování luxusu, ale spíš nedostatku hotovosti. Ta totiž dřív nebo později dojde a nemáš moc kde získat další, protože žádný výkup tam není (nebo jsem nenašel) a tím pádem jaksi brzy nemáš na nákup čehokoliv, i kdyby to byl jen ten rubáš.

Edit: Ano, v rubáši je tam hrozná zima, něco mezi nachlazením a zápalem (pro moji neodolnou postavu).
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

K čemu jsou, sakra, mrtvolám peníze? :D
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

The_Balrog píše:K čemu jsou, sakra, mrtvolám peníze? :D
Aby koupily ty rubáše. :biggrin:
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Nebo mrtvolný jídlo :)
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

drake127 píše:
The_Balrog píše:K čemu jsou, sakra, mrtvolám peníze? :D
Aby koupily ty rubáše. :biggrin:
Ale od koho? Od jinýho mrtvoláka. A tamtomu druhýmu mrtvolákovi jsou peníze na co? Aby je utratil v hospode? A čemu jsou tomu hospodskýmu? : ) Já vím... aby nakoupil rubáše, noo jo ; )

EDIT: safra, jak se nad tim zamyslim, tak to je sice minimikrosvět, ale zase tak silene nelogicky to placeni penezma v zasveti neni. Budu muset nekdy ekonomiku Druhe strany prostudovat :D
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

A to bys nevěřil, jak se o takové mikroekonomice hezky přemýšlí, když člověk umrzá v rozpadajícím se rubáši.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Ano, v současné chvíli Druhá strana není ani na "přežití". Ale tak vemte si to takhle - když umřete, tak vás to přece neteleportuje jinam =P
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
vlasov
Příspěvky: 3
Registrován: 3. 12. 2008 8.55

Příspěvek od vlasov »

Mno já nevím, když jsem mrtvej, tak bych měl jako mrtvej vypadat, a ne si kupovat rubáše, jídlo a pití...?
Od kdy mrtvola chytá zápal plic? Od kdy mrtvola potřebuje jíst? (tak to abych zaběhl na hřbitov nakrmit moji zesnulou babičku, snad bude mít ještě chuť k jídlu :megalol: )


Ano, toto postrádá logiku.…
Kare'l Remilion acc. vlasow
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

A nebo to postrádá to, že sis nepřečetl nic o Druhé Straně : )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

vlasov píše:….
viewtopic.php?p=139#139
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Jendoduse - ty jsi v podstate zivy jen jinde. V silenem mikrosvete ti co tam chodi uz se z toho zblaznili nebo prisli o duse kdo vi. Kazdopadne je pravda ze hra na druhe strane je neuveritelne zajimavy prvek ktery trochu pokulhava.

Snad by nebyl problem pridat tam tech par drobnosti co tam schazi - v podstate vse si tam koupite, obleceni i zbran i kdyz vse v kvalite tomu odpovidajici ale problem je prave vydelat si penize. Chtelo by to neco cim by se tam dalo si vydelavat, klidne spatne a pomalu on to stejne nikdo jiny nez ti nejodolnejsi hraci hrat nebude protoze nevydrzi hodiny hrani o samote takze neco cim by se zatim zabavili. Chytani rybicek v nemrtve tunce? A co sbirani onech povestnych umrlcich hub? Co treba sbirani postracenych kosti [ala poustni sklo] a nebo udelat aby se alespon v tech kartach dalo neco vyhrat.

Druha strana je fascinujici, silena svou klaustrofobicnosti, ale uzasna na hrnai postavy jez v tom prostredi uvizne a k dokonalosti opravdu staci tak malo - jen jedna dve cinosti kterymi pujde vydelat. Byt spatne vzdyt nikdo nechce aby tam farmari jezdili pro prachy, ale aby se z toho dalo prezit. Prekapavana voda, zbytky a rubas ostatne neni nic draheho.

Posledni upravou ktera by prisla vhod by byla uprava tepla - dobre ja chapu mozna je tam zima ale mit tam porad zapal plic to jednoho odradi od hry, navic rozumny clovek by si tech rubasu oblekl treba vice, omotal se a ovazal, cokoli aby nemrzl takze bud zvysit cenu a teplost rubasu nebo zvysit teplotu na druhe strane by bylo fajn.

No to je jen par navrhu, doufam ze alespon trochu konstruktivnich.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
vlasov
Příspěvky: 3
Registrován: 3. 12. 2008 8.55

Příspěvek od vlasov »

Panathiane, díky za odkaz, já to četl, i vícekrát, ale neodpovědělo mi to... (ale to je zřejmě tím, že jsem nový a nechápu tady víc věcí). :no:
Kare'l Remilion acc. vlasow
Darmonlor
Příspěvky: 797
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

vlasov píše:Panathiane, díky za odkaz, já to četl, i vícekrát, ale neodpovědělo mi to... (ale to je zřejmě tím, že jsem nový a nechápu tady víc věcí). :no:
Neboj se zeptat :) EQ je v něčem hodně specifická…
Jednoduše, jak psala Wendigo, po smrti se tvé tělo na druhé straně zrekonstruuje se vším všady, dokonce bez zranění které vedly, nebo bezprostředně předcházely tvé smrti. Tzn. Pokud ti pár minut před smrtí při mučení vypíchnou oči, uřežou jednu ruku apod., probereš se na druhé straně zcela v pořádku.
Pokud ti někdo něco takového udělal dřív, třeba mučil, mučil, zmrzačil, den uplynul, zabil, pak trvalejší poškození přetrvá.
Jakmile se dostaneš nahoru, vše co předcházelo smrti v rozumném časovém rozsahu zapomínáš. To už musíš zvážit sám, ale obecně – šel jsem na lov vlků, vkročil jsem do lesa, okno. Nezáleží na tom, jestli tě zabili vlci, nebo postava považovaná za nejlepšího kamaráda. Smrt je jedna z nejtěžších zkoušek RP.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

jsi živý nikoli v podstatě, ale doslova :) Můžeš znovu umřít, všechny tělesné funkce jsou stejné, pouze si po návratu na nahoru přes Avatary nebudeš pamatovat nic z toho, co se tam událo (a ani jak ses tam dostal - tzn chvíle před smrtí)
Odpovědět