Google SketchUp

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Google SketchUp

Příspěvek od Alfray »

Máte někdo zkušenosti s tímhle programem? Rady, nápady, knihovny.. ??

Pro ty, kdo nevědí, moje hodinový snažení. Který ostatně asi stejně přijde vniveč, protože profesorům je fakt těžký se zavděčit :biggrin:
( http://skarbi.rajce.idnes.cz/Google_SketchUp/ )
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
hrusi
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 7. 2008 18.18

Re: Google SketchUp

Příspěvek od hrusi »

Alfray píše:Máte někdo zkušenosti s tímhle programem? Rady, nápady, knihovny.. ??

Pro ty, kdo nevědí, moje hodinový snažení. Který ostatně asi stejně přijde vniveč, protože profesorům je fakt těžký se zavděčit :biggrin:
( http://skarbi.rajce.idnes.cz/Google_SketchUp/ )
Neztěžuj si. :bleh:
Pro vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama.
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

pro tohle ti doporučím spíš archyCad případně AutoCad, ale v něm je tvoření třidé modelů daleko složitější,
možná celkem v pohodě je Archon, generuje 3D modeli podle nastavených parametrů pro půdorysy
PODPIS
hrusi
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 7. 2008 18.18

Příspěvek od hrusi »

sciorp píše:pro tohle ti doporučím spíš archyCad případně AutoCad, ale v něm je tvoření třidé modelů daleko složitější,
možná celkem v pohodě je Archon, generuje 3D modeli podle nastavených parametrů pro půdorysy
Trochu to doplním, když Alfrey už šel spát. :smile:

Potřebujeme něco v čem by šel udělat pěknej 3D model a poměrně snadno. Jinak AutoCad v tom se 3Dděláš patně ne? (nevim jak nový verze). Já osobně jsem využil Revit a mojí znalost v něm.

:clover: TO jen pro info. :bigwink:
Pro vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama.
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

však jsem psal že vytváření v AutoCadu je dost složitý
proto jsem napsal i ten Arcon, je to starší software, mám dojem i se studentskou verzí
ale je to jednoduchý celkem, pro takovejhle spíš stavební model
PODPIS
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Po tom Arconu se kouknu, díky. Jinak ArchiCad..k tomu mám osobní antipatie, takže ee.
Každopádně tvoření v tomhle není tak těžký, když se člověk naučí základy. Jde spíš o představivost.
Jinak, pro sciorpa, kterýho by tohle mohlo zaujmout, pát videí, jak se v tom dělá a co se dá dělat -> http://sketchup.google.com/training/vid … o_gsu.html
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Lehké lobby, za tenhle program …

http://skarbi.rajce.idnes.cz/Google_Ske … Roudna.jpg
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
snekoun
Příspěvky: 16
Registrován: 15. 4. 2009 13.00
Bydliště: Brevnovsky klaster
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od snekoun »

Alfray píše:Lehké lobby, za tenhle program …

http://skarbi.rajce.idnes.cz/Google_Ske … Roudna.jpg
V PM :bigwink:
dave
Příspěvky: 141
Registrován: 2. 7. 2007 23.32

Příspěvek od dave »

No já osobně dělám vše v AutoCadu nebo 3DMaxu (z toho padaj nejlepší rendery samozřejmě, ale o jednoduchosti se moc mluvit nedá).
Nejlepší by byl asi Revit nebo Inventor - když to člověk umí jde to rychle.
A pak ještě jeden prográmek, zdarma, až si vzpomenu jak se jmenuje tak napíšu :)
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

No, v autocadu mi nepřijde nic moc složitého. Ten program je udělaný aby byl praktický atp.

A takovej domeček, co jsem tam viděl nakreslený a vymodelovaný ti zabere v inventoru řekněme hodinku? ( inventor = autocad pro 3D ).
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Modelovat jsem v novejch CADech ještě nezkoušel. Ale co jsem slyšel, tak nic hezkýho.. nevím. Revit není špatnej, ale na RD a BD je nejlepší asi Archicad, s jeho knihovnama.
Ten SketchUp je v kancelářích asi nepoužitelnej. Mě to přijde spíš jako program na hraní, ale proč si to taky nezkusit :)
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
dave
Příspěvky: 141
Registrován: 2. 7. 2007 23.32

Příspěvek od dave »

Sem si vzpoměl :)
Rhinoceros - parádní modelář - používají ho kanceláře Zahy Hadid nebo Franka Gehryho a další - je levnej (o proti Cadu nebo Maxu) a nějaká starší verze tuším zdarma.
AutoCad je super na 2D, 3D je trochu krkolomný a pomalý a nejde zdaleka vše (ale když si člověk zvykne neni problém a co nejde dodělá v Maxu - pohodová konverze). Archicad je na 3D svižnější, ale taky se nedá vymodelovat vše. Jinak knihovny prima - AutoCad Architecture je má samozřejmě taky (podobně jako Archicad), ale jejich použití je omezený právě standardizací prvků.
A malá oprava - Inventor není AutoCad pro 3D.
Záměr Revitu (architekti) a Inventoru (strojaři) je postupovat od 3D návrhu ke 2D výkresům. AutoCad to umožňuje také, ale ne tak elegantně a postup je většinou od 2D ke 3D (modelu). AutoCad LT - cad pouze pro 2D.
SketchUp je fakt spíš na hraní a je zadarmo a vypadá to pěkně, tak proč ne :-)
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Inventor je součástí Autocadu. Postupuje se od 2D k 3D a naopak. Učím se v něm už druhým rokem. Vlastně nic jiného už nepoužívám ( dělám strojařinu ). Nejsem Architekt, ale vím, že v inventoru se dá lecos zvládnout i pro Architekta. Dělal jsem třeba v solid edge .. který není špatným programem, ale Autocad a jeho různé součásti u mě prostě vítězí. Je pravda, nevím jak je to v jiných oborech ( stavby atp.. ), mě se týká jen strajařina, zbytek je mi u hřídele. Možná je to hlavně o zvyku, ale ve strojařině se nejvíce používá Autocad. Firmy moc jiných programů nepoužívají. Je to spíše vyjímka. Co se týká staveb, myslím že tam je to dost podobné.

Autocad je pro 2D, inventor je pro 3D. Takže se dá říci že Inventor je Autocad ve 3D. Instaluješ to s Autocadem a je to jeho nedílná součást, pro nás strojaře.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Hihi a používá se někde vůbec Microstation? :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Autodesk Inventor 2009
Strojírenství MCAD

Autodesk Inventor 2009 je ideální volbou pro uživatele programu AutoCAD , kteří chtějí rozšířit oblast svého působení o třetí rozměr při navrhování výrobků. Tento program přináší komplexní integrovanou sadu nástrojů pro navrhování ve 3D a tvorbu dokumentace, vytváření potrubních a kabelových systémů a ověřování jejich funkčnosti. Autodesk Inventor ovšem zahrnuje také software pro správu a sdílení dokumentace a program AutoCAD Mechanical 2009 pro tvorbu 2D výkresů výkresů.

http://www.autodeskclub.cz/club/letaky.aspx
dave
Příspěvky: 141
Registrován: 2. 7. 2007 23.32

Příspěvek od dave »

The_Balrog píše:Hihi a používá se někde vůbec Microstation? :)
Slyšel jsem o tom, ale nevím že by to někdo používal, dle mého jsou nejpoužívanější programy v arch. kancelářích následující: AutoCad (včetně všech nástaveb), Revit, Archicad, Nemetsech, Rhinoceros.
Uživatelský avatar
Dron
Příspěvky: 322
Registrován: 18. 2. 2009 15.41
Bydliště: Orlová

Příspěvek od Dron »

The_Balrog píše:Hihi a používá se někde vůbec Microstation? :)
Jo různí správci sítí, geodeti, katastr myslím a tak.
dave
Příspěvky: 141
Registrován: 2. 7. 2007 23.32

Příspěvek od dave »

anurin píše:Inventor je součástí Autocadu. Postupuje se od 2D k 3D a naopak. Učím se v něm už druhým rokem. Vlastně nic jiného už nepoužívám ( dělám strojařinu ). Nejsem Architekt, ale vím, že v inventoru se dá lecos zvládnout i pro Architekta. Dělal jsem třeba v solid edge .. který není špatným programem, ale Autocad a jeho různé součásti u mě prostě vítězí. Je pravda, nevím jak je to v jiných oborech ( stavby atp.. ), mě se týká jen strajařina, zbytek je mi u hřídele. Možná je to hlavně o zvyku, ale ve strojařině se nejvíce používá Autocad. Firmy moc jiných programů nepoužívají. Je to spíše vyjímka. Co se týká staveb, myslím že tam je to dost podobné.
Autocad je pro 2D, inventor je pro 3D. Takže se dá říci že Inventor je Autocad ve 3D. Instaluješ to s Autocadem a je to jeho nedílná součást, pro nás strojaře.
No kecal bych kdybych tvrdil, že tomu 100% rozumím a nejsem strojař, i když s Inventorem jsem několikrát dělal. Takže dle mého je to takto.
Inventor není nedílná součástí Autocadu, pouze potřebuje nějakou verzi Autocadu nainstalovanou (nemusí to být ani ta nejaktuálnější - tedy nemusíš instalovat tu kterou s Inventorem dostaneš - vyzkoušeno), protože nejspíše využívá stejné standardy, sdílení dokumentace a správu jako cad, což je logické když jde o produkt stejné firmy. Autodesk ale není vývojářem Inventoru ani Revitu, ale tyto produkty zakoupil - původně byly vyvíjeny naprosto nezávisle na CAD standardu a Autodesku.
Původní produkty pro tvorbu ve 3D pro architekty a strojaře od Autodesku byly - AutoCad Mechanical Desktop a AutoCad Architectural Desktop - jejich vývoj byl zastaven a nahrazen právě Inventorem a Revitem k nimž jako verzi Autocadu dostaneš Mechanical 2009 nebo Architecure 2009 - což jsou v zásadě cady s příslušnými knihovnami. Klidně ale můžeš na compu mít AutoCad LT a k němu doinstalovat Inventor a LTčka ani neotevřít.
Princip tvorby který sem popisoval, je že v Inventoru nakreslíš 3D model a z něj vygeneruješ výkresy, zatímco v AutoCadu si můžeš vybrat, ale standardně se kreslí 2D a 3D model děláš v pozdější fázi z 2D výkresů - AutoCad ale není pro 2D - umožňuje oboje. Jediný AutoCad LT je pouze pro 2D rýsování.
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

V inventoru můžeš nakreslit 2D model a vygenerovat 3D model.

Nedílnou součástí jsem původně myslel, že strojaři pracují jak v Autocadu tak v inventoru a to mnohdy současně. Hodíme o tom řeč kdyžtak u píva.
dave
Příspěvky: 141
Registrován: 2. 7. 2007 23.32

Příspěvek od dave »

anurin píše:V inventoru můžeš nakreslit 2D model a vygenerovat 3D model.
Nedílnou součástí jsem původně myslel, že strojaři pracují jak v Autocadu tak v inventoru a to mnohdy současně. Hodíme o tom řeč kdyžtak u píva.
2D model?
Jj - docela bych to probral - doteď sem myslel že tomu rozumim :-)
Odpovědět