Padání NWN

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

hoodedskull píše:si tam dej 32bit XP a budes v klidu :D mozna
nepřipadá v úvahu
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

[quote="Street_cz"][/quote]

Takže problémy se objevily s novým zdrojem? V první řadě bych zkontroloval, jestli zdroj utáhne tvou grafárnu - může se stát, že máš tak akorát zdroj a když se grafika víc vytíží (třeba i jen kvůli nějakýmu bugu), tak odpadne, protože nemá dost šťávy.

Druhá věc co mě napadá je ACPI. Je možný, že máš nějak špatně nastavený řízení spotřeby u grafický karty, některý nastavení tam jsou dost podivný. To bych zkontroloval. Každopádně to vypadá na nějakej hodně nízkoúrovňovej problém.

No a třetí věc, je možný, že 32bitový XPčka by opravdu ten problém vyřešily nejspolehlivěji. My máme teda skoro ten stejnej počítač a valí to i na WinXP x64 bez problému (zatím jsme si nevšimli, musím zaklepat :smile: ). Kdyby to 32bity vyřešily, nějaký 2GB místa navíc a dualboot není tak velká cena za funkční Neverwintery, ne?
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

nejsem si jistej, jestli jsi to už nezkoušel, ale zkus vypnout UAC, jednomu týpkovi to pomohlo : )

(Klepněte na tlačítko Start a spusťte Ovládací panely.
Spusťte Ovládací panel Uživatelské účty.
Klepněte na odkaz Zapnout nebo vypnout nástroj Řízení uživatelských účtů.
V dalším okně vypněte zatrhovátko a nové nastavení potvrďte tlačítkem OK.
Systém si vyžádá restart počítače, po kterém bude UAC vypnuto.)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Jo a … zkoušel jsi sehnat ty "starý ovladače, se kterýma ti to blblo trochu jinak"? To by bylo asi první, co bych zkusil v takhle zoufalý situaci. Tím se určitě někam posuneš - minimálně zlepšíš svou představu o tom, co konkrétně dělá problémy. Nainstalovat starý (a pořádně se ujistit, že ty nový to skutečně nahradilo po všech stránkách, občas to dělá jen nějaký částečný aktualizace) a vyzkoušet.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

problémy nepřišli s novým zdrojem, nýbrž byl od začátku po nainstalování ale měnil se v průběhu změn ovladačů, změnu zdroje jsem jen doplnil jako změnu ahrdware... je to 550W SS takže tam problém nebude...
Ad UAC: vyzkouším, uvidím...
Ad starý ovladače: přemýšlel jsem nad tím, ale najprv sem se rozhodl se o tom tady poradit..
EDIT:
Ad 32bit XP: bohužel v nebjližší době na to nemám prostředky
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Street_cz píše:problémy nepřišli s novým zdrojem, nýbrž byl od začátku po nainstalování ale měnil se v průběhu změn ovladačů, změnu zdroje jsem jen doplnil jako změnu ahrdware... je to 550W SS takže tam problém nebude...
Ad UAC: vyzkouším, uvidím...
Ad starý ovladače: přemýšlel jsem nad tím, ale najprv sem se rozhodl se o tom tady poradit..
EDIT:
Ad 32bit XP: bohužel v nebjližší době na to nemám prostředky
No, podle BSOD je problém v grafice, tj. vyzkoušet jiný ovladače je to nejlepší, co teď můžeš udělat. Klidně i několik různých. Kdyžtak zkus http://www.driverguide.com/, občas se tam dá najít něco extra. Já tam svýho času našel ovladač pro svou starou grafiku, kterej měl asi 600kB (narozdíl od oficiálních 30MB ovladačů) a jel o poznání rychleji.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

tak UAC řešení bez úspěchu, teď tam hážu staré ovladače...no držte mi palce :biggrin:
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

tak, ani s těma jsem nijak neuspěl...jedu na ovladačích, které jsem původně ke grafárně dostal a které problém odstartovaly, jenže ten je trochu jiný... tentokráte hra pouze zamrzne a systém na žádné podněty nereaguje, takže musím natvrdo resetovat...
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Street_cz píše:tak, ani s těma jsem nijak neuspěl...jedu na ovladačích, které jsem původně ke grafárně dostal a které problém odstartovaly, jenže ten je trochu jiný... tentokráte hra pouze zamrzne a systém na žádné podněty nereaguje, takže musím natvrdo resetovat...
Předpokládám, že vypnout absolutně všechny grafický efekty jsi zkoušel, že? Nějaký mód kompatibility.

Jen dodám následující zkušenost. Nainstaloval jsem Neverwintery s oběma datadisky a spustil. Zahlásilo to "Vykonal neplatnou operaci a bude ukončen." Stejně tak napodruhý. Tak jsem zkrouhnul grafiku na minimum po všech směrech, spustil a jelo to. Říkám si fajn, tak to pojede, akorát musím zjistit, který konkrétní nastavení to shazuje. Tak jsem to zase postupně pozapínal. Vtipný je, že jsem se během asi šesti pokusů a restartů dostal na původní nastavení a jelo to. :smile:
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Sethiel píše:
Street_cz píše:tak, ani s těma jsem nijak neuspěl...jedu na ovladačích, které jsem původně ke grafárně dostal a které problém odstartovaly, jenže ten je trochu jiný... tentokráte hra pouze zamrzne a systém na žádné podněty nereaguje, takže musím natvrdo resetovat...
Předpokládám, že vypnout absolutně všechny grafický efekty jsi zkoušel, že? Nějaký mód kompatibility.

Jen dodám následující zkušenost. Nainstaloval jsem Neverwintery s oběma datadisky a spustil. Zahlásilo to "Vykonal neplatnou operaci a bude ukončen." Stejně tak napodruhý. Tak jsem zkrouhnul grafiku na minimum po všech směrech, spustil a jelo to. Říkám si fajn, tak to pojede, akorát musím zjistit, který konkrétní nastavení to shazuje. Tak jsem to zase postupně pozapínal. Vtipný je, že jsem se během asi šesti pokusů a restartů dostal na původní nastavení a jelo to. :smile:
jo, všechna nastavení jsem snížil...
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Obrázek
Obrázek
Takže problém se vyvrbil v tohle... nejdřív NWN začlo takto blbnout...poté blbo i menu, poté nešlo už ani NWN zapnout (tak jsem zkusil jinou hru) a bum! BSOD začal křičet... Windows reinstal nepomohl...vidím to na reklamaci
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

ještě se zeptám, může mít nějaký znatelnější následek tento problém na ostatní komponent? myslím, ty restarty, seky, resety... a jde mi o výkon a životnost
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Může... Ikdyž je BSOD ochrana proti tomu, aby se něco nepokazilo (mimo jiné) tak například když se ti zasekne HDD při čtení/zápisu může se ti na HDD vytvářet chyby, ale obvykle je scandisk opraví.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Roma píše:Ikdyž je BSOD ochrana proti tomu, aby se něco nepokazilo
mám to chápat tak, že BSOD požkození akorát podporuje? :blink:
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Ne /.-)
Kdyby se ti windows nezasekl na BSOD, tak se může stát něco horšího.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Street_cz píše:ještě se zeptám, může mít nějaký znatelnější následek tento problém na ostatní komponent? myslím, ty restarty, seky, resety... a jde mi o výkon a životnost
Ze softwarovýho hlediska to může mít jen jedinej důsledek - že ti to udělá zmatek na disku, rozháže tabulky inodů a tak vůbec. Tj. kompletní reinstal systému vždy spraví, přinejhorším přijdeš o data na disku.

Z hardwarovýho hlediska to součástky nemají moc rády. Harddisk při každým restartu sklápí čtecí hlavy na střed, některé součástky podstupujou napěťový rázy, teplotní změny a tak. Kolem a kolem zvýšené opotřebení systému, ale nic fatálního. Záleží na kvalitě provedení tvýho stroje.

Asi jako když se ptáš, jak moc je špatný, když jíš nezdravě :bigwink: Může to být dost špatný a nemusí to být vůbec poznat, záleží na … kvalitě provedení tvýho stroje :megalol:
Imagination is the only weapon in the war against reality.
kodekCZ
Příspěvky: 20
Registrován: 15. 6. 2009 20.59
Bydliště: MB78
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kodekCZ »

Ahoj, mám problém se zalogováním do hry. Když se chci připojit objeví se mi načítací obrazovka ale před koncem se status načítání (modrej proužek) zasekne, zhruba 15 vteřin se nic neděje a potom mi hra spadne (tabulka neodesílat). Singl player mi normálně běhá. Zkoušel jsem přeinstalovat hru, i ovladače na grafiku, ale nic nepomohlo.
S postavou jsem se teda ještě do hry nedostal..
Muže mi někdo prosim poradit, co bych mohl ještě zkusit?
???
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Zkus vypnout třpytivou vodu - pokud ti to nenaběhne na EQ, vypni to v singlu, v multiplayeru se to projeví, a podle toho, co tu popisuješ, by to mělo být jádro pudla (měl jsem ůplně ten samý problém, hlavně v lokacích Tirianu, vypnutí tý vody mi pomohlo)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
kodekCZ
Příspěvky: 20
Registrován: 15. 6. 2009 20.59
Bydliště: MB78
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kodekCZ »

Ne ne, to už jsem si tady přečetl a taky jsem to zkoušel. Pouštim to na nejnižší detail a stejně to padá :angry:
Opravdu mě nenapadá, čim by to mohlo být způsobený..
???
Street_cz
Příspěvky: 1136
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Máš nejnovější ovladače? Nebo pokud to nebude opčítačem, napadá mě špatná instalace. Zkus reinstal (pokud by nejnovější ovladače nepomohly). Pokud ani to tak já ti víc neporadím, ale jsou tu odborníci, co ten problém určitě vyřeší :-) ale zkus tyhle nejzákladnější
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Odpovědět