Padání NWN

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Padání NWN

Příspěvek od drake127 »

Ahoj, mám takovou malou potíž. Rozehrál jsem postavičku Adalbertova dítka a při vlezu do lokace Tirian, Magická univerzita mi hra téměř okamžitě po loadu lokace spadne (Program provedl neplatnou blabla). Shiny Water mám vyplou a dělá to stejně. Nemám problém v ostatních lokacích (centrum, přístav) ani s Adalbertem nemám problém (resp. před týdnem jsem ještě neměl, teď to netestnu).

Nějaké chytré nebo hloupé rady?

Edit: Jo, při odinstalaci ovladačů mi to spadlo až po chvíli, takže jsem stihl kliknout na přechod a v rámci timeoutu spojení se na něj dobelhat. Takže myslím, že to nebude problém driverů, alespoň ne primárně.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

řešilo se mimo jiné zde: viewtopic.php?p=19085#19085
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Zkus restart počítače. Nebo počkej 24 hodin to většinou vyprší validita síťových spojení u providera a zavede se nová. Pak to zkus jestli to nezmizne.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Nemáte nějaký tip jak zamezit padání NWN při přepínání oken ALT+TABem? Často potřebuju něco na fóru a zároveň ale nevypínat hru. Takže shodim nwn na lištu, zapnu firefox, napíšu na fórum, zavřu firefox, maximalizuju nwn, ale v té chvíli hra v cca 80% případů spadne bez vypozorovatelné závislosti na něčem a docela dost mi to vadí :dry:
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Panathian píše:Nemáte nějaký tip jak zamezit padání NWN při přepínání oken ALT+TABem? Často potřebuju něco na fóru a zároveň ale nevypínat hru. Takže shodim nwn na lištu, zapnu firefox, napíšu na fórum, zavřu firefox, maximalizuju nwn, ale v té chvíli hra v cca 80% případů spadne bez vypozorovatelné závislosti na něčem a docela dost mi to vadí :dry:
Zkusit nejdřív shodit do okna Alt+Enter?
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

drake127 píše:
Panathian píše:Nemáte nějaký tip jak zamezit padání NWN při přepínání oken ALT+TABem? Často potřebuju něco na fóru a zároveň ale nevypínat hru. Takže shodim nwn na lištu, zapnu firefox, napíšu na fórum, zavřu firefox, maximalizuju nwn, ale v té chvíli hra v cca 80% případů spadne bez vypozorovatelné závislosti na něčem a docela dost mi to vadí :dry:
Zkusit nejdřív shodit do okna Alt+Enter?
Tohle bohužel taky nepomáhá.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Sylmael
Příspěvky: 58
Registrován: 5. 6. 2007 17.40
Bydliště: SK

Příspěvek od Sylmael »

to drake127 :
Jedna z pricin padania nwn su aj animacie u postav. Konkretne tento problem zacal s prichodom HotU datadisku kde bioware cosi upravovali a narobili "chybky". Tieto animacie a kostry som upravoval manualne pri tvorbe haku viditelnych zbrani. (ked tak skus rozbalit cast toho mojho haku do override ci to pomoze)

Kód: Vybrat vše

		a_ba.mdl
		a_ba_cast.mdl
		a_ba_med_weap.mdl
		a_ba_non_combat.mdl
		a_da.mdl
		a_dfa.mdl
		a_dwarf.mdl
		a_dwarff.mdl
		a_elff.mdl
		a_fa.mdl
		a_gnome.mdl
		a_halforc.mdl
		pmh0.mdl
		pmh1.mdl
PS : Niesom si teraz isty ci to pomoze ak by niektory z tychto suborov uz bol obsiahnuty v eq haku.

dalsie veci co sposobuju pady u nwn :
* bordel v override
* bordel v ram, privela spustenych procesov
* niektore cepove modely
* niektore narocnejsie tilesety (hlavne tie od lord worma z vaultu)
ICQ uz nepouzivam. Piste len PM, dik.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Panathian píše:
drake127 píše:
Panathian píše:Nemáte nějaký tip jak zamezit padání NWN při přepínání oken ALT+TABem? Často potřebuju něco na fóru a zároveň ale nevypínat hru. Takže shodim nwn na lištu, zapnu firefox, napíšu na fórum, zavřu firefox, maximalizuju nwn, ale v té chvíli hra v cca 80% případů spadne bez vypozorovatelné závislosti na něčem a docela dost mi to vadí :dry:
Zkusit nejdřív shodit do okna Alt+Enter?
Tohle bohužel taky nepomáhá.
Tak hraj ve vokně :)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Padání při načítání prvotního kamene

Příspěvek od Aefar »

Ahoj,

NWN mi samostatně jede, ovšem když chci začít na equilibrii, vytvořím i postavu, ale při načítání oblasti se to asi ve 4/5 sekne a spadne NWN (Taková ta zpráva, kdy nikdy nechci odesílat zprávu o chybách).

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Padání při načítání prvotního kamene

Příspěvek od The_Balrog »

Aefar píše:Ahoj,

NWN mi samostatně jede, ovšem když chci začít na equilibrii, vytvořím i postavu, ale při načítání oblasti se to asi ve 4/5 sekne a spadne NWN (Taková ta zpráva, kdy nikdy nechci odesílat zprávu o chybách).
zkus si vypnout všechny graficky efekty na minimum (trpytiva voda, detaily, stiny, textury) a zkus to znovu. Pokud to bude padat i tak, bude to horsi. Jestli ne, tak budes muset zkouset, co presne ti to nwn shazuje... tipuju na tu trpytivou vodu (ac to na prvotnim kameni snad neni), nebo nejaky dynamicky stiny. Ale aspon ti to uz bude fungovat :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Nic

Příspěvek od Aefar »

I když dám grafické prvky na minimum, stejně to na Eqilibrii padá (byť mi to jinak ve hře problémy odstraní). Někde je něco špatně, už to den hledám a nemůžu to najít...

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Zkus přeinstalovat... a nainstaluj textury všech MB velikostí (pokud máš tu volbu v instalátoru).
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Instalace

Příspěvek od Aefar »

Už se do toho pouštím - a rovnou z gruntu - celý systém (včetně operačního)

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Uh, tak ať uspěješ.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Bas
Příspěvky: 271
Registrován: 10. 9. 2007 20.59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bas »

Mě pomoh reinstall NWN, pak mi EQ běžela, měl jsem stejnou chybu
Govan syn Thora ("Oh fun and games!")

Adept Magnus - Jeho posledním kouskem je přístroj, který by měl údajně z jablek udělat mošt - a naopak.
Prý by to jednou mohlo fungovat i na chmel.

Kobold Kruul - Vyčistí i ten největší magický blivajz.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Jak to tak všudymožně pročítám, hodně lidí má problém DRIVERY vs. NWN...Mám dotaz..
Vždy když přestane apliakce NWN odpovídat (neodpoívá) Hra se sekne a místo toho, aby spadla pouze hra samotná, shodí to celý systém... ptám se protože mám takový pocit, že se to tady možná někde řešilo ve smyslu že se něco třeba i v BIOSu přenastaví a bude to shazovat pouze celou aplikaci, ne celý PC (vždy když se mi NWN sekne, mám pár sekund na to abych dal ctr+alt+del a rychle ukončit aplikaci NWN která neodpovídá - funguje ozkoušeno..ale ne vždy mám tak rychlé reflexy abych to stihnul vypnout)
Ptám se tedy...ví někdo jak na to? Pokud nerozumíte otázky objasním. :clover:
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Vím na co se ptáš, ale nemyslím, že to má vliv jaký si představuješ...
//Já osobně přikládám všechny problémy s pády marasu ve windows, ale to sem až tak nepatří...

Zakázat automatický restart jde snadno:
Ovládací panely - Systém \ Upřesnit \ Spuštění a zotavení systému - Nastavení \ Selhání systému - odškrtnou automatický restart.

Jenže to by vůbec nemělo mít vliv na pády NWN... A vůbec nerozumím tomu proč by sebou NWN mělo brát i windows. Každopádně zkus a dej vědět...
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Roma píše:Vím na co se ptáš, ale nemyslím, že to má vliv jaký si představuješ...
//Já osobně přikládám všechny problémy s pády marasu ve windows, ale to sem až tak nepatří...

Zakázat automatický restart jde snadno:
Ovládací panely - Systém \ Upřesnit \ Spuštění a zotavení systému - Nastavení \ Selhání systému - odškrtnou automatický restart.

Jenže to by vůbec nemělo mít vliv na pády NWN... A vůbec nerozumím tomu proč by sebou NWN mělo brát i windows. Každopádně zkus a dej vědět...
Nastaveno...tak snad to vyjde, dík :clover:
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

cus tak jsem se po delsi dobe vratil a říkám otevřeně mám problém!
fakta:
log in: ok
hrani: ok
cas: max30minut pak se hra chova jako pri obrim lagu az nakonec padne
od te doby co jsem tu nebyl jsem nic nemenil (ovladace grafiky, nastaveni grafiky, proste nic)
override jsem nahradil tim nekonfliktnim od Anurina
ale stejnak se to proste celý podelá
nikde jsem na forku nenasel nic čemu by toto odpovidalo
PODPIS
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Roma píše:Vím na co se ptáš, ale nemyslím, že to má vliv jaký si představuješ...
//Já osobně přikládám všechny problémy s pády marasu ve windows, ale to sem až tak nepatří...

Zakázat automatický restart jde snadno:
Ovládací panely - Systém \ Upřesnit \ Spuštění a zotavení systému - Nastavení \ Selhání systému - odškrtnou automatický restart.

Jenže to by vůbec nemělo mít vliv na pády NWN... A vůbec nerozumím tomu proč by sebou NWN mělo brát i windows. Každopádně zkus a dej vědět...
no vidíš, uplně sem na to zapoměl, Sciorp mi to připomenul...
už jsou to dva měsíce, mezitím jsem udělal updaty systému/biosu/driverů + ten zákaz automatického restartu (který byl zaplý), ale beze změny... nevím čim to je, pořád to občas (nezávisle na ničem) spadne a pokud včas nezadám ctrl+alt+del a neshodím hru ručně (což je občas obtížné, když se hra sekne jen na pár sekund, poté obrazovka zhasne a shodí to celý systém + výpis chyb o pokusu restartovat drivery)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Odpovědět