RŮZNÉ OČI, STEJNÁ MÍSTA

Vše co nejde zařadit jinam

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

Příspěvek od Mini »

Woxa píše:Sice trochu od tématu, ale když už se tu nakousla Kolumbova Nina a EQ loďka, tak je tam jeden výrazný rozdíl a tím je kormidlo.
Svatá pravda ;-)
Kormidlo tak jak je na EQ lodích - nahoře na palubě nebylo. :-)

EDIT:
Obrázek
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Tak Balrogu... a máš to :biggrin: :megalol:
Jinak Mini moc hezký příspěvek! A zajímavý...
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Morgie
Příspěvky: 545
Registrován: 24. 4. 2009 18.19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morgie »

Já bych k tomu všemu jen chtěla dodat, že každý, kdo někde vystaví své dílo /ať je jakékoli kvality/, tím riskuje nejen pochvalu, ale i kritiku a vyjádření vlastního názoru.

Což je, myslím, naprosto v pořádku :clover:
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Hele já k obrázkům říkám upřímně, co si o nich myslím. A ideálně si k tomu většinou najdu čas rozepsat se víc, někdy holt ne. Nehodlám ale začít tleskat pacičkama, když tleskají všichni kolem mne a já to tak necítím. Toho se ode mne jen tak nedočkáš.

Ani si nemyslím, že bych tu byl na nějakém kreslířském nebi. Jsou tu lidi, co umí malovat mnohem líp (např. Niam) a lidi, co až si trochu osahají techniku, budou hodně dobří (jen počkejte, co do roka bude dělat mizela...).

---

Mně přijde, žes měla dvě rozumné možnosti, jak se k mému stručnému vyjádření zachovat. Buď sis mohla říct, co ti je po mém názoru a že ti stačí, že se to všem ostatním nadšeně líbí. Prostě se na mne vykašlat. A nebo ti na mém názoru přeci jen trochu záleží a mohla ses začít zajímat, proč jsem řekl, co jsem řekl. Nicméně jsi neudělala ani jedno, ale poslala mi PM, ve které jsi mi vyčetla, jak je ode mne hnusné, že jsem ti ze žárlivosti obrázek strhal, a o den později tu napsala sáhodlouhou obhajobu s tím, že vlastně o kritiku nestojíš. I Tahyera, který sepsal konstruktivní připomínky, jsi odpálila generickým "cítila jsem to tak". (Nakonec jsem rád, že jsem nevěnoval půlhodinu sepsání nějakého obsáhlejšího názoru, který by evidentně stejně k ničemu nebyl.) A pak, když jsi vytáhla ten pseudoargument "kdo to neumí udělat, nemá právo kritizovat", tak už bylo jasno.

Vypadá to tak, že kritické názory slyšet nechceš, což je škoda - člověk se posune dál, když se snaží opravovat chyby, které třebas on sám nevidí, zlepšuje, co udělal, a sbírá zkušenosti pro další obrázky. Učíme se holt celý život. Bohužel tuhle snahu ve tvých reakcích ani v argumentaci ("každý ať si kreslí, jak se mu to líbí") nevidím, a to je škoda, protože maluješ hezky a máš pořád veliký potenciál. (A proto mám na tebe přísnější měřítka, než na jiné. A mohu s tebou - aspoň jsem si to do nedávna myslel - probírat už pokročilejší věci.)

Jen tak na okraj – já dokážu ocenit i kvalitně provedenej kýč. A myslím, že v tomhle směru mám ještě trochu víc posunutý vkus, protože v dějinách umění mám nejraději manýrismus, rokoko a salonní malbu druhé poloviny 19. století. I přes to všechno si ale stojím za tím, co jsem ti tu napsal. Kýč je líbivý, útočí na emoce využíváním osvědčených forem a uvnitř je prázdný. Tvůj obrázek v sobě sice cosi jistě má a dají se v něm najít opravdu výborně provedené momenty, ale barevnost z reklamy na chorvatsko a ta nejklasičtější póza použitá na opilce (čímž se ho snaží povýšit na úroveň Adamů a opilých Silénů), který vypadá do obrázku dolepeně (tím, že nezapadá perspektivy), to svým útokem na citovost a na efekt celé přehluší.

Tady se to prostě sešlo tak, že to nevyšlo.

A jo, je to už přísný hodnocení.

A jo, můžeš se na mne klidně vyprdnout. Na to má každý právo a já se rozhodně zlobit nebudu. Aspoň nebudeme ani já ani ty muset psát zbytečný příspěvky na fórum :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

Příspěvek od Mini »

I Tvůj nový příspěvek mi řekl své, už nemám co dodat.
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Sliboval jsem, že nakreslím ještě jeden Mamonín, vybrán byl poslední náčrtek, takže tajdlenc to konečně je :)

(Tak masivní černý rámeček to má, aby se zmenšil kontrast mezi jasným pozadím fóra a tmavostí obrázku. I tak je ale pořád přehlušenej fórem a doporučuju si ho prohlédnout s celou černou obrazovkou, jestl ise vám to bude chtít kvůli tomu stahovat. :))


Obrázek
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Morgie
Příspěvky: 545
Registrován: 24. 4. 2009 18.19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morgie »

Chá, dobré! :)
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Johó, Mamonín aneb party hard! :biggrin: .. je škoda (byť je to tak ve hře podaný), že to vypadá jak nějaký podzimní/jarní měsíc v ČR a přitom na míli na jih začíná poušť a Mamonín by měl být subtropickej. Jinak úžasnej obrázek.

Co se týče i ostatních obrázků.. opravdu žasnu... možná mi to tak jen připadá, ale zdá se mi, že Mamonín má většina hráčů opravdu vpitých pod kůži... všechny obrázky jsou opravdu uvěřitelný a vypadají, jak kdyby je někdo maloval podle reality, podle skutečnýho místa.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
divozenka
Příspěvky: 1397
Registrován: 12. 10. 2010 1.24

Příspěvek od divozenka »

Pěkný :yes:
divozenka + kopretinka = zlaticko71

Alyshia Kent - hmm nazdar fešáci *svůdně na ně mrkne*
Isandra - podivná strážná :devil_2:
Lucie Dobrotivá - jsem královna!
…………………………………………
Samantha Bel'yn - jmenuji se Firia
Elizabeth
Uživatelský avatar
Morgie
Příspěvky: 545
Registrován: 24. 4. 2009 18.19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morgie »

Ha, připomeňte mi, že až budu příště kreslit, tak chci taky udělat něco „přes přechod“, ať to není jen screen, ale dodá to něco, co člověk v té hře na první pohled nevidí. A ta scéna je supr. Na ten obrázek jsem se těšila .)
Tahyere
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 1. 2013 8.14

Příspěvek od Tahyere »

Tak jsem taky něco udělal, tedy spíš uprasil:)
Je to na poslední chvíli a je to dělaný dost na koleni. Na špatnej papír, který se mi hrozně vlnil (je to tam dost vidět) neměl jsem k dispozici tuš ale vodovky (taky je to dost vidět) a dopisoval mi mikrofix používaný místo pera a tuše. No snad to ale nedopadlo úplně neprezentovatelně:)
EDIT: A ještě jsem to dělal přes noc a čim déle na to koukám, tim vidím víc chyb O.o

Obrázek
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Pěkné... mikrofix - jsi stavař nebo architekt? Nebo něco s designem?

EDIT: Sázel jsem na architekta... A VYHRÁL! :-D
Naposledy upravil(a) Akruo dne 16. 2. 2013 11.56, celkem upraveno 1 x.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Tahyere
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 1. 2013 8.14

Příspěvek od Tahyere »

Akruo píše:Pěkné... mikrofix - jsi stavař nebo architekt? Nebo něco s designem?
:D Architekt
EDIT: Nečekal jsem, že budu prokouknut tak rychle:D
Naposledy upravil(a) Tahyere dne 16. 2. 2013 11.52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Stačí aby byl výtvarník :D

Pořiď si tvrdší papír na akvarel (skicáky nejsou tak drahé) a uvidíš jakej to tomu dá švih. Ty gradienty jsou super *spokojeně se tetelí*
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Jhe no tak vidíš! Vždyť je to parádní :))
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

Příspěvek od Mini »

Tahyere píše:
Tak to je HODNĚ PĚKNÉ! *pokýve s uznáním*
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Tahyere
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 1. 2013 8.14

Příspěvek od Tahyere »

Popravdě, takhle dobré ohlasy jsem v porovnání s ostatními výtvory nečekal, takže děkuju moc:)
Pokusím se na příště dříve a s potřebným vybavením:)

(To Niam: Původně jsem upřímě ani nezamýšlel, že do toho tou vodou sáhnu, ale přišlo mi to bez toho takové plitké. Proto také ten špatný papír:/)
Uživatelský avatar
divozenka
Příspěvky: 1397
Registrován: 12. 10. 2010 1.24

Příspěvek od divozenka »

to je parádní :thumbup:
divozenka + kopretinka = zlaticko71

Alyshia Kent - hmm nazdar fešáci *svůdně na ně mrkne*
Isandra - podivná strážná :devil_2:
Lucie Dobrotivá - jsem královna!
…………………………………………
Samantha Bel'yn - jmenuji se Firia
Elizabeth
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 917
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Tahyere: naprosto chápu … něco začneš a pak se to vydá směrem, kam to jít vůbec nemělo
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Děkuju vám všem, že jste se hecnuli a obrázek Mamonína nakreslili. Nakonec se sešlo 11 obrázků, což je – pozoooor – nejvíc, co kdy bylo v Různých očích nakresleno! A to je paráda :)

Doufám tedy, že kreslení i vás bavilo a že zkusíme ještě něco. ;)

A protože při předchozím sběru témat bylo dost ohlasů na trosky Arnudenu, tak bychom mohli nyní kreslit Arnuden – to co z něj zbylo na povrchu. Kromě rozbořených ruin v rohu pouště (pěkný pleonasmus :D – prostě těch, které mithalirští trochu upravili střílením z děl :D) do toho začleníme třeba i kamennou hlavu, ať to není tak fádní. Škoda, že Tahyere s Mizelou nejspíš u ruin ještě nikdy nebyli, a nechci vás tam nutit dělat zbytečně z ooc důvodů výpravu, ale tak… třeba se vám to za těch následujících čtrnáct dní někdy poštěstí.

Trosky Arnudenu na povrchu
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Odpovědět