Padání NWN

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Sylmael
Příspěvky: 58
Registrován: 5. 6. 2007 17.40
Bydliště: SK

Příspěvek od Sylmael »

kodekCZ píše:Ahoj, mám problém se zalogováním do hry. Když se chci připojit objeví se mi načítací obrazovka ale před koncem se status načítání (modrej proužek) zasekne, zhruba 15 vteřin se nic neděje a potom mi hra spadne (tabulka neodesílat). Singl player mi normálně běhá. Zkoušel jsem přeinstalovat hru, i ovladače na grafiku, ale nic nepomohlo.
S postavou jsem se teda ještě do hry nedostal..
Muže mi někdo prosim poradit, co bych mohl ještě zkusit?
To vyzera na chybu v hakoch. Skus ich stiahnut este raz, alebo nech ti niekto posle crc/md5 check pre kontrolu.
ICQ uz nepouzivam. Piste len PM, dik.
kodekCZ
Příspěvky: 20
Registrován: 15. 6. 2009 20.59
Bydliště: MB78
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kodekCZ »

Na počítač si stahuju aktualizace, grafickou kartu jsem přeinstaloval a přitom sem si stáhl nový ovladače na grafiku. Hru jsem nainstaloval poprvé a padala (jako teď) tak mě napadlo že bude chyba v hacích na EQ (instaloval jsem nejdřív 2 a potom patch na 2.1). Po přeinstalování hra padá pořád (tentokrát mám už haky 2.1). Žádnej crack jsem nepoužil.
Zkoušel jsem vytvořit i jinou postavu s tim, že se mi například ta první prostě podělala při prvním padnutí hry, pořád bez úspěchu. Hru pouštím na minimální detaily... To bude asi vše, co jsem zkoušel a čím jsem se zabýval.

Pokud to neni kompem, jako takovim, že hru prostě nepustim, tak mě napadá už jen Instalka, ale tu jsem používal i dřív (před rokem) a nikdy to nezlobilo, bohužel sem ale někde stratil CD HotU, který sem musel stahnout z netu takže by mohla chyba být tady.. :crazy:
???
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Já si myslím, že i když zkusíš spustit hru na jiném počítači, tak to spadne. Klasický problém, který se tu už řešil (zkus následovat odkaz hned v druhém příspěvku tohoto vlákna), jde asi o nějakou chybku v tilesetu.

Asi to bude znít divně, ale mně vždy pomohlo přeinstalovat directx, potom jsem měl ve hře cca 5 sekund na to, abych postavu přesunul z problémového místa tilesetu na jiné, kde už se nesekne.
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
kodekCZ
Příspěvky: 20
Registrován: 15. 6. 2009 20.59
Bydliště: MB78
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kodekCZ »

Tak to vypadá, že si tady asi nezahraju. Přeinstaloval jsem celou hru, ovladače na grafiku, directX a stejně mi to spadne. Je to sakra škoda :no:
???
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Pak je možnost, že se někdo jiný logne za tvoji postavu, popojde třeba o jedno patro v začáteční lokaci vedle a pak se zkusíš za ni nalogovat zase ty.

je to už dost poslední záchrana, ale třeba to nakonec pomůže.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kodekCZ
Příspěvky: 20
Registrován: 15. 6. 2009 20.59
Bydliště: MB78
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kodekCZ »

Oukej, mužeme to zkusit. Když nebude fungovat ani toto, tak už mě opravdu napadá asi jen, že bude chyba někde v instalce.
Když jsi to navrhl ty, zhostíš se toho? :smile:
???
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

a nebo mě napadla ještě jedna věc, najít si kámoše, co to má taky nainstalovaný a nechat si od něj složku se hrou vypálit (snad na dvouvrstvý DVD, nevím, kolik má samotná hra v základu) a pak to přetáhnout k sobě do kompu - taky jsem měl potíže s instalačkou a tohle to vyřešilo... jenže občas to bývá komplikované, zvlášť, když např. moje NWN složka má už přes 14 GB :blush:
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Problém je v tom, že ten někdo (jo, třeba já) bude potřebovat heslo k tvému accountu a nejsem si jistý, ejstli se to heslo dá nějak rozumně měnit : ) ideální by bylo, kdby ten druhý přešel do jiné lokace, ale to nejde, protože na začátku jsi ve věži dotvoření postav a tu bych asi přeskočit moc neradil, i když ono by se asi nic moc nestalo.

(kdyžtak mi napiš na icq)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

kodekCZ píše:Tak to vypadá, že si tady asi nezahraju. Přeinstaloval jsem celou hru, ovladače na grafiku, directX a stejně mi to spadne. Je to sakra škoda :no:
Měl jsem úplně stejný problém. Byl jsem zoufalý... A přce to šlo:

Postupuj následovně:

1) přeinstaluj NWN
2) nainstaluj všechny nejnovější CEPy a Equilibrie dle popsaného postupu
3) spusť hru v singlu a nastav celkovou grafiku hry na rychlou, vypni blyštivé vody a podobné hlouposti
4) Zkus se lognout a mělo by to jít...

Ale tuším, že jsem už viděl tvůj acc ve hře, možná se tedy povedlo

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
kodekCZ
Příspěvky: 20
Registrován: 15. 6. 2009 20.59
Bydliště: MB78
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kodekCZ »

:smile: díky za radu, ale tohle už jsem zkoušel několikrát a nefunguje to. Balrog mi zkusil popojít postavou kousek dál a stejně mi to padá, takže předpokládám, že by mohla být chyba v instalaci hry, ještě dneska skusim tu hru pustit na jinym PC. Když i tak nepůjde pustit, budu schánět jinou instalaci (což bude asi trochu oříšek)
Jinak s grafikou co teď mám jsem tady už hrál a žádný problém s ní nebyl, tak nabývám názoru že bude chyba v instalaci. Dneska v práci postahuju všechno co pujde znovu abych si byl jistej, že to neni třeba špatně stáhnutym updatem apodobně.
???
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

já kopíruji teď instalaci pro kamaráda na svůj webhosting, jelikož sem si koupil ještě jednu originálku pro něj, ale on je až v Irsku, takže je obtížné mu to poslat poštou, která je ověřená že funguje na víc PC, ale je tam můj CD key, který mám chráněn tou ochranou ISA od Labira, a mám ho registrovaný u Bioware, který by sis musel přepsat svým, bohužel ale to je instalace bez 64-bit textur

pokud máš originál se svým CD key, kdyby byl zájem napiš mi PM a pošlu ti link
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
maliarda
Příspěvky: 279
Registrován: 24. 5. 2007 10.05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maliarda »

Ahoj,píšu o radu..
pořídila jsem nový komp, nainstalovala NWN, spustila a hrála. Asi po týdnu se mi hra sekla, shodila celý komp a vyběhla na mě taková ta modrá obrazovka... chyba nebyla nějak bíž specifikovaná. Restartovala jsem a všechno naběhlo normálně, v pořádku. A teď asi po 14 dnech mi to včera při hraní začalo padat jen co jsem se nalogovala (několikrát po sobě)… zase modrá obrazovka, tentokrát už s výpisem chyby IGXPRD32, a že zařízení uvázlo v nekonečné smyčce.
Máte někdo tušení, co s tím?
Předem díky
Rina
Donie
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

tahle chyba ukazuje na ovladače grafiky, zkus stáhnout novější nebo naopak starší podle fora nekde tu jsou vypsany ty co fungujou. když to nepomůže tak by mohla bejt ještě chyba v pamětech a k tomu je celkem slušná diagnostika gold memory zde: http://www.slunecnice.cz/sw/goldmemory/
pak uvidis
PODPIS
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Z mych vlastnich zkusenosti u me ATIny mam problemy v NWN a s modrou smrti s ovladacema verze 9.0 a vyssi takze pouzivam catalysty 8.9. a vse funguje bez problemu. Ovsem na XPckach, ale je mozne ze se stejna chyba muze obevit i na vistach.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
maliarda
Příspěvky: 279
Registrován: 24. 5. 2007 10.05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maliarda »

já mám taky XPčka.. díky, jdu zkusit ty ovladače. Ačkoliv jsem totální analfabet.. takže doufám, že si to nějak víc neroztento :blush:
Rina
Donie
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Uživatelský avatar
Dr.Lizard
Příspěvky: 238
Registrován: 13. 4. 2009 13.51
Bydliště: Konec světa

Příspěvek od Dr.Lizard »

Já bych se rád připojil se svou problémovou troškou, ale z jiného soudku.

několikrát se mi stalo, že z ničeho nic mi začali při hře běhat vodorovné zrnící proužky, pak nastoupilo problikávání barevných oblastí. Jediné řešení byl restart. Původně jsem myslel, že to je vada grafiky tak jsem aktualizoval ovladače a pohoda klídek jazz, jenže před pár dny se mi to vrátilo, tak jsem dneska nainstalovat zbrusu nové ovladače, jenže problémy neustali ale začali se stupňovat při předposledním pádu mi kompletně vymrzl počítač, takže záčínám pochybovat, že se jedná o problém s grafikou, při poslendím posu šla hra dolu asi po 4 minutách a to tak že se už i sekla dřívenež ze objevili vizuální problémy, ale nezamrzl celý počítač. Navíc poslední tři případy se stali v přítomnosti jiných hráčských postav, předtím jsem asi půl hodinky bez problémů hrál.

Takže je tu někdo kdo měl podobný problém, nebo případně ví kde je zakopanej pes?
Ludwig von Vergesenburg - "Jen jsem potřeboval na toaletu.… Deska říkáte."
Hubert Boural mladší - už jen nostalgie
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Muzes mit nejaky chybny model, texturu nebo efekt ktery tva postava nepouziva ale jina ano nebo je na nejakem urcitem miste. V tom pripade ti pomuze reinstal NWN. [pamatuji se na hrace kteremu pri efektu nekterych kouzel vypadaval vsechna svetla [a kdyz vam v 3d prostredi vypadnou vsehcny light source tak vidite jen skybox, interface a tmu ;]]]

Mimochodem at jen neradim, podarilo se mi obevit problem ktery neni nijak zavazny ale nepodarilo se mi ho vyresit. Po instalaci camera fixu od Romy mi prestane jit mapovani prostredi na postavy. Kdyz to zapnu zmizi mi nejnenom textury ale i modely vsech PC i NPC. Kdyz odinstaluju fix tak to nepomuze, jedine co zabira je cista instalace NWN a fix vubec neinstalovat jenze jsem dosla k tomu ze zoom potrebuju vic nez papirove nevypadajici zbroje. I tak kdyby nekdo tusil co s tim pomohlo by to ;]
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
maliarda
Příspěvky: 279
Registrován: 24. 5. 2007 10.05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maliarda »

Wendigo píše:Tady link na catalysty 8.9: http://downloads.guru3d.com/ATI-Catalys … -2070.html
díky :smile:
Rina
Donie
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Wendigo píše:Mimochodem at jen neradim, podarilo se mi obevit problem ktery neni nijak zavazny ale nepodarilo se mi ho vyresit. Po instalaci camera fixu od Romy mi prestane jit mapovani prostredi na postavy. Kdyz to zapnu zmizi mi nejnenom textury ale i modely vsech PC i NPC. Kdyz odinstaluju fix tak to nepomuze, jedine co zabira je cista instalace NWN a fix vubec neinstalovat jenze jsem dosla k tomu ze zoom potrebuju vic nez papirove nevypadajici zbroje. I tak kdyby nekdo tusil co s tim pomohlo by to ;]
To je moc divné... Nikdo mi nic podobného za celou dobu nenahlásil ani tady, ani na nwvaultu. A děje se to s jakou verzi modu? A ze pomaha jen cista instalace nwn? To by znamenalo, že se ti něco modem pokazi a to je... moc divné.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Odpovědět